2022-2023 Galatasaray Futbol Takımı

İlk 6 haftada 13 puan çıkardık, ah Giresun maçını kazanarak 16 puan olacaktı. Neyse bundan sonra dünya kupasına kadar

Konya
Adana ( D)
Kayseri (D)
Alanya
Karagümrük (D)
Beşiktaş
Başakşehir (D)

Şöyle bir fikstür var burdan +15 ile çıkarsak dünya kupası vs derken o ara takımın oyunu,uyumu iyice artar ondan sonra 1 maç var ve devre arası transfer dönemine gireceğiz

İlk 6 haftada 13 puan çıkardık, ah Giresun maçını kazanarak 16 puan olacaktı. Neyse bundan sonra dünya kupasına kadar

Konya
Adana ( D)
Kayseri (D)
Alanya
Karagümrük (D)
Beşiktaş
Başakşehir (D)

Şöyle bir fikstür var burdan +15 ile çıkarsak dünya kupası vs derken o ara takımın oyunu,uyumu iyice artar. DK sonrası devre arası transfer dönemine gireceğiz

Geçen hafta 10 kişi ile aldığımız galibiyet sonrası bugünde 1-0 geriye düştükten sonra come back yapmamız çok güzel oldu. Bu tip galibiyetler takımın özgüvenini arttırır. Ayrıca evimizde ve deplasmanda bildiğimiz oyunu oynamaya çalışmamız ve oyunu domine etmemiz büyük takıma yakışır bir oyun.

Konya
Adana ( D)
Kayseri (D)
Alanya
Karagümrük (D)
Beşiktaş
Başakşehir (D)

Şöyle bir fikstür var burdan +15 ile çıkarsak dünya kupası vs derken o ara takımın oyunu,uyumu iyice artar ondan sonra 1 maç var ve devre arası transfer dönemine gireceğiz

Acaip zor fikstür. Dediğin gibi 15 puana yok demem.

Geri dönmeyi hallettik iki haftada bir tane farklı, maçı erken kapatmalı bir maça ihtiyacımız var. Bunu haftaya Konya gibi bir takım karşısında yaparsak farklı bir hava yakalayabiliriz.
Maç dışı olarakta ben Seferovic 'in girmesine anlam veremedim. Yani 3-1 öndeyiz evet son dakikalarda biraz sorun yaşadık ama sözleşmesinde belirli bir maç sonrasında uzatma opsiyonu olan bir adamı oyuna sokmak manasızdı üstelik elimizde Rashica gibi forvet oynayabilen bir oyuncu varken. Pek sanmasam da ilerleyen haftalarda sakatlık olur ceza olur Seferovic ı mecburen oynatmak zorunda kalacağımız maçlar olabilir buna kredimizin kalması lazım.

Benim dikkatimi çeken; ön alanda Kerem, Yusuf gibi 3-4 oyuncunun top rakipdeyken pirana gibi sürekli rakibe saldırması oldu. Savunma kısmında bu hız ve pres şaşırttı beni. Hele ki Kerem bunu son bölümde yapacak enerjiyi bulduysa bravo. Yusuf da zannediyorsam boşta olan Sefer'e verse boş kaleye yuvarlayacaktı Sefer.
Gomis bu sene yine 29 atacak gibi. Icardi ile 4-4-2'de oynayabilirler mi bilmiyorum.

Benim dikkatimi çeken; ön alanda Kerem, Yusuf gibi 3-4 oyuncunun top rakipdeyken pirana gibi sürekli rakibe saldırması oldu. Savunma kısmında bu hız ve pres şaşırttı beni. Hele ki Kerem bunu son bölümde yapacak enerjiyi bulduysa bravo. Yusuf da zannediyorsam boşta olan Sefer'e verse boş kaleye yuvarlayacaktı Sefer.
Gomis bu sene yine 29 atacak gibi. Icardi ile 4-4-2'de oynayabilirler mi bilmiyorum.

İkisi de aynı tip golcü. Birisi daha hareketli olsaydı belki olurdu. Bence aynı anda ilk 11 başlamazlar ama olurda gole çok ihtiyacımız olan bir maç olursa Okan hoca sonradan bu ikiliye dönebilir. Yoksa aynı anda başlamazlar...

Seferovic umarim devre arasi gonderilir. Seferovic yerine yabanci hakki sol bekten yana kullanilmali. 3.forvet olarak bir yerli forvet alinabilinir. Icardi-Gomis yeterde artar.

Oyuncu yönetimi bir hoca için çok önemlidir. Seferovic hepi topu 20 dk filan oynadı. Bu sürede ileride top tutsa, rakip defansı biraz zorlasa yeter. Bunları da yapamıyorsa ona göre antrenman yaptırılmalı, oyun planındaki yeri anlatılmalı.

Adamı izledikçe aklıma eskiler hatırlar, Adrien Knup geliyor.

Belki bana kızacak insanlar olacaktır ama yerli sınırlaması devam ettiği sürece ben sol beke hasan ali kaldırımı isterim. başakşehirde bayağı başarılı oynuyor 1.5 sezondur.

Mertens çok etkisiz , artık assist ve goller atması lazım.
Kerem pas vermeyi bir türlü öğrenenemiyecek.
Oliveria golu attı ama çok ağır ve çok pas kaybı yapıyor.
Emin her an bize gol yedirebilir.
Takımın en iyisi Torreria ve Sacha.
Ah Muslera ne işin var o kadar önde.

Adamların yaptıkları çoğu atak , bizim hucum alanında kötü pas yapıp , pas kayıplarımız üzerinden.

Linç yemek istemedim kaç maçtır ama Mertens'i hiç beğenmedim. Torreira'nın da açıkçası bir numarasını göremedim. Belki ben göremedim, benim hatam ama Fernando-Ndiaye orta sahası tek maçta ligi felç etmişti Tudor dönemi mesela. Direkt yumruğu vurmuşlardı.

Ikinci yari aliriz 3-1 veya 4-1. Konya takimi : Polonyanin basketbolda yari final yapmasi.Cidden geldikleri nokta futbol sansi.Iyi izleyin Konya 3-4 hafta sonra 8. 10. siralara geriler.Son derece dandik siradan adamlari var.Sadece uzerlerine kontrolsuz saldirmayacaksin.Kontraatak futbolu uzerine oynuyorlar. 1-0 1-0 sansa bala nereye kadar..Ikinci yari Icardi girer , joleli artist Ilhan denene gerekli dersi verir.