2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

En büyük transfer; bu sezonki rezaletlerde emeği geçenlerden kurtulmak olur. Aynı kişiler devam edecekse ve ortalıkta bütçe düşecek söylentileri dolanıyorken kurulacak kadroyu düşünmek bile istemiyorum.

2 yerli uzun 4 kısa toplam 6 yerli yeterli. 6 yerlinin biri Ege Tan biri Muhaymin. Kalan 4 yerliyi kaliteli almak gerekiyor. 2 uzun 2 kısa şeklinde. Uzunlar illa biri 4 biri 5 olacak diye bir kaide yok kalite önemli. Göksenin kalır mı bilmem Efes istiyor takas + para veriyorlarsa gidebilir aksi halde kalmalı.

Muhsin Yaşar ve bana göre birkaç overrated yerli uzak olsun. İsmet Akpınar riskine girerdim ben olsam.

Galatasaray YK Muhasip Üyesi Levent Yaz: "Basketbol da biz de gidişattan memnun değiliz. Erkek Basketbol tarafında geçen sene gelen doğru yapılanmanın devam ettiği bir süreç yaşıyoruz. Çoğu maçlara geliyoruz ben her maça geldim. Erkek Basketbol Takımı'nın yanındayız."

Galatasaray YK Muhasip Üyesi Levent Yaz: "Biz takımımıza ve koçumuz Pistiolis'e güveniyoruz, daha sezon bitmedi."

Önümüzdeki yıl ayrılan maaş bütçesi 4 milyon dolar civarı görünüyor. Sadık'tan kazanacağımız muhtemel buy-out ile 4.5 milyon dolara çıkabliriz ki iyi para

Yalnız Sadık'tan çıkalacaksa sezon biter bitmez bu transfer gerçekleşmeli. Çünkü seneye Berkay ve Metin dışında eli yüzü düzgün 4 numara piyasada yok. Sadık'tan çıkıldığı gibi Berkay kadroya katılmalı. Troy Şav da sezonun ikinci yarısı dikkat çekiyor bu arada forvet için

Göksenin kesinlikle kalmalı. Bir süredir istikrarlı katkı veriyor. Artık olgunlaştı ve sahada yapamayacağı şeyleri eskisi kadar çok denemiyor, haliyle önemli katkı veriyor.

Muhaymin son dönemlerde gelişim gösteriyor, bence o da kalmalı.

Kısacası çok fazla zar atmadan kısa rotasyonuna İsmet-Kartal'dan birini çekerdim Uzun rotasyonuna da Sadık'ın durumuna göre Berkay ve Samet-Muhsin-Egemen-Ahmet dörtlüsünden birisini ekler, yabancı transferine geçerdim

Son düzenleme:
Önümüzdeki yıl ayrılan maaş bütçesi 4 milyon dolar civarı görünüyor. Sadık'tan kazanacağımız muhtemel buy-out ile 4.5 milyon dolara çıkabliriz ki iyi para

Yalnız Sadık'tan çıkalacaksa sezon biter bitmez bu transfer gerçekleşmeli. Çünkü seneye Berkay ve Metin dışında eli yüzü düzgün 4 numara piyasada yok. Sadık'tan çıkıldığı gibi Berkay kadroya katılmalı. Troy Şav da sezonun ikinci yarısı dikkat çekiyor bu arada forvet için

Göksenin kesinlikle kalmalı. Bir süredir istikrarlı katkı veriyor. Artık olgunlaştı ve sahada yapamayacağı şeyleri eskisi kadar çok denemiyor, haliyle önemli katkı veriyor.

Muhaymin son dönemlerde gelişim gösteriyor, bence o da kalmalı.

Kısacası çok fazla zar atmadan kısa rotasyonuna İsmet-Kartal'dan birini çekerdim Uzun rotasyonuna da Sadık'ın durumuna göre Berkay ve Samet-Muhsin-Egemen üçlüsünden birisini ekler, yabancı transferine geçerdim

yönetim inisiyatif alıp staff'ın bütçesini üstlense ve bütçemiz en azından 4.5 milyon doların üstünde olsa keşke. seneye Eurocup'a mı geçeceğiz bilgisi olan var mı? 4.5-5 dolara yarışmacı bir takım oluruz bence. Bursaspor daha düşük bütçelere başarmıştı diye biliyorum finale çıkmayı, biz hayli hayli başarırız. ama burada yabancı kalitesinden daha çok yerli kalitesine ihtiyacımız olacak. iki kulvari da kayıpsız idare edebilmek, iyi bir yerli rotasyonundan geçiyor. bursa iki kulvari da idare edemiyor çünkü en iyi yerlileri Ömer utku al. bizim eğer hem Eurocup hem lig için hedefimiz olacaksa 10 kişilik bir takım kurmalıyız. geçenlerde 9 demiştim 9 bile yetmez o 1 kişinin olmayışı kesinlikle fark eder. boşa bir sürü yerli düşüyor, Nisan ayının sonundan başla yağmaya getir iyilerini. seneye tek görevin bu topçuların maaşını aksatmamak olsun takıma yama yapma derdin olmasın, sen de mutlu ol taraftar da mutlu olsun sahadaki oyuncu da mutlu olsun kenardaki staff da mutlu olsun.

sürekli kadro dizmek istiyorum aşırı özlemişim. ama topçu bilgim yerlilerden öteye gidemiyor ne yazık ki yabancıları hep boş bırakıyorum :D

Mcintyre-Russell-Cem Ulusoy
Freeman-Yigit Arslan
Rogkavopoulos-Goksenin-Muhaymin
Kyle Wiltjier-Berkay
Ondrej Balvin-Ahmet Duverioglu

Bir tik zorlayip 4.5-5 milyon dolara kurariz su kadroyu :)

ilk 3 sıraya yazacağımız oyuncular aşağı yukarı aynıymış zaten mcintyre-russell-freeman. peki Ristic için ne düşünüyorsunuz kalır mı acaba yada kalmalı mı, ne dersiniz? acb'den ilgi var diye haberler girildi 1-2 hafta önce elimizde tutabilir miyiz acaba

Sadık gidiyorsa hemen Berkay veya Ahmet Düverioğlu nu ikna etmek lazım. Yerli ve pota altı için. Yukarıdaki bütçe rakamları doğruysa ki bu sene yaşananlardan sonra olacak gibi duruyor. Bu durumda yerli kalitesi mutlaka yukseltilmeli. Onuralp Bitim , İsmet Akpınar, Buğrahan Tuncer den biri eklenmeli. Kısacası elimizi çabuk tutup yerli kalitesi artmalı. Yiğit Arslan da düşünülebilir.

Eğer gelecek sezon organizasyon konusunda hünerli bi yabancı PG alabilirsek Daron Russel'ın oyununu daha da yukarıya çıkaracağına inanıyorum. Bence şu an elimizde mükemmele yakın bir Combo Guard var. Asıl işi skorerlik olmasına rağmen yani saf oyun kurucu olmamasına rağmen takımı yönetebilme seviyesi her maç biraz daha artıyor. Gelecek sezon Ennis'in rolüne Russel'ı koymalıyız. Çok daha güvenilir karar mekanizması olarak. Keşke Bost varken alabilseymişiz kendisini. Daron'u Bost'un yanında izleyebilmeyi çok isterdim.

Ataman uzak dursun bence. Yabancılardan kalırsa Russell ve belki Caloiaro hak etti kalmayı. Yerlilerden Muhaymin güçsüz atlet ama kimseye faydası yok atletizmin Ennis gibi bitiremiyor şut zayıf kiraya verilebilir Muhaymin.
Sadık gider herhalde sözleşmesinin son senesi.

Ataman bu bütçeyle olmaz. Ünal Aysal dönemindeki gibi bir atılım yapıp, o bütçelere çıkıp şampiyonluk kovalayacaksak olabilir ama o bütçelere çıkınca da Ataman'dan daha iyi koçlar bulabilirsin. Ataman'ın zaten şişkin olan egosu 2 EL şampiyonluğundan sonra daha da artmıştır. O egoyu yönetmek de ayrı bir problem.

Sosyal medyadan okuduğum kadarıyla gelecek sene Euroleague’e 1 Dubai takımının dahil olacağı,Euroleague’e de Dubai’den yüklü bir sponsorluk geleceği ve Euroleague’deki 2 takıma daha A lisansı verileceği konuşuluyor. Bu durumda Eurocup’a da BCL’den bazı üst segment takımların geçiş yapması ihtimal dahilinde. Bu fırsatı kaçırmayıp hemen Eurocup’a geçmemiz lazım. 1 sene daha BCL’de vakit kaybetmenin gereği yok bence.
Böyle bir durumda gelecek sene bu seneden daha iyi bir kadro kuracağımızı göz önünde bulundurursak Eurocup’ta en azından final yapıp Euroleague’e gitmemiz çok çok iyi olur.

Son düzenleme:
ilk 3 sıraya yazacağımız oyuncular aşağı yukarı aynıymış zaten mcintyre-russell-freeman. peki Ristic için ne düşünüyorsunuz kalır mı acaba yada kalmalı mı, ne dersiniz? acb'den ilgi var diye haberler girildi 1-2 hafta önce elimizde tutabilir miyiz acaba
Furkan’in dedigi gibi bende sosyal medyada Tenerife ile anlastigini gordum.

Ristic’in kalmasinda bir sakinca gormuyorum.Benim gelmeden once de begendigim bir oyuncuydu.Ilk 2-3 macindan sonra iyi de oynamaya basladi.Ancak Ristic kalacaksa farkli profilde yabanci bir uzun daha alinmasi gerekir diye dusunuyorum.

Yerli guard konusunda pek beğeneni olmasa da ben yine Kenan Sipahi diyeceğim. Sadık Efes transferinde Buğrahan ı takasa dahil edemiyorsak Kenan ı ideal buluyorum. Doğuş un sözleşmesi devam ediyor. Sadık ın ayrıldığı durumda yerli 4 numara ihtiyacı doğuyor. Oraya ligimizdeki en iyi aday Berkan Durmaz onunda Karşıyaka da sözleşmesi devam ediyor. Geri kalanlar arasında Metin Türen veya performans devamına bakılarak Selim Şav olabilir. 3 numarada Erkan Yılmaz ın opsiyonlu sözleşmesi var. Takım hedefleri ve verilecek rol doğrultusunda ikna edilebilir. 5 numarada Ahmet ve Egemen sözleşme sorunu olmayan oyuncular. Mahir in de bizde sözleşmesi devam ediyor. Gitmezse 3. Uzun olarak kalabilir.

Yabancılarda Jerian Grant Russell a yardımcı olabilecek bir oyuncu. Diğer pozisyonlarda James Palmer Jr ve Bruno Coboclo Avrupa ya dönme duruma göre Eric Mika.

Daron Russel - Kenan Sipahi
Jerian Grant - James Palmer Jr
Erkan Yılmaz - Göksenin - Muhaymin Mustafa
Bruno Coboclo - Metin Türen
Eric Mika - Ahmet Düverioğlu - Mahir Ağva

Bütçeyi aştık heralde fazla pahalı olur gibi.