2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

PG: Troy Caupin - Can Korkmaz ( Can Ugur Ogut)
SG: Melo - Egehan Arna
SF: Ponitka - Okben (Gonul Yigit ister)
PF: Gregory Whittington (Blackshear) - Sadik
C: Jonathan Motley - Furkan Haltali ( Egemen Guven) (Muhsin)

Goksenin bedava oynayacaksa kalsin. 2-3 yedekler 3. Yedek olarak :) Onuralp Bitim olsa super olur ama su an cok iyi oynuyor. Iyi bir takima gidecktir.

Dee ve Melo'yu takımda tutup iyi uzun(lar) alabilirsek çok iyi olur ama bütçe ne olacak, o bile belli değil.

Yani görüldüğü gibi 10 katı bütçende takımı bile yenebiliyorsun basketbolda. Lafın gelişi de değil; 20M bütçeli takımı 2M bütçeli takım rezil edebiliyor. Ama bizim yine de düşürerek değil de büyüyerek ilerlememiz lazım. Önümüzdeki sezon 3-4M civarına genişlersek çok daha iyi olur. Canaan, Bost ve Kravish'le devam edeceğimizi düşünüyorum. Muhtemelen Kerry de kalır. Melo gelen teklife göre değerlendirilir. DAP ile yollar ayrılabilir sakatlıktan ötürü. Ndour ile de yollar ayrılabilir.
Canaan'ın da gelişiyle 3 numara mevkiini skorer oyuncudan ziyade savunması ve ribaundu iyi ve sizelı bir kanat ile geçmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Yani görüldüğü gibi 10 katı bütçende takımı bile yenebiliyorsun basketbolda. Lafın gelişi de değil; 20M bütçeli takımı 2M bütçeli takım rezil edebiliyor. Ama bizim yine de düşürerek değil de büyüyerek ilerlememiz lazım. Önümüzdeki sezon 3-4M civarına genişlersek çok daha iyi olur. Canaan, Bost ve Kravish'le devam edeceğimizi düşünüyorum. Muhtemelen Kerry de kalır. Melo gelen teklife göre değerlendirilir. DAP ile yollar ayrılabilir sakatlıktan ötürü. Ndour ile de yollar ayrılabilir.
Canaan'ın da gelişiyle 3 numara mevkiini skorer oyuncudan ziyade savunması ve ribaundu iyi ve sizelı bir kanat ile geçmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum.

James Anderson'un genç versiyonu.
Keşke mümkün olsa Bonzie Colson olsa o isim...

Canaan'i tutmamız mümkün değil. Bost-Melo-Blackshear-Kravish 4'lüsünü tutup Colson/Dekker ikilisinden birisini eklesek ben razı olurum.

Tabi Blackshear ve Kravish'ten iyisi bulunur ama çok da uçmamak lazım. Radikal bir bütçe artışı olacağını düşünmüyorum. Ayrıca Pistiolis tipik bir Yunanlı coach gibi yerli oyunculardan faydalanmayı seviyor. Muhtemelen bütçenin bir kısmına 1-2 önemli yerli takviyesi de yaparız sanki

Kerry mutlaka kalmalı. Uzun zamandır çok iyi 4 numaralar geliyor takımımıza ama bana göre en iyisi kendisi. Onun haricinde diğer yabancılarımızı da beğeniyorum ama hepsi değerini katladığı için tutmamız zor olur. Ama bu konuda rahatım; bu oluşum doğru yabancıları yine getirecektir.

Bana göre seviye atlamak istiyorsak önceliğimiz yerli transferi olmalı. Bu seneye başlarken de tren kaçtı deyip elde kalanları almıştık ve az da olsa katkı aldık çoğundan ama bir transfer yaptık ki o da tam isabet oldu. Yine Sadık gibi bence bu seneki hedefimiz de Furkan Haltalı olmalı.

Sadık'ın sözleşmesi devam ediyor. Okben de kalacaktır bir aksilik olmazsa. Göksenin de gitmez zaten. Buraya ek olarak da bir oyun kurucu takviyesi daha yapılmalı. Bu rotasyon da play-off zamanı için yeterli olur. Tabi lig uzun maraton olduğu için yine Rıdvan, Canberk gibi oyuncular kalabilir ya da bu tarz eklemeler yapılabilir ama ana rotasyon için 5 yerli yeterli olacaktır.

Not: Sezonu nasıl bitireceğimiz de çok önemli aslında. Bu ekibin alacağı hiçbir sonuç sürpriz olmaz benim için. Ve çok iyi bir yerde bitirirsek ligi o zaman seneye yatırım da artabilir.

Yerli olarak Göksenin ve Sadık ın sözleşmeleri devam ediyor. Bunların yanına Mert Akay - Onuralp Bitim ve yerli statüsü durumuna göre Ercan Osmani eklemeleri yapabilirsek gayet iyi yerli rotasyonu oluşturabiliriz. Yabancı olarakta ligden Bonzie Colson ve Alpha Kaba geliyor 4 numara için birkaç sezondur Cameron Oliver a taktım sezon sonuna kadar Malaga da sonrası ne olur zor hedef. Bost Melo Canaan ıda tutabilirsek değmeyin keyfimize.

Isıah Canaan - Dee Bost - Mert Akay
Melo Trimble - Göksenin Köksal
Bonzie Colson - Onur Alp Bitim
Cameron Oliver - Sadık Emir Kabaca
Alpha Kaba - Ercan Osmani

David Kravish de 7. yabancı olarak kalır. Maçlara göre Bost ve Kravish den birini seçeriz.

Çok mu uçuk oldu.

Mert sakat, Ercan 5 değil tam olarak ve pasaport problemi çözülmedi. Colson EL yapar bence. Oliver da Avrupa düşünse EL oyuncusu.

PG: Troy Caupin - Can Korkmaz ( Can Ugur Ogut)
SG: Melo - Egehan Arna
SF: Ponitka - Okben (Gonul Yigit ister)
PF: Gregory Whittington (Blackshear) - Sadik
C: Jonathan Motley - Furkan Haltali ( Egemen Guven) (Muhsin)

Goksenin bedava oynayacaksa kalsin. 2-3 yedekler 3. Yedek olarak :) Onuralp Bitim olsa super olur ama su an cok iyi oynuyor. Iyi bir takima gidecktir.

Greg Kuban döneminde bitik gözüküyordu baya. Motley'in de EL Top-tier takımlarından birine gitmeme ihtimali yok maalesef.

Bost,Melo ve Kerry’i her turlu tutmak lazim.Kerry bize gelen en iyi 4 numaralardan biri son yillarda.Katki vermedigi mac sayisi cok azdir bu sezon.Daha iyisini alamayiz bence.Bostla Melo’yu zaten konusmaya gerek yok.Ligimizin en degerli 5 guardi varsa ikisi Bost ve Melo’dur.Bizim gibi underdog takilan takimlarin (Karsiyaka,Telekom,Bursaspor,Tofas,Gaziantep hatta butcesi yuksek olsa da Bahcesehir) hic birinde Bost ve Melo gibi iki tane ust duzey yaratici yok.Jamar Smith belki..
3 numaraya zaman zaman 4’e de kayabilecek,ribaundlarda bizi rahatlatacak,savunmada undersize kalmayacak,sutu iyi olan biri gerekiyor bence.Bunun icin de kendime gore en uygun ismi gecen yazdan beri yaziyorum.Sam Dekker..Yaza yaza getireceğim inaniyorum :)
5 numaraya yapilacak hamle en onemli yabanci transferimiz olabilir eger bahsettigim 3 oyuncuyu tutabilirsek.Kac sezondur bu mevkide yuzumuz gulmedi artik bu sezon bulalim bir 2022 model Lasme suraya.Ligimizden ve burada hemen hemen herkesin kadrosuna yazdigi Alpha Kaba benim de hayalim.Eger Kaba olmayacaksa Bursaspor’dan Hayes’i de cok begeniyorum.O da gayet iyi bir oyuncu.
Yerli konusunda sozlesmelere hakim degilim.O yuzden su mevkiye su gelsin diyemecegim ama birkac isim yazacagim onlardan 2si hatta 3u olursa inanilmaz rahatlariz.Berk Ugurlu,Can Ugur Ogut,Muhammed Baygul,Erkan Yilmaz,Egehan Arna,Can Korkmaz,Samet Geyik,Muhsin Yasar,Furkan Haltali,Berkan Durmaz,Egemen Guven..

Furkan Haltalı - Samet Geyik ikilisinden biri
Onuralp Bitim - Muhammed Baygül ikilisinden biri
Guard için kim olur açıkcası bilemedim
Okben + Göksenin + Sadık + Rıdvan zaten kalır.

Yabancı kadrosuna da

Melo - Bost kesin tutmak lazım.
Blackshaer'de kalabilir.
Kravish belki kalabilir ancak 6. İsim falan olmalı son zamanlardaki performansıyla hakediyor ki gayet de iyi katkı verir Benchden.
Geriye 2 yabancı kalıyor bunlardan birinin mutlaka Dekker - Pierre gibi ribaunt ve savunmada iyi yeri geldiğinde post oynuyacak atletik sert biri lazım.
Diğer isimde Melo ve Bost'a nazaran daha çok dribling yönü daha keskin olan içeri driveları iyi olan biri lazım McKissic tarzı.

Gelecek sezon yerli pazarında daha kuvvetli olmalıyız. Bu sezon başı özellikle başkanlık seçiminin gecikmesi yerli rotasyonuna ekleme yapmamızı zorlaştırdı. Zor olduğunu biliyorum ama bütçe çok artmayacaksa Dee Bost - Melo - Kerry üçlüsünden en az ikisi takımda tutulmalı.

Can Korkmaz bizden zamanında neden gönderildi hatırlamıyorum. Kritik anlarda dahi direksiyon teslim edilebilecek bir yerli haline gelmiş. Alma şansımız da yok sanırım artık. Dün bir arkadaşın yazdığı gibi ; hocanın gelişiyle Göksenin bile batmıyor gözüme, çok ilginç.
Asıl önemli olan; atlet ve hareketli oyuncular almamız lazım. Basketbol artık böyle oynanıyor. Ve özellikle bizim takımın kimyası hızlı olmak zorunda.

Can Korkmaz bizden zamanında neden gönderildi hatırlamıyorum. Kritik anlarda dahi direksiyon teslim edilebilecek bir yerli haline gelmiş. Alma şansımız da yok sanırım artık. Dün bir arkadaşın yazdığı gibi ; hocanın gelişiyle Göksenin bile batmıyor gözüme, çok ilginç.
Asıl önemli olan; atlet ve hareketli oyuncular almamız lazım. Basketbol artık böyle oynanıyor. Ve özellikle bizim takımın kimyası hızlı olmak zorunda.
Benim nacizane gordugum kadariyla Hoca Goksenin’i kullanilmasi gerektigi gibi kullaniyor ve bu yuzden de ozellikle Karsiyaka ve Fb maclarinda ciddi katkilar verdi.Goksenin bu sezon hic boyle oynamamisti hatta bircogumuz burada dakika bile almamasi gerektigini yaziyorduk.