2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Benim Galatasaray’da kadın basketbol şubesine hak ettiği değeri veren bir yönetim göreceğime inancım kalmadı artık.

Galiba rus ekipleri men edilince otomatik olarak f4 yaptılar. Zaten koçları da sen ben gibi izliyor maçı.

Hayır rus ekipleri silinince yine gruplardan 4'er takım çıktı ve çeyrek final play-offları oynandı. Prag da İtalyan Familia Schio'ya karşı saha avantajına sahipti ve 2-1 ile geçtiler. Zaten yıllardır f4 içinde yer alan veya ucundan kaçıran şampiyonluk apoletli bir takım.

Edit: 3'er yazmışım 4 olarak düzelttim.

Son düzenleme:
Seneye yabancı sayısı 3 olacak değişmezse Işıl gelecekse yedek olarak Merve tutulmalı kadroda iyi katkı verdi bu sezon.
Merve kesinlikle takıma bu sezon en büyük katkı verenlerden. Yanılmıyorsam ara vermeden tüm maçlarda oynadı ve büyük sorumluluk aldı. Pelin ve Plum yokken çok uzun dakikalar sahada kalmak zorunda kaldı. Bourges maçında neden maça başlamadı anlam verememiştim. Pelin yerine Merve başlamalıydı.

Bizimkiler yabancı sayısı azalsın konusunda ısrarcı olanlardan biriydi. Avrupa falan da kimsenin umrunda olmayacağı için üç yabancı ile başlarız sezona. Bari bu yabancıları üst düzey alın artık!

Yabancı sayısının düşmesi doğal olarak yerli oyuncuların ücretini katlayacak.

Pelin Bilgiç ila mutlaka yollar ayrılmalı. Melis Gülcan da bu senenin hayal kırıklıklarından ama çok fazla uçmazsa takımda kalabilir.

Işıl Merve Meltem Sude Tilbe Ayşe Çora yaklaşık 3.5-4 milyon TL civarına biter. 3 iyi yabancı da 500 bin dolara bitse 10 milyon TL gibi bir rakama oldukça iyi bir kadro kurabiliriz. 9 kişilik bir rotasyonumuz olur ve kadroyu da alttaki iyi umut vaad eden oyuncular ile tamamlarız.

Bizimkiler yabancı sayısı azalsın konusunda ısrarcı olanlardan biriydi. Avrupa falan da kimsenin umrunda olmayacağı için üç yabancı ile başlarız sezona. Bari bu yabancıları üst düzey alın artık!

Yabancı sayısının düşmesi doğal olarak yerli oyuncuların ücretini katlayacak.

Pelin Bilgiç ila mutlaka yollar ayrılmalı. Melis Gülcan da bu senenin hayal kırıklıklarından ama çok fazla uçmazsa takımda kalabilir.

Işıl Merve Meltem Sude Tilbe Ayşe Çora yaklaşık 3.5-4 milyon TL civarına biter. 3 iyi yabancı da 500 bin dolara bitse 10 milyon TL gibi bir rakama oldukça iyi bir kadro kurabiliriz. 9 kişilik bir rotasyonumuz olur ve kadroyu da alttaki iyi umut vaad eden oyuncular ile tamamlarız.
Bence çok güzel kadro olmuş. Kurulması maddi olarak çok zorlamaz kulübü. Böyle bir kadro kurulup iyi de 3 yabancı alınacaksa Ekrem Memnun da geri gelsin. Bu kadro Efe Güven'e emanet edilemez.