2023-2024 Kadın Voleybol Takımı (Galatasaray Daikin)

Zaten ilk 3 ü geçeriz diyen hayal dünyasındadır.Tartışma bu takım bu sezon ilk 4 e girebilir mi ve hoca ile devam edilmeli mi tartışmasıydı.
İlk 4'e girip giremeyeceğimizi THY,Kuzeyboru,Zeren, Bjk gibi takımların kadrosu tamamlandıktan sonra görmek daha mümkün diye düşünüyorum.Hoca'ya başta ben de olumsuz bakıyordum ama sezon ilerledikçe takımdaki gelişmeyi görünce fikrim değişti dileğim odur ki inşallah seneye 4.cülük için rekabetçi oluruz ve her yıl başarı anlamında üstüne koyarak ilerleriz.

Zaten ilk 3 ü geçeriz diyen hayal dünyasındadır.Tartışma bu takım bu sezon ilk 4 e girebilir mi ve hoca ile devam edilmeli mi tartışmasıydı.
Büyük başarılar, büyük hayallerin ardından gelir :) Hayal kurmayı severim. Buna en büyük neden de, akılcı olarak yapılan transferler ve bu transferleri yapıp yönetecek hocanın, kariyerine bu başarıyı ekleme tutkusu, heyecanı ve sinekten yağ çıkarma becerisidir.
Vakıfbank nasıl bir takım kuracak belli değil ve şu ana kadar ilgimi çeken tek transferleri, benim Galatasaray'ımız için geçen yıl, ısrarla önerdiğim Kendal Kipp'dir. THY ile ilgili olarak kesinlikle iddia ediyorum ki, Ze'nin yönetiminde ve Brezilyalı (Bergman vs) oyuncular tercihinden ötürü, geçmiş döneminden daha güçlü olmayacak.
Boskovic ve Vargaslı takımları yenmek zor ama imkansız değil. Hele ki bir final four'a kalalım.
Ben 2024-2025 sezonu kadrosundan umutluyum. Hiç olmazsa, çok şanssız bir kura olmaması halinde Avrupa'da....

Son düzenleme:
Öncelikle benim takıma herhangi bir dahlim yoktur, ben yazınca iyi ya da kötü olmaz takım zaten etkim olsa burada yazmam işimi yaparım. Benim için bu takımın Sarıyer'i yenmesi bir şey ifade etmez yazmaya değer bir şey görmezsem yazmam kimse yazdıklarımı beğensin diye de yazmam.
Ben bu seneki takım için yazdığım şeyleri düşündüm ve o şekilde yazdım farklı insanlar farklı şeyler düşündü o şekilde yazdı o kadar.

Mehmet Cibara:Bu takıma destek çıkan kimse yok. Bu branşa destek çıkacak iş adamları lazım.Su topu takımımıza destek çıkmak için bir iş adamları birliği var mesela.

Cibaranın dediği gibi bu denli branşı olan büyük bir kulüp her branşa kendi yetemez sadece futbol değil diğer branşları da fonlamaları gerekiyor iş adamlarımızın. Opet 2 yıldır Fenerbahçe ye çok ciddi yatırım yapıyor. Ülkemizde hızla gelişiyor voleybol ciddi bir sponsor şart şuan. Daikin ve HDİ sigorta hariç bu takımın sürekli destekçisi ne yazık ki yok.

Adamların parasını alıp başarıda fotoğrafa bile sokmuyorsun, parasını almadan kulübe üye bile yapamıyorsun, kendi adamlarından sıra getirip hevesli insanlara pozisyon yaratmıyorsun, sonra da niye kimse bize yardım etmiyor diye ağlıyorsun.

Hadi liseli doyumsuzlar bizim çocuklar aç kalmasın diye şirketleşmeye izin vermiyorlar anladık, sen yönetici olarak olmasa da arka kapıdan dolaşıp bu adamları hak ettiği ünvanlarla kulübe kazandıramıyorsan benim evde Fener'in yarısı kadar olamadık diye ağlamamdan ne farkın kalır ki seçilmiş yönetici olarak. Umudunuz Erden Timur gibi parayı verip arkasına bakmayacak Galatasaraylıysa daha çok beklersiniz öylesini de. Elinizi açıp duaya devam edin, belki tutturursunuz bir tane delikanlı Galatasaraylı daha.

Adamların parasını alıp başarıda fotoğrafa bile sokmuyorsun, parasını almadan kulübe üye bile yapamıyorsun, kendi adamlarından sıra getirip hevesli insanlara pozisyon yaratmıyorsun, sonra da niye kimse bize yardım etmiyor diye ağlıyorsun.

Hadi liseli doyumsuzlar bizim çocuklar aç kalmasın diye şirketleşmeye izin vermiyorlar anladık, sen yönetici olarak olmasa da arka kapıdan dolaşıp bu adamları hak ettiği ünvanlarla kulübe kazandıramıyorsan benim evde Fener'in yarısı kadar olamadık diye ağlamamdan ne farkın kalır ki seçilmiş yönetici olarak. Umudunuz Erden Timur gibi parayı verip arkasına bakmayacak Galatasaraylıysa daha çok beklersiniz öylesini de. Elinizi açıp duaya devam edin, belki tutturursunuz bir tane delikanlı Galatasaraylı daha.
Ooooo. Bu güne kadar yapılmış en sert, yapıcı ve ciddi uyarı ve iddialardan birisi. Yani bunlar eğer gerçek ise, birilerinin bunun icabına bakması gerekiyor. Gerçekten güzel, iddialı ve ilginç bir yaklaşım.

Ooooo. Bu güne kadar yapılmış en sert, yapıcı ve ciddi uyarı ve iddialardan birisi. Yani bunlar eğer gerçek ise, birilerinin bunun icabına bakması gerekiyor. Gerçekten güzel, iddialı ve ilginç bir yaklaşım.
Hocam yan branşlar için devamlı söylenen bir şey bu. Yatırım yapanlara sen parayı ver gerisine karışma deniyormuş hep. mesela empati yapıyorum, ilgi alanım olan branşa para yatirsam ve bana sen parayı ver gerisine karışma dense bende bi afallarım, hayırdır derim yani. yatırım yapacaksam da yapmam.

Ama bu sene yanlış bir şekilde galiba biraz değiştirmeye çalıştı Cibara onu ama tabi dediğim gibi çok yanlış bir biçim de.Gs voleybol tarihinin yaklaşık 10 sene isim sponsorluğunu yapmış Daiki'nin isteği ile 1.70 boyun da Japon bir pasör alındı.

Ama bu sene yanlış bir şekilde galiba biraz değiştirmeye çalıştı Cibara onu ama tabi dediğim gibi çok yanlış bir biçim de.Gs voleybol tarihinin yaklaşık 10 sene isim sponsorluğunu yapmış Daiki'nin isteği ile 1.70 boyun da Japon bir pasör alındı.
Bir yerde doğru ama bazılarının çöp değerlendirmesi yaptığı kadar da değil. Transferde çok geç kalındığı için olabilecek en iyisi alındı diye düşünüyorum. Evet boy dezavantaj idi ama ileri yaşta olmasına rağmen, zaman zaman çok iyi iş de çıkarmadı değil. Hem hızlı oynatacak pasları, hem de defansif anlamda refleksleri ile yaptığı diglerde oldukça başarılı idi. Buna rağmen, şampiyonluk kovalaması gereken bir takım için tercih edilmesi gereken bir oyuncu değildi. Ancak zaten bu amaçla yola çıkılmadığı için, olabilecek en iyisi idi diyebilirim. Hepimize geçmiş olsun.
Eseasen bu yıl imzalar atıldıktan ve diğer takımların yeni yapılanmasını gördükten sonra, hep birlikte yeni değerlendirme yapabiliriz.

Hocam yan branşlar için devamlı söylenen bir şey bu. Yatırım yapanlara sen parayı ver gerisine karışma deniyormuş hep. mesela empati yapıyorum, ilgi alanım olan branşa para yatirsam ve bana sen parayı ver gerisine karışma dense bende bi afallarım, hayırdır derim yani. yatırım yapacaksam da yapmam.
Katılıyorum. Tabii ki başkan da bu çarpıklıkları görmüş olacak ki, bir yerde öz eleştiri yaparak, özellikle voleybol ve basketbol gibi branşlara daha çok önem vererek, daha çok yatırım yapılacağı yönünde beyanlarda bulunarak, durumun değişeceği yönünde sinyaller vermiştir.
İzleyerek görelim; Bakalım babalar sözünü tutacakmı?