2024-2025 Sezonu Öncesi Hazırlık Dönemi

🟡🔴 Ömer Yalçınkaya, Galatasaray erkek basketbol takımının isim sponsorluğu hakkında açıklamalarda bulundu:

🗣️ “Galatasaray için önemli sponsor adaylarımız var. Bunlarla ilgili değerlendirme yapılıyor. Kısa süre içerisinde açıklayacağımızı düşünüyorum, inşallah ismimize layık güzel bir sponsorla sezona devam edeceğiz."

🗣️ Ömer Yalçınkaya: ''Sadık Kabaca'yı ana rolde oynatacak şekilde Yakup hoca ile kararlaştırdık. Arkasına Blumbergs'i transfer ettik. Sadık'tan beklentimiz bu sezon çok yüksek, Bireysel çalışmalarını sürdürüp, çok iyi ve hazır bir şekilde geldi antrenmanlara.''

İlk yarı sonucu: 43-39
Hazırlık maçı : Galatasaray - Onvo Büyükçekmece

Skor dağılımı ;
James Palmer Jr 17
Roberts Blumbergs 8
Sadık Emir Kabaca 5
Angel Delgado 4
Samet Geyik 4
Altan Çamoglu 3
David Efianayi 2

Hazırlık maçı : Maç sonucu :
Galatasaray 86-68 Onvo Büyükçekmece
🦁💪👍🧿

Skor dağılımı ;
James Palmer 24
Roberts Blumbergs 11
David Efianayi 9
Angel Delgado 8
Sadık Emir Kabaca 7
Williams Cummmings 6
Buğrahan Tuncer 6
Samet Geyik 6
Yaman Alişan 4
Altan Çamoglu 3
Ebuka İzundu 2

Son düzenleme:

bu twitte ve twitin altında maçın yayını ile alakalı linkler atılmış. izlemek isteyen olursa diye atayım dedim. 19:30'da başlayacak karşılaşma.

Maç sonucu;

Trapani Shark 102-77 Galatasaray

Skor dağılımı : James Palmer Jr 17
Roberts Blumbergs 13
Williams Cummmings 11
David Efianayi 9
Otis livingston 7
Sadık Emir Kabaca 6
Angel Delgado 5
Ebuka İzundu 5
Göksenin Köksal 5

Son düzenleme:
Hazırlık maçlarını fazla ciddiye almaya gerek yok, önemli olan eksikleri görmek ama pivot pozisyonunda göz göre göre paramızla eksik bırakıldık diye düşünüyorum. Rakip takımda Pleiss'in attığı sayı bizim iki uzunumuzun attıkları toplam sayının iki katına yakın. İki tane birbirine benzer savunmacı uzun alıp ne sayı atabiliyor ne de savunma yapabiliyorsun. Rakip kadrodan takımıma sadece Repesa ve Pleiss'i isterdim.

Parziali: (29-10; 57-36; 71-64; 102-77).

Trapani Shark: Notae ne, Horton 1, Robinson 18, Rossato 16, Alibegovic 10, Galloway 15, Petrucelli ne, Yeboah 11, Mollura, Pleiss 18, Gentile 10, Pullazi 3.

Allenatore: Jasmin Repesa.

Assistenti: Andrea Diana, Alex Latini.

Galatasaray: Livingston 7, Efianayi 6, Kabaca 6, Cummings 12, Blunbergs 12, Geyk 2, Palmer Jr 17, Izundu 5, Delgado 5, Koksal 5.

Allenatore: Sekizkok.

71-64'ten nasıl 102-77 bitti acaba

Hazırlık maçlarını fazla ciddiye almaya gerek yok, önemli olan eksikleri görmek ama pivot pozisyonunda göz göre göre paramızla eksik bırakıldık diye düşünüyorum. Rakip takımda Pleiss'in attığı sayı bizim iki uzunumuzun attıkları toplam sayının iki katına yakın. İki tane birbirine benzer savunmacı uzun alıp ne sayı atabiliyor ne de savunma yapabiliyorsun. Rakip kadrodan takımıma sadece Repesa ve Pleiss'i isterdim.

Kismen katilmakla rakipe karsi cozum uretmek konusunda kararsizim. Maci izleyemedigim icin bir yorum yapamamakla birlikte Pleiss gibi bir uzunla oynuyorsa karsi takim savunmasinda Sadik Kullanilabilir 5 numara olarak.
Ayrica takimi yeni duydum ama fena olmayan bir kadro kurmuslar, Petrucelli cok begendigim bir oyuncu sifir sayi atmis.
Hazirlik maclarinda yenilelim sezonda yeneriz umarim.