2024-25 Trendyol Süper Lig (Futbol)

Rakip bugün dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho ile imzalayacak. Bu sezon daha da ilginç olacağa benziyor. Hem bizim 5.yıldız hedefi için hem de Okan Hocanın dünya markası bir isimle rekabeti açısından ilginç bir sezon olacağa benziyor.
Fakat ben Mourinho konusunda başka düşünüyorum. Prime dönemini bitireli uzun yıllar olmuş bir antrenör. En son hatırladığımız gençlik-çocukluk çağımızda Madrid ya da İnter ile yaptığı başarılar. Ki Madrid ile bir başarısı da yok gibiydi. Hatta ve hatta VAR sistemi olsaydı Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Galatasaray'a elenecekti... Los Galacticos ve Ronaldo'lu kadroyla Guardiola'lı Barcelona tüm kupaları silip süpürmüştü. Devamında Manchester United serüveni oldu ama tonla transfer parası harcamasına rağmen lig ikinciliğini kapabildi. Ki onda da City'den devasa bir puan farkı yemişti sanırım. Akabinde Tottenham ve Roma ile çalıştı ama bu kulüplerde de başarılı olamadı diye hatırlıyorum. Zira Juve'nin eski gücünde olmadığı İtalya'da 6.lıktan öte geçemedi.
Evet ismen büyük bir marka ama 20 küsur sene önceki gençlik dönemindeki Porto ve 10 küsur sene evvelki İnter mucizesi dışında sayabileceğimiz, aklımıza gelen bir başarısı yok. Prime dönemi çoktan bitmiş bir isim ama Türkiye Ligi için elbette fazla bir adam. Tabii lige ne kadar adapte olabilecek soru işareti. Ha Türkiye Ligi için bahsedilen 40-45M Euro gibi bir maliyet de inanılmaz israf görünüyor. Eğer Avrupa'da başarılı olacaksa ayrı tutuyorum tabii. Ki ona rağmen bu rakamlar tartışılır.

Her neyse ; özetle , eğer diğer takımlar yine bu sezonki gibi olacaksa yarış yine 2 takım arasında geçecektir. Her ne kadar malum şahsın terörizmini bilsek de umarım federasyon ve hakem ittirmesinin olmadığı adil bir sezon olur.

Fenerbahce futbol islerini Acun Ilicaliye birakarak kendi Erden Timurunu bulmus oldu.

Acun Ilicali futbol takiminda aile ortamini saglayabilicek bir karakter umarim basarisiz olur.

Pierre-Emile Højbjerg hakkında fbye transfer olduğu söyleniyor.
Haber doğru mudur acaba?
Eğer doğruysa acilen Ndidi tarzı bir 6 numara alıp Torreira'yı 8 numara oynatmalıyız diye düşünüyorum.

Belki bu sezon şampiyon olamayız ama FB'de şampiyon olamaz,kimi transfer ederlerse etsinler olamazlar gibi,mesele sportif değil çünkü,tam şampiyonluğa gittikleri sırada savaş çıkar,pandemi olur,lig iptal olur yine nasip olmaz şampiyonluk.

Mourinho transferi görünürde harika,marka isim ama işin içinde FB olunca bir anlamı kalmıyor,benim yabancı antrenör konusunda beğendiğim isim Conte,eğer Okan hoca olmasaydı bizde Conte olsun isterdim.

Rakip bugün dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho ile imzalayacak. Bu sezon daha da ilginç olacağa benziyor. Hem bizim 5.yıldız hedefi için hem de Okan Hocanın dünya markası bir isimle rekabeti açısından ilginç bir sezon olacağa benziyor.
Fakat ben Mourinho konusunda başka düşünüyorum. Prime dönemini bitireli uzun yıllar olmuş bir antrenör. En son hatırladığımız gençlik-çocukluk çağımızda Madrid ya da İnter ile yaptığı başarılar. Ki Madrid ile bir başarısı da yok gibiydi. Hatta ve hatta VAR sistemi olsaydı Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Galatasaray'a elenecekti... Los Galacticos ve Ronaldo'lu kadroyla Guardiola'lı Barcelona tüm kupaları silip süpürmüştü. Devamında Manchester United serüveni oldu ama tonla transfer parası harcamasına rağmen lig ikinciliğini kapabildi. Ki onda da City'den devasa bir puan farkı yemişti sanırım. Akabinde Tottenham ve Roma ile çalıştı ama bu kulüplerde de başarılı olamadı diye hatırlıyorum. Zira Juve'nin eski gücünde olmadığı İtalya'da 6.lıktan öte geçemedi.
Evet ismen büyük bir marka ama 20 küsur sene önceki gençlik dönemindeki Porto ve 10 küsur sene evvelki İnter mucizesi dışında sayabileceğimiz, aklımıza gelen bir başarısı yok. Prime dönemi çoktan bitmiş bir isim ama Türkiye Ligi için elbette fazla bir adam. Tabii lige ne kadar adapte olabilecek soru işareti. Ha Türkiye Ligi için bahsedilen 40-45M Euro gibi bir maliyet de inanılmaz israf görünüyor. Eğer Avrupa'da başarılı olacaksa ayrı tutuyorum tabii. Ki ona rağmen bu rakamlar tartışılır.

Her neyse ; özetle , eğer diğer takımlar yine bu sezonki gibi olacaksa yarış yine 2 takım arasında geçecektir. Her ne kadar malum şahsın terörizmini bilsek de umarım federasyon ve hakem ittirmesinin olmadığı adil bir sezon olur.
Mou hakkında bende dahil bir çok Galatasaray taraftarı böyle düşünüyor. Nokta atışı transferlerle yine şampiyon oluruz inşallah. Sağ bek, baba bir 8 numara ve 10 numara bizi uçurur. Scout ve gurbetçi gençlerle de yedek kulübesi güçlendirilir. Satılacaklarda önemli, ben Kerem Zaniolo ve Nelsonn satılır diye düşünüyorum. Bunlardan gelen parayla çok iyi bir takım kurulabilir.

Mourinho'nun Avrupa kupalarında halen bu ölçüde yeti sahibi olması büyük açmaz. Yerel ligden öte bu nokta sezonu, sezonları bizler adına çekilmez hale getirebilir.

Diğer kulüplere kıyasla fb bu konuda ayrılıyor abi bence. Roma'ya ayak bastı hediyesi olarak 40 milyona Abraham indirebiliyordu misal. Tottenham'a keza uzun yıllar sonra para harcatan kendisi. Manu-Chelsea dönemlerini denkleme katmiyorum bile.
Fener bu güce sahip mi bilmiyorum, kaliteli oyuncular getirir nispeten kaşarlanmış topçular ama ciddi paralar harcatamaz. Ali koç'un sınırlarını en fazla zorladığı sezon 23-24 sezonu, o da ortada iste. Zaten dün imza töreninde lafa "çok iyi kadromuz var" diyerek girdi. bir şeylerin zeminini yapmak gibi geliyor bana, seçimden önce herkes lukaku dybala indirir.
Bu sebeple avrupa'da ilerleyebilir mi, başarılı olabilir mi, bence zor. Zaten grup maçlarını pek sallamayan ve çok ciddi facialar yaşayan bir hoca kendisi. Mesela rastgele Bodo Glimt'ten 6 yese roma'daki gibi, çıkacak kaosu düşünemiyorum. olası ligden kopma durumunda zaten cümbüş olur.
Ha şu var, 9 senedir lig şampiyonluğu yokmuş cebinde. bu yönde bir mesai verebilir ekstra motive olabilir. ona da, oynattığı futbol tr'ye ve fb kulüp kültürüne çok ters. nasıl anlasacaklar merak ediyorum.

Beni Mourinho falan korkutmuyor ama Acun Ilicali hamlesi cidden korkutuyor.

Fenerbahcede Erden Timur etkisi yaratmis gibi. Daha secilmeden Fenerbahcenin iletisimine, sosyal medyasina, transferlere herseye karismaya baslamis ve vizyon ortaya koyuyor. Ali Koc gibi egosuda yok. Acun Ilicali fark yaratacak gibi gözüküyor...

İşler çok karıştı. Mevzu futboldan çıkıp adli mercileri ilgilendiren durumlara geldi. Acun ne hikmetse canlı yayında rahat rahat Aziz Yıldırım'a ağzına geleni sayıyor. Aziz Yıldırım da altında kalmıyor tabii. Fakat isnat ettiği suçlar savcıların harekete geçmesi cinsten futbol ötesi şeyler. Birçok suç örgütüne yardım ettiğini söylüyor adam. Ali Koç'un yanında saf tutan Acun oldukça açıldı rahat rahat. Aziz Yıldırım desen ağır top. Bakalım bizi terörizm ile itham eden şahsiyetlerin altından ne pislikler dökülecek bu seçim yarışında...

Ali Koç'un Erden Timur'a ciddi tehditleri olmuştu ama savcılar o tehditleri de es geçmişti. Sorsan hep mağdurlar. İşin diğer tuhaflığı da kendini şampiyon olmuş sayan FB'nin şampiyon :)) ve mütedeyyin hocasını hemen değiştirmesi oldu. Sağa sola Fetöcü diyen Ali Koç'un ne kadar Fethullahçı, Adnancı vs... varsa etrafına toplaması da ayrı saçma. Yine seçilirse gelmiş geçmiş en heterodoks yönetim olacaklar. Şampiyon olamazlarsa tekke ve zaviyeleri tekrar açmaya çalışabilirler.

FB başkanı bence zengin çocuğu, yalı çocuğu gibi görünmekten çok rahatsız oluyor. Dikkat edin, tüm söylemleri bunu yalanlayabilmek, her şeyi ben yaptım diyebilmek için... Yok bilet parasını denkleştiremez stada araya kaynayarak veya tırmanarak girermiş filan... Olay çıkar protokol tribününden aşağı atlar ve sinirli sinirli hareketler yapar (sanki korumaları atlamıyor), bizim stada gelir bilmem kaç tane korumasıyla kendi asbaşkanını tokatlar, maaşlı çalışanlara posta koyar diye uzar gider. Adam ben süt çocuğu değilim, muhallebi çocuğu değilim demek istiyor. Kendisi bu ucuz hareketleriyle Koç ailesinin Yıldırım Demirören'i olduğunu cümle aleme kanıtladı.

Ben Aziz Yıldırım gibi birinin kaybedeceği seçime niye girdiğini anlayamadım,Ali Koç bu defa güçlü bir liste yapmış,tam tersi Aziz Yıldırım'ın listesi beklendiği gibi güçlü değil.Eğer geçen sezon FB bizden fark yiyerek şampiyonluğu kaybetseydi belki Aziz Yıldırım'ın şansı olurdu ama bu şartlarda kazanırsa çok şaşırırım.

Ben Aziz Yıldırım gibi birinin kaybedeceği seçime niye girdiğini anlayamadım,Ali Koç bu defa güçlü bir liste yapmış,tam tersi Aziz Yıldırım'ın listesi beklendiği gibi güçlü değil.Eğer geçen sezon FB bizden fark yiyerek şampiyonluğu kaybetseydi belki Aziz Yıldırım'ın şansı olurdu ama bu şartlarda kazanırsa çok şaşırırım.
ben seçime 1-2 gün kala çekileceğini, bundan sonraki hayatında da acun ve tayfasıyla uğraşacağını düşünüyorum. Ali kesin kazanacak gibi duruyor çünkü, asla 2. kez kaybetmez Aziz.

Tüm Türkiye kepazeliklerini izliyor. Seçim programı rezalet programına dönüştü, günlerdir olduğu gibi. Adli makamların da soruşturma açması lazım bunların suç örgütü ilişkilerine.
Şu ortamda basıp geçeceksin Bayern Münih gibi ambargo koyup lige. Kafanı rahatlatıp hedefin Avrupa Kupası olacak. Şöyle ikramlar altın tepsi de gelmez her zaman. Önümüzde boş arazi. Koy döşe kilometre taşlarını işte!

Kongreleri takip etmekten zevk aldığım için heyecansız geçen kongremizden sonra FB kongresini merakla beklemiştim ama sonucun toptan açıklanması hiç güzel olmuyor,biz ne güzel 1. sandık 2. sandık diye açıklıyoruz sonuçları.

Bence Aziz Yıldırım kazanmak istemedi,niyeti neydi bilmiyorum ama amacına ulaştı sanırım,yoksa şartların kazanamayacağı şekilde oluştuğunu görmemesi imkansızdı.

Keşke bizim son kongremizde Ünal Aysal'la Dursun Özbek yarışsaydı,işte o zaman kongre muhteşem zevkli olurdu.