3. Hafta Sonunda Takımın İstatistiği

OYUNCU SAYI RiBAUND ASiST

Glen Mcgowan...3 mac ( 6.0 ) ( 5.0 ) ( 1.3 )
Darrel Mitchell...3 mac ( 10.3 ) ( 2.3 ) ( 2.7 )
Tufan Ersoz...3 mac ( 7.0 ) ( 1.3 ) ( 1.0 )
Tolga Tekinalp...3 mac ( 0.7 ) ( 1.0 )
Gerald Fitch...3 mac ( 26.0 ) ( 7.3 ) ( 1.7 )
Murat Kaya...3 mac ( 1.0 ) ( 1.0 ) ( 1.7 )
Fatih Solak...3 mac ( 8.3 ) ( 8.7 ) ( 0.3 )
Mithat Demirel...3 mac ( 1.0 ) ( 1.0 ) ( 0.3 )
J.Holman...3 mac ( 6.3 ) ( 5.3 ) ( 0.7 )
Burak Sezgin...2 mac ( 3.5 ) ( 2.5 )
Cemal Nalga...3 mac ( 2.0 ) ( 3.7 )
Altay Ozurganci...1 mac ( 1.0 ) ( 1.0 )
ismet Hacioglu...3 mac

Bu arada takimimiz maclarini ayhan sahenk spor salonunda oynayacak bundan sonra..umarim ayhan sahenk in sert cemberleri takimimizin istatistiklerini etkilemez..biran once oraya uyum saglariz...

WILT' Alıntı:
Ayhan Şahenk'in çemberlerinin sert olduğunu da nereden çıkardın?
gerçektende ayhan şahenk'in çemberleri çok sert ve topu çok sektiriyor bir an önce değiştirilmesi gerekiyor

Son maçta çok göz önündeydi, Fatih'in hücumdaki gelişimi. Uzun hareketlerini çözmüş gibi, fakat yine de az top indiriyoruz ona. Halbuki Türkiye Ligi'nde onla eşleşebilecek fiziğe sahip oyuncu yok.

hazırlık maçlarının yıldızı murat kaya geride kalan 3 haftada kayıplarda noldu bu adama anlamak mümkün değil

RalphGS' Alıntı:
Ayhan Sahenkin o sert olan potaları degistirildi bir süre önce ..

açık turuncu bir rengi vardi ..

son tofas maçına gittigimde kontrol ettim onlar degil :)

Abi ne diyeyim,bravo ya :) Çemberin değişip değişmediğine dikkat etmişsin ve ekrandan değiştiğini anlamışsın.Hadi onu da geçtim eski halini nasıl hatırladın :) Çok iyi yaa

CemGSCem' Alıntı:
Abi ne diyeyim,bravo ya :) Çemberin değişip değişmediğine dikkat etmişsin ve ekrandan değiştiğini anlamışsın.Hadi onu da geçtim eski halini nasıl hatırladın :) Çok iyi yaa

yok yok ..ben maçtaydım..vip e sizan iki üc apachi kardesten biriyim 8)

gidip pota altına özellikle kontrol ettim :)

açıkca görülen şu ki takımda skor yükü ve top kullanma yükü dengeli bir şekilde dağılmamış, yani fitch süper bir oyuncu bunu herkes kabul ediyor ama görüntü itibari ile malik dixon'un geçen seneki rolünü üstlenmiş durumda ve açıkcası bu mantıkla başarılı olmak imkansız kimse tek başına bir takım olamaz buradaki temel sorun diğer oyuncularında kendine güvenmesi tek skor opsiyonu olaraık fitch i görmemelerinden geçmekte ki bana göre hollman fatih ikilisinden hiç faydalanılmıyor oysa TBL de üst seviye takımların haricinde o kalitede pota altına sahip olan bir takım yok yani eldeki maden kullanılmıyor,

murat kaya genç bir oyuncu top kullanma süresi ve oranı arttıkça başarılı olacaktır, ancak bir maçta 5 top kullanıyorsa bunların hepsinde başarılı olması beklenemez zaten, o yüzden genç oyuncuların aldıkları süreye ve kullandıkları toplara bu şekilde yaklaşılmalı bence.

neticede başarılı olmak için ciddi biçimde takımdaki diğer oyuncuların da skora ve oyuna katkı yapması lazım , bunu sağlayacak olanlarda guardlardır, açıkcası fitch in her maç 20 küsür sayı atmasındansa çift haneye ulaşan 4 -5 oyuncunu olması çok daha önemlidir

ya ben tufan murat tan daha çk katkı bekliyorum ama sayı ortalamaları malesef az yani bi gsli arkadaşımıza katılıyorum fitch ve arkadaşları gibi olduk biraz daha sayı potansiyelini yaymalıyız diye düşünüyorum ama yinede iyiyyiz ve ben artık ayhan şahenkteki maçta tribünler tamamen dolcak türk telekom maçı ne olursa olsun diye düşünüyom

şöyle lig sıralamasında ilk üç maçını galibiyetle kapatan diğer takımların istatistiklerine baktım di,kkatimi tek bir şey çekti onu paylaşsam yeter

üç maçta Fenerbahçe Ülker ortalama 18 asist ile Efes Pilsen ortalama 15 Asist ile Türk Telekom da 17 Asist ortalaması ile oynarken Gs sadece ve sadece 9 Asist ortalaması ile oynamış

ayrıca Türk Telekom ikji sayılık atışlarda % 50 üç sayılık atışlarda %45 ortalama ile oynarken GS'ın aynı alandaki ortalamaları sırasıyla % 43 ve %42....

hatta biraz daha özele inerek araştırma yaptım gs ortalama 71 sayı atarken türk telekom ortalama 83 sayı atıyor maç başına
dünyanın en büyük yalanı istatistikleridr derler ancak olurda bu istatistikler doğru söylüyorsa ankara deplasmanı çok zor olacak

Mithat,Murat,Cemal ve Tolga'nın istatistikleri arzu ettiğimizin çok altında.Fitch geldiğinden beri toplar güzel dağılmıyor.Zaman içinde top paylaşımının oturacağına inanmak istiyorum.Yoksa kimliğimizin dışına çıkarak tek adam basketbolu oynamış oluruz.

bazi arkadaslar pivot ve fast break in eski sayilarini incelemelerini ve ayhan sahenk spor salonunun cemberleri hakkinda yapilan haberleri ve istatistikleri incelemelerini oneriyorum...ayhan sahenk in cemberlerinin degisip degismediginden haberim yok ancak daha once orda oynanan maclarda ozellikle sut istatistiklerinin cok dusuk oldugu her zaman solenmisti...ben olmayan bi konu hakkinda konusmadim bir gercekten bahsettim...bence sizde cevap yazmadan once bole biseyin olup olmadigini bi arastirmaniz lazim...yeni cemberler her zaman serttir...o cemberlerde oynandikca ve zaman gectikce yay sistemi gevser ve cember yumusar (cemberin demiri diil duzenek yumusar)...topu daha az sektirir o zaman cemberler!!!! bilmiyen arkadaslarin arastirmasini tavsiye ediyorum...

takimla ilgili istatistikler konusunda bazi arkadaslar takimin 1-2 oyuncu ustune kurulu olarak giitigini,asist istatistiginin dusuk olmasinin dikkat cekici oldugunu solemisler...bu konuda su an icin hakli gorunuyolar...onumuzdeki hafta oynanacak turk telekom maci cok ii bi test olacak takimimizin hucum ve savunma performansi hakkinda...

Bence takımımız istediği zaman savunma yapabilir...Sadece hücumda içrede ki silahlarımızı daha etkin kullanmalıyız...bence bu çok önemli dengeyi yakalamamız açısından...Ayrıca söylediğiniz gibi daha topu paylaşan bri hücum grafiği sergilemeliyiz...