Sabri Sarıoğlu

Arada bazılarını gül diye koydum zaten ;) Kerim, Tayfun Cora. Ama diğerlerinin hepsi Sabri'den iyidir. En azından defansta. Bu arada Sabri oynadığında "Sabriiiii" diye ağlıyoruz zaten :)

Herkes Sabri orta yapamıyor, şut çekemiyor diye dalga geçiyor. Ben bir sağ bekten bunlardan önce defans yapmasını bekliyorum. Sabri rezalet defansta. Pozisyon hatası desen var, fizik güç yetersizliği desen var, ters kademe eksikliği desen var, havatoplarında yetersiz. Normalde kısa boylu bekler bu yetersizliklerini hücum desteği ile kapatırlar. Sabri'nin verdiği hücum desteğininde sonu belli.

Sabri'den orta sahada alternatif oyuncu olarak faydalanılabilir ama defansta bırakın şampiyonlar ligini bu lig için bile gayet yetersiz bir oyuncu.

Yazının bu kısımlarına tamamen katılıyorum, maç başılarıyla beraber 3 senelik 5 milyon dolara yakın para veremezsin sen Sabri'ye, o ortamda Hamit de 4 ister tabi şaşırmamak lazım. Aldığı para saçmalık, kaldıysa düşük paralara kalmalıydı, yerine de genç Türk alırsın Sabri'nin defansta sağlam dursun yeter zaten senede 6-7 maç oynayacak ve Sabri'den de savunma anlamında kötü oynayamaz o genç sağ bek, Almanya'dan Hollanda'dan gurbetçi illa ki var ya da altyapıda mutlaka vardır çok az maç oynayacak zaten. Şimdi Melo çok para istedi, bizde o bütçe yok diyip takımda kalmazsa bu verilen paraların değeri daha da ortaya çıkar.

Yazının bu kısımlarına tamamen katılıyorum, maç başılarıyla beraber 3 senelik 5 milyon dolara yakın para veremezsin sen Sabri'ye, o ortamda Hamit de 4 ister tabi şaşırmamak lazım. Aldığı para saçmalık, kaldıysa düşük paralara kalmalıydı, yerine de genç Türk alırsın Sabri'nin defansta sağlam dursun yeter zaten senede 6-7 maç oynayacak ve Sabri'den de savunma anlamında kötü oynayamaz o genç sağ bek, Almanya'dan Hollanda'dan gurbetçi illa ki var ya da altyapıda mutlaka vardır çok az maç oynayacak zaten. Şimdi Melo çok para istedi, bizde o bütçe yok diyip takımda kalmazsa bu verilen paraların değeri daha da ortaya çıkar.

Tanju 3 sene için toplasan 4 milyon dolar alır Sabri ki 3. senesi opsiyondan dolayı kesin bile değil.
Gurbetçi diyorsun da en son Bjk'ye gelen gurbetçi arkadaş 1 milyon euro + maç başına imzaladı. Maalesef oyuncu ücretleri genel olarak çok fazla ülkemizde.
Son olarak Sabri'nin 3 senede kazanabileceği parayı Hamit 1 senede istiyorsa sıkıntı vardır. Yanlış kıyaslama olmuş

Mazhar beyin yukarda yazdıklarını bilerek alıntıladım benim de şikayetim o Sabri'den, hiç bir defansif özelliği iyi olmayan birisi. Orta yapamaması, şutu kötü atması dalgası geçecek değilim, sağ bekten beklentim farklı benim önce kendi görevini yapsın sonra hücumuna bakarım ki hücumda da özelliklerinin kötü olduğu ortada. Galatasaray'lı diye o kadar para vermek yanlış onu bilirim ben.

Ücrete gelince maç başı 15 bin dolar + senelik 1 milyon 250bin dolar hesapla bakayım 3 senede kaç yapıyor? Senelik 1,6-1,7m dolar civarına denk geliyor.

Ben hasabımı yaptım ama belirttiğim gibi 3. sene için opsiyon kullanılacağını düşünmediğim için daha makul bir rakam yazdım.
Şöyle söyleyeyim eğer sakatlık ya da beklenmedik bir form düşüklüğü olmadığı sürece Sabri'nin ortalama 15 maç oynayacağını düşüyorum. bu da 2 senede 3 milyon dolar yapar.
Rakam piyasa geneli düşünüldüğünde makul geldi bana.

Son olarak Sabri o saydığınız isimlerden çok daha iyi defans ve hücum yapar. O isimlerin en kötüsüne bile ancak bu para ve yakınını verirsin.

Kaan yapma ne olur. Geçen sene zaten anca 10 maç oynadı. Bekte oynadığı her maçtada canımızı fena yaktı. Sabri'ye bu saydığım isimlerden iyi defans yapar deme bari. Sabri defans yapmıyor ki bu adamlardan iyi veya kötü yapsın.

Yıllarca dilimizde tüy bitti orta saha yok diye diye. Ayhan var dendi. Bu sene ilk kez orta sahaya adam akıllı transfer yapıldı. Ayhan'a jübile yaptırdı oda. Selçuk Melo olmasa Ayhanla da sözleşme yenilerdik 1-2 yıl daha idare eder diye. Sabri'ninki de o hesap. 5 yıl sağ bek almadık Sabri'yi birşey sandı taraftar. Ne zaman Eboue alındı Sabri'nin defolar çıktı ortaya. Sabri'ye bekte verilen emekler altyapıdan çıkma potansiyeli olan bir oyuncuya verilse Ramos olmuştu adam.

Mazhar saydığın isimler üzerinden konuştum. Yoksa asla mükemmel bir savunmacı olamadı Sabri bende farkındayım. Hatta Uğur o talihsiz sakatlığı yaşamasaydı Eboue bugün takımımızda olmazdı.

Ama sizde haksızlık yapıyorsunuz ben onu söylüyorum.

Burada kıstas dünya kulübü Galatasaray ise Sabri bırakın 18'i tribünde bile Galatasaray'ın oyuncusu ibaresi ile yer almamalıdır. O kadar vasıfsız ve kadro şişkinliği yapmaktan başka bir görevi yok maalesef...

Komik olan şudur ki...futbol zekası ve top tekniği zayıf olan birinin rotasyonda bile yeri olmaması gerekirken bir şekilde bu takımda yer bulması ve sözleşme alması. Mücadele diyorsunuz yılda 1 milyon dolar verin buradaki bir çok arkadaş o kadar mücadele gösterir.

Birden Murat Temur u Tümer okudum .. bi tuhaf oldum :) oradan gitti buraya mı geldi dedim neyse konu yanlış oldu sanırım :) he bu arada Sabri ye laf yok :)

Burada kıstas dünya kulübü Galatasaray ise Sabri bırakın 18'i tribünde bile Galatasaray'ın oyuncusu ibaresi ile yer almamalıdır. O kadar vasıfsız ve kadro şişkinliği yapmaktan başka bir görevi yok maalesef...

Kistas dunya kulubu Galatasaray ise bu kadronun %60'i na yer yok. O zaman gercekten gule gule diyebiliriz kendisine.

Gerek sosyal medyada gerek normal hayatta kendisiyle çok dalga geçildi ve ona rağmen ağzını açıp tek kelime etmedi.Kötü oynadığı çok maç oldu ama kötü mücadele ettiği tek maç olmadı.Bu klubün simge adamlarından kesinlikle. Biraz empati yapın ve aynı alaycı tavırlar her yerde size yapılsa ilk fırsatta yurtdışını gitmezmisiniz ?

Galatasaray'da hakketiğinden fazla oynadı. 1 sezondan fazla kalmamalıydı ki Göztepe bir sezonda şutladı. Hiç vefa masalları anlatılmasın bu yeteneksizliğimle ben bile 15 sene Galatasaray'da oynasam es kaza 15 iyi maç çıkarırdım.

Başkasının karısına kızına sulanıp silahla mekan basıp mahkemelere çıksaydı evladımız olarak dönebilirdi, şansını kaybetmiş.
O Terim'in biatçılık saplantısının sonucu. Zaten damadının çalıştığı firmanın futbolcusuna ne kadar daha hayır diyebilirdi lakin bu herif yüzünden yönetimle kavga etti.
Sabri'ye tekrar gelirsek kulübe futbolculuk zamanı gibi verecek bir şeyi olmadığı gibi bugün de verecek bir şeyi yok. Konuşmaları düşüyor arada gerçekten de hayatı boyunca çalışmamış.

En cok forma giyen futbolculardan biridir, altyapidan cikan eski kaptandir. Gecen hafta dogum gunuydu. Kulup bir kutlama yazisi yazmadi.
Lafa gelince hizmetler unutulmaz.
Neyse gecmis dogum gunun kutlu olsun kaptan.