6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremi

Rezil de sensin. Alçakta sensin. Eksiklikler var, aksaklıklar var diyorum ama gözünüz görmüyor. Yollar yapılıyor. En kısa sürede onlara da ulaşılacak inşAllah.

Hiç yok demek nedir?
Eksiklik var demek nedir?
Önce bunu öğren izansız!

İzanı senden mi öğreneceğim? Daha dün AFAD Başkanı çıkıp ulaşılmayan bölge yok demedi mi? Her yere ulaşmaya çalışıyoruz, insanların da yardımına ihtiyacımız var dese devlet gücünü mü kaybeder? Ordu sokağa insin diyoruz gelmiş güneydoğu bilmem ne zırvalıyorsun. Bu devletin tek ordusu güney doğuda mı var? Neyse kaç yaşına gelmişsin, öğrenemeyeceğin şeyleri sana öğretmeye vaktim yok.

İzanı senden mi öğreneceğim? Daha dün AFAD Başkanı çıkıp ulaşılmayan bölge yok demedi mi? Her yere ulaşmaya çalışıyoruz, insanların da yardımına ihtiyacımız var dese devlet gücünü mü kaybeder? Ordu sokağa insin diyoruz gelmiş güneydoğu bilmem ne zırvalıyorsun. Bu devletin tek ordusu güney doğuda mı var? Neyse kaç yaşına gelmişsin, öğrenemeyeceğin şeyleri sana öğretmeye vaktim yok.

Devlet gücünü kaybedeceğini düşünmüyor ki. Düşünse dış devletlerden gelen yabancı personeli niye ülkeye alsın? Aksine hepsini farklı bir ile yönlendiriyor. Ülkede ki STK lara niye müsade etsin. Bütün STK lar çalışıyor.

Güneydoğu da ki örneği arkadaşa kıuas yapmak maksadıyla yazdım. Bunu anlamamış adam bana izandan bahsediyor 🤦‍♂️

Cübbeli'den banane!
Partiden banane!
Devlet dimdik ayakta. Bütün kurumlar çalışıyor. STK'lar ve gönüllüler canhıraş şekilde destek veriyor. Ben bunu bilir bunu söylerim...
cübbeli senin hükümetinin akp'nin destekçisi. İto seçimleri için bile akpli aday kazansın diye çalışma yapıyor. 7.4 yetmedi mi pankartı açan sizlerin türbanlı bacısı. O gün neden birlik olmadılar Nihat?

cübbeli senin hükümetinin akp'nin destekçisi. İto seçimleri için bile akpli aday kazansın diye çalışma yapıyor. 7.4 yetmedi mi pankartı açan sizlerin türbanlı bacısı. O gün neden birlik olmadılar Nihat?

Niye o türbanlılar senin bacın değil mi?
Yakışıyor mu sana usta bunu demek?

Hadi diyelim o gün onlar birlik olmadılar, ayıp ettiler. Sende mi ayıp edeceksin. Bu mudur yani?

Niye o türbanlılar senin bacın değil mi?
Yakışıyor mu sana usta bunu demek?

Hadi diyelim o gün onlar birlik olmadılar, ayıp ettiler. Sende mi ayıp edeceksin. Bu mudur yani?
Ben birlik olmyor muyum Nihat? Eksikleri söylüyoruz kurumları yönetenler canlı yayında yalan söylemesinler diyoruz. Tayyip nasıl "deftere yazıyor" ben de deftere yazıyorum Nihat.
Bu arada o türbanlı kevaşe benim bacım değil. Hem 7.4 yetmedi mi diye pankart açacak hem de benden saygı bekleyecek yok öyle dünya.
Git o gün atılan gazete başlıklarına bak. Yeni Akit, Yeni Şafak, ne başlıklar atmışlar. Yeni Şafak laf sokmuş gerekmediği yerde "hazır ve nazır" bulunan devlet diye.

Facia cok büyük olabilir, doğrudur da, ama bir gerçek var benim gördüğüm, hiç bir hazırlık, planlama yapılmamış günün birinde böyle bir felaket olabileceğine dair,onca uyarıya rağmen.Kaldi ki 99 depreminden 23 sene geçmiş, dünya nereye gelmiş, biz bir arpa boyu ileri gitmemisiz. Açın 23 sene önceki görüntüleri, hiç bir fark yok,çok yazık.Ve 20 senedir ülkeyi bu insanlar yönetiyor.Bence hiç mazeretleri yok.

@Nihat Bölgi gözünü ac kardesim. Burda kimse siyaset yapmiyor. Biraz sorgula ya körü körüne destek olmayi nezaman birakacaksiniz.

KIZILAYIN basindaki insan ve AFADIN basindaki insanlar sadece yandas olduklari icin o posizyondalar hic bir vasfi yok.
AFADIN basina hayatinda kazma kürek almamis vali var ya. Adam kravatli

"Kınık'ın başkanlığa seçildiği Kızılay Genel Kurulu 2016'da yapıldı ancak bu genel kuruldan önce 750 şubesi bulunan Türk Kızılayı'nın 617 şubesinin kapatılması tartışma konusu oldu. Bu şubelerin, delegelerinin seçimde oy kullanmaması için kapatıldığı öne sürüldü. Şube sayısı 153'e düşürülen Kızılay'ın kapatılan şubelerdeki delegeleri konuyu yargıya taşıdı."

Hicmi okumuyorsunuz hicmi arastirma yapmiyorsunuz anlamiyorumki. Zaten iyi is cikarsalar iyi is yapmislar deriz.

Ben birlik olmyor muyum Nihat? Eksikleri söylüyoruz kurumları yönetenler canlı yayında yalan söylemesinler diyoruz. Tayyip nasıl "deftere yazıyor" ben de deftere yazıyorum Nihat.
Bu arada o türbanlı kevaşe benim bacım değil. Hem 7.4 yetmedi mi diye pankart açacak hem de benden saygı bekleyecek yok öyle dünya.
Git o gün atılan gazete başlıklarına bak. Yeni Akit, Yeni Şafak, ne başlıklar atmışlar. Yeni Şafak laf sokmuş gerekmediği yerde "hazır ve nazır" bulunan devlet diye.

IMG_20230207_233016.jpg

Yalancının mumu yatsıya kadar 🤦‍♂️

Dünyaca ünlü bilin adamin attigi twite bakin. depremde ölen ve yaralanan insanlarla dalga gemek bu!!!

Cimentodan, Betondan, Kumdan, Malzemeden calan müteahhitller degilde Allah ölduruyomus. Bumu dünyaca ünlü. Bunu twit atan adamin yüzüne bakmazlar uluslararasi bilimde.

Allah bile önce tedbir sonra tevekkül diyor. Dini bile bi partiyi savunmak icin kendile göre yontuyolar.

Ulkede son yillarin en buyuk felaketi gerceklesmisken oraya gerekli yardimlari gondermeyip deprem bolgesindeki bircok sehri unutup oradaki insanlari olume terk eden bir hukumeti elestirmek siyaset yapmak degildir kanimca.Adam cikip Afad ekiplerimiz her yere ulasti falan diyor ama mesela Hatay’da yasayan Gokhan Zan ve Volkan Demirel gibi topluma mal olmus insanlar Hatay’i unuttular,burada durum cok kotu,insanlar perisan halde ve gelen giden kimse yok diye videolar cekiyorlar.Dag gibi adamlar aglaya aglaya zor konusuyorlar bunlari soylerken.Ama artik tamamen kontrolunu kaybetmis,kendini bir gun baskomutan bir gun ekonomist ilan eden bir sahisa gore her yere her turlu yardim saglanmis.
Valla bence 21 yillik hukumetin su felakette bir halta yaramadigina isyan etmek hic bir sekilde siyaset degildir.Oraya giden yardimlarin,is makinelerinin bircogu devlet tarafindan degil de ozel sahislar tarafindan saglandiysa biz neyi tartisiyoruz ki burada ? Tartisilacak bile bir mevzu yok bana gore.Bu ulkede 400 bin asker varken 3500u bugun sahaya indiriliyorsa buna da her turlu tepkiyi vermek cok dogal.Ukrayna gibi falan savasta olsak anlarim da 400 bin askerimiz var bizim.
Daha soyleyecek cok seyim var fakat kendimi tutmak zorundayim.Umarim hala enkaz altinda olan vatandaslarimizin hepsi kurtulur.Olenlere ise Allah rahmet eylesin,yakinlarina sabir versin.Cok zor gunlerden geciyoruz.Ama bu da gececek..

Siyasetinizi 1 hafta sonraya bıraksanız, bir şey kaybetmezsiniz. Her kim bu afet üzerinden siyaset yapıyorsa Allah onu ıslah etsin.

Orduyu göndermemek siyasi değil vatani bir tercihtir. Hainlerle çevrili bir ülkede dediğiniz şey sadece basite kaçmak. Koskoca ülkeyi yönetenlerin aklına gelmeyecek sadece siz düşüneceksiniz. Bir akıllı siz misiniz?

Şehir hastanelerinin özellikle pandemide ne kadar işe yaradığını göremediyseniz sizi en yakın göz hastanesine davet ediyorum.

Arkadaşlar siz yaşanılan depremi küçümsüyorsunuz. Sadece beşeri kısma odaklanıyorsunuz. Yukarıda bilim adamlarının açıklamalarını paylaştım. Bu çok acaip bir olay. Nice depremler ve savaşlar görmüş kaç bin yıllık Antep kalesi bile yıkıldı. İnanın bu binalar ve yollar en sağlam bile olsa yıkılırdı. Biz bu binaları çelik kafes sistemiyle bile yapsaydık dayanamayacaktı. Bunu ben değil. Dünyaca ünlü bilim adamı diyor👇

Allah korusun bir nükleer savaş başlığı atılsa ülke ne durumda olurdu? Ve bu sadece 2 megatondur. Ama bu deprem yaklaşık olarak 60 megatonluk güçte bir deprem. Buna yol mu dayanır, bina mı? Bunu ben demiyorum dünyaca ünlü bilim adamı diyor 👇

Esas siyaseti siz yapıyorsunuz ama,sanırım farkında değilsiniz. 99 depreminde terör sorunu yokmu du da asker görev yaptı. Şunu kabul edin, devlet çuvalladı. Dün sabah ikinci bir emre kadar iş makineleri devlet kontrolünde diyebilirlerdi. Madenci kurtarma ekiplerini hemen olay yerlerine gönderebilirler di. Bunlar
Tarikat ve cemaatlere yakın STK'lar şu anda cansiparane sahada çalışıyorlar. Siz nerdesiniz? Onlar kadar bu ülkeye faydanız yok...