6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremi

HDP'li bur vekil İçişleri bakanlığına 2020 yılında 3 kere soru önergesi vermiş, şu an deprem olan illerle ilgili büyük deprem olacağına dair bilim adamları uyarıyor, nasıl bir çalışma yapıyorsunuz diye?Kanım dondu okuyunca

images (1).jpeg
Turkcell'in acil durumlarda kullanılmak üzere aylarca reklamını yaptığı baz istasyonu yerine geçecek droncell'ler nerede, hiç gören oldu mu?

Stsrbucks'ın dünya üzerinde en çok şubesi bulunan ülkelerden biriyiz. Peki Starbucks neden hiçbir yere sıcak içecek gönderecek bir organizasyon yapmadı?

Ve daha bunlar gibi bir çok firma hiçbir şey yapmıyorlar sadece izliyorlar. Yıllardır bu ülkenin insanlarına fahiş fiyatlarla satış yapan şirketler ellerini taşın altına sokma günü gelince sus pus oldular.

Son düzenleme:
Ben de diyorum ki tahmin üzerinden konuşmak çok mantıklı değil. Söyledikleri şey doğru ama tahmin üzerinden değil de 99 depremi üzerinden konuşmak daha mantıklı. 7.8lik deprem beklediklerini söylüyorlar mıydı daha önce bu bölgede? hem de iki büyük deprem. Dolayısıyla gelecekteki İstanbul depremi 7-7.2 de olabilir daha büyük de. Tahminden öteye çok geçmez. Bu deprem zaten ülke tarihinin en büyük 2. depremi ve iki büyük deprem söz konusu.
Bekliyorlardı. Naci Görür defalarca buralar içi uyardı.

Ben de diyorum ki tahmin üzerinden konuşmak çok mantıklı değil. Söyledikleri şey doğru ama tahmin üzerinden değil de 99 depremi üzerinden konuşmak daha mantıklı. 7.8lik deprem beklediklerini söylüyorlar mıydı daha önce bu bölgede? hem de iki büyük deprem. Dolayısıyla gelecekteki İstanbul depremi 7-7.2 de olabilir daha büyük de. Tahminden öteye çok geçmez. Bu deprem zaten ülke tarihinin en büyük 2. depremi ve iki büyük deprem söz konusu.
2020 Malatya depremi sonrası Naci Görür şu an kırılan fayın çok eski olduğunu ve oradaki enerjinin yeniden faaliyete geçtiğini kısa bir zamanda deprem olacağını söylemişti. Ama klasik olarak önlem alınmadı. Hatta Tübitak'a bir proje sunduğunu hem bu bölge için hemde İstanbul için ama kabul görmediğini söyledi.

2020 Malatya depremi sonrası Naci Görür şu an kırılan fayın çok eski olduğunu ve oradaki enerjinin yeniden faaliyete geçtiğini kısa bir zamanda deprem olacağını söylemişti. Ama klasik olarak önlem alınmadı. Hatta Tübitak'a bir proje sunduğunu hem bu bölge için hemde İstanbul için ama kabul görmediğini söyledi.
Tubitak şekli şartlara uygun değil demiş.

İkinci depremin merkezi Elbistan tamamen hayalet şehre dönmüş. İzlerken kanım çekildi. Yakınlarını kaydebenlerin başı sağolsun, geri kalanlara geçmiş olsun.

İkinci depremin merkezi Elbistan tamamen hayalet şehre dönmüş. İzlerken kanım çekildi. Yakınlarını kaydebenlerin başı sağolsun, geri kalanlara geçmiş olsun.

Eniştemin ailesi Maraş Pazarcık'talar çok şükür onlarda bir şey yok ama Pazarcık diye bir yer kalmadığını söyledi. Bu bölgeler de köylere hele ki kış mevsiminde ulaşmak zordur orada durumlar nasıl şu ana kadar köylerden haber veren kanallar olmadı.

ah ah LIDAR diye bir sistem varmis. Insan hava araclariyla bu radarlarla yukaridan ucus yapinca bu sistemle heryerin 3D görüntüsü elde ediliyomus, sokak sokak bina bina en uc köylerin evleri bile.

Depremden önce bu sistemle tarama yapilsaydi elinizde 3D görünümlü harita oluyormus ve yine depremden sonra ayni sistemle ucuslar yapip önce ve sonra karsilastirilmasi yapip hangi yerler yikilmis hangi köy hangi sokak harita olarak elinizde oluyormus.

Neden hep onlarca insan ölünce aklimiza geliyor önlem almak cok üzülüyorum ya

ah ah LIDAR diye bir sistem varmis. Insan hava araclariyla bu radarlarla yukaridan ucus yapinca bu sistemle heryerin 3D görüntüsü elde ediliyomus, sokak sokak bina bina en uc köylerin evleri bile.

Depremden önce bu sistemle tarama yapilsaydi elinizde 3D görünümlü harita oluyormus ve yine depremden sonra ayni sistemle ucuslar yapip önce ve sonra karsilastirilmasi yapip hangi yerler yikilmis hangi köy hangi sokak harita olarak elinizde oluyormus.

Neden hep onlarca insan ölünce aklimiza geliyor önlem almak cok üzülüyorum ya
Ve bu teknoloji özellikle arkeolojik araştırmalarda örneğin orman içinde kalan Astek şehirlerinin keşiflerinden, piramit komplekslerinin sınırlarının belirlenmesine kadar aktif şekilde kullanılıyor. Bize yine caponlar yapıyor abi demek kaldı, ne acı.

Şimdi de ahbap gibi derneklere yüklenmeye başlamışlar. Paraların, yardımların gerçek yerlerine ulaşması, birilerinin bayağı zoruna gitmiş anlaşılan.

Küfürsüz konuşmak bazen çok zor hakikaten.

Ahbap'a çökecekler galiba, zemin yokluyorlar. Bütün güçlerini deprem bölgesine yönlendirmiş bir örgütten fatura bekliyorlar paralar nerede diye soruyorlar cidden inanılmaz. İliğimle kemiğimle nefret ettim ben bu zihniyetten. umarım, sevdikleri insanlar bu felaketin beş mislini yaşar da belki empati yaparlar.

Ve bu teknoloji özellikle arkeolojik araştırmalarda örneğin orman içinde kalan Astek şehirlerinin keşiflerinden, piramit komplekslerinin sınırlarının belirlenmesine kadar aktif şekilde kullanılıyor. Bize yine caponlar yapıyor abi demek kaldı, ne acı.

Kendi IHAlarimiz var ama basit bir Laser sistemi takip üstüne bu calismayi yapmak kimsenin aklina gelmiyor tabi.
Devlet kurumlarinda, belediylerde liyakatla calisan personel kaldimiki.
Kahramanmarasta eski AKP Milletvekilinin kardesi tapu ve kadastro genel müdürü cikti.

Sirf AKP hükümetindenf faydalanmak , milletvekili olup yatarak para kazanmak icin esine türban taktirip sakal uzatanlar var.

Doyumsuzlar insanlarin vergilerini, paralarini, haklarini kemiklerine kadar sömürdüler hala doymuyolar

Bundan 1 hafta once sorsalar Fb camiasinda en sevmedigim 3-5 kisi arasinda Volkan Demirel’i sayardim.Ancak bu kotu surecte yaptiklariyla benim buyuk saygimi kazandi ve Volkan Demirel artik bir sporcudan,kaleciden ve bir teknik direktorden fazlasidir benim icin.Sadece Fb’nin veya Hatay halkinin degil Turkiye’nin kahramani olmustur.Helal olsun sana koca adam,cektigin videoyla hepimizi aglatmistin sonrasinda yaptiklarin kendini bir insan yerine koyan herkesin takdirini kazanmistir diye dusunuyorum.Ben artik Volkan Demirel’i cok seviyorum.Saha icinde veya disinda gecmiste yasanan olaylar Volkan’in bu felaket suresince yaptiklarinin yaninda ne kalir ki ? Hangi saha ici veya saha disi olay bir insanin bile canini kurtarmanin degeri kadar buyuk olabilir ki ? Volkan Fb’nin degil tum Turkiye’nin kaptani olmustur artik.Helal olsun sana be valla helal olsun kendisi gibi kocaman yurekli adam !!
Sadece Gs Tv yayini degil bu kotu gunleri atlattigimizda Volkan Demirel Ali Sami Yen’e rakip takim hocasi olarak geldiginde de Galatasaray taraftari kendisine yakisani yapip Volkan Demirel’e hak ettigi saygiyi gosterecektir.

Kendi IHAlarimiz var ama basit bir Laser sistemi takip üstüne bu calismayi yapmak kimsenin aklina gelmiyor tabi.
Kahramanmarasta eski AKP Milletvekilinin kardesi tapu ve kadastro genel müdürü cikti.
İhalarında motor üretimi Ukrayna da yapılıyor onda bile kendi mühendislerini kullanamayan bir ülkeyiz. O İmamoğlu'na tepki gösteren eski milletvekilininde inşaat firması varmış ve evlerin neredeyse çoğu hasarlı veya yıkılmış. Bunları örtmek içinde Ahbap'a saldırıyorlar çünkü onlardan daha organize ve daha hızlı tepki veriyorlar.

Hatay’ın sınıra yakın bölgelerinde hem tecavüzlerin hem çocuk kaçırma olaylarının yaşandığı iddiaları var. Doğru olduğuna inanmak istemiyorum. Eğer doğruysa da; bu milleti sahipsiz, korumasız bırakanların ihanetlerinin hesabını bu dünyada vermelerini, acı çekerek yavaş yavaş geberdiklerini görmek istiyorum.

Hatay’ın sınıra yakın bölgelerinde hem tecavüzlerin hem çocuk kaçırma olaylarının yaşandığı iddiaları var. Doğru olduğuna inanmak istemiyorum. Eğer doğruysa da; bu milleti sahipsiz, korumasız bırakanların ihanetlerinin hesabını bu dünyada vermelerini, acı çekerek yavaş yavaş geberdiklerini görmek istiyorum.
İnsanlar boşu boşuna bölgeye asker sevk edilsin demediler ama onu talep edenler şerefsiz ilan edildi. Şimdi de Suriye sınır kapılarını açacaklarını söylediler derdimiz azmış gibi Orayı da mahvettiler arada arap kanallarına bakıyorum devlet görevlilerinin gezeceği belki de yardım edecekleri yerleri silahlı dinci örgüt liderleri geziyor.