A Milli Erkek Basketbol Takımı

Bugun Cek macini rahat sekilde 87-70 aldik. Dune gore cok daha derli toplu bir oyun vardi sahada. Dun Cedinin eline bakiyorduk. Bugun Furkan, Cedi, Ersan, Melih, Sertac, Alperen yani herkes katkida bulundular. Rotasyon da daha mantikliydi. Dun cok fazla rotasyona gitmistik. Takimin oyun sistemi oturmamisti.

Boyle oynarsak hem Kanada hem de Yunanistan karsisinda sansimiz var. Gece 2 de olan Kanada- Çin macini da seyrettim. O mac 30 a gitti ama Kanada ya karsi bazi alanlarda ustunlugumuz var. Ozellikle pota altinda. Ama onlarin atletizm olarak buyuk ustunlugu var. Onlar o kadar yuzdeli ucluk atamiyorlar. Alan savunmasi dusunulebilir. Yari finalde rakibimiz ama buyuk ihtimalle Yunanistan olacak. Onlar da cok tecrubeli olsalar da onemli oyuncularindan yoksunlar. Yunanistan ligi disinda oynayan 2 oyunculari var. Kadro olarak daha avantajliyiz. Calathes, Mitoglou ve Sloukas en buyuk yildizlari. Umarim o maci da aliriz ve finalde buyuk ihtimalle Kanadayi eleyebiliriz.

Bugün düne göre daha dengeli oynadık. Rakip dış şut sokamayınca açık sahada çok verimli oynuyoruz ama iş yarı sahaya kaldığında oyun çok tıkanıyor. Schilb epey yaşlanmış..image.jpg

Takımımız da çok asker var ama bir tane takımın yıldızı bu diyecek isim yok. yine de takımımız umut veriyor, larkinli izlemek lazım. belki o fark yaratan isim olur devamlı.

Larkin'i ben milli takımda pek Efes modunda göremedim. Öyle çok bir fark yaratıp ağırlık koyamadı sanki. Çok az izledim, yanlış düşünüyor olma ihtimalim de yüksek. Daha çok izleyen yorum yaparsa aydınlanırım.

Olimpiyatlarin baslamasina 1 aydan kisa bir zaman kaldi. Larkinin bel sakatligi nuksetti. Epey etkiler oynamasini. Ama belli de olmaz bu turu gecersek belki oynayabilir. Orhun hoca daha onceki aciklamasinda, olimpiyat vizesi alirsak aramizda gormek isteriz dedi. Ama bu bir temenni sanirim.
Larkinin milli takim performansina gelecek olursak, hicbir zaman Efesteki kadar iyi olmadi evet ama yine de katki verecegini dusunuyorum. Zaman zaman oyunun sikistigi anlar oluyor millilerimizde o anlarda Larkin olsa farkli olabilirdi. Mesela su an Berk Ugurlu sakat, onun yerine olsa cok iyi olabilirdi. Ama sunu da unutmamak lazim Cedi ve Furkan hazir gelmis. Alperen, Sertac ve hatta bitmis olan Melih bile katki veriyor. Takim olarak ikinci macta iyiydik. Ama esas sinavlar bundan sonra oynayacagimiz Yunanistan ve gecersek Kanada maclari olacak. Onlari gecersek sonra Larkinin durumuna bakilir.

Olimpiyatlarin baslamasina 1 aydan kisa bir zaman kaldi. Larkinin bel sakatligi nuksetti. Epey etkiler oynamasini. Ama belli de olmaz bu turu gecersek belki oynayabilir. Orhun hoca daha onceki aciklamasinda, olimpiyat vizesi alirsak aramizda gormek isteriz dedi. Ama bu bir temenni sanirim.
Larkinin milli takim performansina gelecek olursak, hicbir zaman Efesteki kadar iyi olmadi evet ama yine de katki verecegini dusunuyorum. Zaman zaman oyunun sikistigi anlar oluyor millilerimizde o anlarda Larkin olsa farkli olabilirdi. Mesela su an Berk Ugurlu sakat, onun yerine olsa cok iyi olabilirdi. Ama sunu da unutmamak lazim Cedi ve Furkan hazir gelmis. Alperen, Sertac ve hatta bitmis olan Melih bile katki veriyor. Takim olarak ikinci macta iyiydik. Ama esas sinavlar bundan sonra oynayacagimiz Yunanistan ve gecersek Kanada maclari olacak. Onlari gecersek sonra Larkinin durumuna bakilir.

Çünkü Larkin yanlış hatırlamıyorsam Furkan, Cedi ve Ersan ile nerdeyse hiç oynamadı. Bu kadroda olsaydı çok iş yapardı...

Larkin'i ben milli takımda pek Efes modunda göremedim. Öyle çok bir fark yaratıp ağırlık koyamadı sanki. Çok az izledim, yanlış düşünüyor olma ihtimalim de yüksek. Daha çok izleyen yorum yaparsa aydınlanırım.
Abi Larkin Efes'te de bazı maçlarda hayalet moda geçiyor. Maçın önemi ve paşamın keyfine göre çok değişiyor performansı. Olimpiyatları Final Four havasında oynar eğer kalabilirsek.

Olimpiyat elemelerinde son duruma göre olan eşleşmeler:

Sırbistan- İtalya

Slovenya- Litvanya/Polonya galibi

Kanada/Çekya galibi - Türkiye/ Yunanistan galibi

Almanya- Brezilya

Bu 11 takım arasından 4'ü olimpiyat vizesi alacak.

Benim favorilerim İtalya, Slovenya, Kanada ve Brezilya. Ama umarım biz de önce Yunanistanı sonra da Kanada'yı eleyip 69 yıllık olimpiyat özlemimizi dindirebiliriz.

Gece maçımız 02.35'de NTV calı yayınlayacak. Geç bir saat ama işi olmayanlar bakabilir. Kanada maçı ise 23.05'te ama yayını yok.(edit : Ssport veriyormuş) İnternette bazı platformlarda gösteriyor.

Bugünkü rakibimiz Yunanistan'dan biraz bahsedecek olursak daha önceden de söylediğim gibi en etkili oyuncuları Sloukas, Calathes ve Mitoglou.Ayrıca Papagiannis te var. Bunun yanında Larentzakis son maçta 21 sayı attı etkili bir oyuncu, Kaselakis'te katkıda bulunuyor. Çin'i 25 sayı farkla geçtiler ama bu bizim için bir ölçü değil. Bir önceki maçta Kanada'ya karşı 97-91 kaybetmişlerdi. İlk yarıyı da önde kapatmışlardı. Çok iyi üçlük attılar ilk yarıda. Calathes klasikleşmiş ikili oyunlarını oynuyor Mitoglou ve Papagiannisle. Onlara dikkat etmeliyiz. En önemli yıldızları Giannis Antetekounmpo yok şu anda NBA'de konferans finali oynarken sakatlandı. Onun olmaması büyük avantaj. Biz ise NBA yıldızlarımızla birlikte oynuyoruz. Kağıt üstünde favori biziz ama Yunanistan çok önemli bir takım, her zaman ters gelebiliyorlar bize. Yolumuz açık olsun.

Son düzenleme:
Olimpiyat elemelerinde son duruma göre olan eşleşmeler:

Sırbistan- İtalya

Slovenya- Litvanya/Polonya galibi

Kanada/Çekya galibi - Türkiye/ Yunanistan galibi

Almanya- Brezilya

Bu 11 takım arasından 4'ü olimpiyat vizesi alacak.

Benim favorilerim İtalya, Slovenya, Kanada ve Brezilya. Ama umarım biz de önce Yunanistanı sonra da Kanada'yı eleyip 69 yıllık olimpiyat özlemimizi dindirebiliriz.

Gece maçımız 02.35'de NTV calı yayınlayacak. Geç bir saat ama işi olmayanlar bakabilir. Kanada maçı ise 23.05'te ama yayını yok.(edit : Ssport veriyormuş) İnternette bazı platformlarda gösteriyor.

Bugünkü rakibimiz Yunanistan'dan biraz bahsedecek olursak daha önceden de söylediğim gibi en etkili oyuncuları Sloukas, Calathes ve Mitoglou.Ayrıca Papagiannis te var. Bunun yanında Larentzakis son maçta 21 sayı attı etkili bir oyuncu, Kaselakis'te katkıda bulunuyor. Çin'i 25 sayı farkla geçtiler ama bu bizim için bir ölçü değil. Bir önceki maçta Kanada'ya karşı 97-91 kaybetmişlerdi. İlk yarıyı da önde kapatmışlardı. Çok iyi üçlük attılar ilk yarıda. Calathes klasikleşmiş ikili oyunlarını oynuyor Mitoglou ve Papagiannisle. Onlara dikkat etmeliyiz. En önemli yıldızları Giannis Antetekounmpo yok şu anda NBA'de konferans finali oynarken sakatlandı. Onun olmaması büyük avantaj. Biz ise NBA yıldızlarımızla birlikte oynuyoruz. Kağıt üstünde favori biziz ama Yunanistan çok önemli bir takım, her zaman ters gelebiliyorlar bize. Yolumuz açık olsun.

Larkin olsaydı Kanada'da karşı umudumuz olurdu ama bu guard rotasyonu ile işimiz çok zor.
Önce Yunanistanı geçelim de Kanada yı da sonra düşünürüz.
Sırbistan - İtalya maçında da Sırbistan bence favori.

Larkin olsaydı Kanada'da karşı umudumuz olurdu ama bu guard rotasyonu ile işimiz çok zor.
Önce Yunanistanı geçelim de Kanada yı da sonra düşünürüz.
Sırbistan - İtalya maçında da Sırbistan bence favori.

Ben de turnuva öncesi Sırbistanı favori görüyordum ama maçlarını takip ettim. Epey kötü oynuyorlar. İtalyanlar tek maç yapmasına rağmen daha dişli gibi geldi bana. Ama belli olmaz tabi.

Bizim Larkinden yana şansımız tutmadı maalesef. Buğrahan ve Doğuş yeterli olamadı. Berk te sakat. Ama yine de iyi bir kadromuz var. Ben finalde olabileceğimizi düşünüyorum. Yunanistan'ı geçersek ama Kanada maçı epey zor geçer.

Berk kalan maçları kesin kaçırıyor mu

Berk'in sol ayağından bir sakatlığı varmış ama süresi konusunda kesin bir bilgi yok ya da ben göremedim. Zaten oynadığı bölümde çok fazla katkısı olmamıştı. Buğrahan daha çok asistleriyle katkı yaptı, Doğuş Özdemiroğlu ise savunmasıyla ön plandaydı. Yani tabi Larkin olsa turnuvada çok daha farklı şeyler söyleyebilirdik.