A Milli Erkek Basketbol Takımı

mJXOD2.jpg

2019 FIBA Dünya Kupası Elemeleri Başlıyor!

A Erkek Milli Takımımız, Dünya Kupası’na katılma hakkını elde etmek için 24 Kasım 2017 tarihinde Letonya ve 26 Kasım 2017 tarihinde Ukrayna ile 2019 Dünya Kupası Eleme Grubu maçlarını oynayacaktır.

2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde B Grubu ve Maç Programı:

B GRUBU

1. TÜRKİYE
2. LETONYA
3. İSVEÇ
4. UKRAYNA

23 Kasım 2017 | Türkiye - Letonya

26 Kasım 2017 | Ukrayna - Türkiye

23 Şubat 2018 | İsveç - Türkiye

26 Şubat 2018 | Letonya - Türkiye

28 Haziran 2018 | Türkiye - Ukrayna

1 Temmuz 2018 | Türkiye - İsveç

Eleme formatı:

Avrupa elemeleri ilk turunda 32 ülke, dörderli 8 grupta mücadele edecek. İlk turda gruplarında ilk 3'e giren ekipler, altışar takımın yer alacağı ikinci tur gruplarına yükselecek. İkinci turda gruplarını ilk 3 sırada bitirecek takımlar da 2019 FIBA Dünya Kupası'nda finallere katılma hakkı kazanacak.

Takımlar, birinci ve ikinci tur gruplarındaki maçların üçünü sahasında, üçünü deplasmanda oynayacak. 2019 FIBA Dünya Kupası eleme maçları, Kasım 2017'de başlayıp Şubat 2019'da sona erecek.

A Erkek Milli Takımımızın Kasım ayında oynayacağı 2019 Dünya Kupası Eleme Grubu maçları için 24 kişilik sporcu kadrosu açıklandı.

A Erkek Milli Takımımız, Dünya Kupası’na katılma hakkını elde etmek için 24 Kasım 2017 tarihinde Letonya ve 26 Kasım 2017 tarihinde Ukrayna ile 2019 Dünya Kupası Eleme Grubu maçlarını oynayacaktır.

24 kişilik sporcu listesi aşağıdaki gibidir:

g9PdJ2.png

AyO4dX.png

Eurolague'de Fb Doğuş'un oynadığı 5 maçta toplam 8 (sekiz) dakika süre alan Sinan Güler'in başına çektiği ve milli takımda oynaması için Türk yapılan Dixon dahil bir grup basketbolcunun, Euroleague maçlarını bahane ederek milli takım maçlarına gitmeyeceğini açıklamasının ardından yapılacak yaptırımları ilgiyle takip ediyorum.

Bunun karşısında Efesli oyuncular milli takıma gideceklerini açıkladılar.

Eurolague'de Fb Doğuş'un oynadığı 5 maçta toplam 8 (sekiz) dakika süre alan Sinan Güler'in başına çektiği ve milli takımda oynaması için Türk yapılan Dixon dahil bir grup basketbolcunun, Euroleague maçlarını bahane ederek milli takım maçlarına gitmeyeceğini açıklamasının ardından yapılacak yaptırımları ilgiyle takip ediyorum.

Bunun karşısında Efesli oyuncular milli takıma gideceklerini açıkladılar.

AGÜ Spor forması giyerken Latoya Sanders benzer bir durumda ceza almıştı, üstelik Latoya Sanders sakat olduğu için gelmemişti, burada adı geçen şahıslar keyfine gelmeme kararı almışlar! Bakalım TBF yine çifte standardını konuşturacak mı!

Burada sakat olduğu için gelmeyen bir oyuncu var, şuan çağrılmasına rağmen keyfine gelmeyen, 5 maçta doğru düzgün süre alamadıkları Euroleague maçlarını bahane gösteren oyuncular var.

Lara Sanders’a 4 maç men cezasıTürkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Bellona Agüspor’lu Lara Sanders, sakatlığını gerekçe görerek milli takım kampına katılmadığı için 4 maç ceza aldı.

Yıllarca Kayseri’de forma giydikten sonra Türk vatandaşlığına geçerken Latoya olan adını Lara olarak değiştiren ABD'li basketbolcu, milli takım forması altında gösterdiği performansla da dikkat çekti.

Bu sezon bir lig bir de Euro Cup maçında forma giyen Lara Sanders, stres kırığı nedeniyle ülkesi ABD’ye gitmişti. A Milli Kadınlar Basketbol takımının Bosna Hersek ve Romanya maçları için kampa çağırılan ancak sakatlığını gerekçe göstererek kampa katılmayan Lara Sanders’a 4 maç ceza verildi.

Amerika’da tedavi gören Sanders ve 5 Aralık’ta Kayseri’ye gelecek tedavisine devam edecek. Kulüp idari menajeri Fikri Gençaslan, “Lara Sanders'in stres kırığı için Amerika’da tedavi gördüğünü federasyona iletilmesine rağmen, kampa katılmadığı için ceza verilmiş. Cezayı haksız buluyoruz. Gerekli girişimlerde bulunacağız‘’ dedi.

Bellona Agüspor, Lara’sız çıktığı Fenerbahçe maçında 58-73 yenilmişti.

Son düzenleme:
Milli maçların ilk kez bu tarihlerde oynanması gerçekten enteresan. Uleb-Fiba savaşı iyice kızışacak. Bakalım diğer euroleague takımlarında neler olacak.
Sadece Türk oyuncular değil, yabancıları da ilgilendiren bir durum bu. Ben yabancı oyuncuların da gönderileceğini sanmıyorum. Kalinic mesele bu takvimle ilgili açıklamalar yapmıştı, Datome de milli takıma katılmayacağını açıklamıştı, hatta Sinan bile bırakmıyor muydu milli takımı ? Fiba nında bir yaptırım uygulayabileceğine şüphelerim var, nba den getirebiliyorlar mı ? Üstelik asıl yıldızlar orada.
Fenerbahçeli oyunculara yaptırım konusu da ayrı, ne yapabilirler bilmiyorum, yani kanunlarda nasıl bir madde var onu bilmiyorum. Yazın avrupa şampiyonasına gelmeyen Ersan için bir şey yapılmış mıydı ?

Bizde Thompson, Wanamaker, Nunnaly ve Ahmet haricinde herkes bir milli takımda oynuyor yanılmıyorsam. Milli maçlar sırasında ne yapacak takım bu 4 isim + çoluk çocukla mı maça çıkacak ?

Aykut kardeşim, karar keyfi demişsin ama asıl keyfi olan, el takvimi belliyken, değiştirmeye gücün yetmediği halde araya bu maçları sokmatır, fiba nın yaptığıdır.

maç takvimine euroleague maçlarını da ekliyorum,

17 Kasım 2017 | Cska - Fenerbahçe
24 Kasım 2017 | Khimki Fenerbahçe
22 Şubat 2018 | Fenerbahçe - Milano
2 Mart 2018 | Real Madrid - Fenerbahçe

Eğer nba oyuncuları gelmedikleri için oyuncuya yada kulübe, fiba veya ülke federasyonu tarafından ceza verilemiyorsa bu durumda da veremezler, verememeliler.

Kulüp formasını milli takım formasından üstün gören ve ona göre davranan malum kulüp hakkında yazılı ve görsel basında hiçbir eleştiri gelmemesine şaşırdık mı tabi ki hayır.

Bu ülke de iki yüzlü,paralı basın oldukça da böyle devam edecektir. Rezalet

Bu kararı bizim takım alsaydı oluşabilecek yangını tahmin bile edemeyiz. Bir görsel showdan çıkardıkları manalara bakarsak böyle birşeyden neler çıkarırlardı hayal gücümüz yetmez.

Yazık olsun böyle spor basınına.

Malum takımı tebrik ediyorum ama hakedene hakettiği gibi davranıyor.

Şu açıklamadan sonra sözde fed. başkanı çıkıpta 2 kelam etmiyor bile. Umarım hiçbir galibiyet alamaz grupta.

Ülkede ki spor ahlakını çökerttiler ve herşeyden soğuttular.

Kulüp formasını milli takım formasından üstün gören ve ona göre davranan malum kulüp hakkında yazılı ve görsel basında hiçbir eleştiri gelmemesine şaşırdık mı tabi ki hayır.

Bu ülke de iki yüzlü,paralı basın oldukça da böyle devam edecektir. Rezalet

Bu kararı bizim takım alsaydı oluşabilecek yangını tahmin bile edemeyiz. Bir görsel showdan çıkardıkları manalara bakarsak böyle birşeyden neler çıkarırlardı hayal gücümüz yetmez.

Yazık olsun böyle spor basınına.

Malum takımı tebrik ediyorum ama hakedene hakettiği gibi davranıyor.

Şu açıklamadan sonra sözde fed. başkanı çıkıpta 2 kelam etmiyor bile. Umarım hiçbir galibiyet alamaz grupta.

Ülkede ki spor ahlakını çökerttiler ve herşeyden soğuttular.

Ben yukarıda yazdıklarımın aynısını söylerdim. Bu konu tamamen farklı değerlendirilmeli. Futboldaki gibi keyfi alınan bir karar değil. Yapılan uygulama tamamen hatalı. Geçen sene şampiyonlar ligini çıkardılar, sonrada o tutmayınca bu şekilde el yi baltalamayı deniyorlar.

Ben yukarıda yazdıklarımın aynısını söylerdim. Bu konu tamamen farklı değerlendirilmeli. Futboldaki gibi keyfi alınan bir karar değil. Yapılan uygulama tamamen hatalı. Geçen sene şampiyonlar ligini çıkardılar, sonrada o tutmayınca bu şekilde el yi baltalamayı deniyorlar.

Ayhan Bey beni El ile Fıba arasında ki çekişme ilgilendirmiyor. Burada ki önemli olan nokta kulüp formasının milli formanın üzerinde görülmesidir.

Tabi ki Milli takıma gidilince takvim yüzünden takımınız rotasyon konusunda sıkıntılar yaşayabilir buna katılıyorum.

Ancak Milli takım neden eksik kalıyor ve oyuncu darlığı çekiyor ? Siz Milli takımın yenilmesini karşın takımınız galip gelmesini istiyorsanız o zaman bambaşka noktalardayız demektir.

Son düzenleme:
Milli maçların ilk kez bu tarihlerde oynanması gerçekten enteresan. Uleb-Fiba savaşı iyice kızışacak. Bakalım diğer euroleague takımlarında neler olacak.
Sadece Türk oyuncular değil, yabancıları da ilgilendiren bir durum bu. Ben yabancı oyuncuların da gönderileceğini sanmıyorum. Kalinic mesele bu takvimle ilgili açıklamalar yapmıştı, Datome de milli takıma katılmayacağını açıklamıştı, hatta Sinan bile bırakmıyor muydu milli takımı ? Fiba nında bir yaptırım uygulayabileceğine şüphelerim var, nba den getirebiliyorlar mı ? Üstelik asıl yıldızlar orada.
Fenerbahçeli oyunculara yaptırım konusu da ayrı, ne yapabilirler bilmiyorum, yani kanunlarda nasıl bir madde var onu bilmiyorum. Yazın avrupa şampiyonasına gelmeyen Ersan için bir şey yapılmış mıydı ?

Bizde Thompson, Wanamaker, Nunnaly ve Ahmet haricinde herkes bir milli takımda oynuyor yanılmıyorsam. Milli maçlar sırasında ne yapacak takım bu 4 isim + çoluk çocukla mı maça çıkacak ?

Aykut kardeşim, karar keyfi demişsin ama asıl keyfi olan, el takvimi belliyken, değiştirmeye gücün yetmediği halde araya bu maçları sokmatır, fiba nın yaptığıdır.

maç takvimine euroleague maçlarını da ekliyorum,

17 Kasım 2017 | Cska - Fenerbahçe
24 Kasım 2017 | Khimki Fenerbahçe
22 Şubat 2018 | Fenerbahçe - Milano
2 Mart 2018 | Real Madrid - Fenerbahçe

Eğer nba oyuncuları gelmedikleri için oyuncuya yada kulübe, fiba veya ülke federasyonu tarafından ceza verilemiyorsa bu durumda da veremezler, verememeliler.

Yukarda örneği ile beraber ifade ettim zaten. Bu sporcular ceza almaları gerekiyor. Tabii TBF'nin Fenerbahçe'li bir sporcuya ceza vereceğini düşünmüyorum!

Ayrıca bir taraf takvimini değistirecekse o Euroleague olur, Basketbol'un en yetkili kurumu FIBA değil. Başka milli takımların oyuncuları gider ya da gitmez bu o ülkelerin taraftarını ilgilendirir. Türk milli takımının çağırdığı sporcu ben gitmiyorum diyemez. Bir de sırf milli takım sayesinde Fenerbahçe'de oynayan, yüksek kontratlar kazanan Bobby Dixon hiç diyemez!

Son düzenleme:
Bizim futbol takimimiz 11 yabanciyla maca cikti diye yer yerinden oynadi, Devlet Bahceli bile boyle birsey kabul edilemez diye konustu. E simdi bunun ardindan sen, elde imkan varken bu oyunculari gondermiyorsan milli takimin ne onemi kaliyor ki, kaldi ki ayni sey de degil yani, Gs futbol takiminin futbolcularini milli takima yollamamasi gerekir ki Fb nin davranisi ile ayni olsun.

Ha bi de hic sure almamis adami bile sen yollamiyorsan bunun izahi yok, kendi takiminda dahi oynatmiyor ve milli takima gondermiyorsan bu dupe duz Milli Takimin cani cehenneme demektir.

Cok ilgilendirmiyor da merak ettigimden soracagim, Fb nin diger milli oyuncularindan umarim kendi milli takimina giden olmaz. o durumda daha da isin icinden cikilmaz bir hal alir bu durum.

Son bisey yazmazsam catlarim, aday kadroya baktim da fbnin oyunculari da gitse bir yol olmaz bu milli takimdan. bu yasima kadar gordugum en yetenek fakiri bir kadro olmus,

Milli forma için yapılan pazarlıklar sonucu Melih bey teşrif etmişler milli takıma.

Hidayet'in ne olduğunu biliyorduk ta Ufuk Sarıca sana yakıştıramadım hçıkıp Milli takım koçu olarak 2 çift laf bile edemedin.

O Melih'i 1 dk bile oynatırsan sana da yazıklar olsun.

EL-Fiba savaşı hiç kimsenin yararına değil, Avrupa basketbolu acayip zarar görüyor bu durumdan ve oyuncular her sene daha da artarak Nba veya GLeague'ye kaçıyor resmen. İspanya,Litvanya,İtalya,Slovenya ve daha birçok büyüklü küçüklü ülke kadrosuna EL oyuncusunu davet etmemiş. En adam akıllı davet Fransa'dan gelmiş. Seraphin-Huertel-Moerman ve Causeur'u davet etmiş. Oyuncuların büyük çoğunlukla bu durumdan rahatsız olduğu görülüyor. Bu durumda federasyonların bir yaptırım uygulayacaklarını zannetmiyorum. Orta vadede Fiba, EL'nin bileğini bükebilecekmiş gibi durmuyor. En hayırlı olanı aralarında bir ortaklık kurmaları ve Avrupa'dan Nba'e yaşanan oyuncu erozyonuna çare bulmaları.

EL-Fiba savaşı hiç kimsenin yararına değil, Avrupa basketbolu acayip zarar görüyor bu durumdan ve oyuncular her sene daha da artarak Nba veya GLeague'ye kaçıyor resmen. İspanya,Litvanya,İtalya,Slovenya ve daha birçok büyüklü küçüklü ülke kadrosuna EL oyuncusunu davet etmemiş. En adam akıllı davet Fransa'dan gelmiş. Seraphin-Huertel-Moerman ve Causeur'u davet etmiş. Oyuncuların büyük çoğunlukla bu durumdan rahatsız olduğu görülüyor. Bu durumda federasyonların bir yaptırım uygulayacaklarını zannetmiyorum. Orta vadede Fiba, EL'nin bileğini bükebilecekmiş gibi durmuyor. En hayırlı olanı aralarında bir ortaklık kurmaları ve Avrupa'dan Nba'e yaşanan oyuncu erozyonuna çare bulmaları.

Seraphin-Huertel gibi Fransız oyuncularda gitmiyormuş milli takıma. 20 tane EL oyuncusu milli takım maçlarına katılacakmış. Onların da çok büyük kısmı neredeyse süre almayan oyuncular ;
Dünya Kupası Elemeleri'nde 20 Euroleague Oyuncusu Forma Giyecek! | Eurohoops

ZOqLOZ.jpg

Milli Takımımız 2019 Dünya Kupası Elemeleri ilk maçında Letonya'yı 85-73 mağlup ederek başladı.

12 Dev Adam, gruptaki ikinci maçında Ukrayna’ya deplasmanda konuk olacak.

Çeyrek Skorları:

1. Çeyrek: 14-20
2. Çeyrek: 23-14 (37-34)
3. Çeyrek: 30-20 (67-54)
4. Çeyrek: 18-19 (85-73)

İstatistikler:

Türkiye: Melih Mahmutoğlu 24 sayı 3 ribaunt 2 asist, Sertaç Şanlı 15 sayı 3 ribaunt 3 asist, Barış Ermiş 12 sayı 7 ribaunt 9 asist, Göksenin Köksal 11 sayı 2 ribaunt 3 asist.

Letonya: Zanis Peiners 25 sayı 6 ribaunt 3 asist, Zanis Pasecniks 15 sayı 5 ribaunt 2 asist, Anzejs Pasecniks 15 sayı 5 ribaunt 2 asist, Janis Blums 12 sayı 2 ribaunt.

Son düzenleme:
4GoZzq.jpg

2019 Dünya Kupası Elemeleri 2. Maçında Ukrayna'ya konuk olan Milli Takımımız ev sahibi ekibi 67-60 mağlup ederek 2. Maçında 2. Galibiyetini aldı ve elemelere harika başladı.

Çeyrek Skorları:

1. Çeyrek: 12-16
2. Çeyrek: 16-11 (28-27)
3. Çeyrek: 15-15 (43-42)
4. Çeyrek: 17-25 (60-67)

İstatistikler:

Ukrayna: Sergii Gladyr 20 sayı 7 ribaunt, Slava Kravtsov 10 sayı 6 ribaunt ile oynadı.

Türkiye: Tolga Geçim 15 sayı 3 asist, Sertaç Şanlı 14 sayı 5 ribaunt, Barış Ermiş 10 sayı 3 ribaunt 8 asist ile oynadı.

Son düzenleme:
2019 FIBA Dünya Kupası Eleme Grubu'nda 23 Şubat'ta İsveç ve 26 Şubat'ta da Letonya ile karşılaşacak olan A Milli Erkek Basketbol Takımımızın aday kadrosu belli oldu. Millilerimizin aday kadrosu şu şekilde:

YgNRE2.jpg

jygdMW.jpg

A Milli Basketbol Takımı, 2019 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu üçüncü maçında misafir olduğu İsveç'e 59-58 yenildi.

Çeyrek Skorları:

1. Çeyrek: 15-13
2. Çeyrek: 14-16 (29-29)
3. Çeyrek: 21-10 (50-39)
4. Çeyrek: 9-16 (59-58)

İstatistikler:

İsveç: Massamba 7, Czerapowicz 12, Gaddefors 6, Eriksson 13, Birgander, Spires 16, Hakanson 3, Pahlmblad, Lindqvist, Borg 2

Türkiye: Ali Muhammed 10, Göksenin 2, Metecan 5, Metin, Sertaç 10, Ege 4, Melih 12, Kenan 10, Tolga, Buğrahan 3, Doğuş Balbay 2, Furkan Aldemir

Son düzenleme:
fPzMgh.jpg

A Milli Erkek Basketbol Takımımız, 2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Grubu dördüncü maçında konuk olduğu Letonya'ya 79-70 mağlup olarak grupta üst üste ikinci yenilgisini aldı.

Çeyrek Skorları:

1. Çeyrek: 14-21
2. Çeyrek: 18-15 (32-36)
3. Çeyrek: 25-18 (57-54)
4. Çeyrek: 22-16 (79-70)

İstatistikler:

Letonya:
Rolands Smits 13 sayı 7 ribaund, Martins Meiers 13 sayı 7 ribaunt, Zanis Peiners 10 sayı 6 ribaunt 4 asist, Ingus Jakovics 10 sayı 4 asist, Rihards Lomazs 10 sayı 4 ribaunt ile oynadı.

Türkiye: Ali Muhammed 23 sayı, 3 asist, Melih Mahmutoğlu 11 sayı 4 ribaunt, 2 asist ile oynadı.

Son düzenleme:
Slovenya ve Karadağ Kadrosu

Wilbekin-Doğuş Balbay
Furkan-Göksenin-Buğrahan Tuncer
Cedi-Metecan Birsen
Ersan-Metin Türen
Semih-Sertaç-Ömer Faruk Yurtseven

Gibi bir kadro olur sanırım.

Wilbekin-Furkan-Cedi-Ersan-Semih 5'lisi iyi ama Ufuk Hoca benchten nasıl bir katkı alır orasını Allah bilir.
Hayırlı olsun...

Ömer Aşık öldü de bizden mi gizleniyor ya hani eskisi gibi olmasa da toparlamıştır hiç değilse

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi