Adalet Mi? Kimse Bana Adalet Demesin..

Beykoz maçında yaşanan hadiseyi az-çok hepimiz hemen hemen biliyoruz.. Kimin olduğunu, ne olduğunu net bir şekilde bilmesekte bir gerçeği biliyoruz ki; emniyet güçleri taraftarın oturacağı yerlerde oturuyor.

Beykoz maçında reklam panosuna 2 metre uzaklıkta barikat çeken Sayın emniyet mensuplarını Abdi İpekçi Spor Salonu'ndada görmek istiyoruz. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan her derbide reklam panosuna vurabilen Fenerbahçe taraftarına karışılmaz iken böyle bir rezaletin yaşanması Türk basketbolu adına utanç vericidir. İpekçi'de reklam panosuna vurulabilirken ve emniyet buna karışmaz iken Galatasaray taraftarları reklam panosuna 2 metreden fazla yaklaşamıyorlardı. Onuda geçtim yine aynı bölgede ki 3-4 yaşında olan ufak çocuklarda " ÇIK BURDAN, KALK ORDAN, YÜRÜ GİT LAN " gibi ağır ve kaba terimler kullanarak kovalanmıştır. Büyük insanı geçtim ama 3-4 yaşındaki çocuklara bunu söylemek ayıptır, saygısızlıktır, insanlık dışıdır..

Olayda yaralanan ve adı geçen abimize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, Emniyet güçlerinin tarafsız ve insaflı davranmaya sadece ve sadece görevlerini yapmaya davet ediyoruz.
Sadece aldığı kombinede yazan yere oturmak isteyen bir kişiyi karakola götürüp, darp etmek - ardından savcılığa çıkartıp nezaret cezası vermek yerine görevlerini yapsalar daha iyi olacağının kanaatindeyiz...

Abdi İpekçi'de nerede oldukları sormaktansa kendimizi alıkoyamıyoruz..
Son sözü yine Galatasaray tribünleri söyledi ; " İPEKÇİ'de EMNİYET NEREDEYDİ ? "

MCMV.ORG olarak bizde soruyoruz; Ayhan Şahenk'te üst düzeyde olan emniyet güçleri ABDİ İPEKÇİ SPOR SALONUNDA ACABA NEREDEYDİ..?

2008-03-26_fbgs8.jpg

dsc04406ir8.jpg

İşte 2 resimde aradaki farkı görebiliyorsunuz..

Birilerine kimse karışmazken, diğer tarafta kombine kart sahiplerinin yerine emniyet güçleri oturuyor.

Bu mudur o bahsettiğiniz ADALET ? Eğer ADALET denilen kavram, olgu buysa kimse bana ADALETTEN BAHSETMESİN...

Barış Çamur

- Kendi sitemde yazdığım köşe yazısı.. Buradada paylaşmak istedim.

bakın bunun nedeni oradaki polis komiseridir.. başkası deildir
abdi ipekçide görevlendirilen polis komiseri fener taraftarına karışmıyor yanlız ayhan şahenkte görev yapan polislerin şefi ki hep aynı adamdır...(dikkat eden bilir kumral giriş tarafındaki pota arkasına en öne oturur maç boyunca)..bu bence pazar günü oraya geldiklerine bin pişman ve görevini yapmaktan başka art niyeti olduğuna inanmadığım memurları üzerimize sürüyor...
polise karşı zaten az olan güvenimiz bu olaylarla tamamen bitiyor maalesef.çifte standart almış başını gidiyor..

Evet ama sahipsiziz hakkımızı koruyan kimse yok malesef....Ahmet Dedehayır beykoz maçında emniyete tavrını koyarak taraftarın arasına geldi ilk yarıyı aramızda izledi ama ikinci yarı gitti,bence maç sonuna kadar kalmalıydı.tavrını koruması gerekiyordu.haksızlık etmemek te lazım koskaca basketbol şubesininde tek yönetici ile idare edilmesi bence kolay değildir.Bizim bence başkanımız basketbola uzak duruyor.Bir an önce Adnan Polat'In yönetime gelirken bi tokat atana diğer yanağımızı uzatmayacağız demişti,dediğini yapmasını bekliyoruz...

Sertaç Kütükcüler' Alıntı:
Evet ama sahipsiziz hakkımızı koruyan kimse yok malesef....Ahmet Dedehayır beykoz maçında emniyete tavrını koyarak taraftarın arasına geldi ilk yarıyı aramızda izledi ama ikinci yarı gitti,bence maç sonuna kadar kalmalıydı.tavrını koruması gerekiyordu.haksızlık etmemek te lazım koskaca basketbol şubesininde tek yönetici ile idare edilmesi bence kolay değildir.Bizim bence başkanımız basketbola uzak duruyor.Bir an önce Adnan Polat'In yönetime gelirken bi tokat atana diğer yanağımızı uzatmayacağız demişti,dediğini yapmasını bekliyoruz...
Şovmen... ;)

Bizim bence başkanımız basketbola uzak duruyor.
Ben Adnan Polat'ın, Özhan Canaydın gibi -bir başkan olarak- basketbola uzak duracağını zannetmiyorum. Maçlarımızı büyük oranda takip edecektir diye düşünüyorum. Salonda olduğu zaman da yapılan haksızlıklara göz yummayacağını düşünüyorum.

Bu durum, rezillikten başka bir şey değil. Fotograflara bakıldığı zaman, ikinci sınıf taraftar izlenimi yaratıyoruz ve bu da beni aşırı derecede sinir ediyor!

Fenerbahçe taraftarısın, iyisin; Galatasaray taraftarısın, tehlikelisin! Başka bir açıklaması olamaz bunun.

Adnan Polat gereken ilgiyi gösterecektir bence..Geçen sene futboldan sorumluyken dahi basketbol maçına geliyorsa ilgi gösterir herhalde..

-Bir umut işte bizimkisi de :)

Gökce Başaran' Alıntı:
[quote="Sertaç Kütükcüler":3k1d0vxh]Evet ama sahipsiziz hakkımızı koruyan kimse yok malesef....Ahmet Dedehayır beykoz maçında emniyete tavrını koyarak taraftarın arasına geldi ilk yarıyı aramızda izledi ama ikinci yarı gitti,bence maç sonuna kadar kalmalıydı.tavrını koruması gerekiyordu.haksızlık etmemek te lazım koskaca basketbol şubesininde tek yönetici ile idare edilmesi bence kolay değildir.Bizim bence başkanımız basketbola uzak duruyor.Bir an önce Adnan Polat'In yönetime gelirken bi tokat atana diğer yanağımızı uzatmayacağız demişti,dediğini yapmasını bekliyoruz...
Şovmen... ;)[/quote:3k1d0vxh]
Öyle bir derdim yoktu ama neyse.beykoz maçı benim geldiğim ilk basketbol maçıydı. her maç sonrası emniyetin yaptıklarını buradan okuyordum.geldiğim ilk maçta da şahit oldum.ve böyle yazdım.art niyetim yoktu...

[quote="Gökce Başaran":gwkdud6t][quote="Sertaç Kütükcüler":gwkdud6t]Evet ama sahipsiziz hakkımızı koruyan kimse yok malesef....Ahmet Dedehayır beykoz maçında emniyete tavrını koyarak taraftarın arasına geldi ilk yarıyı aramızda izledi ama ikinci yarı gitti,bence maç sonuna kadar kalmalıydı.tavrını koruması gerekiyordu.haksızlık etmemek te lazım koskaca basketbol şubesininde tek yönetici ile idare edilmesi bence kolay değildir.Bizim bence başkanımız basketbola uzak duruyor.Bir an önce Adnan Polat'In yönetime gelirken bi tokat atana diğer yanağımızı uzatmayacağız demişti,dediğini yapmasını bekliyoruz...
Şovmen... ;)[/quote:gwkdud6t]
Öyle bir derdim yoktu ama neyse.beykoz maçı benim geldiğim ilk basketbol maçıydı. her maç sonrası emniyetin yaptıklarını buradan okuyordum.geldiğim ilk maçta da şahit oldum.ve böyle yazdım.art niyetim yoktu...[/quote:gwkdud6t]
Dedehayıra dedim şovmen he yanlış anlama :)

Bu işi çözecek olan yöneticilerimizdir. Sen sene başında kombine kartı satıyorsun , sene ortasında polis o koltuklara oturuyor. Kusura bakmayın ama ben Ahmet Dedehayır 'a güvenemiyorum. yapması gerekenleri yapmıyor ve çok pasif kalıyor. Polisle bizi karşı karşıya bırakıyor :(

Bu ülkede adaletin olduğu nerde görülmüş? Kaldı ki fbülker gibi şirketin bulunduğu bir yerde! İnsanlar adelet olmadığını gördükleri halde seslerini çıkarmıyorlar? Çünkü sesini çıkarmayanların cebine koyuyorlar 3-5 kuruş sonra kime sorarsan bu ülke de adalet var herşey eşit. Basketbol fedarasyonu doğru karar verdi derler,fbülker hakkıyla kazandı derler,Galatasaray taraftarına laf atarlar! İşte bunu yapan insanlar gerçekleri görmek istemeyen insanlar! Sadece yazık...

Ortada çifte standart yok demek imkansız basket maçlarını elimden geldiğince kaçırmamaya çalışan biri olarak ilk sıraya oturamadığımızı hatta 40-50 kişinin olduğu bayan maçlarında bile o koltukların boş bıraktırıldığına şahit oldum ama merak ettiğim; gidemediğim ve salonun tıklım tıklım dolu olduğu fb maçında da o koltuklar boş bırakılabilmiş miydi? Giden arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Çağdaş ÇINAR' Alıntı:
Ortada çifte standart yok demek imkansız basket maçlarını elimden geldiğince kaçırmamaya çalışan biri olarak ilk sıraya oturamadığımızı hatta 40-50 kişinin olduğu bayan maçlarında bile o koltukların boş bıraktırıldığına şahit oldum ama merak ettiğim; gidemediğim ve salonun tıklım tıklım dolu olduğu fb maçında da o koltuklar boş bırakılabilmiş miydi? Giden arkadaşlar cevap verirse sevinirim.
fülker maçında öyle bir sorun yoktu , bu sene casa ted maçından sonra bu uygulamaya geçtiler.

fülker maçında öyle bir sorun yoktu , bu sene casa ted maçından sonra bu uygulamaya geçtiler.[/quote]

Teşekkür ederim öğrenmek istediğim sadece salon boşken mi bunların yapıldığıydı.

Ülkerle olan anlasma bitsin yerıne baska saglam bir sponsor bulalım böle hakımız yensın sponsor yönetime böle olmaz dedıgınde yönetim ozman anca farkına varır bazı seylerın yoksa bu yönetim özhan canaydın yönetimidir acık vede nettir görmemek için kör olmak lazım ben bir yigit sardan dan umutluyum ama onada ne kadar güc vede yetkı verırler tartısılır!!!!!!

ben casa ted maçına geldim bizi öne oturtturmadılar bi tane gözlüklü gözlemci yüzünden abdi ipekçide çıkan olaylara baktım o gözlüklü gözlemci ordaydı ama önlere oturmasına izin vermişti.Soruyorum niçin oturtturmuyosunuz güvenlikmiş kızlar maçında oturabiliyoruzda erkek maçındamı güvenlik olmuyormuş tamamen haksızlık

Beykoz maçında en öndeydim..Masa hakemi tam karşımızdaydı.. Maçın daha 1. dakikası dolmadan, " ntv dışarı " diye bağırdığımız için eliyle tribünü göstererek anons yaptırdı.. Durup dururken önümüze polis geldi.. Ne sahaya inen, inmeye çalışan vardı, ne sahaya bir şey atan.. Ne diye polis gelip önümüze dizildi ?
Komiser, Vedatın yanına gelip ( İkizler, Sedat/Vedat) " burayı sakinleştir, yoksa salonu boşaltırım, sorumlu olarak seni tanırım " dedi.. Kendi kulaklarımla duydum.. Attığımız küfürsüz slogan ve yaptığımız protesto için maçın 1. dakikasında salonun boşaltılması ile tehdit edildik.. Sonra polis taraftar almaya çalıştı falan biliyorsunuz.. Ya dün de yazdım.. Stadın dışında dev ekranda maç izleyeceğiz.. Üst araması, polis noktasından geçiş, polis kamerası ile çekim.. Bu ne ya.. Geçen sene Fenerbahçe futbol maçında olanları hepimiz biliyoruz.. Millet en sonunda isyan edip polisi dışarı atmıştı.. İlla böyle mi olsun istiyorlar.. Valla sürekli tokat yiyoruz, yanağımızda beş kardeş parmak izi var.. Adnan Polat ne yapacaksa çabuk yapsın..Öbür yanak da gidecek yoksa.. Kaç senedir uykudayız..