Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

Metin bey bişey sormak istiyorum.

15,000 kapasiteli bir statta oynasak kombine satışları nasıl ve neye göre yapılır? Eger Aslantepeye göre kombine satıcaksak malesef Olimpiyat stadı gideceğimiz tek adres olarak gözükmektedir. Çünkü hedef kombine olan 30,000 rakamına ulaşılırsa daha küçük kapasiteli bir statta oynamamız imkansız hale gelir.

Bu konuda herhangi bir bilginiz var mı?

Toplam 7-8 maç 15,000' lik stadta oynanır. Buraya kombineli alınmaz. Kombineler yeni stad için olur. Tabi ona göre daha ucuz olur. (tek devrelik)

Bu stad bence yapılmalı, çünkü aksi halde lig maçları için de Olimpiyat Stadı olacaktır. İnönü olmaz, çünkü geçen sefer bizden anormal bir maç başı ücreti istemişlerdi. Artık onların kapısına gitmemiz mantıksız olur.

Burda bir taşla 2 kuş vurma durumu söz konusu. Hem altyapımız için güzel stad yapmış olacağız, hem Bank Asya için gerekliliği karşılamış olacağız, hem de Galatasaray kendi stadında maçlarını oynamış olacak.

Fikir oldukça mantıklı güzel fakat klüp stat işlemeye başlamadan 7-8 milyon avronun kaporasını bile veremez o kadar söylüyorum size.

Şu anki ekonomik yapımızın ne olduğunu benim kadar bilseniz dua edersiniz stat daha önce bitsin diye.

Karartma içimizi Doğan ya. :)

Şurada keyifle iki hayalde kuramıyoruz ya lanet olsun bünyemizdeki gerçekler abidesine. 8)

Metin abi Gstv'nin son aslantepe ziyaretinde yetkililer belirttiğimiz tarihte kesin olarak bitecek demişti.

Sakın yanlış anlamayın burda sizin doğruluğunuzu sorgulamıyorum.Aksine bu yetkililerin yaptığı nedir?
Bize bu umudu vererek neden sonunda hayal kırıklığına uğratıyorlar?Hangi yüzle tv karşısında gülerek röportaj yaparak insanları mutlu etmeye çalışıyorlar.Bugün herşey iyi gidiyor deyip yarın hangi yüzle karşımıza çıkacaklar çok merak ediyorum.
Şu anki durum stadın yukarıdan görünüşü vs..Zaten kabak gibi koyuyor ortaya.5 Kat çıkılmadı daha tribünlerde.Bunun çatısı var daha bebek oyuncağı değil bu işler.Umarım hatalarını düzeltirler.

Arda Abime katılmakla beraber bir lafına katılmıyorum.
Şuanda 5. katta olmaları yavaş oldukları anlamına gelmez çünkü aslantepe.biz den takip ettiğime göre asıl inşaatın hızı bundan sonra ortaya çıkacak.Kat çıkma işlemi inşaatın en kolay ve hızlı bölümüymüş.
Benim okuduklarım bunlar o siteden umarım doğrudur...

Arda Öztürk' Alıntı:
Metin abi Gstv'nin son aslantepe ziyaretinde yetkililer belirttiğimiz tarihte kesin olarak bitecek demişti.

Sakın yanlış anlamayın burda sizin doğruluğunuzu sorgulamıyorum.Aksine bu yetkililerin yaptığı nedir?
Bize bu umudu vererek neden sonunda hayal kırıklığına uğratıyorlar?Hangi yüzle tv karşısında gülerek röportaj yaparak insanları mutlu etmeye çalışıyorlar.Bugün herşey iyi gidiyor deyip yarın hangi yüzle karşımıza çıkacaklar çok merak ediyorum.
Şu anki durum stadın yukarıdan görünüşü vs..Zaten kabak gibi koyuyor ortaya.5 Kat çıkılmadı daha tribünlerde.Bunun çatısı var daha bebek oyuncağı değil bu işler.Umarım hatalarını düzeltirler.

Arda inşaatlarda en çok vakit alan uğraştıran aksilik çıkartan bölüm temelden ilk kata çıkacak kısmıdır.Betonun%60-65 ine yakını sadece bu aşamada dökülür.Gerisi daha kolay ve hızlı ilerler.

Mart ayında kombine satışına başlanacağı için yöneticiler böyle diyor olabilir.Ama vaktinde bitmesi oldukça muhtemeldir.Çatısı zaten yurt dışında yapılıp burada monte edilecek.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Karartma içimizi Doğan ya. :)

Şurada keyifle iki hayalde kuramıyoruz ya lanet olsun bünyemizdeki gerçekler abidesine. 8)

Tugay napim ya sadece ben bilince tek başıa içim kararıyor yyandaş arıyorum kendime :p

Semih Ural' Alıntı:
Metin bey bişey sormak istiyorum.

15,000 kapasiteli bir statta oynasak kombine satışları nasıl ve neye göre yapılır? Eger Aslantepeye göre kombine satıcaksak malesef Olimpiyat stadı gideceğimiz tek adres olarak gözükmektedir. Çünkü hedef kombine olan 30,000 rakamına ulaşılırsa daha küçük kapasiteli bir statta oynamamız imkansız hale gelir.

Bu konuda herhangi bir bilginiz var mı?

Stad bitiş tarihi belli olduğundan beri aklıma takılan bir soruydu bu.Olimpiyat stadının yolu göründü yine bize :shock:

Burak Barut' Alıntı:
Metin Abi anlamadığım birşey var, neden stad tamamen bitene kadar Sami Yen'de oynamıyoruz ?

Burak ortada çok ciddi ve çok yüksek miktarlı bir antlaşma var. Asıl yapılacak olan stat değil bu anlaşmada. Asıl parayı kazandırıcak proje Mecidiyeköy projesi. Arap otak da bu yüzden ortak oldu zaten bu projeye.

Stadın tesliminden 120 gün önce Galatasaray stadı boşaltıp Talu-Alke-Dhabi ortaklığına bırakıcak. Bu adamlar için asıl proje bu. Toki daha parayı burdan kazanıcak. Zaten stat bile bu araziden çıkma karşılığında yapılıyor.

Bu adamların da bütün derdi bu projeyi sonlandırıp burdan elde edilecek gelire bir an önce kavuşmak. O yüzden stadın bitmediği hergün veya geciktiği hergün Eren Talu hanesine kayıp olarak yazılıyor.

Sakın Eren Talu izin verir diye düşünme. Bu projede iki ortak daha var ve onlar kesinlikle Sami Yende oynamamıza izin vermezler bu durumda.

2009 34.hafta Sivas maçı Sami Yen'de ki son maç mıdır yani kesinlikle : )
Geri dönüşleri çok gördükte o yüzden biraz şüphe duyuyorum.
Stadı ekonomik krizin etkilediği gerçekten çok belli oluyor.
Stadın yapılacağına inanmak istiyorum, Olimpyat'ta maç izlemek istemiyorum.

Artık ok yaydan çıktı tabi ki. Seneye Sami Yeni unutun. Metin beyin dediği gibi bir proje gerçekleşmezse de seneye Olimpiyat yolları taştan :)

Semih Ural' Alıntı:
Artık ok yaydan çıktı tabi ki. Seneye Sami Yeni unutun. Metin beyin dediği gibi bir proje gerçekleşmezse de seneye Olimpiyat yolları taştan :)

Abi taştan yollar değilde poyraz çok koyuyor :p
Göz kuruluğu çekiyorum o statta.

Seneye şampiyonlar ligi maçlarının ilk kısmını Olimpiyat'ta oynayacaksak vay halimize, işimiz hiç kolay olmayacak. Muhtemel bir elenmede de Aslantepe'nin ilk senesinde ki beklenen hasılat düşebilecektir.

evet şansızlık işte.bu sene güzelim ali sami yende katılamadık şampiyonlar ligine.gelecek sene muhtemelen katılacaz büyük bi hitimalle inş. o zaman da olimpiyatta oynucaz. :roll: aslantepe bi bitseydi hayırlısıyla.bu arada ben stadın 29 ekim 2010 da biteceğine hiç inanmıyorum.

İnşaat normal seyirde devam ediyor

Basında birkaç gündür çıkan "inşaatın durduğu", "işçilerin iş bırakma eylemi yaptığı" gibi haberler nedeniyle kısa bir yazıyla sizleri aydınlatmak istiyoruz.

31 Aralık gecesi, işten ayrılacak olan işçiler (20-25 kişilik işçi grubunun ayrılması daha önceden biliniyordu) ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle basın karşısına çıkmış ve malum haberlerin yazılmasına neden olmuşlardı.

Hemen akabinde farklı kaynaklardan bu işin gerçeğini öğrendik ve forumumuzdaki kullanıcıları bilgilendirdik. Görüyoruz ki olayın üzerinden iki gün geçmesine rağmen hala haberler çıkıyor. Bizim de soru yağmuruna tutulmamız nedeniyle gerçekleri ana sayfamız kanalıyla açıklayoruz.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, 20-25 işçi (işten ayrılacak olan) ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle basın önünde protestoda bulunmuşlardır. 20 gündür ücretlerini alamadıklarını belirten işçiler olumsuz iş ortamını da şikayet etmişlerdir. Bu konuda değişik kaynaklardan aldığımız bilgiler bunun böyle olmadığını gösteriyor.

Öncelikle her işçi (buna mühendisler de dahil) işe başlamadan önce şantiye alanını geziyor, iş koşulları ve ödeme planı hakkında bilgilendiriliyor. Ödeme planı gereği bir işçi çalıştığı bir ayın ücretini ancak bundan bir ay sonra alabiliyor. Sözleşmelerinde de bu belirtilmiş. Yani işçilerin ödemelerinde belirtildiği gibi 20 günlük bir gecikme yok.

Yıl sonu olması nedeniyle Eren Talu tarafından taşeron fırmaya yapılacak olan ödeme gerçekleşmemiş (yurtdışından Türkiye'ye para transferi) bu yüzden de ücretler 31 Aralık yerine 5 Ocak 2009 Pazartesine sarkmıştır. Bu konuda bir sorun olmadığını sayın Eren Talu ve sayın Osman Gündoğdu basın açıklamalarında da dile getirmişlerdir.

Çalışma koşulları ise bu tür şantiyelerden daha iyi veya daha kötüdür diyemiyoruz, çünkü elimizde karşılaştırmak için yeterli veri yok. Ancak işçilerin iş güvenliği, yeme-içme ve istirahat alanları, sağlık ekibi gibi ihtiyaçları karşılanmış durumda. Sigortasız işçi çalıştırılması da sözkonusu değil.

İnşaata 1 Ocak günü B2 bloğuna beton dökülerek devam edildi. Demirci ve kalıpçı ekipleri günü istirahat ederek geçirdiler. Bugün tüm ekipler normal şekilde işlerine devam ediyorlar. Çalışmaların durması sözkonusu değildir.

Bundan sonra ana sayfamızda bu tür haberlere daha sık yer vereceğimizi belirtir, tüm ziyaretçilerimizin yeni yıllarını kutlarız.

aslantepe.biz