Andreas Pistiolis

Bu sezon Floyd hangi maçta ne oynadı ve ne savunma yaptıki Floyd oynasa yeneceğimizi düşünüyorsun dostum?

Avrupa maçlarında oynadı, Limoges'u yendik, bizden çok daha iyi bir takıma karşı da en azından son dakikaya 4 sayı geride, başabaş girdik.

Ha bu söylediklerim Floyd iyi oyuncu anlamında anlaşılmasın ha bence de olmamış bir transfer. Ama artık alınmış bir adam. Adamı iyi kötü oynattın hiç beklenmedik şekilde Efes'le az da olsa mücadele ettin, dediğim Avrupa galibiyetini aldın, Aek'i az da olsa yoldan çıkarttın. Oynatmadın İzmir'de şut şov izledin, bugün kötü şut günündeki Petkim'e nerdeyse 2'li averajı bile verebilecek inancı getirdin. Yani elimizde zaten Ennis dışında varlığıyla bir maçın seyrini değiştirebilecek adam kalmadı da kadronda iyi kötü çemberde rakibin aklını karıştırabilecek tek pivotunu da oynatmıyorsan ortada ya bir inat ya da kötü antrenörlük var demektir.

Avrupa maçlarında oynadı, Limoges'u yendik, bizden çok daha iyi bir takıma karşı da en azından son dakikaya 4 sayı geride, başabaş girdik.

Ha bu söylediklerim Floyd iyi oyuncu anlamında anlaşılmasın ha bence de olmamış bir transfer. Ama artık alınmış bir adam. Adamı iyi kötü oynattın hiç beklenmedik şekilde Efes'le az da olsa mücadele ettin, dediğim Avrupa galibiyetini aldın, Aek'i az da olsa yoldan çıkarttın. Oynatmadın İzmir'de şut şov izledin, bugün kötü şut günündeki Petkim'e nerdeyse 2'li averajı bile verebilecek inancı getirdin. Yani elimizde zaten Ennis dışında varlığıyla bir maçın seyrini değiştirebilecek adam kalmadı da kadronda iyi kötü çemberde rakibin aklını karıştırabilecek tek pivotunu da oynatmıyorsan ortada ya bir inat ya da kötü antrenörlük var demektir.
Oyuncu profili olarak öyle görünüyor ama sene başından beri tek maçımızı kaçırmadan izledim. Ben bir tane diyorum bak bir tane Floyd’un katkı verdiğide demiyim en ufak faydası olan maçı hatırlamıyorum.

Ben kalması taraftarıyım ancak kredisi olduğundan dolayı değil, gelecek olası isimlerden ümidimin olmayışından. Geçen sezon benim nezdimde kredi kazandığı nokta galibiyet serisiydi. Onun dışında Efes serisinde Kravish yerine N'dour tercihi hatalıydı ve Kravish'in olduğu ve olmadığı maçlardaki kazanma/kaybetme ve yediğimiz fark miktarı gibi durumlardan da kolayca anlaşılabilir.

Hoca bunca değişiklikten sonra hala oyun kurucusuz ve sert bir uzundan yoksun takım sahaya sürüyor. Böylelikle en sınırlı takıma karşı bile sakin kalamıyor ve bir noktada oyunun içine girmelerine engel olamıyoruz. Tepetaklak gitmeye devam edersek zaten kendisi istifa eder diye düşünüyorum çünkü onca değişikliğe rağmen hiç toparlayamadı.

Yönetimin en büyük hatası çok fazla talibi varmışcasına,yangından mal kaçırır gibi Pistiolis ile sözleşme imzalamaktır.

Sezon başından beri taraftara oynamak için yaptıklarınız yetti artık.

Koç 1 tane maçı sen kazandır takıma ya.1 tane ya.

Şimdi koçun turşusunu kurabilirsin sevgili yönetim. Hiçbir artısı olmayan, şuradan bir koça emanet edilen takım, disiplin yok, oyun yok, küme düşeceğiz

Gecen sene Ekrem Memnuna istifa demis biri olarak Istifa Andreas Pistolis

Ben kisilere bakmam Galatasaray icin konusurum

cok destek verdim ama malesef yolunun sonuna gelmis gibi duruyoruz.

sorun ne taktik ne transfer bence. oyuncularin mac baslamadan salona giris görüntülerine bi bakin hepsinin surati asik, mutsuz, moralsiz sanki zorla mac oynamaya gelmisler gibi.

Bu takimda ilk yapilmasi gereken takimdasligi ve takim ruhunu yeniden insaa etmek nasil yakalariz bunu bilmiyorum ama bu is transferden felan daha önemli.

Bu seneyi Pistiolis ile bitireceğiz bence.
Gelecek sene de bambaşka bir kadro kurup, ligde yarı final oynayacağız.
Bu arada acilen BCL’den çıkıp tekrardan Eurocup’a katılmalıyız.

Kalmali.

Cunku yerine getirebilecegimiz kendisinden daha iyi bir koc yok.Oktay Mahmuti diyoruz da Oktay Hoca neden kabul etsin su an bu takimin basina gecmeyi ?

Ekrem Memnun’u seven biri olarak soyluyorum ki Oktay Hoca erkek basketbolda son takimini 20 sene once calistirmadi ki gelip dusme potasindaki Galatasaray’in basina gecsin.Kendisi hala Ergin Ataman’dan sonra yasayan aktif en iyi Turk koctur.

Yabanci getirsen de eldeki kadroyla fazlasini veremez.O yuzden Pistiolis kalmali diyorum ben.

Son düzenleme:
Bence şu an en önemli hedefimiz kümede kalmak olmalı. Pistiolis'in gitmesi şu aşamada çok fark etmez. Bir aylık ara vardı, orada hamle yapılmadıysa en fazla diğer hamleler gibi hatalı olur.

Yönetimin her sonraki hamlesi işleri bir tık negatife götürdüğünden; kalması taraftarıyım. Genel olarak da, gidişattan hiç memnun olmasam da; ben takımda en büyük sorunun hoca değil yönetimsel olduğunu düşünüyorum. Yani kimi getirirsen getir sonuç çok da farklı olmaz bence.