Aslantepe'ye Basketbol Salonu Projesi

Vallahi yapılacak salonda en kritik şey seyirci baskısını artırmak ve hissettirmek olmalı. Parkeye yakın olmalı. Ha loca da yapılır orası ayrı ama kesinlikle taraftar maçın içinde olmalı..

GT-I9195 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

loca yapmak demek iki katli tribun demek, ayni zamanda butunlugun bozulmasi demek. benim gonlumden gecen ipekçi'nin 15 binlik ve sahaya sifir versiyonu.

Benim bildigim zaten cizimi yapilmisti, ben sanki bi yerde görmüstüm.
13bin'le 15bin arasinda büyük fark yoktur. Ve klasik ülker arena gibi olacagini hatirliyorum.
Belki birisinde Cizimin Fotosu vardir.

kesinlikle balkonlu olmamalı yeni salon.Abdi İpekçi'nin sahaya sıfır olanı öyle sandalyeli falan değil direk olarak sahanın yanından başlayacak trübün ve dikine yukarı doğru çıkacak.pota arkaları da aynı şekilde olacak ve 15.ooo kişilik olacak..off be düşüncesi bile inannılmaz..yapın yahu şu salonu bir an önce !

İpekçi gibi bir salon yapmanın bir manası yok. Yapılacak salonun en büyük amacı düzenli bir şekilde basketbola gelir getirecek bir salon olması. Tabii ki salonu proje ederken taraftar desteğinin en çok olabilecek şekilde yapılması gerekiyor. Ancak gelir getirici alanların da yapılması gerekiyor. Yoksa ipekçide oynuyoruz zaten.

Salon projesi ilk gündeme geldiği dönemde Chicago United Center modeli alındığı söyleniyordu. Acaba aynı proje devam ediyor mu?

Şimdiki projenin nasıl olacağı hakkında bilgisi olan var mı?

281.jpg.

Bu localari salonun en ust katina iki katli konumlandirsalar daha iyi olur, butunluk boyle saglanabilir.

Ortada fol yok, yumurta yok ama size salonumuzun ismi ne olur?

Rivayı keşke bu yönetim satmasa salon mevzunun altından umarım bir peşkeş çekme mevzu yoktur.

GT-I9195 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Millet uzak diye futbol maçına gitmiyor TT Arena'ya basket maçına hiç gelmez bu ulaşım şartlarıyla. Loca yapıldığı anda atmosfer yarıya iner çünkü salonu kat olarak ortadan ikiye böler. Loca üst bölüme yapılsa çok iyi olur ama zor.

Proje çizildi mi bilmiyorum eğer loca olacaksa pota arkaları ve tek tribünde olabilir mi? Karşı tribün (uA nın olduğu) tek katlı olabilir belki bilemiyorum.Zaten ligde çoğunlukla herkes o tarafa gidiyor.

20000 kapasiteler konuşuluyor ancak bana göre daha küçük, daha samimi bir salon çok daha mantıklı. Hadi bu sene Euroleague oynuyoruz, maçların büyük bölümünü doldurduk diyelim. Ligi kazanıp, kupa ve cumhurbaşkanlığını da kazansak üç kupalı sezon geçirip gelecek sene Euroleague'de olmama durumumuz var. Ki ben her ne kadar 3 kupayı da alacağımıza inansam da sanmıyorum ki Euroleague'i almamıza izin vereceklerini. O halde gelecek sene 20k'lık salon dolmaz.

Sanirim cogu kisi anlamadi daha. Proje cizildi bitti :) 15'000 kisilik.
Elizmize dogru düzgün cizim gecmedi daha ama maket ve cizimleri yapildi ve Genclik ve Spor Bakanligin da onayini aldi.

20000 kapasiteler konuşuluyor ancak bana göre daha küçük, daha samimi bir salon çok daha mantıklı. Hadi bu sene Euroleague oynuyoruz, maçların büyük bölümünü doldurduk diyelim. Ligi kazanıp, kupa ve cumhurbaşkanlığını da kazansak üç kupalı sezon geçirip gelecek sene Euroleague'de olmama durumumuz var. Ki ben her ne kadar 3 kupayı da alacağımıza inansam da sanmıyorum ki Euroleague'i almamıza izin vereceklerini. O halde gelecek sene 20k'lık salon dolmaz.
Bu salon uzun vadeli düşünülerek yapılıyor olmalı. Temel hedef Euroleague A lisansı almış, bütçesini ve organizasyonunu oturtmuş bir GS basket şubesi meydana getirmek. Bu yolda yüksek kapasiteli ve gelir getirecek bir salon olması şart.

Tribün konusuna da biraz fazla takılıyoruz bence. Mühim olan koltukların yerleşiminden öte, salona gelecek seyircinin baskı kurabilme potansiyelidir. Misal, Olympiacos'un evi Barış ve Gençlik Salonu'nun tribünleri sahadan baya uzaktır. Ama Oly deplasmanı tüm takımlar için EL'nin en zor deplasmanlarından biridir. Tabi ki bizim salonun böyle olmasını istemem, ama uç bir örnek olduğu için yazıyorum. İpekçi'deki taraftarı hangi salona yerleştirsek, boğucu bir atmosfer yaratabilir.

oly.jpg

Tüm onayların alındıgı söyleniyor salonla ilgili ancak öğrendiğim bir bilgi salon çatı karşılığı yapılıyor ve x yıl sonra salonu devlet bizden alacak.

Tüm onayların alındıgı söyleniyor salonla ilgili ancak öğrendiğim bir bilgi salon çatı karşılığı yapılıyor ve x yıl sonra salonu devlet bizden alacak.

Benim anladığım kadarıyla çatı için yapılan sözleşmeden dolayı stadı devralamıyoruz. Bu nedenle o borç karşılığı salon yapacağız ve çatı konusu açılmamak üzere kapanacak.

Stad arazisi bize ait değil. Sadece üst kullanım hakkı 49 yıllığına bize verildi. Bu durumda zaten stad da bize ait değil. Biz kiracıyız. Arazinin üst kullanım hakkı bizde olduğu sürece stad kullanım hakkı da bizde.

İşte aynı sebeple bu salon da bize ait olmayacak. Devletin olacak aynı stad gibi. Ama o arazinin üst kullanım hakkı bizde olduğu sürece salonun kullanım hakkı da sadece bizde olacak. Sanırım 30 küsür yıl kaldı kullanım hakkımız. Bu sürenin sonunda zaten o salon ömrünü tamamlamış olur. Olmasa da üst kullanım hakkı yine alıncağı için salon yine bizde kalacak.