Aslantepe'ye Basketbol Salonu Projesi

Ülkenin ve kulübün içerisinde bulunduğu şartlar itibariyle çözüm için tek yol gözüküyor bence. Uzun soluklu isim, forma ve salon sponsorluğu (erkek/kadın basketbol a takımlarından alt yapıya kadar tüm takımları da kapsayacak şekilde) ile salonun finansmanının büyük bölümünü sponsorla çözmek. Bunun için de en uygun formül Erden Timur'un NEF markası ile bu işi üstlenmesi. Zaten halihazırda Erden Beyin ortaya koyduğu yaklaşım ve özveri ortadayken markaların birlikteliğini daha geniş kapsama alarak Galatasaray basketboluna kafa yoran herkesin hayallerini süsleyen projeyi gerçekleştirebiliriz.

Gelecek sene yeni Abdi İpekçi spor salonunda ya Galatasaray ya Efes oynayacak diye bir şey söyledi Mitrovic. Bu doğruysa kulübün kendine ait bir spor salonu yapma fikri rafa mı kalktı acaba?
Sinan Erdem ve Abdi İpekçi varken spor salonu yapmaya gerek yok derler mi?

Gelecek sene yeni Abdi İpekçi spor salonunda ya Galatasaray ya Efes oynayacak diye bir şey söyledi Mitrovic. Bu doğruysa kulübün kendine ait bir spor salonu yapma fikri rafa mı kalktı acaba?
Benim o cümleden anladığım, Rams Park stadının yanında yapılacak spor salonunu Efes ile birlikte kullanacağımız. Umarım yanlış anlamışımdır ve böyle değildir.

He birleşme olur. Adımız Galatasaray Efes olur, o zaman olur da diğer türlüsü Karadeniz fıkrası gibi bir şey sanırım 😄

Benim o cümleden anladığım, Rams Park stadının yanında yapılacak spor salonunu Efes ile birlikte kullanacağımız. Umarım yanlış anlamışımdır ve böyle değildir.

He birleşme olur. Adımız Galatasaray Efes olur, o zaman olur da diğer türlüsü Karadeniz fıkrası gibi bir şey sanırım 😄
ne alakasi var. Gelecek seneye stadin yanindaki spor salonu zaten yetisemez. Ama gelecek seneye Abdi Ipekci bitiyor demekki ya biz Sinan Erdemde oynicaz yada Abdi Ipekcide bukadar basit.

bu arada biz zaten o salonlarda oynamak icin kira bedeli öduyoruz hicte ucuz degil.

Abdi İpekçi'de eski atmosfer olmaz ki bunlar son zamanlarda yaptığı salonlar stadyumlar ortada. Bizim salon ise uzun sürebilir ki bu ekonomik şartlarda zor kulüpte şuan öncelik Kemerburgaz bitirilmesi galiba.

Bence yanlış anlamışsınız. Mitrovic'in bizim salon yapmayı düşündüğümüzden/planladığımızdan haberi bile yoktur. Yeni Abdi İpekçi'de ya biz ya da Efes oynayacak demiş.

Yapılacak bir spor salonu olmayabilir:) yirmi senedir aynı muhabbetleri duyuyoruz ha yaptık ha yapacaz diye

Kira ödeniyor fakat işletme maliyeti ucuz değil salonların.
Stadyumun üstünü kapatmamız gerekiyordu ondan vazgeçip yerine salon yapma taahhüdü koyduk. Er geç yapılacak yani ama acele etmenin anlamı yok çok pahalı bir iş sponsor isim hakkı vs devede kulak. Borç temizlenmeden finans akışı rahata kavuşmadan yapmak intihar olur. Fenerbahçe gibi sözde sponsorlarınız yoksa. En az 2 sezon daha Sinan Erdem vaya Abdi İpekçi de oluruz. Aslında birini Efes'e birini bize tahsis etseler yada isim haklarını devretsek Fenerbahçe 'nin futbolda yaptığı gibi yarı maliyete işi hallederiz. Hem devlet hem biz kazanırız.

Sinan Erdem'in alt katı etkinken üst katı amiyane anlatımla Allah katında. Deplasmanda, tarafsız sahada derbiler kazandığımız dönemde Ekrem Memnun, Andreas Pistiolis ve Zvezdan Mitrovic iç sahada karbon kopya formunda 3 derbi kaybetti. Abdi İpekçi'nin yeni halinde, ki eskisini aratacağına dair şüphe duymadığım halde, facia bir mimari ve akustik meydana gelmezse kesinlikle biz yönelmeliyiz. Çok kötü günlerde Ataköy'den kemik seyirci kitlesi geliyor dışında Sinan Erdem'in hiçbir artısı yok bize.

Aslantepe´ye salon her yönetimin olmazsa olmaz vaatleri arasında ama ne yazık ki bir türlü hayata geçmiyor. Mevcut yönetimin de yapılacaklar listesinde vardı Aslantepe´ye salon. Erden Timur´un şubeyi yakından tanıması, taraftarın nabzını tutması ve büyük başarıları hedefleyen yapısı beni umutlandırıyor. Çünkü başarıya giden yolun temel taşlarından birisi kendimize ait salon ve buranın aktif kullanılması ile elde edilebilecek gelirler.

Nasıl ki Ali Sami Yen sonrası Rams Park tam bir aidiyet hissettirmiyor (bana göre), Abdi İpekçi´nin yenilenmiş hali de benzer duygular yaşatacak. Ama ne olursa olsun kendi salonumuz yapılana kadar Sinan Erdem´den ya da başka bir salondan daha iyi olacağına şüphem yok.

Sinan Erdem fazla büyük ortam yaratilamiyor keza Abdi İpekçi 'de de aynı sorun vardı. Nasıl yapılıyor bilmiyorum umarım 10 bin kişiyi geçmez kapasite. Perdeleme sistemi vs pek işe yaradığı söylenemez. EL'de 10 binin altında çok salon var.

Sinan Erdem fazla büyük ortam yaratilamiyor keza Abdi İpekçi 'de de aynı sorun vardı. Nasıl yapılıyor bilmiyorum umarım 10 bin kişiyi geçmez kapasite. Perdeleme sistemi vs pek işe yaradığı söylenemez. EL'de 10 binin altında çok salon var.
Sinan Erdem zaten avrupa salon atletizm şampiyonası için yapılıyordu yani oval bir salondu ama o dönem basketbol dünya şampiyonası için salon yetişmeyince ve fiba şampiyonayı alacağız uyarısı verince acele şekilde projesini değiştirdiler ve şuan ki haline çevirdiler.