Aslantepe'ye Basketbol Salonu Projesi

Kerem Övet geçen haftaki canlı yayınında yeni bir salonun yapılamayacağı belki de mevcut bir salonun yenilenip kullanılması gibi düşünce olduğunu söylemişti.

Posta Gazetesinde sponsorluk anlaşması hakkındaki haber içerisinde "Salon Projesi Ruhsatı Tamam" başlıklı bir yazı yayımlandı. "Salon projesi ilgili olarak, yaklaşık 6 sene evvel projesini yaptık. İnşaat Ruhsatını da aldık. Amacımız Galatasaray kendi evinde oynasın diye. Salon projesi inşaatıyla birlikte Aslantepe'nin yaşayan bir yer olmasını istedik. 15 günde bir taraftarların buraya gelmemeli. Burayı yaşayan bir yer haline getirelim istedik." Haber kısa ve alınan ruhsatların bugün için ne durumda olduğuna ve salon kapasitesine dair bilgi yok.

Ekli dosyalar

• salon.jpg
    salon.jpg
    178 KB · Görüntüleme: 16
Zalgiris Kazunas veya Ljubljana takımlarının salonları benzeri şöyle kırmızı renk ağırlıklı bir salon yapılsın isterdim. İnşallah hayalden öteye geçer de galibiyetleri kupaları kutlamak da nasip olur. Takımın az çok kendi ekonomisini oluşturacağı bir salon aslında yönetimin elini rahatlatır.

Dursun Özbek:

"Yapacagimiz Salon Projesi, hem yüzmeyi, salon sporlarini, voleybolu ve basketbolu tek bir merkezde toplamaya yönelik bir Proje.
Cok yakinda bu projeyide aciklayacagiz. Bu Proje Galatasarayin sürpriz projelerinden bir tanesi.
Nerde, nasil yapacagimiz konusunda bugün bir sey söylemiyorum. Nerde olacagi belli. Nasil yapilacagi belli.
Bu projeyide yakinda cok güzel bir tanitimla üyelerimize, taraftarlarimiza aciklayacagiz"

Dursun Özbek:

"Yapacagimiz Salon Projesi, hem yüzmeyi, salon sporlarini, voleybolu ve basketbolu tek bir merkezde toplamaya yönelik bir Proje.
Cok yakinda bu projeyide aciklayacagiz. Bu Proje Galatasarayin sürpriz projelerinden bir tanesi.
Nerde, nasil yapacagimiz konusunda bugün bir sey söylemiyorum. Nerde olacagi belli. Nasil yapilacagi belli.
Bu projeyide yakinda cok güzel bir tanitimla üyelerimize, taraftarlarimiza aciklayacagiz"
hadi inşallah (y)

Dursun Özbek:

Bence voleybol da eğer taç spor da ki salon yer olarak müsaitse o yenilense daha güzel olur güzel bir salon orası.

Ben bu masalın 2014'e dayandığını zannediyordum ama ilk sayfalara bakınca yaklaşık 15 senedir süregelen bir hikâyeymiş. Tabii ki yapılacak, tabii ki.

Yiğit sardan bey galatasaray anadoluya yayılsın demişti hemde o şehirde ki takımlarla birlesilmesini önermişti ki şu an daha mantıklı geliyor stad yapmak şu kurla çok zor bence yönetim kurulu bu şekilde davranarak İstanbula hapsetmemis olur diye düşünüyorum

Eskiden stad,salon olaylarına çok meraklıydım ama bugün gelinen noktada ağaç kesilecek,yeşil alan azalacak diye üzülüyorum,keşke hiç büyümeseydim ya da değişmeyip olaylara 10 - 15 sene önceki zihin yapısıyla baksaydım.

Neyse,bari güzel bir salon olsun,en az 15 bin kişilik,nba salonlarına benzeyen salonumuz olsun.