Austin Daye

Artık işin içine girmesi lazım.
Tamamen hayal kırıklığı şu ana kadar.

Ben bir hayalkırıklığı falan yarattığını düşünmüyorum, cska maçında ayakta kalan tek adamdı, kızılyıldız maçında 2dk'da 15-0 yaparak son topa getirdi, savunma yapmıyor derken fenerbahçe maçında datomeyi bloklarken ayağını burktu, sakatlandı. Bıraksak 2 haftada düzelecekken de 4-5 hafta üstüste çok sevdiğin Ergin Ataman'ın inatla sakat sakat oynatmasıyla da 15.haftayı buldu geri dönmesi.

Takım doktoru o sıralarda oynaması için ne dedi bilemiyorum ama, o kadar acı çekerken inatla oynatmak vicdansızlıktan başka bir şey değildir. Sürekli yüzünde bir acı ifadesi, rakiplerin defansta sürekli ona yüklenmesi, her kenara geldiğinde ayakkabısını çıkarıp buz tedavisi uygulanması yetmedi herhalde dinlendirilmesi için. Yürüyemeyecek hale gelsin de ondan sonra oynatmayalım diye düşündük herhalde.

Ben bir hayalkırıklığı falan yarattığını düşünmüyorum, cska maçında ayakta kalan tek adamdı, kızılyıldız maçında 2dk'da 15-0 yaparak son topa getirdi, savunma yapmıyor derken fenerbahçe maçında datomeyi bloklarken ayağını burktu, sakatlandı. Bıraksak 2 haftada düzelecekken de 4-5 hafta üstüste çok sevdiğin Ergin Ataman'ın inatla sakat sakat oynatmasıyla da 15.haftayı buldu geri dönmesi.

Takım doktoru o sıralarda oynaması için ne dedi bilemiyorum ama, o kadar acı çekerken inatla oynatmak vicdansızlıktan başka bir şey değildir. Sürekli yüzünde bir acı ifadesi, rakiplerin defansta sürekli ona yüklenmesi, her kenara geldiğinde ayakkabısını çıkarıp buz tedavisi uygulanması yetmedi herhalde dinlendirilmesi için. Yürüyemeyecek hale gelsin de ondan sonra oynatmayalım diye düşündük herhalde.

Boğaç bey gerekli şeyi söylemiş.
Hücum da iyi ama savunması sıfır.
Erceg ile benzer özelliklere sahip malesef.
10 maç oynamış 2 3 ünde iyi katkı vermiş.

Ever Ergin Ataman'ı seviyorum.
Çünkü 23 yıl sonra şampiyon olduk.
Euroleague'de final 8'e kaldık.
Eurocup şampiyonu olduk.

Ama bu sene çok kötü ve istifa etmeli ya da gönderilmeli bunu da ekleyeyi.
Evet seviyorum ama Galatasaray'a şu anda zarar veriyor.
Bu yüzden gitmesini istiyorum...

çok güzel özetlemişsiniz , elinize sağlık .

Aynını şimdi pleiss için yapıyoruz. Oyuncular sonra sakatlanınca; " vay efendim ne kadar da şanssızız." oluyor. Atamanın yaptığı iş değil. Pleiss bazan geri dönerken kamera çekiyor, ben acı çekiyorum izlerken. Umarım uzun, kötü bir sakatlık yaşamaz..

Daye üzerine takım kurulacak oyuncu ama işte biz onun çevresini donatamadık. Tyus da baya kötü toparlarsa Daye ile iyi ikili olacaktır. Daye bizim tavanımızı yukarı çekecek adam bir şekilde işin içine katmamız gerek...
GT-I9195 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Sakatlıktan dönüyor. Umarım tam olarak iyileşmiştir. Yoksa oynamasın. Gerçi Ataman'ın fazla süre vereceğini de sanmıyorum. Ben çok beğeniyorum. Çok yetenekli bir oyuncu bence. Basketbola çok yakışıyor.

Savunma namına tek yapabildiği, göğüslediği oyuncuya karşı geri çekilerek steps yaptırmaya çalışmak.
Rakip hücumdayken "ben nerdeyim" modunda

Bu kadar yüksek bir hücum opsiyonunun mutlaka defoları da olur , zaten savunma yapabilse şu yeteneğiyle NBA de uzun dakikalar alabilir . Avrupa ' ya gelme sebeplerinden bir tanesi de bu savunma ve fizik dezavantajı . SA Spurs u uzun yıllardır takip ederim . Daye i ilk olarak 2013 - 14 senesinde izlemiştim ve çok beğendiğim bir oyuncuydu . NBA de kalıcı olur dedim ama tutunamadı . Basketbol O ' na , O Basketbol ' a çok yakışıyor. Düzgün bir kadro planlamasında her maç seyir zevkinin kaynağı olur . Ne yazık ki vizyonsuz bir yönetim ve ne yaptığını bilmeyen bir Coach ve ruhsuz bir takım var . EL ' de tek başına maç kazanamazsın , ellerine sağlık üstad . Biraz olsun tebessüm ettirdin bugün .