Avrupa Futbol Ligleri 2021-2022

Adamın farklı bir bağı var barcelona ile veda konuşmasında ağlaması gayet normal. Maaş konusunda gelirlere oranı maaş bütçesinin %70 i geçmemesi lazımmış şuan barcada 115 bu. Messi para almasa bile yüzde 90 mı ne oluyormuş. Paralık bir mevzu şuan için yok ama dersen zaten bu maaş bütçesinin en büyük sebebi Messi bu doğru. Her sene sözleşme yeniliyorlardı bir ara diğer oyuncularında karın tokluğuna oynayacak halleri yok onlarda iyi kontrat alıyorlardı.
Son 5-6 yılda barca rezalet yönetildi, acayip acayip bonservisler ve maaşlar verildi kötü kadrolar verildi. İlk 10 yılda karşılıklı bir şekilde yükseldir ama sonrasında barca kambur oldu messiye. Özellikle liverpoola elendikleri sezon ki bana göre Messi'nin prime sezonuydu o yıl CL kupasını yedi takım arkadaşları. O yüzden son yıllarını konfor alanı en yüksek olan yerde geçirecek olması bizimde gözümüzün pasını siler. Gönül ister ki guardiola-debruyne-messi üçlüsünü görmek ama enteresan bir şekilde city almıyor. O yüzden psg de neymar - Messi-Mbappe ile yetineceğiz. 😀

Şu kadro net ezer geçer herkesi. Teknik direktör meselesi burada önemli ama. Nice süper kadrolar gördük ama yönetilemedi. Şu kadroyu yönetmek de ciddi teknik direktör kalitesi gerektiriyor.

Messi 'yi kenara atacaklarını sanmıyorum sağda Mbappe olur bence. Şu astronomik kadroya rağmen hala bir orta sahada eksiklikleri var oraya bir pogba veya camavinga gider 😀

PSG’nin Mbappe için Madrid’den gelen, çok düşük bulduğu teklif 160M imiş. Noluyoruz arkadaş, bu futbol dünyası nereye gidiyor ya!? 1 milyara oyuncu mu alacaksınız 2-3 sene sonra. Futbolcu ulan bu alt tarafı, dünyayı mı kurtarıyor...

PSG’nin Mbappe için Madrid’den gelen, çok düşük bulduğu teklif 160M imiş. Noluyoruz arkadaş, bu futbol dünyası nereye gidiyor ya!? 1 milyara oyuncu mu alacaksınız 2-3 sene sonra. Futbolcu ulan bu alt tarafı, dünyayı mı kurtarıyor...
Bu iş dediğim gibi futbol leaks belgelerine dayanıyor diye düşünüyorum önümüzde ki sezonlarda şampiyonlar ligi finalinde ajax porto finalini izlersek şaşırmayalım hatta ingiltere de önlem alacaktır artan paraya karşı diye düşünüyorum git gide 90 öncesine dönecek futbol önümüzde ki yıllarda