Avrupa Futbol Ligleri 2021-2022

Bir Türk takımının eksiklerinin ne seviyede olduğu Avrupa arenasında yaptığı maçlarla o kadar fazla ortaya çıkıyor ki.

Öncelikle ilerleyen sezonlarda Avrupa'da devam edecek hiçbir Türk takımı eğer akılları varsa Türk teknik direktörlerle bunu düşünmesinler.Çünkü ülke puanlarını aşağıya çeken kulüplerden ziyade Türk teknik direktörlerdir.

Bugünkü Bjk-Ajax maçına gelince Bjk hiçbir şekilde orta sahada rakibi karşılayamıyor.Ajax eğer 2 maçtada kendini biraz kasmış olsaydı Bjk 6 tane yerdi.Orta sahada rakibi karşılama,geriye koşma,savunma arkasına adam kaçır,savunmadan çıkarken top kaptır,orta sahada top kaptır,duran topları uzaklaştırama,topsuz savunmayı zerre yapama,ondan sonra Avrupa'da şunu yapacağız,şu kadar puan toplayacağız deyin.

Arkadaş Türk takımları hafta boyunca ya da önlerindeki maçtan önce ne çalışıyorlar ? Taktik antrenmanları yok mu ? Rakibi analiz etme adına bir şey yok mu ? Hani fizik kondisyon desen,Ajaxlı oyuncular 90 dakika maç çıkaracak durumda,Bjklı oyuncular 45 dk bile doğru düzgün koşmuyor.

Bugün Larin ilk yarı karşı karşıya yakaladığını atsaydı ve Bjk ilk yarı 3-0 önde bitirseydi Ajax skor olarak 3-4 maçı kazanırdı,daha trajik bir sonuç çıkardı ortaya bunu mu istiyor Beşiktaş taraftarı ? Neden gerçekleri görmüyorlar ?

Sergen Yalçın ve oyuncular arasında inanılmaz bir kopukluk var.Bu takım kaç kez orta sahada çalım deneyip top kaptırır gibi oldu,Skor 1-2 olduktan sonra 3.golü yemek için nasıl uğraştı.Bu takım çok çabuk demoralize oluyor ve onları ayağa kaldıracak bir teknik heyet yok.N'Koudou isimli arkadaş orta sahadan kafa ile geriye bir döndü az daha Ajax gol atıyordu.Bunun futbol terimiyle açıklanası tarafı yok.

Son olarak taraftar Alex'i ve Larin'i çıkart,Can ve Batshuayi hamleleri yap diyor.1-1 olana dek bekliyorsun.Rakibin direkt Haller'i oyuna alıyor ve mahvediyor seni,hem skor olarak hem oyun olarak.Mert-Can-Pjanic-Ghezzal harici takım için çabalayan yok.Yazık vallahi.
 

Üst