Avrupa'dan Basketbol

U16 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde ev sahibi Litvanya ile karşılaşıyoruz. İlk çeyreği 12-20 önde bitirdik.

Canlı yayın:

[video=youtube;geciyr1a78c]https://www.youtube.com/watch?v=geciyr1a78c[/video]

Sports tv de barcelona grain canaria maci var. Arroyoyu özlemisim :) bu sene canaria yi merak ediyorum özellikle kuricin performansi nasil olacak bakalim...

Canaria kağıt üzerinde çok iyi takım kurdu . Rahatlıkla sayabileceğim 5-6 oyuncusu var direkt olarak beğendiğim. Yıl içinde biraz daha kıpırdanırlar diye düşünüyorum şu an çok hazır değiller. Barça'nın EL'de kırılma maçlarında sertliğe nasıl cevap vereceği soru işareti. Planlamada bazı hatalar var bana göre.

İspanya Süper Kupası'nı finalde Malaga'yı 80-62 yenen Barcelona kazandı. Maçta 22 dakika süre alan Carlos Arroyo 10 sayı, 6 asist ve 4 rebound kaydetti.

Arroyo'nun Hendrix'i bakkala gönderdiği anlar... :)

[video=youtube;kJvK3vmJPPE]https://www.youtube.com/watch?v=kJvK3vmJPPE[/video]

Arroyo & Lawal alley oop :)

[video=youtube;sEpFhA-fuiM]https://www.youtube.com/watch?v=sEpFhA-fuiM[/video]

Barcelona Real Madrid deplasmanında 35 dakika öyle bir basketbol oynadı ki, Euroleague'in karar bölümlerinde bu seviyeye çıkabilseler yıllar sonra şampiyonluk şansları olur.

İspanya Ligi play off yol haritası...

acb.png

acbplayoff16.png

Spanoulis in son saniye mucize saçma atışı kalp kırar.
Bu arada Valencia da nerelere düşmüş namağlupken :D

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İspanya ACB'de:

Valencia deplasman Unicaja Malaga'yı 88-59 yenerek yarı finale kaldı... İlk maçı kendi sahasında zor kazanmışlardı, deplasmanda bu kadar rahat kazanmalarına şaşırdım...

Barcelona'da sahasında farklı kazandığı maçın rövanşında deplasmanda Fuenlabrada'yı 84-68 ile geçti ve yarı finale çıktı...

Kendi sahasında Real Madrid'i 91-87 ile mağlup eden Murcia seriyi 1-1 yaptı... İlk maçtada çok zorlamışlardı. (107-103 kazanmıştı Real Madrid)
Küçük bir ihtimalde olsa Real bu seriyi geçemezse Laso'nun sonu olur herhalde :)

Gran Canaria sahasında Laboral Kutxa'yı 93-87 yenerek seriyi 1-1 yaptı... İlk maçı Laboral sahasında 81-76 kazanmıştı...

Valencia ve Barcelona rakiplerini bekliyor...

Rusya'da VTB'de:

Cska - Khimki'yi 3-0 ile geçip ilk finalist olmuştu...

Diğer finalisti belirleyen eşleşmede Kazan müthiş çekişmeye sahne olan maçlar sonucunda Zenit'i 3-2 ile geçerek finale yükseldi ve Euroleague bileti aldı...

Almanya Beko BBL'de:

İlk finalist Bamberg oldu, Bamberg yarı final serisinde Bayern Münih'i 3-0 geçti, maçlarda çekişme dahi yaşanmadı...

Bamberg'in rakibinin belirleneceği diğer eşleşmede Ulm Frankfurt karşısında 2-1 önde...

Fransa'da LNB Pro A'da:

Finalin adı Strasbourg - Asvel oldu... Strasbourg Erman hocanın takımı Le Mans'ı 3-0'la geçerek ilk finalist olmuştu... Asvel ise normal sezonu 5. bitirmesine rağmen normal sezonu 1. bitiren Monaco'yu 3-1'le saf dışı bıraktı...

İtalya'da Serie A'da:

İlk finalist Milano oldu, Venezia'yı 4-2 ile geçti...

2. finalisti belirleyecek seride Reggio Emilia - Avellino serisi şuan 3-3 son maç Reggio Emillia'nın sahasında oynanacak...