Avrupa'dan Basketbol

Kizilyildiz Partizani yenerek sampiyon oldu.Obra boylece Partizandaki ilk sezonunu kupasiz kapatti.Son yillarda kupasiz kapattigi bir sezon hatirlamiyorum.Belki 2014-15 Fb sezonu olabilir.
Ekleme : Evet Fenerbahce’de 2014-15 sezonunda Euroleague’de Final Four yapmasina ragmen Cumhurbaskanligi Kupasi ve Ligde Karsiyaka’ya,Turkiye Kupasi’nda ise Efes’e kaybetmis.

Maç 3 saat 35 dakika sürdü. Tribünler boşaltıldı vs. kalite olarak da çok iyi bir maç olmadı. Maç uzatma şansı eline geldi ama kullanamadı Partizan.

Tofaş'ın Tivibuspor'da maçını izliyorum.Tofaş'ta sezon genelinde Berk harici katkı verecek yerli oyuncu yok,şaka gibi.Berke'nin henüz gelişime ihtiyacı var,yaşı çok genç.Emre'de potansiyel görmüyorum.

Bana Josh Reaves ile Cecil Williams transferleride çok manasız geldi.

Bursaspor bugün bence enteresan bir maç oynadı.Needham zaman zaman faul problemleri yaşayabilen oyuncu ama bugün daha ilk çeyrek çok kısa sürede 2 faule ulaştı.2.çeyreğin hemen başındada 3.faulünü yaptı.Ona faullerde Clemmons eşlik etti ve ilk çeyrek o da 2 faul yaptı.

Allah'tan Cedevita takımı bugün kötü oynadı.Ömer Utku ve Ahmet Düverioğlu ile maça ortak olmak ve önde götürmek hiç kolay değildi.

Yiğitcan maç genelinde mükemmel oynadı.Çok ekstra şutlar soktu.Clemmons'da 2.yarı çok iyi katkılar verince galibiyet geldi.

Fakat takıma kesinlikle 1 tane kısa yabancı şart.Çok dar rotasyon var.Ömer Utku-Ahmet ikilisi takımı dibe çekiyor.Clemmons'da her zaman sorumluluk almıyor.

Bursaspor bugün bence enteresan bir maç oynadı.Needham zaman zaman faul problemleri yaşayabilen oyuncu ama bugün daha ilk çeyrek çok kısa sürede 2 faule ulaştı.2.çeyreğin hemen başındada 3.faulünü yaptı.Ona faullerde Clemmons eşlik etti ve ilk çeyrek o da 2 faul yaptı.

Allah'tan Cedevita takımı bugün kötü oynadı.Ömer Utku ve Ahmet Düverioğlu ile maça ortak olmak ve önde götürmek hiç kolay değildi.

Yiğitcan maç genelinde mükemmel oynadı.Çok ekstra şutlar soktu.Clemmons'da 2.yarı çok iyi katkılar verince galibiyet geldi.

Fakat takıma kesinlikle 1 tane kısa yabancı şart.Çok dar rotasyon var.Ömer Utku-Ahmet ikilisi takımı dibe çekiyor.Clemmons'da her zaman sorumluluk almıyor.
Andrews tarzi bir kisa bulmalari lazim onlarin.3 numarada zaten Onuralp goturur orayi yabanciya gerek yok ki Clemmons’ta 3 oynayabiliyor.Andrews gibi hem skorer hem de yonlendirici bir kisa alirlarsa baya rahat ederler.4 yabanciyla su an bile cok iyi basketbol oynuyorlar.Gercekten tam bir duzen takimi.Acikcasi Bursaspor’u 2016 2017 yillarindaki Obradovic’in Fenerbahcesine benzetiyorum bu sezon.Surekli belli bir plan icerisinde oynuyorlar.Alimpijevic muhtesem is cikartiyor.Bursaspor’u bilmem ama o kesinlikle Euroleague yapar gelecek sezon.

Andrews tarzi bir kisa bulmalari lazim onlarin.3 numarada zaten Onuralp goturur orayi yabanciya gerek yok ki Clemmons’ta 3 oynayabiliyor.Andrews gibi hem skorer hem de yonlendirici bir kisa alirlarsa baya rahat ederler.4 yabanciyla su an bile cok iyi basketbol oynuyorlar.Gercekten tam bir duzen takimi.Acikcasi Bursaspor’u 2016 2017 yillarindaki Obradovic’in Fenerbahcesine benzetiyorum bu sezon.Surekli belli bir plan icerisinde oynuyorlar.Alimpijevic muhtesem is cikartiyor.Bursaspor’u bilmem ama o kesinlikle Euroleague yapar gelecek sezon.

Kesinlikle Andrews tarzı oyuncu lazım takıma.Ben düşük ihtimal olarak bir yandanda acaba Onuralp'in daha fazla kendini göstermesi ve sorumluluk alması için mi sezona 4 yabancı ile girdiler diye düşünüyorum.Onuralp'de 3 maçtır ciddi sorumluluk alıyor takıma liderlik ediyor.

Yinede Bursaspor yönetimi akıllı işler yapan yönetim.Eurocup'ı kazanmak için oyuncu bulurlarsa transfer yaparlar.

Karşıyakayı tokatladılar. İki tane buralar için çok kaliteli topçusu var ama oyun olarak bence gerideler. Üstelik Sarıca 4 yabancısını 30 dk üzeri oynatıp duruyor nereye kadar gider göreceğiz. Sarıca da Simione gibi bir iki yıl gerçekten iyi işler yaptı ama sonrasında bir halt yapmayarak yıllardır ekmek yiyor aynı takımdan.

Bursaspor çok iyi takım oldu. Efes>fb>Bursaspor gibi bir güç dengesi oldu şu an. Bu takımları TOFAŞ,Telekom ve Karşıyaka takip ediyor. Umarım kaliteli transferler yapılır.