Avrupa'dan Basketbol

2019 yılının son El Clasico’sunda Barcelona konuk ettiği ezeli rakibi Real Madrid‘i 83-63 gibi net bir skorla geçmeyi başardı. Bu sonuçla Barça 15.maçından 12. galibiyetini alırken aynı galibiyet sayısındaki Real ile durumu eşitlemiş oldu.

1.çeyrek: 22-5
2.çeyrek: 39-27
3.çeyrek: 62-45
4.çeyrek: 83-63

Barça’da Nikola Mirotic 20 sayı, 6 ribaund, Malcolm Delaney 14 sayı, 2 ribaund, 3 asist ve Kyle Kuric ile Adam Hanga da 10’ar sayıyla galibiyetin mimarları oldular.

Real cephesinde ise Trey Thompkins 13 sayı, 3 ribaund, 2 asist ile yegane çift haneli skor üreten isim oldu. Jaycee Carroll 9 ve Walter Tavares 8 sayı ile katkı verdiler.

merhaba arkadaşlar 3 haftadır astanadayım 2 defa vtb liginde maça denk geldim .
1. astana cska moscow ve astana khımki

8000 kişilik salon güvenlik yok girişlerde arama yokyani genel olarak avm lerde de yokta
3000 kişi falan oluyor biletler cok ucuz ben hemen bench arkasında oturdum 1000 tenge idi (15tl)
valla astana fark yedı 2 mactada ama seyirci daha cok sahip çıkıyor takıma ben böyle bir sey gormedım 20 ye yatırdılar ama taraftar gık demyor
koçlarla fotoraf çekildim .haccket gelmedi sadece istemedi :D

Gökhan Bey, Kazakistan ile Erasmus plus anlaşması yapmak için öneri sunduk Ulusal Ajans'a. Nasıl bir yer çok merak ediyorum. Eğitim hareketliliğine katılırsam ben de giderim belki o tip organizasyonlara.

ya varya cok güzel bir yer ozellikle nur sultan dan bahsedıyorum Nazarbayev üniversitesi var .
adamlar sıfırdan başkent yapmışlar bende bir kazak bayanla birlikteyim onun için geldim

Litvanya'da Basketbol Ligi, koronavirüs salgını nedeniyle sona erdirildi.

Güncel puan tablosunun zirvesindeki Zalgiris Kaunas, şampiyon ilan edildi.

Şu an herhangi bir ligi bitirip şampiyonu ilan etmek kadar salakça bir iş olamaz. Bitişi öngörülemeyen bir kriz için insanların 7-8 aylık emeğini hiçe saymak neresinden bakarsan bak adaletsizliğin dik alasıdır.

Lider bütün branşlarda Fenerbahçe olsaydı olurdu. Ama mümkün değil bu dediğinizbence.
Değerli dostum bunun Fenerbahçe’si, Galatasaray’ı yok. Fenerin zaten bişey yapacak gücü de yok, kendi içinde debelenip duruyorlar. Bak vaka sayısı an itibariyle beşe çıktı. Daha vaka bunlar, çok şükür ölüm yok bizde ama olursa kimse karşısında duramaz bu tablonun. Hem vaka hem ölüm sayısı katlanarak artıyor çünkü. Zaten nba örnek oldu herkese, futbol ertelenecek deniyordu son durum tartışılıyor galiba. O da ertelenecek, hepsi ertelenecek eğer mucize olmazsa. Bu saatten sonra da şampiyonluk falan da kimsenin umrunda olmaz herkes canıyla uğraşacak.

Şu an herhangi bir ligi bitirip şampiyonu ilan etmek kadar salakça bir iş olamaz. Bitişi öngörülemeyen bir kriz için insanların 7-8 aylık emeğini hiçe saymak neresinden bakarsan bak adaletsizliğin dik alasıdır.
Olaya çok farklı açıdan bakıyorsun. Keyfi yapılan bir şey yok ki "adaletsizliğin dik alası" olsun. Ne karar alınırsa alınsın etkilenen olacak mutlaka. Ama kimse hakkının yendiğini söyleyemez. İ
Kaldı ki, bu durum çok özel, çok farklı bir durum. Hiçbirimiz daha önce böyle bir şey yaşamadı. Şu an itibarıyla 142897 onaylı vaka var, ki unutulmaması gereken, bu sayının sadece test edilen insanlar arasında olduğudur /Amerika mesela sadece 11000 test yaptırmı ve 1900 vaka var, Güney Korede günde 10000 test yapılıyormuş).
Bence zaten ligler bitemeyecek. Avrupa kupası da risk altında. Sonbahara kadar işler durulsa iyidir.
Bence zaten bu liglerden vs den daha önemli daha kritik konular var. Mesela bu sene bütün çocuklar yarım dönem kaybedecek. Benim oğlum yarın SAT sınavına girecekti, sınav iptal oldu. Mayısda da olmazsa bu sene üniversiteye başvuramayacak... Mayısda olsa bile, şimdiki kadar hazırlanamayacak, çünkü okul bitirme sınavlarına hazırlaması gerekiyor.. En önemlisi sağlık deyip önümüze bakacağız ama herkes benim konumumda olmayabilir, çocuklarını güç bela okutan aileler ne yapacaklar ?

Olaya çok farklı açıdan bakıyorsun. Keyfi yapılan bir şey yok ki "adaletsizliğin dik alası" olsun. Ne karar alınırsa alınsın etkilenen olacak mutlaka. Ama kimse hakkının yendiğini söyleyemez. İ
Kaldı ki, bu durum çok özel, çok farklı bir durum. Hiçbirimiz daha önce böyle bir şey yaşamadı. Şu an itibarıyla 142897 onaylı vaka var, ki unutulmaması gereken, bu sayının sadece test edilen insanlar arasında olduğudur /Amerika mesela sadece 11000 test yaptırmı ve 1900 vaka var, Güney Korede günde 10000 test yapılıyormuş).
Bence zaten ligler bitemeyecek. Avrupa kupası da risk altında. Sonbahara kadar işler durulsa iyidir.
Bence zaten bu liglerden vs den daha önemli daha kritik konular var. Mesela bu sene bütün çocuklar yarım dönem kaybedecek. Benim oğlum yarın SAT sınavına girecekti, sınav iptal oldu. Mayısda da olmazsa bu sene üniversiteye başvuramayacak... Mayısda olsa bile, şimdiki kadar hazırlanamayacak, çünkü okul bitirme sınavlarına hazırlaması gerekiyor.. En önemlisi sağlık deyip önümüze bakacağız ama herkes benim konumumda olmayabilir, çocuklarını güç bela okutan aileler ne yapacaklar ?
Bunlara ek bir bilgi vereyim. Sadece bugün İtalya’da 250 insan ölmüş. Bakın vaka değil 250 tane insan ölmüş, tek bir günde. Savaşta olsa İtalya bu kadar kayıp vermez. Artık bu virüsün merkezi avrupa-İtalya, yani yanıbaşımız. Bence de ligler bitemeyecek bu durumda. Şu ana kadar yetkililer iyi götürüyor durumu ama halk olarak biraz daha ciddiye almalıyız bence, sanki o İtalyanların bu işin başındaki vurdumduymazlığının hafif bir benzerini yaşıyoruz. İnşallah çinliler şu işin çaresini bulur da daha fazla bedel ödemeden atlatırız.

Benim dediğimle bunun ne alakası var yahu? Ben olay önemsiz, neden böyle bir şey yapıyorlar, ligler her şartta bitirilmeli demiyorum ki. 7 aydır oynanan ama insanların sezonluk 9 ay plan yaptığı herhangi bir organizasyonun o veya bu nedenle yarıda durdurulup finalize edilmesi saçma diyorum. İsterlerse bu sezonun tamamını iptal etsinler, tüm spor organizasyonlarında. Ama yarıda bırakıp play-off'lu sistemlerde şampiyonu belirlemek saçma diyorum. Ayrıca global dünyadan da hiçbir şekilde tam adalet beklememek gerek. Her şeyiyle insanını umursayan devletler 2 hafta süreyle Wuhan'da olduğu gibi tüm dünyaya karantina uygulayıp, Kore'deki gibi herkese ihtiyaç kadar kumanya dağıtıp, virüs hastalarını da evde mobil şekilde tedavi edecek sistemin üstünde dursaydı şimdiye bu virüsün üzerinden 50 kere gelinirdi. En başta virüsü çıkaran Çin olmak üzere tüm ''dünya devleri'' dünya ekonomisindeki yerlerini kaybetmemek için olayı kulak arkası etti ve gelinen noktada önüne geçilmesi güç bir durum ortaya çıktı.

İşin diğer tarafı bambaşka boyutu çünkü kimsenin böyle bir sıkıntı yaşamadığı yok. Bu son 15 yıldaki 4. Corona vakası, Sars-Mers sadece bulaşıcılığı Covid 19 kadar yüksek olmadığı ve dünya bu kadar globalleşmediği için batıya dokunmadı ve olay olmadı. Halbuki 2009'daki domuz gribinde sadece Türkiye bile 500 vatandaşını kaybetmişti. 50 yıldır lütfedip aşısı bulunmayan, Afrika'da bulaştığı nüfusun %70'ini öldüren bir Ebola derdi var, Brezilya'da doğan 10 çocuktan 7'sinin proposyonunu bozan Zika var. Çinliler o ekonomik kaygıların içine girmeyip bu virüsün önlemini 1 ay önceden alabilseler büyük ihtimal bu olay da şu an kimse tarafından muhabbetlerde bile anlatılmayacaktı. Olay sadece Avrupa'nın ağır toplarına ve Amerika'ya sardığı için belki olduğundan da daha büyük bir kaosa neden oldu. Ki o Avrupalılar bile olay Çin'den çıktıktan 1 ay sonra ancak coğrafyalarına gelen virüs konusunda hazırlıklı olsalar bu kadar insanı yok yere kaybetmeyeceklerdi. Dünyanın böyle adaletsiz, işlevsiz, hareketsiz olduğu olayda ben de en azından dandik spor organizasyonlarından bir adalet bekliyorum. Olay haddinden büyükse tüm sezonu iptal etsinler, değilse 2 ay sonra kaldığı yerden devam ettirsinler ya da sezonu tamamen pas geçsinler. Bu lanet Çin'den çıktı diye diğer Avrupa ülkeleri en büyük malzeme tedarikçileriyle ilişkilerini kesemeyecekse spor dünyası da kriz yüzünden organizasyonların imzalanmamış yeminlerini hiç etmemeli. Söz namustur.

Zalgiris litvanyada rahat sampiyon olurdu zaten. Onun disinda cok bariz bir şampiyonluk yoksa su asamada bi sampiyon ilan edilmesi çok mümkün görünmüyor ki bütün takımların onayıyla ilan edilmiştir diye tahmin ediyorum