Avrupa'dan Basketbol

Allie Quigley çok büyük oyuncu. Bizde oynarken de müthiş maçları vardı. Şimdi hatırlamıyorum hangisiydi ama iç sahada avrupa maçında 36 sayı atmıştı galiba. Saf yetenek. O gittiğinden beri kadromuzda öyle bir oyuncu yok maalesef. Fenerin de üzerinde nasıl bir lanet varsa ne yapsalar ne etseler bu kadın basketbolunda bir türlü olmuyor. Yıllardır inatla deniyorlar da. İlginç gerçekten.
 
Son düzenleme:
Quigleye en yakın oyuncumuz Hartley'di onunla bile arasında 1 gömlek vardır öyle büyük oyuncu.

Ekaterinburg'a düşük profil denmiş ama bence doğru değil. Ciddi anlamda gelmiş geçmiş en iyi kadrosu olabilir hatta. Ama FB'nin kadrosu da aynı derecede genişti.
 
EL takımlarını kenara koyuyorum,İspanyol takımlarında ciddi derecede rakibi küçümseme hastalığı var.Üzerine basarak diyorum,bu durum hastalık haline dönüşmüş bunlarda.Çokta iyi oldu Pınar Karşıyaka hakemlerin Zaragoza lehine saçma kararlarına rağmen finale çıkmayı başardı.

Geçen gün Tenerife Strasbourg'u küçümsedi,elendi.Burgos Holon karşısında zorlandı.Bugün Zaragoza Morgan erken 4'leyince ve 8 sayı öne geçince,kazandık maç bitti havasına girdiler.

Hakemler Metecan'a yapılan sert faulü es geçti zararımıza oldu,Taylor'a yapılan faulleri es geçti ritmimiz düştü.Karşıyaka aleyhine olan saçma kararlara rağmen Onuralp ve Mahir ile direnerek kazandık !
 
Burgos 2.yarı çok iyi takım oyunu oynayarak Karşıyaka'nın rakibi oldu.Burgos çok fazla ikili oyun oynuyor.Fakat ben Morgan-Semih ikilisinin,özellikle Morgan'ın Rivero ile Kravic'i durduracağını düşünüyorum.Geriye Mcfadden ve Benite kalıyor.Benite'yi oyunun dışında tutabilirsek ve faul problemi yaşamazsak şampiyon biz oluruz.
 
Karşıyaka hücumda çok kötü tercihlerde bulunuyor.Sek Henry maçın içine gireyim derken kötü şutlar atıyor.Mbaye bile iyi başladığı maçta saçma sapan atışlar deneyip durdu.Morgan zaten maçın başında 2'ledi sonradan girince o da kaçırdıkca kaçırdı.Taylor desen 1-2 kez iyi çembere gitti ondan sonra o da saçmaladı.

Ya her şeyi geçtim siz buraya kadar Morgan'ın el üstü üçlükleriyle mi geldiniz ? Rakibe 1 pozisyonda 3-4 kez hücum etme hakkını tanıyorsunuz,ribaund umrunuzda bile değil.

Toparlanın beyler.
 
Son 1dk kala 59-60 geridesin top sende,Mbaye topu paylasmadan kaldırıp Kevin Durant gibi üçlük denedi,ama kendisi Kevin Durant olmadıgından sokamadı ve o an maç bitmiş oldu.

Nyumburk karsısında ribaund sorunu yasıyorsun,Zaragoza karsısında ribaund sorunu yasıyorsun.Bu aksam ribaund sorunu yasıyorsun.Hücumda yanlıs veya zorlama tercihler.Yazık yani.Karşıyaka bugün kazanabileceği maçı kaybetti.2.olan takımları herkes unutur,önemli olan kupayı kaldırabilmek.
 

Üst