Basket Maçlarına Özel Tezahüratlar

basket maçlarında hep futbol maçlarında söylediğimiz tezahüratları söylüyoruz...ne bileyim bütün stad üçlü,ne beşiktaş ne fener ne de trabzon,4 sene üst üste şampiyon olduk,100. yılın aşkına yine şampiyon olalım(sanki paso şampiyon oluyoruz baskette,ya da baskette trabzon diye bir rakibimiz var sanki)...direk baskete özel tezahüratlar olmasada futbol maçlarında söylediklerimizi basket maçlarına uyarlıyalım..herkes bi tanesini uyarlasa müthiş olur bence...bi kaç kelime değiştirerek baskete uyarlayalım tezahüratları...mesela:

saldır saldır GALATASARAYIM,
bu sene basketbolda da şampiyonluk yaşayalım saldır...

şampiyon şampiyon şampiyon ol cim bom bom
ne beşiktaş ne de fener ne de ib.e telekom(şak şuka)

haydi bastır şanlı cim bom bom bu sene sensin şampiyon
ne beşiktaş ne fener ne de ibne telekom(neler oluyor hayatta)

ne beşiktaş ne fener ne de telekom bu sene sensin şampiyon
haydi bastır haydi bastır haydi bastır GALATASARAY...

her zaman senle her yerde senle ölene kadar seninle
abdi ipekçide(ahmet cömertte)koyun efes(ülker,fener,kolej) e canımızı verelim size..(bunu söyledik sanırım banvit maçında)

Esasında gerekli bir konuya değinmişsin arkadaşım...

Ama ben yine de içerikten çok... ne zaman... hangi tezahüratı..tempo tutuşu kullanmanız gerektiği konusunda bir anlaşma yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Tamam belki "defence" bağırılması abartılı olabilir... ama en azından rakip saldırırken ıslıklama veya başka tür gürültü yapılmalı (Onurcukkk ve RalphGS sağ olsunlar kornalarla bayağı bir etkili oluyorlar)

Sonra...basket olduğunda ani ve yüksek sesle bir "oley" haykırışı da etkili olabilir... ne yalan söyleyeyim.. Banvit'liler bunu yaptılar ve bence çok güzel oldu... haklarını teslim edelim :)

Tabii ki öneri bunlar...

aragorn74' Alıntı:
Esasında gerekli bir konuya değinmişsin arkadaşım...

Ama ben yine de içerikten çok... ne zaman... hangi tezahüratı..tempo tutuşu kullanmanız gerektiği konusunda bir anlaşma yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Tamam belki "defence" bağırılması abartılı olabilir... ama en azından rakip saldırırken ıslıklama veya başka tür gürültü yapılmalı (Onurcukkk ve RalphGS sağ olsunlar kornalarla bayağı bir etkili oluyorlar)

Sonra...basket olduğunda ani ve yüksek sesle bir "oley" haykırışı da etkili olabilir... ne yalan söyleyeyim.. Banvit'liler bunu yaptılar ve bence çok güzel oldu... haklarını teslim edelim :)

Tabii ki öneri bunlar...
Son derece doğru öneriler.Az veya çok olmaktansa bilinçli bağırılması daha önemli.

basket maçlarında futbol tezahuratı yapılması oyuncularıda olumsuz etkiliyo benim görüşüm.. geçen sene ligin ilk maçlarında ...nede trabzon, bu sene sensin şampiyon diye bağırıyoduk.. tabiiki çok saçma oluyodu.. daha sonra ne efes ne ülker nede telekom şeklinde söylemeye başladık...

Aragorn74(kısaca metin abi diyelim ) dediklerine katılıyorum bırakın tezahüğratı sadece defence diye bağırıp hücumda sayı olduğunda alkışlasanız bile çok önemli 1 etki yaratmış olursunuzzz

Bahtsizbedewi' Alıntı:
Aragorn74(kısaca metin abi diyelim ) dediklerine katılıyorum bırakın tezahüğratı sadece defence diye bağırıp hücumda sayı olduğunda alkışlasanız bile çok önemli 1 etki yaratmış olursunuzzz
ben defence a karşıyım...abi bu kadar da olmaz ya....bunun türkçesi yokmu da difens diye bağırıyoruz???defans diye bağıralım en azından...basket olunca da o zaman yeah diye bağıralım...bide you will never walk alone pankartı yaptırırız....oh yemede yanında yat.....
bide serbest atışlardan sonra sami yen de gollük pozisyonlardan sonra yaptığımız uuuuu sesi güzel oluyor...daha değişik şeylerde daha bulalım...

inanılmaz güzel bir tartışma her postun doğruluk payı var kanımca..
bende kendimce bir iki şey söyliyim

1basketbol tezahüratı ayrı olmalı evet..
2küfür içermemeli (i.ne telekom)
3 aragorn un dediği tempo önemli yer önemli
4difens yada defans çok farketmez ama şuda var coach lar bile türk oyuncuyla konuşurken difens diyor.. ama bu tüm forumca tartışılmalı bence..
5yasal sınırımız el verdiği sürece zil zurna gürültü çıkartan şeyleri katmamız lazım ama bunları doğru zamanda kullanmamız lazım.. bu 5 i biraz açacam..

şimdi arkadaşlar... fener kinder bologna maçı caferağada.. güzel bir maç olacak diye bende ordayım.. maç başladı fenerin kadroda deli bişi.. kinder zaten avrupa devi.. kinder maç boyu koparttı gidiyo 20 civarı fark var devamlı.. maç bitimine 10-15 dakika kalan 10 tane havalı korna geçti ön saflara... varya salon yıkılıyor.. fak oldu3-5 sayı falan.. inanılmaz bir etki.. gerçi maçı kinder aldı 10 küsür farkla tecrübesiyle ama cidden maçı fener alabilirdi.. başka bir maç aynı şeyi bu sefer gs fb bayan maçında yaptılar.. denk kuvvette olduğumz ender yıllardan biriydi.. bizim düşüş onların çıkış yıllarının başı.. final maçı sanırım.. seri kaç kaç hatırlamıyorum ama.. kafa kafaya giden maçta çıktı korna grubu.. ve 20 sayı falan fark yedik.. pas atamaz hale geldik.. özellikle bayan maçlarında gencecik oyuncular çok etkileniyor...

haberiniz olsun :)

tabiki cimbom bomum sen çok yaşa
canım feda olsun sana
hiçbirşeye değişilmez
senin sevgin bu dünyada
(geçsede gençlik çağım melodisiyle)

Evet gerçekten çok çok önemli bir topic :wink:

Yıllardır basket maçlarında futbol maçındaymış gibi tezahüratlar yapanlardan,"Sami Yen Fenere mezar olacak" gibi tezahüratlardan bıkmıştım.Bir kaç saniye suskun kaldığımız için bir kaç kendini bilmezlerle kaç kez kavga etmek zorunda kaldığımı hatırlıyorum.Savunmasız adama kalabalıkla gitmek kolay hem de kendi taraftarına.

Kafası futboldan başka hiçbir şeye basmayan(futbola bastığı da şüpheli ya neyse)bir grup taraftar yüzünden seyirci kalitesi mükemmel olan basketbol maçlarında bile tatsızlıklar çıkıyor.Oysaki basket maçlarında maç boyunca bağırmaya gerek yok.Yerinde tezahüratlarla savunmada ıslıklarla takımını motive edebilirsin.Ama sen kalk bunu o futbol taraftarlarına anlat.Anlatırken tatsızlık yaşa.

herkesin bu konuda hemfikir olması çok güzel...önümüzdeki ilk maçta inşallah basketle alakası olamayn tezahüratlardan kaçınırız...bu forumdaki çoğu kişi çok duyarlı bence...hepimizin temennisi reelede yansırsa çok güzel bi basket taraftarı profili ortaya çıkacak umarım...
BÜTÜN SALON ÜÇLÜ BÜTÜN SALON!!!!

Ya benb anlamıyorum 100. yılın aşkına yine Şampiyon olalım diyorlar tezahüvrat olarak adamlar kümede kalmak için oynuyo bunlar
En ii tezav. eskileri ..

selim53' Alıntı:
Bahtsizbedewi' Alıntı:
ben defence a karşıyım...abi bu kadar da olmaz ya....bunun türkçesi yokmu da difens diye bağırıyoruz???defans diye bağıralım en azından...basket olunca da o zaman yeah diye bağıralım......

Sahadaki ilk 5'in 3'ü amerikalı olduğu için... fena fikir değil.. :)

Ama defans'a da varım ben :) Hatta rakip serbest atışlarında "hoşşşt" bile uyar bana :)

Tezahüratı dün akşam İzmet'te ki tribüncülük abideleri yapacaksa lazım değil basket maçında tezahurat falan olmasın.

evet artık boyle olsun...selim cok iyi bir konuya değinmissin.

bence taraftarın maçın hep içinde olması lazım. mesela attığımız basketlerden sonra bağırmak,smaçlarda daha çok bağırmak,yanlış düdüklere tepki göstermek(küfürsüz)savunmadayken ıslıklamak gibi..bir de re re re ra ra ra yı hiç duymuyorum basket maçlarımızda,mutlaka yapılmalı,çok şahlandırıcı bi tezahürat

evet rerererarara cok gazlandırıcı bir şarkı futbol maçlarından hatırlıyorum oyuncuları fena gaza getiriyo cogu basket maçımızda bende duymaım.

Dunker' Alıntı:
evet rerererarara cok gazlandırıcı bir şarkı futbol maçlarından hatırlıyorum oyuncuları fena gaza getiriyo cogu basket maçımızda bende duymaım.
niye???her moladan sonra söylüyoruz genellikle...bi de o tezahüratın söylenmesi için gaza gelinmesi lazım herkesin bildiği üzere...takımımız ilk yarıdaki maçlar boyunca taraftarı gaza getirecek bi eylem de bulunduğu söylenemez..bu olmadığı için biz takımı gaza getiriyoruz...

metin abinin dediğine katılıorum.. basketbolda rakip hucumda iken onu çökertmenin tek yolu (dışardan) ses çıkarmak mümkün olduğunca...

korna veya .. meselesi değil. kornamı ha ben her maç kendi isteğimle olduğu kadar almaya çalışıorum. ne kulüp dior al die nede başkası.. amacım o kornalarla ıslıkları birleştirip oyuncunun konsantresini bozmak.

Örnek ZALGRİS KAUNAS... o kadar..