Basketbol Kombine Biletleri

Re: 2010-2011 Sezonu GS Basketbol takımları Kombine biletleri

Arkadaşlar bu başlığı açma sebebim, Kombine hakkında istek ve görüşlerinizi açıklamanız. Nasıl bir kombine istiyorsunuz? anlamındaydı. Elbetteki bu forumdaki arkadaşalrımın tamamının kombine almak için şartlarını zorlayacağını biliyorum. Ama nasıl bir kombine nereden kombine, kaça kombine? bunalrı bireysel görüşleriniz olarak yazarsanız bence daha iyi olur. Abdi İpekçi isteğimiz hakkında sesimize kulak veren yönetimimiz, eminimki buradaki görüşlerimize de önem verecektir.

Sanırım, kulüp bu kombinelerden ciddi gelir elde edeceğinin hayallerini kurmuyordur. Bu durumda yapılması gereken uygun fiyatlarla kombineler satışa koymak ve insanlara hak ettikleri hizmeti verebilmek. Üç sezon önce ne kadar başarılı bir kombine satışı geçirdiğimizi hatırlayalım; ama sonu hüsran olmuştu.

Bana göre, fiyatlar maksimum 200 TL mümkünse 150 olmalı ve koltukların kalkması vs. gibi sorunlar yaşanmamalı ki gelecek yıllarda artarak devam etsin kombine satışları.

Ben Erkek takımımızla Bayan takımımızın kombinesinin birlikte satılmasına karşıyım.
Ben sadece Erkek takımımızın kombinesini almak istiyorum.
Ümraniyeden Abdi İpekçi'ye sürekli gelemem maalesef.Erkek takımımızla Bayan takımımızın maçları aynı gün olmadıkça Bayan takımımızın maçlarına gidemem ve gitmediğim maçta boşuna yer işgal etmek istemem.

Kaan bayan maçlarında sanki salon hınca hınç doluyormuş gibi yazmışsın :)

Çok güzel bir başlık. Abdi İpekçi kararı için şubeye teşekkürler.

Geçen sene kombine alan ve bayan-erkek toplamda sadece 3 maç kaçıran birisi olarak %90 bu sene de kombinemi alacağım. Geçen seneki yerim Galatasaray benchi tarafındaki pota arkasıydı ve bilet fiyatı 150 liraydı. Bu paraya:
1-Simas gibi bir markayı
2-Aslanlar gibi mücadeleyi
3-İki uzatmaya giden ülker maçını ve daha birçok güzel hatırayı parkeye yarım metre uzaklıktan izleme fırsatı buldum.

Kötü yönü ise:
1-Derbi maçlarda saha içi "KOLTUĞUM"da oturmama izin verilmemesiydi. Olaylara karışanların bildiğim kadarıyla hiç biri kombine sahibi, gerçek basketbol seyircisi değildi. Gerçek basketbol seyircileri benim yaptığım gibi mümkün olduğunca kötü görüntünün önüne geçmek ve elinden geldiğince kulübün daha az ceza alması umuduyla yere devrilen sandalyeleri kaldıran kişilerdir.
2-Her maça Loca kapısından girip sahayla arasında yarım metre mesafe ve 30cmlik bir demir olan bir öğrencinin yeri geldiğinde eve dönüş parası olan 1.5 TLyi güvenlik aramasında vermemek için çeşit çeşit şebeklikler yaparak parayı saklamasının , yakalandığında özel güvenliğe 10dk dil dökmesin önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Güvenliğin böyle ŞEKLİ olmasının yerine , fenerbahçeli olduğu güvenlikçe bilindiği iddia edilen bayanın derbi maça alınmamasıyla ESASEN sağlanması gerektiğine inanıyorum.

Fiyatlara gelince geçen seneki gibi Bayan-Erkek birlikte 150-200 TLlik fiyatların en fazla 200-250 TLye yükseltilmesinin makul olacağı düşüncesindeyim. Yine aynı blokların kalmasını , ek olarak VIP tribününün önündeki saha içi koltuklardan birkaç bloğun daha satışa çıkartılmasının daha çok talep getireceğine inanıyorum.

Tutku Bey'in yazısı bana bir noktayı daha hatırlattı. Umarım en iyi saha içi koltukalrı olan VIP'nin tam önü de satışa çıkarılır. Belli zümrelere ayrılmaz.

Tek isteğim yönetimden kombinelerden maddi kazanç sağlamak adına pahalı olmaması. Daha çok insanları kombine almaya teşvik edici bir rakam olursa güzel olur.

Ortalama bir hesap yaparsak;

200 TL' den 3000 kombine satılsa 600.000 TL yapar. Bunun yerine 100 TL' den 5000 kombine satılsa 500.000 TL olur ama aradaki ambiyans farkını ve kombine alıp maça gelmek zorunda hisseden kişi farkını düşünürsek hangisi daha karlı olur açık bir şekilde ortada görülüyor sanırım.

Mümkünse 100 TL' den başlasın kombineler, saha içi, VIP gibi yerler 200-300 TL arası olaiblir. Oraları alacak insanlar bellidir zaten.

Saygılar.

Saha içi Bench arkası almayı düşünüyorum. Geçen sene Sühan abi almıştın galiba, fiyatı ne kadardı? Ödeme imkanları nasıldı?

Ve en önemlisi, her maç gerçek yerinde oturabiliyor muydun?

Bu sorularımın cevapları kombine kararımı %100 etkileyecek :)

Geçen sezon saha içi bench arkası tribün kombine satışta yoktu (en azından bizim benchin arkası) o yüzden almaya gittiğim halde almadım ki önceki sezonlarda ilk alanlardandım hatta birinde ilk aldım galiba.Bununla birlikte sezon içersinde birçok maçı biletle bizim benchin arkasından izledim yani kombinesini alamadığım yerden epey saçma bir durum oldu yani.

Geçen sezon kombine alanlar çok mutlu oldu, ben vip almıştım, paramın karşılığını fazlasıyla aldım, eğer çok fahiş bir fiyat olmazsa yine vip alacağım.

Bu arada benim kafamdaki fiyatlar şöyle.
Tribün:150
Saha içi:200
Vip:250

Ben geçen sene bilet buldukça Bizim benchin arkasında seyrettim maçları. Kombinelerde saha içi, istediğimiz yere bilet satabilsinler, gene oradan almak istiyorum şahsen. Hem maç sonu sporcu içecekleri beleşe geliyordu:D

vip tribünün önündeki saha içi kombinesi olacak mı ?
ben oradan almak istiyorum toplam 2 adet.

Kaan Çağdur' Alıntı:
Ben Erkek takımımızla Bayan takımımızın kombinesinin birlikte satılmasına karşıyım.
Ben sadece Erkek takımımızın kombinesini almak istiyorum.
Ümraniyeden Abdi İpekçi'ye sürekli gelemem maalesef.Erkek takımımızla Bayan takımımızın maçları aynı gün olmadıkça Bayan takımımızın maçlarına gidemem ve gitmediğim maçta boşuna yer işgal etmek istemem.

Bu düşünce çok yanlış.

2 şey var söyleyebileceğim.

1- Eğer kombineler ayrı satılırsa bayan takımımız yine sahipsiz kalabilir. Nasıl Galatasaray futbol kulübü değil spor kulübüdür diyorsak, basketbol şubemiz de sadece erkek takımından oluşmuyor.

2- Maçlar genelde arka arkaya oynandığı için ayrı kombine olayı imkansız zaten. Erkek maçını izleyenleri tek tek dolaşıp çıkarın bayan kombinelerini, olmayanlar dışarı denilemez herhalde :)

3- Zaten bu sene fiyatların uygun olacağını düşünüyorum. Playofflarla birlikte yaklaşık 20 erkek maçı olduğunu düşünürsek, bayanlarda 15 lig maçı, en az 7-8 tane de Euroleague maçı olacak.

Yaklaşık 43 maç için çıkacak kombineler tribün 100, saha içi 200 lira olursa bayağı talep olacağını düşünüyorum.

Karşıyaka kombineleri çıkmış...

http://kskbasket.net/v2/haberler/45-201 ... tlari.html

Bana da bol taksitli 100 TL veya maksimum 150 TL uygun geliyor.
Hatta gsbonus'un da basketbol şubesiyle ilişkilendirilmesi gerekiyor. ne bileyim aylık 500 TL harcama yapanlara basketbol maçına bilet bedava olabilir, ya da gsbonus'u olanlara %20 indirimli kombine satılabilir.

Bir de abdi ipekçi'ye ulaşım olayını çözmek lazım. En azından mecidiyeköy'den servis organizasyonu yapılabilir.

Özetle birkaç yenilik ile desteklemek lazım satışları...

Keşke bende İstanbulda olsamda takımımızın her maçına gidebilsem bizde üni ile beraber birçok deplasmana gider takımımızı destekleriz inşallah :)

Bu konuya yazılanlar, kesinlikle değerlendirilecektir bence, lütfen herkes öneri ve düşüncelerini yazsın.
Çok uygun fiyattan kombineler yakında satışa çıkacak, durumu uygun olan herkes, şubeye destek olmak için bu kombineleri almalı.

Eyüp Yıldız' Alıntı:
Bu konuya yazılanlar, kesinlikle değerlendirilecektir bence, lütfen herkes öneri ve düşüncelerini yazsın.
Çok uygun fiyattan kombineler yakında satışa çıkacak, durumu uygun olan herkes, şubeye destek olmak için bu kombineleri almalı.

madem kesinlikle değerlendirilecektir diyorsunuz, ben de şöyle bir şey yazayım; olur olmaz bir bahane bulup polis tribünü boşaltmayacaksa , ya da bir önceki maçta olay oldu diye sonraki maçlarda saha içi koltuklar kapatılmayacaksa kombine alırım, aksi takdirde almam..

ayhan şahenk'te çok yaşandı bunlar.. adamın en ön sıra kombinesi var ama polis oraya seyirci almıyor.. bizim yönetimimiz, şube yönetimimiz bize bunun garantisini versin önce.. Tarftar, polise satılmaya devam mı ?

Emre bey, geçen sezon kombine aldınızmı? Aldıysanız sorun yaşadınızmı?
A.Şahenk'te yaşananlardan bahsediyorsanız, onlar artık geçmişte kaldı, A.İpekçi oturma düzeni, kültürü oturmuş bir salon, bence geçen sezon kombine alan herkes çok mutlu oldu.
Eğer kulübe destek olmak istiyorsak, ekonomik durumumuzda uygunsa, bence kombine almalıyız.
KOMBİNE ALMAK TARAFTARLIĞIN ŞANINDANDIR!

Emre Yuksel' Alıntı:
bir önceki maçta olay oldu diye sonraki maçlarda saha içi koltuklar kapatılmayacaksa
Doğru söze ne denir. Tamam , bunun kararı il bilmemne kurulunca veriliyor ama kulüp azıcık ağırlınığı koyar. En azından kombine sahiplerini kollar! Kollamak dediysek de kombine biletli yerimizde oturmak istiyoruz , çok fazla birşey değil.