Basketbol Maçlarımızda neler görmek istersiniz ?

Bsaketbol maçları artık sadece sahaya çıkılıp maçların oynandığı bir spor değil. Özellikle NBA den gelen ve Avrupada da artan maç içi ve maç harici organizasyonlar sayesinde taraftarın ilgisi çekiliyor.
Önerileri alalım. Belli bir düzene sokup iletelim.

Başlangıç için fikir vermek gerekirse :

*Önemli maçlar öncesi sis ve laser şovu..Çıkış tüneli
*Devre arası yarışmaları
*Dansçılar
*Maç öncesi tüple fırlatılan tshirtler

Burası Türkiye. Zor yapılır böyşe şeyler bizim kulüpte. Aslında çok basit şeyler. Fenerbahçe yapmaya başlar 1-2 yıl sonra bizde onlardan görür yaparız.

Ponpon kızlar olsun mesela. Çok mu zor, pek bir para da tutmaz zaten. Anonstlarda ortalık kararabilir, öyle anonst olabilir ki biraz daha maça girer herkes.

Sahada devre aralarında küçük oyunlar yapılabilir. Devre aralarıdna en azından önemli maçlarda ufak bir konser ayarlanabilir.

Çok akla gelen şey var ama yapılır mı bunlar şüpheliyim.

Maskotumuz Aslanın olmasını istiyorum açıkcası.Nba'de ki gibi çoşturucu bir atmosfer şart.Tabi öncelikle iyi bir seyirci gitmesi gerekir.

Burak Barut' Alıntı:
Maskotumuz Aslanın olmasını istiyorum açıkcası.Nba'de ki gibi çoşturucu bir atmosfer şart.Tabi öncelikle iyi bir seyirci gitmesi gerekir.

Bence aslan bir mskot olsa süper olur. Ne öyle 2 tane terlik ortada dolanıyor .

mustafakaya' Alıntı:
Burak Barut' Alıntı:

Bence aslan bir mskot olsa süper olur. Ne öyle 2 tane terlik ortada dolanıyor .
2 tane terlik :kop .Ay öldüm o lafa :).Gülmeyi bırakalım gerçekten böyle şeyler şart.Hatta bayan maçlarındada olmalı bu tür şeyler.Tribünler dolunca olmalı bi ponpon kızlar,anonslar ve aslan maskotu :)

Saymakla bitmez.Basketbol artık bi şov,sadece seyirci, maçı oyuncaları izlemek için değil,yapılan organizasyonları izlemek yarışmalara katılmak yapılan gösterileri izlemek (çoğu zaman dansçı kızları) eğlenmek ve vaktini güzel geçirmek istiyor.

Bence sadece bizim değil her takımın bi dansçı grubu olmalı(hatta ligdeki dansçı gruplar arasında da bi rekabet olmalı tıpkı nba de olduğu gibi)yakın zaman önce Turgay Demirel'in boyle güzel projeleri zorunlu yapıcaz demişti ama hala bi icraat yok beklenemezde zaten kendisinden.

Eğer Abdi İpeki de oynarsak lazer ve ışık şovlar,dumanlar ateşler :) ,vede güzel anonslar(Ali abiden şüphem yok bu konuda),güzel müzikler ve iyi bir ortam hatta çekilişler ve tabiki Aslan Maskotumuz :p ....

Hayalimdeki salon atmosferi çok da uzağa gitmeye gerek yok bunları avrupanın üst düzey ligleri yapıyo bizim de herhangi bi eksiğimizin olduğunu düşünmüyorum sadece organizsayon ve biraz bütçe...

Son olarak Kendimize ait bir SALON!!!Bian evvel bu konu hayata geçmeli ve bize ait bi salonumuz olmalı ama bu umutlar boşa baksanıza 2010'da Dünya Şampiyonasını'nı biz aldık 2 sene kaldı hala çakılan bir tek çivi yok.Bu durumları görünce baya bi iyimser kaçıyo bizim dilerklerimiz

Ali Emre' Alıntı:
[quote="Murat Şimşek":1xq8v410]Eğer Abdi İpeki de oynarsak lazer ve ışık şovlar,dumanlar ateşler :) ,vede güzel anonslar(Ali abiden şüphem yok bu konuda),güzel müzikler ve iyi bir ortam hatta çekilişler ve tabiki Aslan Maskotumuz :p ....

Benden bir şey beklemeyin artık kardeşim :) ben Türk Telekom maçı ile jübilemi yaptım artık salonlarda sesim olmayacak (Efes dahil) 4 sezon boyunca sesime sabredip iyi kötü eleştirilerini yapan herkese teşekkür ederim.[/quote:1xq8v410]

Boşuna çırpınma o karga sesini daha çok duyacağız alicim kaçamazsın

büyük maçlarda devre arası şovları daha sık yapılamlı vede adaletli olmalı.

son telekom maçında sadece karşı tribünden seyirciler alındı,pota arkalarına hiç bakılmadı bile

Ponpon kızlar olayı hiç hoşuma gitmiyor benim.Bizim aslan maskotumuz olmalı sahnede.Maskotun yaptığı kareografiler seyircilerin daha çok hoşuna gidecektir bence.Bu kareografilere seyircilerde dahil edilebilmeli.
Maskotun yaptığı hareketleri seçilen taraftarların yapmaya çalışması çok eğlenceli ve komik olurdu.Mesela maskot çiftetelli oynasın ;) taraftarda eşlik etsin.Yada aslan maskot kolbastı oynasın :p Devre arasındada çeşitli ödüllü yarışmalar düzenlenebilir.Şarkılar söylenebilir.Birde aralarda taraftarın hoşuna gidecek güzel müzikler seçilip çalınmalı.Mesela molalarda mikrofanla tüm salonun duyacağı şekilde taraftarla sohbet edilmeli.İlgili kişilerle yorum sohbet yapılmalı.Tabi bu gösterilere seyircilerin ilgisi olurda taraftar salonları doldurmaya başlarsa daha değişik gösteriler düzenlenebilir.

Ben, 'Ne isteyebilirim?'den çok, 'Ne istemem?' konusunda bir şey yazmak istiyorum.

Şu 'ponpon kız' olayı oldum olası beni rahatsız etmiştir, gerek NBA'de gerekse diğer basketbol sahalarında. Kız cinsinin kullanılması gibi gelir hep bana. Kızlar, bir obje gibi kullanılıyor sanki. Bunu neden söylüyorum? Çünkü aynı şeyi erkekler yapsa, bu kadar itibar görmez.

Neyse... Daha önce de yazıldığı gibi; ışık düzenlemeleri (karartmalar, aydınlatmalar), seyirciyi coşturucu söylemler vb. olabilir.

Özellikle Can'ın (Bulubay) yazdığı 3 konu çok yerinde... Bunlar önemsenmeli... Hele gerçek basketbol seyircisiyle, sigarasız bir ortam...

Uzun bir süre voleybol oynadım, Galatasaray'ın futbol maçlarını taaa bilmem kaç yılından beri takip ediyorum ama en çok basketbolu seviyorum.

Çok sevmeme rağmen, futbolun tribününden kopamadığımız için ancak zaman buldukça gidiyoruz. Gerçi bu yıl epey bir zaman yarattık ama her sezon aynı düzeni sürdürebilirmiyiz belirsiz.

Yinede evde mesela ortam uygunsa ( yani kumandayı ele geçirebilirsek) basketbol maçını futbola tercih ederim.

Ve neden bu güzelim sporda, fazladan şovagerek duyulur hiç anlamam. Işıklar, müzikler, ponpon kızlar ne işe yarar bilmiyorum. Sahadaki heyecanın (bu tür şovlarla) biraz gazının kaçtığını düşünüyorum. Konsantrasyon - en azından benim- gidiyor.

Takım ısınırken onların smaçları, dış atışları coştursun, kısa aralarda teknik taktik meselelerine girelim tribünde, devre arasında bir sigara yakabilelim veya sosisliye hücum edelim olayımız noktalansın.

İlla neler görelim diyorsak, bir kere daha yazayım; bira servisi güzel, çok güzel olur..

Kerem Abi ben de sizin gibi birinci sporu basketbol olna biriyim.Bizim gibi insanları ya da arma sevdası aşırı boyutta olanları salona çekmek için belki çok ekstra çabalara gerek yok;ancak aileleri,basketbol maçına gitmeyi her zaman olmasa da arada sırada yapılacak hoş bir aktivite olarak düşünen insaları tribüne çekmkke için yazınızda bahsettiğiniz organizasyonların gerekli olduğunu düşünüyorum.

'Gerçi Abdi İpekçi'ye geçersek işimiz zor. :p' diyeyim ve Eyüp Abi'yi de tartışmanın içine sokmayı bir deneyeyim.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Kerem Abi ben de sizin gibi birinci sporu basketbol olna biriyim.Bizim gibi insanları ya da arma sevdası aşırı boyutta olanları salona çekmek için belki çok ekstra çabalara gerek yok;ancak aileleri,basketbol maçına gitmeyi her zaman olmasa da arada sırada yapılacak hoş bir aktivite olarak düşünen insaları tribüne çekmkke için yazınızda bahsettiğiniz organizasyonların gerekli olduğunu düşünüyorum.

'Gerçi Abdi İpekçi'ye geçersek işimiz zor. :p' diyeyim ve Eyüp Abi'yi de tartışmanın içine sokmayı bir deneyeyim.
Bu konuda Kerem abi ile aynı fikirdeyim, A.İpekçi konusunda ise benim suçum yok :)