Basketbol Taraftarlığı Nasıl Olmalı!!

Öncelikle yazdıklarımı okudaktan sonra sakız gibi okuyanın istediği yere çekmeye müsahit ama net ve kesin konuşacağım.
*Tv den izlerken gördüğüm bir enstantaneyi anlattım bütün bir salonun steps diye hakemi uyarması iyi olurdu ama sadece tblok yaptı bunu.
*Basketbol ve Futbol taraftarlığı diye bir ayrım değil de yapılan icraatlar ın değişik olması lazım
*Ayrıca salona gittiğim kadar da ASY e gittim bende futbolu zevkle izliyorum.
Umarım açıklayıcı olmuştur...

Re:

Serdar Aslan' Alıntı:
Öncelikle yazdıklarımı okudaktan sonra sakız gibi okuyanın istediği yere çekmeye müsahit ama net ve kesin konuşacağım.
*Tv den izlerken gördüğüm bir enstantaneyi anlattım bütün bir salonun steps diye hakemi uyarması iyi olurdu ama sadece tblok yaptı bunu.
*Basketbol ve Futbol taraftarlığı diye bir ayrım değil de yapılan icraatlar ın değişik olması lazım

icraatler derken?

Serdar Aslan' Alıntı:
Evet arkadaşlar sizce Türkiye de basketbol taraftarı var mı? Sizce bir tezahüratın arkasın dan sesimiz kısılırcasına bağırmak ne kadar doğru? ultrAslan´ın futbol maç başlarında ayrı galipken ayrı mağlupken ayrı söylediği bir sürü tezahüratlar var bunlar doğru ama basketbol da nasıl olmalı?Spor Sergi günlerini resimlerden bize anlatılanlardan biliyoruz.Hadi bu sene Galatasaray´ın Basketbol taraftarı var Spor Sergi günleri geri döndü dedirtelim.Artık küllerimizden doğalım alevleyelim şu basketbol taraftarlığını.Bu topici açmamın sebebi salonda seyirci nasıl olmalı nelere tepki vermeli neleri alkışlamalı...
Ben başlıyorum;
1-)En önemlisi maçı izlemek lütfen arkadaşlar maçı izleyin oyuncularımızla o anı yaşayın ki bütün tribün halinde tepki verelim olumlu yada olumsuz her an gibi bir oyuncumuz sayı smaç veya blok yaptıktan sonra alkışı abartıp kendimizi yerden yere vuralım(bunu yapmayan yoktur sanırım)
2-)Oyuncularımızın ya da teknik heyetin hakeme itiraz etdiğinde hakeme baskı koro halinde bir uğultu
3-)Top bizdeyken takımımıza tempo kazandırma en basit örneği yavaşdan hızlıya doğru alkış ...
4-)Top rakipdeyken baskı (rakibin konstrasyo nunu bozma yani baskı kurma)
nacizane fikirlerimi söyledim büyüklerim dururken ne haddime (mağruz görün) ama son günlerde içime kurt oldu.Ayhan Şahenk de artık bu havayı yaklayalım basketbolun cehennemi olsun artık ayhan şahenk.Lütfen herkes kendi fikirlerini görüşlerini yazsın.

Kendi çapımda birkaç şey yazmıştım

Re:

Serdar Aslan' Alıntı:

Anladık biz senin ne demek istediğini en hiç yorma kafanı ;)

Seni T bloğunla başbaşa bırakıyorum sevgili kardeşim..

Bu arada yazdıkların sakız değil adeta ok gibi..

Oku attığın yeri biliyorsun..Hedef olan yer de bunun farkında !!

Neyse konu daha fazla uzamasın kapatalım bu bahsi..

Sana 3 kelime söyleyerek kendi tarafımdan konuyu sonlandırıyorum..

ÇABAMIZIN ADI GALATASARAY !!

Re:

Murat İnal' Alıntı:
Konu kapansın.Müdahele etmiyoruz ama gereksiz yerlere gidiyor.

Maaşallah bizler de kaale alınmıyoruz artık zaten. Bizim gencligimizde boyle degildi; 16 yasında bir taraftar "salonlara gittigim kadar ASY e gitmisligim vardır, herkes akıllı olsun" tarzı söylemlerde bulunuyorsa vay bu tribunun haline diyorum ...

Agzınızdan cıkanı kulagınız duysun, benim konu hakkındaki mesajımdan sonra hala bu söylemlere devam edenler varsa mudahalenin ve yaptırımların zamanı gelmistir zaten Murat kardesim .

(Arkadaşlar foruma ilk mesajım herkese selamlar.) Ben asla fanatik olmamış gerçek bir Galatasaraylıyım. Bundan 5 yıl öncesine kadar futbol maçlarına giderdim ama Gs maçlarına gittiğim gibi bjk zaman zaman fb maçlarına bile giderdim ama bir zaman sonra anladım ki benim mantalitemde bir taraftara futbol statlarında yer yok. Çünkü statlarda maçı izlemeye gelen taraftar da yok. Orada bir takım insanlar kendini tatmin etmeye haftalık küfrünü hakaretini en çok ta kendi takımına etmeye gidiyor. Diğer kısım da onları onaylar şekilde maçını izliyor. Maalesef zengini de fakiri de, okumuşu da cahili de böyle. Basketbol da 20 yıllık aşkım. Basket maçlarına da mümkün mertebe giderdim şimdi ise Galataray ımın sadece basket maçlarına gidiyorum. Bazen kız arkadaşım soruyor futbol maçlarına neden gitmiyoruz diye inanın ona anlatamıyorum orada olanları. Anlatsam da inandıramıyorum. İnşallah seyrantepe açılınca götüreceğim seni diyorum.

Gelelim esas meseleye bence türkiye deki taraftarlığın kaybettiği tek bir nokta var. Hiç unutmamamız gereken asla sürekli kazanmak zorunda değiliz. Sadece keyif almalıyız. Oyunumuzdan oyuncumuzdan daima keyif almalıyız. Orada şovun bir parçasıyız. Nba de çoğu takım paspas 41 iç saha maçının 10 unu kazanamıyor. Salonlar da taraftar yine aynı havada. Biz de bu konuyu aklımızdan çıkarmamalıyız yenilsekte verdiğimiz bilet parasıyla salondaki mevcudiyetimizle önce Gs ın sonra Türk Basketbolunun arkasında olalım sadece.

Re: Re:

Arda EZER' Alıntı:
[quote="Murat İnal":099f3]Konu kapansın.Müdahele etmiyoruz ama gereksiz yerlere gidiyor.

Maaşallah bizler de kaale alınmıyoruz artık zaten. Bizim gencligimizde boyle degildi; 16 yasında bir taraftar "salonlara gittigim kadar ASY e gitmisligim vardır, herkes akıllı olsun" tarzı söylemlerde bulunuyorsa vay bu tribunun haline diyorum ...

Agzınızdan cıkanı kulagınız duysun, benim konu hakkındaki mesajımdan sonra hala bu söylemlere devam edenler varsa mudahalenin ve yaptırımların zamanı gelmistir zaten Murat kardesim .[/quote:099f3]

Benim söylemlerimden içinde bulunduğumuz duruma nasıl gelinde anlamıyorum.Çok fuzuli tartışmalar ;"salonlara gittigim kadar ASY e gitmisligim vardır, herkes akıllı olsun" hele bu noktaya nasıl gelindi bunu hiç anlamış değilim, Ben GAlatasaray'ıda Basketbolu da Futbolu da seviyorum bunun kanıtıda ASY gitmemdir bağbında dır.(inş bunuda 16 yaşında bir çocuğun 30 yaşındaki bir yetişkine meydan okuması olarak anlamazsın Arda abi)

Geçen sene çok güzel bir basketbol taraftarı vardı. Bir taraf oturuyor bir taraf ayakta. bazende oturanlarda tezaratlara eşlik ediyordu ve çok güzel oluyordu. Ama artık öyle değil.Geçen sene pota arkasındaki tribün kırılmıştı yaa. kırdı orayı taraftarlar zıplaya zıplaya .!fenerliler bir tek önemli maçta yanlarındaydı. Telekom taraftarı bile daha fazlaydı.(ama ankaragücü taraftarına para veriliyordu)
Keşke şimdi de geçen seneki gibi doldursak salonu! AH O GÜNLER AH!