BCL 6. Hafta | CEZ Nymburk 86 - Galatasaray NEF 92

Nasıl karşılık vermemiz gerekiyorsa öyle karşılık verdik rakibe. 3'lük attılar, 3'lükle karşılık verdik. Hiç geri adım atmadan, yumruğumuzu koyarak kazandık.

Burak Elmas vede Yönetimin olmadığı bir şubede işler Bütçeye göre vede Ekrem Hocaya göre gayet iyi gidiyor.

Anlayamadığım için soruyorum; işler bütçenin düşük olmasına ve yine Ekrem Hocanın yetersizliğine rağmen iyi gidiyor mu demek istedin?!

Öyleyse; kadro yetersizliğine katılıyorum fakat Coach için ayni şeyi düşünmüyorum. Evet şu ana kadar hatalar yaptı, Bahcesehir maçı, Gaziantep maçı kaybedilmeyebilirdi. Ama bir takım kurdu. En azından ne oynadığını bilen bir takım var fakat eksik parçalardan dolayı zaman zaman aksıyor... Şu takımda benchte oturanlar yerine Can, Yigit ve bir de ribaund toplayan bir 5 numara olsaydı daha iyi bir oyun kurgusu oluşur ve ilk 3e çok rahat oynama imkanı olurdu.

Aslında sezon başı eleştirileri hatırlarsak, çok yanildiğimiz da ortada. Bu denli bir başarı neredeyse kimse beklemiyordu, hele ki Melosuz başlangıçta takım çok kötüydü ve iyicene karalar baglamıştık...

Aslında ana problem şu; eksik o kadar belli ama bunu gidermek için hiçbir çalışmanın olmaması. Bu hususta da Ekrem Hoca bu takım bana yeter takviyeye gerek yok demiyorsa kendisinde bir suç olduğunu düşünmüyorum...

Anlayamadığım için soruyorum; işler bütçenin düşük olmasına ve yine Ekrem Hocanın yetersizliğine rağmen iyi gidiyor mu demek istedin?!

Öyleyse; kadro yetersizliğine katılıyorum fakat Coach için ayni şeyi düşünmüyorum. Evet şu ana kadar hatalar yaptı, Bahcesehir maçı, Gaziantep maçı kaybedilmeyebilirdi. Ama bir takım kurdu. En azından ne oynadığını bilen bir takım var fakat eksik parçalardan dolayı zaman zaman aksıyor... Şu takımda benchte oturanlar yerine Can, Yigit ve bir de ribaund toplayan bir 5 numara olsaydı daha iyi bir oyun kurgusu oluşur ve ilk 3e çok rahat oynama imkanı olurdu.

Aslında sezon başı eleştirileri hatırlarsak, çok yanildiğimiz da ortada. Bu denli bir başarı neredeyse kimse beklemiyordu, hele ki Melosuz başlangıçta takım çok kötüydü ve iyicene karalar baglamıştık...

Aslında ana problem şu; eksik o kadar belli ama bunu gidermek için hiçbir çalışmanın olmaması. Bu hususta da Ekrem Hoca bu takım bana yeter takviyeye gerek yok demiyorsa kendisinde bir suç olduğunu düşünmüyorum...
Hoca ihtiyaç duyulan hiç bir maçta varlık gösteremedi.

Yabancıların kendi becerileri ile atılan sayılar dışında çizilen oyun görmedim.

Benchte unutlan oyuncular Gökşenin sevdası yüzünden kaybetiğimiz maçlar var.

Bu sezon başlamadan zaten yazmıştım

Ekrem Hoca Güldürmezde Öldürmezde

Yabancılar attığı sürece takım zaten hücümü çok yüksek potansiyelde.

Hoca ihtiyaç duyulan hiç bir maçta varlık gösteremedi.

Yabancıların kendi becerileri ile atılan sayılar dışında çizilen oyun görmedim.

Benchte unutlan oyuncular Gökşenin sevdası yüzünden kaybetiğimiz maçlar var.

Bu sezon başlamadan zaten yazmıştım

Ekrem Hoca Güldürmezde Öldürmezde

Yabancılar attığı sürece takım zaten hücümü çok yüksek potansiyelde.

Yabancıların kendi becerileriyle attığı sayılar derken bir açabilir misin ne demek istediğini?! Ekrem Hoca bu adamlarla birlikte bir takım kurmadı, bu şekilde onların üzerinden oyun kurgusu yok, adamlar becerikli ve atiyorlar biz de kazanıyoruz mu, nedir?! Çizilen bir tane oyun yok şu ana kadar öyle mi?! Eyvallah sevmiyor olabilirsin, yetersiz görüyor olman da anlaşılır ve saygi görür. Çizilen bir tane oyun yok, yabancılar yetenekleriyle sayı atıyor biz de ligde 3. Avrupa'da grup lideri olarak üst çıktık, öyle mi?!

Yabancıların kendi becerileriyle attığı sayılar derken bir açabilir misin ne demek istediğini?! Ekrem Hoca bu adamlarla birlikte bir takım kurmadı, bu şekilde onların üzerinden oyun kurgusu yok, adamlar becerikli ve atiyorlar biz de kazanıyoruz mu, nedir?! Çizilen bir tane oyun yok şu ana kadar öyle mi?! Eyvallah sevmiyor olabilirsin, yetersiz görüyor olman da anlaşılır ve saygi görür. Çizilen bir tane oyun yok, yabancılar yetenekleriyle sayı atıyor biz de ligde 3. Avrupa'da grup lideri olarak üst çıktık, öyle mi?!
Dee Bost'un 8mt den 3 e 1 giderken attığı üçlüğü Ekrem Hoca çizdi ise tam eyvallahlar olsun

Ben çizilen set hucümü gösterirseniz asıl ben memnun olurum Akonun Hızlı hucum çıkışı vede dış şut zorlamalarımız dışında ben kravish Akon oyunu göremiyorum Akon ege oyunu yok Sadık Ege, Sadık Kravish oyunu yok

Tek çizilmiç oyun dip köşede Akon yada Gökşenin atsın diye uzun oyuncunun ters tarafa topu atması. Her Amatör basketbol takımının ilk yaptığı oyunlardan biridir bu set

Volkan Bey; Tutku'nun oynattığı setleri Tutku'ya, Arroyo'nun el üzeri üçlüklerini ve oynattığı setleri ona yazarsak son on yılda kimse set çizmemiş diyebiliriz.

Geçen sene sezon ortasına kadar bile dayanamayarak gönderdiğimiz oyuncuların biri Pana'da, diğerleri de basketbolu bırakan Jefferson'u hariç tutarsak kalburüstü takımlarda. Buna rağmen iki koç toplamda 3-5 galibiyet zor alabilmişti. Neredeyse sıfırdan, 2 milyon gibi bir bütçeyle, yerli rotasyonunu çok geç kurarak kadro kurduğumuz da düşünüldüğünde çok da başarısız değiliz bence.

Basketbolda 40 dakikada bütün oyununun hücum setli oynandığı sanılıyor galiba. 40 dakikanın 40ında da takımına hükmedecek koç arıyorsak, sadece aldığı para, bizim takımın bütçesini geçer heralde. Ki Ataman da oyuncularını sürekli setlerle boğmak yerine takımın saha içinde kendi kararlarını vermesini istiyor. Bu yüzden iyi oyun kurucu bulabildiği her sezonda başarılı oldu. Yani Avrupa'daki koçların %98'i böyle. Çok niş bir kitle bunun aksini yapıyor artık. Koçların çoğunun görevi artık belli takım kimyasını oturtmaktan biraz daha fazla belli başlı koçlar dışında. Oyuncular yetenekleriyle sayı atabiliyorsa bu da başarıdır neticede bu kadar kısıtlı bütçeye bu kadar yetenekli oyuncu toplamak büyük iş. Hoca üzerinden yapılan eleştirilerin bir çoğu doğru ama bütçemizin, hedefimizin ne olduğu bilinmeyen ortamda yönetimden fazla eleştirilmesi bana doğru gelmiyor. Bost'a 8 metreden üçlüğü çizemez belki ama Bost'a o 8 metreden üçlüğü atacak özgüveni verir. Gayet basit bir durum.

40dk tabiki set oyunu oynanmaz. Oynatabilen adam zaten Efsane oluyor Buyrun Obradovic Aydın Örs İlkovic Tanjeviç neyse Mevzumuz

Set oyunu değil zaten Ekrem Hocanın takım üzerindeki etkisi Galatasaray 'ın çok iyi oynadığı ikili oyun dermisiniz diyemezsiniz yok. Sene başı Gökşenin sevdasından kaybedilen maçlar Kenarda unutulan oyuncular genel olarak Ekrem Hoca iyidir hoştur ama bizi zaferlere taşıcak Donanımda değildir.

Kupa gelirmi gelir işte ozaman Aziz Yıldırım'ın dediği gibi şansa alınmış bir kupa olur hedefi olmayan bir takımın yabancılarının cuk oturması ile olduğundan

Hoca Melo tanımıyormuş bile söylediler aldık diyor daha bunun üstüne konuşmaya luzüm bile yok sanırım

Hoca Melo tanımıyormuş bile söylediler aldık diyor daha bunun üstüne konuşmaya luzüm bile yok sanırım

Hocaların tek tek oyuncu scout ettiğini falan mı sanıyorsunuz acaba? Bu anormal bir durum olsa hocanın bunu röpörtajda söyleme ihtimali var mı sizce? Zaferlere ulaşmak istiyorsak önce ortada bir bütçe olmalı. GS’ye bütçe verilecek ama Ekrem Memnun giderse diyorsanız o başka :) Ha Ekrem Hocanın donanımını merak ediyorsanız da adres Galatasaray Müzesi.