BCL 6. Hafta | Legia Varşova 76-90 Galatasaray Nef

Galatasaray Nef, Basketbol Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda Legia Warszawa ile karşı karşıya gelecek. Torwar Arena’da 20 Aralık Salı günü oynanacak olan mücadele saat 22.00’de başlayacak. Maç Tivibu Spor 2’den canlı olarak yayınlanacak.

Grubundaki 5 maçta 3 galibiyet alan Takımımız, C Grubu’nda oynayacağı son mücadeden galip ayrılarak grubunu en iyi yerde bitirmeyi amaçlıyor.

Grup liderlerinin direkt olarak son 16’ya kaldığı turnuvada ikinci ve üçüncü sıradaki takımlar bu etaba geçmek için play-in oynayacak.

Hapoel Oostende maçını Hapoel kazanır düşüncesiyle en kötü prestij için Legia yarın saldırgan oynayacaktır. Eğer Hapoel yenerse; Legia’da yenerse yanlışım yoksa; Legia üçüncü olup bize karşı play in oynar. Bunu bilen Oostende, Hapoel’e asılacaktır, bu durumda Legia’yı yenip, birinci bile olabiliriz. Denklem biraz karışık, bunun sebebi de geçen haftaki laubali oyunumuz.

Bu maçın benim için önemi ise; takımımı hayatımda 2.kez yurt dışında destekleyecek olmam. Daha önce yine Polonya’da Stelmet ZielonaGora Euroleague maçına gitmiştim, yarın da benim ayarladığım 9 kişilik Türk, yabancı karışık bir ekiple armayı destekleyeceğiz. Türk Erasmus tayfayı da düşününce,güzel bir deplasman tribünü olabilir. Rakip tribün ise; Avrupa’nın en ateşli tribünlerinden birisi. Hayrola, şen ola :)

Holon son maçını 17 Aralık tarihinde oynamış ve 20 sayı ile kaybetmişler. Çok dar bi rotasyon ile oynamaya devam ediyorlar. Oostende umarım bir sürpriz de Holon 'a yapabilir.

Hapoel Oostende maçını Hapoel kazanır düşüncesiyle en kötü prestij için Legia yarın saldırgan oynayacaktır. Eğer Hapoel yenerse; Legia’da yenerse yanlışım yoksa; Legia üçüncü olup bize karşı play in oynar. Bunu bilen Oostende, Hapoel’e asılacaktır, bu durumda Legia’yı yenip, birinci bile olabiliriz. Denklem biraz karışık, bunun sebebi de geçen haftaki laubali oyunumuz.

Bu maçın benim için önemi ise; takımımı hayatımda 2.kez yurt dışında destekleyecek olmam. Daha önce yine Polonya’da Stelmet ZielonaGora Euroleague maçına gitmiştim, yarın da benim ayarladığım 9 kişilik Türk, yabancı karışık bir ekiple armayı destekleyeceğiz. Türk Erasmus tayfayı da düşününce,güzel bir deplasman tribünü olabilir. Rakip tribün ise; Avrupa’nın en ateşli tribünlerinden birisi. Hayrola, şen ola :)

Play-in'i aynı grup takımları değil çapraz grup takımları karşılıklı oynuyor. Her sıranın bir önemi var. O yüzden kimse gevşek davranamaz son maçlarda.

Sen git Holon’dan ikiliyi al ama sonra gidip Oostende’ye yenil..Hayiflanmamak elde degil yani.Bugun su maci kulagimizi hic bir yere vermeden oynayip kazanip,tertemiz lider cikmak vardi ama maalesef olmadi.
Umarim Holon bizim dustugumuz gaflete duser de Oostende’ye yenilir.Bizde kazanip lider cikariz.Diyecek baska birsey yok.

Exxen'i ayrı,S Sport'u ayrı,Bein'i ayrı,Netflix'i ayrı,Tivibu'su ayrı.

Bu nedir kardesim ya.Bende bunlardan 4 tanesi var fakat gidip Selçuk'tan falan izleyecegiz :)

Mahir Ağva girerken 20-12 öndeydik. Şimdi 20-20 yakalandık. Bu kazmanın parkeye adımını attığı her an bizim felaketimiz.

Bu kadar kısır takımdan 2. çeyrek 30 sayı yedik. Neden? Verilen hücum reboundları ve Mahir - Yunus Emre ikilisinin düşürdüğü kalite yüzünden. Bu 2 oyuncuyu da bu gece kovsak ne kaybederiz? Hiçbir şey.

Mahir ve Yunus Emre maçın kalanında oyuna girmezlerse maçı kazanırız çünkü karşımızda çok ilkel basketbol oynayan takım var.

2. çeyrekte 31 sayı yedik. Savunma tarafı sıkıntı. Bu arada ilk yarı sonunda soyunma odasına giderken Goksenin Köksal rakip oyuncu ile bir kontak halindeydi biraz sakin kalmakta fayda var.

Ennis'te de pek bir şey yok atletizm var ama bitiremiyor oyun kurucu özelliği pası da zayıf. İkili oyun oynayamiyoruz. Uzun sorunu var ama uzun gelse de bu takım yüksek hedefler vaad etmiyor gibi. Holon geçen hafta bu takımı çok rahat yendi.

Bu arada DeLaurier 'ı Holon almış.Oostende ye karşı da oynuyor. 8 sayı 6 ribaund ilk yarı performansı. Artık yaza yaza tüy bitti dilimizde uzun alın uzunnnnn.