BCL Son 16. 3. Maç | Unicaja - Galatasaray Nef

Sezon içerisinde Avrupa'da bizden fazla transfer yapan takım yok. Bu koç bu teknik ekip bu şansı bir yerde bulamaz. Gitsin Panionios'u çalıştırsınlar. McGee yerine transfer yapılmamış. McGee sezon ortasında geldiği için olabilir mi acaba?

Yahu her seferinde değişim diyoruz, değişim için daha ne olması gerekiyor diyoruz zaten. bu koç takımın başında kaldıkça ve bu kadro takviye almadıkça dibin dibini gördük küme düşeriz zaten. sanki bunlar söylenmiyormuş gibi, elestirmiyormuşuz gibi konuşuyorsunuz. McGee transferi başlı başına rezillik. yerine takviye gerekiyor, bu takviyenin gelmemesini sezon ortası gelmesine bağlayamayız. Hummer'da sezon ortası geldi. hadi ona takım buldun, McGee'de de elini cebine at yolla şu adamı, başından beri eksi yazdı. tek bir faydasını göremedik. ha 10 tane transfer geldi hala takım kötü diyerek transfer yapılmaması da seneye alt ligde Yalova deplasmanına cikmamiza sebep olacak.

ayrıca, maça müthiş hazırlanan takım ve koç dediğim kısmı neden alıntı yaptığını anlayamadım, yanlış bir şey mi soylemisim? pek çoğumuzun hezimet beklediği yerde standartsız duduklere ve aptalca bir son hücum savunmasına maç kaybeden takımı, hazırlayan koçu da müthiş hazırlanmış diyerek tebrik ediyorum, alay falan ediyorsanız etmeyin yani.

bu elestiriye katilmiyorum. Sezon basinda herkes iyi bir takim kuruldugunu söyluyordu. isim isim bakarsakta öyle zaten.
Brian Angola
Angel Coloraio
Dylan Ennis
Jehve Floyd
Raymar Morgan

Burda en büyük problem Floyd Ve Morgan oldu. Bu iki ismi alma yerine sadece Kravish bile takimda tusaydik su an durum farkli olurdu.
Cünkü hatalari düzelticez diye daha cok hatalar yapildi.
Sezon başı çoğu kişi yerli olarak problemli ,morgan'nın yaşı ve o yaşta sakatlanması soru işareti dendi ,brain angola ise çoğu kişi tanımıyordu menejer önerisi olarak alındı.
6. Yabancı alınırken gereksiz oldugunu ve bu bütçeler'de risk alınmamalıydı dedik.
Sezon ortası rezilliklerini konuşmuyorum bile.

ayrıca, maça müthiş hazırlanan takım ve koç dediğim kısmı neden alıntı yaptığını anlayamadım, yanlış bir şey mi soylemisim? pek çoğumuzun hezimet beklediği yerde standartsız duduklere ve aptalca bir son hücum savunmasına maç kaybeden takımı, hazırlayan koçu da müthiş hazırlanmış diyerek tebrik ediyorum, alay falan ediyorsanız etmeyin yani.

Ortada iyi bir hazırlık yok. Eğer hazırlık olsaydı o son üçlüğü öyle yemezdin. 2 tane şutun girdi, adamlar da iki tane şut kaçırdı da maç ortada gitti. Yoksa ne gördüysek biraz daha iyiydik. Yoksa bu maça iyi hazırlandığımız anlamına gelmiyor. Koca 10 dakikayı iki 4 numara oynadı yine. Yine bir tane ribaund alamadık.

Ben de diyorum ki mevzu elini cebine atmak değil. Elini cebine attın da kimi, kim getirecek? Transferi yine bu kadroyu kuranlar yapacak. Siz sanıyor musunuz ki BJK basketbol yönetimi doğru yolu buldu da PJC ve Freeman geldi? Koç mu getirdi? Birileri yardım etti işte.

bu heriflerin sezon sonu ciddi bir sorguya tutulması ve hesap sorulması gerekiyor zaten. tribünler aylardır rezil kepaze oyuna rağmen kimseye istifa bile demiyor. bu durum taraftarlar şubeyi çok sallamadigi icin mi yoksa teveccühten mi bilemiyorum ama sana her maç istifa çeken bir tribünün yok. sana her fırsatta tezahürat eden bir tribünün var. her fırsatta anonsor devreye girip adına tezahurat yaptırıyor batırsan da, yapman gereken tek şey düzgün bir basketbol oynatıp milleti memnun etmen ve gece ağız tadıyla uyku çektirmen. bunların hesabı zaten sorulmalı.

madem bu herif bu şubede hala hoca, madem küme düşme potasına girmemiz bekleniyor gitmesi için (ben başka izahat göremiyorum çünkü mevcut ortamda 1 aylık ara da dahil hala gitmemesi) o zaman gereken hamleler yapılmalı transferse transfer maaş sorunuysa maaş sorununa çözüm ne bileyim. o gitse daha kötüsü gelir bunlar transfer yapmasın dersek tarihi bir rezillik kepazelik geliyor şubede. 3. senede Euroleague diyenlerin küme düşürdüğü takım olarak tarihe gecer ele güne geyik konusu oluruz.

Yahu her seferinde değişim diyoruz, değişim için daha ne olması gerekiyor diyoruz zaten. bu koç takımın başında kaldıkça ve bu kadro takviye almadıkça dibin dibini gördük küme düşeriz zaten. sanki bunlar söylenmiyormuş gibi, elestirmiyormuşuz gibi konuşuyorsunuz. McGee transferi başlı başına rezillik. yerine takviye gerekiyor, bu takviyenin gelmemesini sezon ortası gelmesine bağlayamayız. Hummer'da sezon ortası geldi. hadi ona takım buldun, McGee'de de elini cebine at yolla şu adamı, başından beri eksi yazdı. tek bir faydasını göremedik. ha 10 tane transfer geldi hala takım kötü diyerek transfer yapılmaması da seneye alt ligde Yalova deplasmanına cikmamiza sebep olacak.

Bost varken geldi Mcgee o yüzden yanlış profil demek doğru gelmiyor bana. Asıl büyük problem Bost gittikten sonra Russell tipinde bi oyuncuya gitmekti bence. İlk maçlarda bende beğenmiştim yalan söyleyecek halim yok ama zaman geçtikçe doğru tipte bi transfer olmadığını anladım. Malaga maçında takımın son 5-6 hücumda karar mekanizmasının ne kadar vasat olduğunu gördük. Hali hazırda Mcgee ve Ennis varken saf bi PG alınsaymış keşke çünkü cidden bazen hücumda büyük saçmalıyoruz.

Ortada iyi bir hazırlık yok. Eğer hazırlık olsaydı o son üçlüğü öyle yemezdin. 2 tane şutun girdi, adamlar da iki tane şut kaçırdı da maç ortada gitti. Yoksa ne gördüysek biraz daha iyiydik. Yoksa bu maça iyi hazırlandığımız anlamına gelmiyor. Koca 10 dakikayı iki 4 numara oynadı yine. Yine bir tane ribaund alamadık.

Ben de diyorum ki mevzu elini cebine atmak değil. Elini cebine attın da kimi, kim getirecek? Transferi yine bu kadroyu kuranlar yapacak. Siz sanıyor musunuz ki BJK basketbol yönetimi doğru yolu buldu da PJC ve Freeman geldi? Koç mu getirdi? Birileri yardım etti işte.

Bu yönetimin 3 tane basketboldan sorumlu yöneticisi var. Nerde bunlar? Gören varmi? 3ünü toplasan bir tane Baris Nane etmez.

Bu subenin yükselisi Baris Naneyi geri getirmekle baslar anca. Turgay Zeytingöz iyi bir idareci ama iyi bir yönetici/karar verici degil. Iyi bir yardimci sadece

Baris Nane hem eski bir basketbolcu hemde gecen sezon iyi bir Yönetici oldugunu kanitladi. Ne oyuncu transferi ne koc degisikligi ilk yapilmasi gereken subeyi ona emanet etmek

Acilen biri şubeye uçan tekme ile dalmalı ,bazılarının kellesini almalı ve bunu demekten pek hoşlanmasam'da gereken takviyeleri yapmalı.
Birşeyler olsun artık unuttular şubeyi. psikolojik olarak'ta çöktü şube ,yoksa küme mücadelesi terli geçer, helle bjk bu kadar iyi transfer yapmışken. Hersene başa dönüyoruz. yoksa en fanatik basketbolsever bile artık şube kapansın diycek bu gidişle

tek arzum bir rezillik çıkmadan sezonun bitmesi. bizden üstün rakiplerin bizi 50-60 sayı farkla yenmesi de zerre umrumda değil artık, seviye olarak altımızda olan takımları yenip ligde kalalım da başka bir şey istemiyorum. lanet gitsin ya yemin ederim, geçen yılın haziran'ı neler hayal ederken şimdi neler konuşuyoruz. ayağı alışan taraftarın ayağını salondan kesecek fahiş zamlar yapmayı biliyorsunuz ama verdiği 50 liranın karşılığında taraftarı oyun olarak doyurup evine mutlu mesut gönderecek bir takim dizmekten acizsiniz. yazıklar olsun hepinize

Hâlâ şu şöyle olsa böyle olurdu, bu böyle olsa şöyle olurdu diye teselli arayanlar var.
Olmazdı kardeşim olmazdı. Yıllardır o dediklerin olmadığı için bu durumdayız zaten.

Buradaki bir avuç taraftar haricinde hiç kimsenin umrunda değil GS basketbolu. Erden Timur da futbolun popülizmine kaptırdı kendini, Euroleague vaatlerinin yerini küme düşme korkusu aldı. Herkes üç maymunu oynamaya devam ediyor. Ciddi söylüyorum Galatasaray SK’yı Galatasaray FK olarak değiştirin, amatör branşlarla hiçbir alâkanız yok çünkü.

Turgay Zeytingöz ve Pistiolis derhal gönderilmeli. Turgay Bey 3-5 dk daha önce kovulsun lütfen. Biraz daha kalırsa bir Murat Özyer, Can Topsakal, Ömer Cansever profiline evrilecekmiş gibi hissediyorum. Sinsi bir karakter. Çok büyük hayal kırıklığı. Bizim atanamamış yunan tanrısı da bir dahaki kpss’ye hazırlansın tabii bizden uzakta bir yerlerde.

Dün akşam işlerimden dolayı maçı izleyemedim, özetini izleyim dedim bir de ne göreyim özette neredeyse sadece Malaga'nın basketleri var, bizimse rezil olduğumuz top kayıpları ve savunma hataları baş rolde.

Yani maçın sonucunu bilmeyen birisine şu özeti izletip maç kaç kaç bitmiştir deseniz, muhtemelen Malaga:100 Galatasaray:60 diyebilir. Yani özetten bile anladığım kadarıyla yine bol hatalı ve çok fazla mantıklı işler yapmadığımız bir maçı geride bırakmışız. Artık diyeceğim tek şey kaldı, umarım küme düşmeyiz.

Beklenti itibariyle iyi maç maç çıkardık gibi görünsede ben hiç beğenmedim takımı. Sürekli kısa zorlamaları üzerinden saçma sapan hücumlar.Mcgee-Ennis-Russell al birini vur ötekine üçü de seçmeyi bilmiyor, pas açılarını göremiyorlar. Colarairo 'nun eline değmediği her an takım başı kesik tavuk gibi. Sezon başı en istemediğim oyuncuydu ama bu sezon ayakta kalan tek isim bana kalırsa, burada pek sevilmiyor bu adam ama Colarairo' suz bir maç oynasak değeri anlaşılacak bence. Tabi Colarairo'dan bir medet ummak aslında takımın ne denli kötü olduğunun bir başka göstergesi.