BCL Son 16. 4. Maç | Galatasaray Nef - Unicaja

neyse, uzun zaman sonra salondan mutlu bir şekilde ayrıldık ve mutlu bir şekilde evimizin yolunu tutuyoruz. tadını çıkaralım biraz. kalan 2 maçı kazanmanın hesabını yapalım. yetti bu kadar karamsarlık, kaç maçtır mağlubuz zaten.

Bu sezonun özrü hiçbir şekilde kabul edilemez. bana kalsa çoktan gitmeleri gerekirdi ama iş işten geçti artık. Staff, teknik ekip, oyunculardan sadık ve göksenin haric herkes gönderilmeli. kazanma alışkanlığı falan da umrumda değil. Mart ayında bana ligde kalır mıyız sorusunu sorduran herkes gitmeli.
Harika bir yorum olmuş.
Bu sene kazanma alışkanlığını geçtim, kaybetme alışkanlığı edindik.

Son düzenleme:
Çelişkili yorum yaptığımı düşünmüyorum arkadaşım.
Sen bu oynanan basketbolu beğeniyorsun diye ben beğenmek zorunda da değilim.
Son 10 maçta 2 galibiyet alan bir takımdan bahsediyoruz.
İzin ver de birazcık takımı da eleştirelim.
Ayrıca bu yorumu yazdığımda 2.periyottu ve o zaman gerçekten iyi oynuyorduk. Sonra Malaga vitesi arttırdı ve 3.periyotta öne geçti.
Çelişkili yorum falan yok.
Zaten kotu oynadigimizi soyleyen kisiye saygi duydugumu soyledim.Ben begeniyorum diye begenmek zorundasin diye birsey ima da etmedim.
Mesela son zamanlarda cogu konuda anlasmazlik yasadigim ve hatta tartismalarimizin oldugu @Furkan Dillice ’de kotu oynadigimizi soylemis ama bunun sebeplerini aciklamis.Belki ben yaniliyorumdur iyi oynamamisizdir onun dedigi gibi kotu oynamisizdir.Kendisinin yazdiklarini da okudum belki ben mac icinde birseyleri kacirmisimdir diye.
Benim biz kotu oynadik diyene birsey diyecek bir agirligim veya soz hakkim yok :) Hepimiz birbirimizden 2 asagi 2 yukari ayni biliyoruzdur zaten basketbolu.Bazi arkadaslarimiz muhakkak benden iyi biliyordur zaten.Bir iddiam yok.
Ama sen iyi oynuyoruz diyip mac sonu baska yorum yaparsan bu da celiski olur.
Vitesi arttirip one gecen Malaga’da kotuymus demek ki sana gore :)

Zaten kotu oynadigimizi soyleyen kisiye saygi duydugumu soyledim.Ben begeniyorum diye begenmek zorundasin diye birsey ima da etmedim.
Mesela son zamanlarda cogu konuda anlasmazlik yasadigim ve hatta tartismalarimizin oldugu @Furkan Dillice ’de kotu oynadigimizi soylemis ama bunun sebeplerini aciklamis.Belki ben yaniliyorumdur iyi oynamamisizdir onun dedigi gibi kotu oynamisizdir.Kendisinin yazdiklarini da okudum belki ben mac icinde birseyleri kacirmisimdir diye.

Tartışmak sorun değil neticede hiçbir yerde 5 parmağın 5'i de bir olmaz. Ama bu ekip çıtayı o kadar yerin altına çekti ki biraz kafayı kaldırdığımızda iyi oynadık diyebiliyor insanlar. Ama benim için bu ekibin artık yapacağı hiçbir şeyin burdan dönüşü yok. Yapacakları tek şey kazanabilecekleri 2-3 maç seçip artık daha fazla rezalet yaratmamaları. Malaga zor bir takım, sivrilen oyuncuları yok. Hatta bakın kadrolarına şu oyuncuyu alırım diyebileceğiniz bir tane yabancıları yok. Ama kültürleri çok başka. Onlar da kötü oynadı, biz de belli başlı noktaları iyi geçtik. Ama bu benim için yeterli değil, hele böyle bir sezonda.

Benim biz kotu oynadik diyene birsey diyecek bir agirligim veya soz hakkim yok :) Hepimiz birbirimizden 2 asagi 2 yukari ayni biliyoruzdur zaten basketbolu.Bazi arkadaslarimiz muhakkak benden iyi biliyordur zaten.Bir iddiam yok.
Ama sen iyi oynuyoruz diyip mac sonu baska yorum yaparsan bu da celiski olur.
Vitesi arttirip one gecen Malaga’da kotuymus demek ki sana gore :)
Ben iyi oynuyoruz dediğimde henüz 2.periyottu ve farkı açmıştık. Malaga'nın da hücumda tıkanıklık yaşadığı bir sekanstı. Maç içinde inişli çıkışlı dönemler olabilir ve iyi olduğumuz dönemde gayet doğal bir şekilde iyi oynadığımızı söyledim.
Çelişkili açıklama falan yok.
Maçı genel anlamda kötü oynadık ve biz iyi olduğumuz için değil,Malaga kötü olduğu için kazandık.
Madem takım o kadar iyiydi peki neden ligde son 7 maçta 7 mağlubiyet aldık?

Tartışmak sorun değil neticede hiçbir yerde 5 parmağın 5'i de bir olmaz. Ama bu ekip çıtayı o kadar yerin altına çekti ki biraz kafayı kaldırdığımızda iyi oynadık diyebiliyor insanlar. Ama benim için bu ekibin artık yapacağı hiçbir şeyin burdan dönüşü yok. Yapacakları tek şey kazanabilecekleri 2-3 maç seçip artık daha fazla rezalet yaratmamaları. Malaga zor bir takım, sivrilen oyuncuları yok. Hatta bakın kadrolarına şu oyuncuyu alırım diyebileceğiniz bir tane yabancıları yok. Ama kültürleri çok başka. Onlar da kötü oynadı, biz de belli başlı noktaları iyi geçtik. Ama bu benim için yeterli değil, hele böyle bir sezonda.
Olabilir hocam.Zaten herkesin yuzde yuz hemfikir olacagi sekilde vura vura falan yenmedik.Fazlasiyla kusurlu bir takim oldugumuz ortada.Bugun kotu oynadik diyen de haklidir yani.Belki ben biraz bardagin dolu tarafindan bakmaya calismisimdir bilmiyorum.
Sonucta buradaki insanlarin yuzde 90’i bu takimin sorunlu bir yapisi oldugu konusunda hemfikirler.Sezon basindan beri boyle bu.

Ben iyi oynuyoruz dediğimde henüz 2.periyottu ve farkı açmıştık. Malaga'nın da hücumda tıkanıklık yaşadığı bir sekanstı. Maç içinde inişli çıkışlı dönemler olabilir ve iyi olduğumuz dönemi söyledim.
Çelişkili açıklama falan yok.
Maçı genel anlamda kötü oynadık ve biz iyi olduğumuz için değil,Malaga kötü olduğu için kazandık.
Madem takım o kadar iyi peki neden ligde son 7 maçta 7 mağlubiyet aldık?
Yahu takim iyi falan mi dedim ben ? Saka misin ? Bu mac iyi oynadik diyorum sadece.Gunluk bir performans yani.Haftalardir her mac basliginda takimi yerden yere vuruyorum.Gelecek sezon Russell ve Sadik disinda kimseyi de tutmam bu takimda.
Gunluk performansi ovmeyle genel performans arasindaki fark cok baskadir.Genel performansimiz zaten rezalet bizim.Hepimiz dua ediyoruz Dacka’yi yenelim de kume dusmeyelim diye :) Durumun vahameti yeterince acik zaten.

Valla abi sizin "iyi oyun" skalanızı bilmiyorum ikinci yarı 5 dakikada 7 top kaybetti takım ne zaman iş yarı sahada organizasyona kalsa bu oluyor. Tamamen açık sahaya döndüğünde ise bireysel olarak kim ne yaratırsa. Plan dediğiniz şey oyuncuların bireysel çabasıyla bir şey üretmesi ise ben bunun bir plan olduğuna katılmıyorum.
çok iyi oynadık diyemem tabii ki; ama rezalet oynadık lafına katılmadım, özellikle gerçek bir manada guardımız olmadığı için düzen dışı oynadık , oynuyoruz ve oynayacağız ne yazık ki. Plandan kastım işin savunma kısmıyla alakalı. 2 maçta da; Malaga’yı sürekli dış şuta ittik, içeride de zayıf olsak da; hücum ribaundu versek de; içeriye girmelerine kolay kolay izin vermedik. Değişimli alan savunması uyguladık ve bu savunma değişikliklerimiz üretimlerini bozdu, bu tabiiki de benim görüşüm.

Sanırım koç Avrupa performansına öncelik veriyor. Maçın şimdi özetini izleyebildim Russell biraz toparlanmış gibi geldi. İyi galibiyet aldık umarım daçka maçındada galibiyet alırız.