Beko Basketbol Ligi 2012-2013 Sezonu

Ligde normal sezon sıralasını belirleyecek maç bugün 14.00 Tofaş-Banvit. Tofaş kazanırsa yolumuz Tofaş-Banvit olacak. Banvit kazanırsa bizden kaçıp Efes'e itmiş olacak bu sefer yolumuz Tofaş-F.Ülker/KSK olacak.

Bu sene Ergin Ataman olduğu için son derece rahatım. Tofaş'ı fazla efor sarfetmeden yenebiliriz. Erteleme maçında Banvit kazanır bence. Yarı finalde de Karşıyaka da Ülker de gelebilir. İkisini de elemek güzel olur. Ben içeride hiçbir maçımızı kaybedeceğimizi düşünmüyorum. Banvit eşleşmesi daha zorlu olurdu. Çünkü Banvit ters bir takım. Karşıyaka sahasında taraftar desteğiyle birşeyler yapmaya çalışıyor. Bizim sahamızda hiçbir varlık gösteremezler. Ülker zaten bireysel performanslarla ayakta kalmaya çalışıyor. Takım oyunu falan yok. McCalebb ve Bogdanovic'in eline bakıyorlar. Bana kalırsa finalde Efes'le oynar kupayı alırız inşAllah tabii. İyi ki varsın, iyi ki bizimlesin Ergin Hoca...

Muhammed ve Metehan ben de sizin gibi düşünürdüm eğer bu mücadelenin adil şartlarda olacağına inansaydım. Oysa her fırsatta kendini hatırlatan Turgay Demirel gerçeği var ülke basketbolunda.

Bu sezon ayağımız yere bassın, ta ki o kupa kaptanın elinde havaya kalkana kadar.

Beşiktaş bugün Banvit deplasmanında 3 periyot önde götürdüğü ve son periyotta farkı bir ara 10 sayıya(54-44) cıkarmasına rağmen,Serkan Erdogan'in son 3 saniyede ki kaydettiği 3lüğüyle 68-65 mağlup oldu. Banvit 1-0 öne geçti böylece. 2.maç Abdi İpekci'de oynanılacak. Banvit kazanması durumunda yarı finale çıkan ekip olacak...

TED Kolejliler gelecek maçta da böyle oynarsa sezonun sürprizine imza atabilir. Banvit-BJK serisi ise hala ortada. BJK kendi evindeki maçı kazanır. Son maç herşey olabilir.

TED Ankara´daki normal sezon maçında müthiş bir dönüşe imza atıp Efes´i yenmişti. Hala zor görünüyor Efes´i elemeleri ama... Ayrıca şu maç özelinde yerli oyuncunun çok önemli olduğu düşüncesi yerle bir oldu. TED yerli oyuncularından toplam 4 sayılık katkı alırken, Efes 44 sayılık bir katkı almış.

Gidilesi bir maç...

Bravo KSK çok yürekli oynadılar. Hak ettikleri bir maç oldu. Diğer yandan hakemler maça çok müdehale etmediler. Düzgün maç yönettiler şaşırdım gerçekten. Şöyle bıraksınlar hak edenler kazansın artık böyle düzgün maçlar izlemek istiyoruz.

Doğuş grubu Olin'i satın almış ve İstanbula taşımış.Tutku Açık ile anlaşmışlar şimdi ki hedefleri de Ömer Onan-Hidayet-Kaya Peker miş.Umarım EL A lisans hayallerimize bir darbe vurmaz bu çünkü söylenenlere göre Efes Pilsen gibi bir yapı kuracaklarmış bu kadar yatırım yaptıklarına göre bir şekilde EL A lisansı almakta isteyeceklerdir.

Doğuş grubu Olin'i satın almış ve İstanbula taşımış.Tutku Açık ile anlaşmışlar şimdi ki hedefleri de Ömer Onan-Hidayet-Kaya Peker miş.Umarım EL A lisans hayallerimize bir darbe vurmaz bu çünkü söylenenlere göre Efes Pilsen gibi bir yapı kuracaklarmış bu kadar yatırım yaptıklarına göre bir şekilde EL A lisansı almakta isteyeceklerdir.

35'ine gelmiş Ömer Onan'la, Hidayet'le mi kafa tutacaklar yoksa Kaya Peker'le, Tutku Açıkla'mı ? Bu oyuncular basketbolunun son evresine girmiş oyuncular ve Doğuş Grubu'nun bir alt yapısı olmayacak. EL A Lisansı almak o kadar kolay olmaz Efes'in bir altyapısı vardı. Ben çok fazla dayanabileceklerini düşünmüyorum

35'ine gelmiş Ömer Onan'la, Hidayet'le mi kafa tutacaklar yoksa Kaya Peker'le, Tutku Açıkla'mı ? Bu oyuncular basketbolunun son evresine girmiş oyuncular ve Doğuş Grubu'nun bir alt yapısı olmayacak. EL A Lisansı almak o kadar kolay olmaz Efes'in bir altyapısı vardı. Ben çok fazla dayanabileceklerini düşünmüyorum

Furkan'a katılmakla beraber,taraftarlarının da olmadığını söylemek lazım.Ayrıca Ayhan Şahenk'te Euroleague oynayamazsınız.Bence bu Ferit Şahenk'in sportif bir başarı sağlayıp,Fenerbahçe'de olacak başkanlık seçimine güçlü çıkmak,elle tutulur başarı göstermek için yaptığı bir hamle.

Bu oyuncularla kısa vadeli çözümdür ama Altyapı sorunu için Darüşafaka ile görüştükleri biliniyor altyapı için.

Ama ben bu kadar iddaalı kadro kuracaklarını sanmam Kaya Peker-Tutku Açık tarzı isimleri alkabilirler.Ama bu isimler az buz isimler değil önemli olan yabancıları.

taraftar olayı da ayrı bir sorun efes'in eskiden beri gelen bir taraftar kitlesi var bunun yanında basketbolsever'lerde genelde takip ediyor ama doğuş grubu'nun bunu yapması için çok ünlü yıldızlar filan getirmesi gerekiyor.. Salon sorununu çözerler Abdi İpekçi nasılsa yol geçen hanı gibi gelen burda oynuyor da, bence önümüzdeki 5-6 yıl pek fazla yukarıyı zorlayamazlar..

Doğuş Grubu projesinden vazgeçmiş. Olin Edirne gelecek sene ligte devam edecekmiş. Neden vazgectiler acaba ? Son olaylarla alákali diyorlar ama...

Yiğiter Uluğ,Beşiktaş Basketbol Şubesi Sportif Direktörlüğü'ne getirilmiş. Hayirli olsun. İyi is yaptilar sanki ama Erman Kunter olduğu sûrece hicbir şey olmaz Beşiktaş'tan...