Ben Moore

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, sakatlığı sebebiyle bir süre sahalardan uzak kalacak oyuncumuz Marko Arapovic’in yokluğunda Birleşik Amerikalı oyuncu Ben Moore ile anlaşmaya vardı.2.03 m boyundaki oyuncu forvet/pivot pozisyonlarında forma giyiyor.

13 Mayıs 1995’te dünyaya gelen Ben Moore, kolej kariyerini SMU’da tamamladı. 2017-2018 sezonunda ilk profesyonel kontratını NBA takımlarından Indiana Pacers ile imzaladı. Pacers’ın G-League takımı olan Fort Wayne Mad Ants ile birlikte 43 maça çıktı ve 11.7 sayı, 6.4 ribaund, 1.9 asist ve 1 top çalma istatistikleri yakaladı. 2018-19 sezonunu San Antonio Spurs’ün G-League ekibi olan Austin Spurs ile geçirdi. Çıktığı 43 maçta 12.2 sayı, 8.9 ribaund, 2 asist ve 1.3 top çalma istatistikleri yakaladı.

Kariyerini ilk kez bu sezon Avrupa’ya taşıyacak olan Ben Moore’a hoş geldin der, formamız altında başarılı bir sezon dileriz.
 
Şutu fena değildir ama genelde içerden oynamayı sever. Mücadeleci, hırslı ve savunması da iyidir. İyi bir sezon geçirmesini diliyorum.
 
Darüşşafaka Maçın oyuncusu / MVP | @JaminTheFiend 👑

⏰ 31 dakika
🏀 17 sayı (4/8 iki sayı, 1/2 üç sayı, 6/7 serbest atış)
✊ 8 ribaund
🤝 2 asist
✋ 2 top çalma
👊 1 blok
📊 25 verimlilik puanı

(via@YenilmezArmadaa)

Sözleşme uzatalım şimdiden...
 
Son düzenleme:
Bu kadar çokyönlülük, atiklik ve potansiyelle seneye Euroleague yapar büyük ihtimal. Bence de geçen yıl Nigel'la yaptığımız hatayı yapmayalım da sözleşme uzatıp hiç yoktan üçbeş bir şeyler kazanalım.
 
Çok farklı meziyetleri olan bir oyuncu ve bu özelliklerin hepsi takımımıza büyük artılar katıyor. Sene sonuna kadar kesin tutmalıyız hatta seneye bile kendisini tutmak için ikna etmeliyiz.
 
Büyük babası vefat eden Ben Moore, ülkesine dönüp ailesiyle olmak istedi. Kariyerine G-League’de devam etmek istiyormuş. Zaten sözleşmesi de 2 aylıktı.
 

Üst