Benetton: 88 - Galatasaray: 74

ben bu takıma zaman duyulması gerektiğini düşünüyodum en baştan beri ama 2 ay gibi bir zman geçti ve takım hala iyi durumda değil.(canlı izlemediğim ve sadece sonuçlar çerçevesinde konuşuyorum.) türklerin performanslarını biraz daha arttırmaları gerekecek yoksa büyük bir şok yaşayabiliriz sezon içerisinde.bir de bu sene en çok guard mevkiinde sıkıntı yaşayacağız gibi geliyor.ben en baştan stricklanda karşıydım ve hala karşıyım bu formanın ağırlığını kaldıracağını da düşünmüyorum.sezon ortasında gönderilirse hiç şaşırmam.son olarak 1-2 kaliteli türk oyuncu alınsa iyi olabilir.özellikle forvet mevkiine(Bekir Yarangüme olsa iyi olur :=)

Ben artık 'takıma zaman lazım' gibi bahaneler duymak istemem takım neredeyse 2 aydır birlikte oynuyor.Bu uyum sorununu aşmak için basketbolda yeterli bir süre.
Bu takımın bazı sorunları var yapamadıkları var bunlarıda zaman 2 aydır halledemiyorsa,ilerde hallolma ihtimalide baya küçük.
Çıplak gözle izleyemediğimiz için net bir teşhisim yok bu sorunlar hakkında ama aklıma öncelikle 'defans' sorunu geliyor.
Tamam Guroviç 2-3 maçtır hiç mi hiç oynamıyor Murat Hoca'da onu oynatmıyor büyük ihtimal taktik icabı bir hamle bu.O katılınca atacamız sqayılar artacaktır elbet FAKAT savunmaya vasatın üstü bir katkı yapması zor.
Gerekirse sırf savunma sertliği için bir transfer düşünülmeli.

İlk resmi maçı beklemek her sezon en iyi iştir.Orda bir ışık görülürse taraftar gereken zamanı verir.Taraftar ışık olduğuna inanmazsa gereken protestoyu verir.Kazanmaya alışmak önemli şuan.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Ben artık 'takıma zaman lazım' gibi bahaneler duymak istemem takım neredeyse 2 aydır birlikte oynuyor.Bu uyum sorununu aşmak için basketbolda yeterli bir süre.
Bu takımın bazı sorunları var yapamadıkları var bunlarıda zaman 2 aydır halledemiyorsa,ilerde hallolma ihtimalide baya küçük.
Çıplak gözle izleyemediğimiz için net bir teşhisim yok bu sorunlar hakkında ama aklıma öncelikle 'defans' sorunu geliyor.
Tamam Guroviç 2-3 maçtır hiç mi hiç oynamıyor Murat Hoca'da onu oynatmıyor büyük ihtimal taktik icabı bir hamle bu.O katılınca atacamız sqayılar artacaktır elbet FAKAT savunmaya vasatın üstü bir katkı yapması zor.
Gerekirse sırf savunma sertliği için bir transfer düşünülmeli.

ewt ya bu savunmamıza iyi bir transfer lazım.mustafa abi efeste çürümek üzere bi el atsak da alsak bu oyuncuyu.

Hazırlık maçları takımın eksiklerini görmek için yapılır o yüzden şu aşamada hele bir de takımı izlemeden yorum yapmak çok anlamlı değil.Ancak bir de ortada gerçekler var.Her ne olursa olsun hazırlık maçlarında hedefleri olan takımlar bu kadar fazla mağlubiyet almaz,hocaları da bunu istemez.Bu özgüven sorunu yaratabilir.Hazırlık maçı olmasına rağmen Ergin Atamanın son saniyelerde yerinde duramadığını söylesem herhalde inanmazsınız.Sonuç itibariyle başta da belirttiğim gibi hazırlık maçı da olsa bu kadar sayıda fazla mağlubiyet almak bir şeylerin kötü gittiğine işaret olabilir.Bunun dışında takımın rakiplerine kıyasla yeterli derinlikte kadrosunun olmayışı ve nedense yabancı transferlerinde yapılan ciddi yatırımın yerli takviyelerle desteklenmemesi hedeflere ulaşmak da ciddi handikap olarak görünenler.Şuan ki kadro yapısıyla şampiyonluk şansımızı trabzonsporun futboldaki şansı kadar görüyorum.Öndeki 3 takım bizden daha şanslı.Bu düşüncem kadro gereken mevkilere yerli oyuncularla derinleştirilmedikçe değişmeyecek gibi.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Şurada yazan istatistiklere göre Gurovic çok az şut kullanıyor. Neden acaba?

Takımda en iyi giden şey Graves. 11'de 5 üçlük 5'te 5 ikilik ve 16'da 10 şut yüzdesi gerçekten çok iyi.

Cemal'in de attığı 5 sayı üstü her zaman iyidir benim için. Daha önce vermediği katkılar olunca.

E peki kötü olan ne? Savunma gibi görünüyor. 65'te 31 bir şut yüzdemiz var. Rezalet de sayılmaz. Sorunu merak ediyorum cidden.

- Antonio Graves 5/11 ikilik, 5/5 üçlük atmış.

- Hüseyin, Türkiye'ye döndüğü için oynamamış ve Milojevic 5 faulle oyun dışı kalmış, dolayısıyla Cemal Nalga çok süre almış.

- Gurovic'in, son üç maçta performansı dibe vurdu. Neden?...

- Rakip Benetton, 22 serbest atış kullanmış, biz ise sadece 2 serbest atış kullanmışız. Hakemlerin menfi yönde oyuna etkisi olabilir...

Hazırlık maçlarında skor pek önemli değildir fakat, kazanmak karakter meselesidir. Şu ana dek 10 hazırlık maçında 2 galibiyetimiz var, biri Almanya ikinci lig ekibi Bremen'e, diğeri Antalya BŞB.'ye; bu demek oluyorki şu ana dek kazanmak için oynamamışız.

Kamp takvimine göre son hazırlık maçı 28 Eylül'de Triumph Lyubertsy ile oynanacak. O maç Beşiktaş ile oynanacak Türkiye Kupası müsabakası öncesi büyük önem taşıyor. Bu saatten sonra "hazır değiliz, falan-filan fişmekan" gibi mazeretler olamaz!

Artık TBL'nin beşinci haftasına dek hiçbir maçı kaybetmememiz lazım. Ligde beşinci hafta Efes ile oynayacağız, sadece o maç ortadadır...

Şu takımda Strickland ın yerine Gary Neal olsaydı ve 6. yabancı oyuncu olarakta Gaines olsaydı çok kaliteli bir kadro olurdu.
Şimdi savunma yönünde sıkıntı çekiyoruz diyosunuz,Fatih gidince oh be kurtulduk diyenlerde vardı.Fatih belki sayı atmayabilir ama çok iyi savunmacıydı.Cemal gönderseydik o kalsaydı herşey belki daha güzel olurdu.
Bence sorun yönetimde.Çünkü yerli tarnsferini zamanında yapmadı.Asım Pars,Serkan Erdoğan,Barış Ermiş,Kaya Peker ve Kerem Tunçeri gibi çok iyi yerli oyuncular vardı.Bunlardan 2yada 3ünü alsaydık çok rahat olacaktık.
Arkadaşlaer asıl benim meerak ettiğim Guroviç neden az top alıtyor.Graves ondan daha çok top kullanıyor.Kötü mü yapıyor,hayır ama Guroviç te top alması gerekiyor.Bunu yapacak olanda Guard pozisyonundaki oyuncu ama bizim guard oyun kurmasını bilmiyorki.
Ayrıca Murat,Erdem,Hüseyin,Cüneyt gibi tecrübeli oyuncular yeteneklerini,tecrübelerini ve kalitelerini sahaya yansıtırsa daha güzel olurdu.
AH TUFAN ERSÖZ AH!

Suat Aydın' Alıntı:
Şu takımda Strickland ın yerine Gary Neal olsaydı ve 6. yabancı oyuncu olarakta Gaines olsaydı çok kaliteli bir kadro olurdu.
Şimdi savunma yönünde sıkıntı çekiyoruz diyosunuz,Fatih gidince oh be kurtulduk diyenlerde vardı.Fatih belki sayı atmayabilir ama çok iyi savunmacıydı.Cemal gönderseydik o kalsaydı herşey belki daha güzel olurdu.
Bence sorun yönetimde.Çünkü yerli tarnsferini zamanında yapmadı.Asım Pars,Serkan Erdoğan,Barış Ermiş,Kaya Peker ve Kerem Tunçeri gibi çok iyi yerli oyuncular vardı.Bunlardan 2yada 3ünü alsaydık çok rahat olacaktık.
Arkadaşlaer asıl benim meerak ettiğim Guroviç neden az top alıtyor.Graves ondan daha çok top kullanıyor.Kötü mü yapıyor,hayır ama Guroviç te top alması gerekiyor.Bunu yapacak olanda Guard pozisyonundaki oyuncu ama bizim guard oyun kurmasını bilmiyorki.
Ayrıca Murat,Erdem,Hüseyin,Cüneyt gibi tecrübeli oyuncular yeteneklerini,tecrübelerini ve kalitelerini sahaya yansıtırsa daha güzel olurdu.
AH TUFAN ERSÖZ AH!

Levent Topsakal Stricklandın hazırlık maçlarında iyi top oynadığını söylerken sen aksini iddia ediyosun.Ee biz şimdi sana mı yoksa Levent HOCAya mı inanalım???

Bu forumda adam akıllı bi takıma karşı galibiyet haberi okumak için daha kaç maç bekleyeceğiz acaba?
Bu seneki sorun Türk kadromuz olacak. Gerçekten çok, hatta takımın geri kalanından çok çok kaliteli yabancılarımız var.
Savunmamız geçen seneki durumundan çok geride sıradan takımlar bile rahatça 75-80 atıyor.Guroviç'i rakiplerde bizim kadar tanıyor ve diğerleri ile birlikte ona önlem alacaklar. Bu durumda Türk oyuncular farkı belirleyecek olursa-rakiplerin kadrosuna bakınca olacaktır-bu sene zor geçer. Tabi maçları izlemeden ve gerçekten iddialı bir maça çıkmadan bunları söylüyorum.İnşallah hazırlık dönemini iyi tamamlayıp, yapabilirsek 1-2 Türk transfer ile lige iyi başlarız ve yıllardır beklediğimiz şampiyonluğu artık bu sene doyasıya yaşarız.

Ya ben Strickland çok iyi oyuncudur falan demiyorum ama geçen maçta 17 sayı atınca neden 1-2 kişi hariç kimse bu sayıyı görmedi? Onun için izleyelim diyorum. Ben izlediğim Telekom maçında hiç beğenmemiştim ama geçen attığı 17 sayı bana acaba dedirtti.

Lütfen ağır eleştirileri Türkiye Kupası'na kadar erteleyelim. Takımı lige iyi giremezse o zaman eleştirelim. Geçen seneki o berbat Beykoz Kupası ve Türkiye Kupası'nı akıllardan çıkarmayalım. Takım sonunu iyi getirmedi ama o berbat hazırlığa rağmen ligin en iyi giriş takımı oldu.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Ya ben Strickland çok iyi oyuncudur falan demiyorum ama geçen maçta 17 sayı atınca neden 1-2 kişi hariç kimse bu sayıyı görmedi? Onun için izleyelim diyorum. Ben izlediğim Telekom maçında hiç beğenmemiştim ama geçen attığı 17 sayı bana acaba dedirtti.

Lütfen ağır eleştirileri Türkiye Kupası'na kadar erteleyelim. Takımı lige iyi giremezse o zaman eleştirelim. Geçen seneki o berbat Beykoz Kupası ve Türkiye Kupası'nı akıllardan çıkarmayalım. Takım sonunu iyi getirmedi ama o berbat hazırlığa rağmen ligin en iyi giriş takımı oldu.

Abi işlerine geldikleri gibi görüyolar işte..

Takımı canlı olarak izleyen kaç kişi var burada merak ediyorum. Sağdan soldan duyduklarınızla şimdiden felaket tellallığı yapmak ne kadar mantıklı? Şahsen ilk resmi maçta takımı izlemeden herhangi bir eleştiri yapmak istemiyorum. Bütün hazırlık maçlarında yenilsek bile hiç umrumda değil.

Birde şunu belirtmek istiyorum, Benetton'un açılışında yenmemizi beklemiyordum kendi adıma ;)

Suat Aydın' Alıntı:

Tüm suç yönetimde halamın bıyıkları olsaydı da keşke amcam olsaydı..Yönetim İstifa :?

Tabi mağlubiyetler almak kötü birşey. Fakat şuana kadar çoğu kişi takımı izlemedi bile. Murat Hoca'nın neler denediğini ve yaptığını bilemeyiz. En iyi karar Triumph maçı ve Türkiye Kupası olacaktır. Tabiki takımın şu kadrosu itibari ile eksikleri var. Bu eksikler 1-2 yerli transfer ile kapatılacaktır. En iyisi bekleyip görmek...

Zihni Öztürk' Alıntı:
3.sezon oldu neler denediğini halen anlamadınız... Neyse böyle giderse Levent TOPSAKAL asisti değerlendirir...
Abi keşke daha açıklayıcı yazsan:(

hepimiz asıp kesioruz ama mahkumların yerini bilen yok bence olayın özeti bu

Eyüp Kardeşim, bunu bişey bilerek yazmadım.. Ama şubede olan değişim konusunda şaşkınım... Ali Türsan, Levent Topsakal, neye göre kime göre... Erman KUNTER koç olsa Levent Topsakal yardımcısı olacaktı, bi anda teknik menajer oldu.. Antreman da yaptırdığını duyuyorum.. Hakan AYDINOL tarafından şubeye getirildiğini duydum... Bişeyler düşünülerekmi yapıldı bu hamleler acaba.. Murat ÖZYER inde Teknik Menajerlik konusunda çok rahat olduğunu düşünmüyorum.. Bunlar benim düşüncelerim.. Sezon bize herşeyi gösterir... Ama bütçe ve transferler büyüdü.. 4.lük beni kesmez..

Turkbaskette yazana göre adamların sahasında 2.000 seyirciye karşı oynamışız . Bennetton un 6. adamı yanındaymış . Pota altında sıkınıtı yaşayacağımız söleniyordu ama adamlara açık bir ribaunt farkı atmışız . Tek sorun çok faul yapmamızda ve adamları faul çizgisine çok yollamamızdaymış . Buda çalışarak çok rahat aşılacak bir konu . Bence daha sezonun başında asıp,kesmeye gerek yok . Bekleyelim biraz zaman tanıyalım ve ondan sonra harekete geçelim .