Benetton: 88 - Galatasaray: 74

Zihni Öztürk' Alıntı:
Eyüp Kardeşim, bunu bişey bilerek yazmadım.. Ama şubede olan değişim konusunda şaşkınım... Ali Türsan, Levent Topsakal, neye göre kime göre... Erman KUNTER koç olsa Levent Topsakal yardımcısı olacaktı, bi anda teknik menajer oldu.. Antreman da yaptırdığını duyuyorum.. Hakan AYDINOL tarafından şubeye getirildiğini duydum... Bişeyler düşünülerekmi yapıldı bu hamleler acaba.. Murat ÖZYER inde Teknik Menajerlik konusunda çok rahat olduğunu düşünmüyorum.. Bunlar benim düşüncelerim.. Sezon bize herşeyi gösterir... Ama bütçe ve transferler büyüdü.. 4.lük beni kesmez..
Daha iyi anladım abi, saol açıklaman için.

2 şey kesin..görünen köy kılavuz istemez
1.stricklant gitmeli..hiç izlemedim fakat takıma birşey veremeyeceği ortada-hangi mantıkla alındı onu da anlamak mümkün değil
2.uzunlar kesinlikle yetersiz..hüseyin ve polat özellikle yok gibiler..pota altı savunması sıfır
3.tufanın yerine adam almak lazım..tufanı diğer sezona belki hazorlayabilir sağlık kadrosu

bence hazırlık maçlarındaki yenilgiler elbetteki kötü ama bunu fırsat bilerek hocamıza oyuncularımıza ve yönetime eleştiri yapmak tıpkı türk spor medyasında skor tabelacılıgı yapmaya benzer...madem büyük galatasaray taraftarıyız iiyii günde kötü günde bu takıma sahip çıkıcaz...nasılki fb farklı maglubiyetten sonra soyunma odasından takımı geri çagırıp alkışlayan bu taraftar ise iki maglubiyetten sonrada takımına sahip çıkan bu taraftar olmalı bence...tabiki eksik yerlerimiz vardır kimse inkar etmio ama zamanla düselecektir bence illa transfer yapılacaksa mustafa abi ve cenk bu takıma ilaç olur bence yada yönetim belki bi jest yapar ersan ilyasovayı getirir:)

gecen sene de sezon basi dökülüyorduk bir Banvit maci geldi, bütün hava degisti. ;) ama Dacka maci cok zor olacak bence. genc, dinamik ve cok tehlikeli bir takim olacaklar. ilk macta galibiyet cok cok önemli.

Ender Tunasız' Alıntı:
2 şey kesin..görünen köy kılavuz istemez
1.stricklant gitmeli..hiç izlemedim fakat takıma birşey veremeyeceği ortada-hangi mantıkla alındı onu da anlamak mümkün değil
2.uzunlar kesinlikle yetersiz..hüseyin ve polat özellikle yok gibiler..pota altı savunması sıfır
3.tufanın yerine adam almak lazım..tufanı diğer sezona belki hazorlayabilir sağlık kadrosu
1 şey kesin..sen pozitif düşünmeyi bilmeyen birisin..her postun olumsuz görüş..bu kadar olur...
1.madem izlemedin nerden biliosun takıma birşey veremeyeceğini.istatistiklere bir bakıosun strickland 8 sayı.aaaaaa bu strickland'dan cacık olmaz..8 de sayı mı ? mantığın bu sanırım..ama o sayıların yazdığı yerin kenarına baksan benetton maçında 5/2 isabet helios maçında ise 3/3 isabet ile oynamış..yani 2 maçta topu topu 8 şut kullanmış..ve 8/5..top çalma ve asistleride cabası..ztn bu takımın skor yükünü guro,graves ve zizc çekecek..marshall değil...
2.öncelikle şunu belirteyim polat pivot değil..3-4 numara ama rotasyonda 3 numarada kullanılacak genelde..peki neye dayanarak pivotlarımızın yok gibi olduklarını iddaa ediosun..hazırlık maçlarından hiçbirini izledin mi ? hüseyin'in durmadan adam kaçırdığını , zizic'in savunmada uyuduğunu mu gördün? kötü desen yine kabul ama bide sıfır diyor ya...
3. ztn yönetimin çabası buydu..tufan'ın yerine yerli 3 numara almak .. hele bir sezon başlasın daha sonra takımlarında süre alamayan oyuncularla anlaşılacak

Şimdi beni bilenler bilir geldiğinden beri Strickland konusunda şiddetle karşı çıkıyorum. Benim için 20 sayı ortalaması ile oynaması zerre kadar alakadar etmez.

Ben takımı yönetme kabiliyetine bakarım ve Ziziç, Guroviç, Graves, Hüseyin gibi oyuncuları saha içinde yönetecek, onları yönlendirecek bir ağırlığa ve tecrübeye kesinlikle sahip değil. Hele büyük maçları ve o son dakikaları oynayacak bir eleman hiç değil.

Murat Hocayı anlamak mümkün değil, geçen yıl kaç maçı son peryotlardaki 1-2 dakika içinde yediğimiz inanılmaz serilerle kaybetmiştik, hepimizinde ortak görüşü ne Dee ne de Cüneyt'in bu aksaklığı gideremediğiydi. Gel görki 1 numara tercihlerindeki toy eleman seçme hevesini, Şampiyonluk hedefi konulan bir sezonda bile devam ettiriyor olması, inanılır gibi değil...

1 numaraya bizi seviye atlatacak birisini getirecekler derken, şaka gibi Strickland getirildi :? Bu elemanın BJKCT Chatman karşısında ezileceği neredeyse kesin, 1 numarada bu yıl eğer bu tercih değiştirilmez ise kurulan bu kadroya yazık olur, tablo ortadadır, kimse kendini avutmasın, önemli olan o gün içinde kaybetmek değildir, kayıpları önceden görüp ilerideki büyük kayıpların önüne geçmek hatta bunu zafer yolu olarak değiştirmek gerekir...

Eren Aydın' Alıntı:
Recep kardeşim konuştuğun senden 6 yaş büyük biri...
ya eren abi tamamda ender abinin hiç pozitif bir şey yazdığını görmedim..hep yönetime eleştiri,takıma eleştiri .. kısacası hep muhalefet..buna dikkat çekmek istedim..sürçü lisan işlediysem affola diyeyim sözümü bitireyim ...

Murat Olcay Özcan' Alıntı:
ted kolej maçında canlı izlediğim kadarıyla Polatın 3 numara oynaması gibi birşey sözkonusu olamaz. 5 numara bile oynar ama 3 asla.
Aynen katılıyorum o kadar yavaş bir oyuncunun 3 numara oynaması mümkün değildir.

Arkadaşlar Casa Ted maçını izlediğimde dikkatimi şu çekti:
Kötü savunma yapıyor dediğiniz bu takım son 1 dk.da 50-60 kişinin desteğiyle ıslığıyla 10 sayı farkı 2 sayıya getirdi son anda 3 tane 3'lük kaçırmasaydık maçı kazanacaktık
Yani taraftar desteğiyle Ayhan Şahenk'te 3500 kişinin desteğiyle iyi savunma yapar bu takım maçlarımızında hep deplasmanda olduğunu unutmayın...

Suat Aydın' Alıntı:
Şu takımda Strickland ın yerine Gary Neal olsaydı ve 6. yabancı oyuncu olarakta Gaines olsaydı çok kaliteli bir kadro olurdu.
Şimdi savunma yönünde sıkıntı çekiyoruz diyosunuz,Fatih gidince oh be kurtulduk diyenlerde vardı.Fatih belki sayı atmayabilir ama çok iyi savunmacıydı.Cemal gönderseydik o kalsaydı herşey belki daha güzel olurdu.
Bence sorun yönetimde.Çünkü yerli tarnsferini zamanında yapmadı.Asım Pars,Serkan Erdoğan,Barış Ermiş,Kaya Peker ve Kerem Tunçeri gibi çok iyi yerli oyuncular vardı.Bunlardan 2yada 3ünü alsaydık çok rahat olacaktık.
Arkadaşlaer asıl benim meerak ettiğim Guroviç neden az top alıtyor.Graves ondan daha çok top kullanıyor.Kötü mü yapıyor,hayır ama Guroviç te top alması gerekiyor.Bunu yapacak olanda Guard pozisyonundaki oyuncu ama bizim guard oyun kurmasını bilmiyorki.
Ayrıca Murat,Erdem,Hüseyin,Cüneyt gibi tecrübeli oyuncular yeteneklerini,tecrübelerini ve kalitelerini sahaya yansıtırsa daha güzel olurdu.
AH TUFAN ERSÖZ AH!

Senin dediğin Neil ve Gaines demek bu takıma ek olarak neler getiriyor acaba ekonomik olarak düşündünmü bunu?Gaines dediğin adam kenarda oturmayı istermi GS'a niye gelmişti acaba o takımından ayrılıp biliyormusun?
Savunma zaafımız var derken sence sadece boyalı alan sıkıntımızmı var?Biz daha ziyade dış adamları tutamayız bu kadroyla.Fatih'e hala güle güle demek isterim zira olsa bile tüm maç oyniyacağı 10 dk.Geri kalan 30 dakikada defansı kim yapacaktı?Anlıcağın bu Fatih'le olacak iş değil çok daha değişik bir problem.Mustafa Abi en iyi çözüm gibi?

Şu takımı izlemeden istatistiklerle ameliyat ediyorsunuz ya sizi Hagi'ye havale ediyorum.
Onun istatistikleri metin türel'e nasıl etek yaptığını hatırlayın:)