Besiktas:83-Galatasaray:64

Şurasi cok net goruluyor ki Halil Uner oldugu muddetce basketbol kulubumuzde bir kenetlenme olabilmesi mumkun degil. Bu aci ama gercek.

Elbette hepimiz icin onemli olan sey o sanli formadir. Ama bu isin birde gonul yani var.. Bazi seyleri ben bir taraftar olarak asla kabullenemem ve kendi capimda buna tepki gostermek bir taraftar olarak en dogal hakkimdir. Mesela futbol takimimizin gidipte fakyeli transfer etmesini kabullenemem.
Veya olabilecek en ucuk ornegi vereyim ki ne demek istedigim daha net belli olsun.. Selcuk Yula'yi futbol subesi sorumluluguna getirirsek bunu kabullenebilecek bir Galatasaray'li var mi aranizda? "Ben hicbirsey olmamis gibi gider takimimi desteklerim" diyebilir misiniz? Ben kendi adima konusayim ki diyemem bunu.. Ve Selcuk Yula gidinceye kadar o tribune birdaha gitmem. Gonlumden yine Galatasaray'in basarili olmasini isterim ama asla maclara gitmem, durumu kabullenemedigim icin.

İşte basket takimiyla ilgili olarakta boyle dusunuyorum. Benim Galatasarayliligim Halil Uner gibi bir pisligi kabullenemiyor.. Belki yanlis dusunuyorum ama boyle hissediyorum.
Hadi genc takimlarda falan bir derecede, ulen A takimin kocu herkesin gozu onunde oyuncuyu nasil dover yahu? Koskoca Galatasaray'in bir prestiji, agirligi yok mu? Ve arkadaslar; bunu nasil savunursunuz allahaskina? NBA'de Kobe Bryant'a kocu herkesin onunde boyle bir hareket yapsa 5 dakika daha koltugunda oturabilir mi? Hani bunun bile yapilacak yeri vardir.. Eger cok kizdiysan git soyunma odasinda ne yapacaksan yap, herkesin gozu onunde Galatasaray'i rezil edecek sekilde yapma! Gerci Halil Uner'in soyunma odasi icraatleride bir efsane gibi kulaktan kulaga yayiliyor. Oyunculara silah cekme hadisesi falan.. Eh yakinda kafasi atarsa maclarda da turnikeyi kaciran oyuncuya 1,2 el ates ederse sasirmam artik! Halil'dir bu ne yapsa yeridir!!
Umarim Halil Uner'le 100. yilimizda kume dusme acisinida tatmayiz..

Saygilar,

dedim ya ben buradaki galatasaraylılık kavramını anlayamıyorum. fatih galatasaraylı halil galatasaraylı biz değiliz.

galatasaraylılık galatasarayın menfaatini herşeyin önüne koymaktır. bunu yapamıyorsanız galatasaraylı olamazsınız olsa olsa galatasaray sempatizanı olabilirsiniz. uefa başkanı johansson ile bülent korkmaz arasında bir fark var di mi.

halil bu takıma yakışmıyorsa ve çoğunluk yakışmadığında hemfikirse bu adamı orada oturtmanın mantığı nedir oturtmaya devam eden hata yapıyor diye ben de hata yapmak zorunda değilim. bu adam geçmişteki başarılarıyla karakteriyle galatasaraya yakışıyor kardeşim diyebilen var mı içinize. bu adamın orada olmaması galatasarayın menfaatinedir ve orada olmaması için gereken bu taraftarca yapılmalıdır.

işte röportaj yukarıda galatasaraylı mı değil mi okuyun nereye giderse oranın nabzına göre şerbeti veriyor. insanda biraz gurur olur bir şeyin arkasında durmayı becerebilr ama nerde.

Tokat olayı doğruysa harbiden Halil Üner'in bu kulüpte işi yok.Cihad Şahin gibi geçen yıl aldığımız az sayıda galibiyette büyük payı olan ve bana göre kendisinden daha çok Galatasaraylı olan bir oyuncuya vuramaz.Ayrıca ikili oynadığı da fenerlist.org'ta çıkan yazıdan ortaya çıkıyor.Ben bu yazıyı geçen yıl Halil Üner'i desteklemiş biri olarak yazıyorum.Halil Üner gibi ikili oynayan antrenörler geçicidir ama Cihad gibi gerçek Galatasaraylılar kalıcıdır.Ama mecburen Halil Üner'i desteklemek zorundayız çünkü takımı yine ona emanet ettik ve iyi bir kadro kurduk.Bu saatten sonra ne kadar konuşsak boş.Ligin başlamasına 3 hafta kala antrenör değiştiremeyiz.

:)

tabi yahu, hep beraber kenetlenelim hatta HEİL ÜNER! i de omuzlarımızda taşıyıp ayağını yere bastırmayalım.

Sanıyorum yeşilyurt voleybol takımı antrenörüydü oyuncusunu tokatlaması televizyona yansıdı diye kovulup bir daha da iş bulamamıştı.Uyduruk bir bayan voleybol takımı kadar bile olamıyoruz ona yanıyorum ben.

Gerçi böyle taraftara,böyle yönetime böylesi yakışır.Halil Üner'in yaptığının doğallıktan çıkması için sanıyorum cihadı bıçaklaması gerekecekti.Ne kadar vurdumduymaz olduk yahu...

Vur hoca vur ,elini korkak alıştırma,nasıl olsa seni bağrımıza bastık,hem sen ayrılırsan kim koç olur koskoca galatasaraya...

HALİL HOCA BİZİ BIRAKMA

Ya nooolur şu olayı 1azcık arka plana atalım sezon başı üstünde durmayalım. Bu arada bazı arkadaşlar sitem etmiş yok olayı görenler niye yazmadı diye...
Olay benim önümde oldu ama şiddet okadar değildi he gerçekten merak mı ediyorsunuz?

tepki

sevgili ali emre yazıyı aşağı yukarı aynı zamanda yazmışız o yüzden seninkini görmeden yazdım.Bazı işler kötüye giderse tepkinizi koyarmışsızınız(ki çoğul konuşma x sadece değiştirebileceği işlerle uğraştığını söyledi,halil ünerin dokunulmaz olduğunun farkında) ,peki bu bazı işlerin daha kötüye gitmesi nasıl olur? Takım geçen yılı küme düşmenin 1 üstünde bitirdi ve koç oyuncuları fırsat buldukça dövüyor( şiddetsiz şekilde? Evet bedevi kardeşim şiddeti umurumda değil) Bunun daha kötüsü takımın küme düşüp halil ünerin oyuncuları bıçaklaması veya kafalarını duvara vurup burunlarını falan kırması mıdır? Allah aşkına söyleyiver bu bahsettiğin tepkiyi hangi durumda koyacaksın...

Goruyorumki Halil Unerin gitmesi icin takimin basarili bile olmamasini isteyen cok insan var burada.
ever rb anlayislarimiz farkli.Kimse denilen seyleri okumuyor anlamak istemiyor.
NBA le bile karsilastirildi burasi.Efendiler burasi Turkiye Ligi.Gidin once bir Cihad a sorun ne dusunuyor bu konuyla ilgili.ondan sonra ahkam kesin.Herkes kendi gorevini yapsin yeter.
Bu da benim bu konuyla ilgili son postumdur.
Umarim kimse maca gelmez,kimse destek vermez,takimda kume duserde Halil Uner den kurtuluruz.oh be.

Hadi kalin saglicakla.

Efendiler burasi Turkiye Ligi.Gidin once bir Cihad a sorun ne dusunuyor bu konuyla ilgili.ondan sonra ahkam kesin.
----------------------------------------------------
Bunu ciddi mi söylüyorsun yoksa basit bir savunma mekanizması mı?

Cihad'ın ne düşündüğü zerre umurum değil. İsterse Cihad "Hocamdır vurur da azıma da eder" diyecek karakterde biri olsun. Burası GS kulübü belli gelenekleri görenekleri olan, belli prensipler doğrultusunda hareket etmesi gereken bir kulüp.

NBA le kim karşılaştırdı bilmiyorum ama benim mesajımı kasdediyorsan verdiğim örnek NBA değil NCAA den. YAni üniversite takımı(amatör takım yani).. Bak yukarıda yeşilyurt voleybol takımı örnek verilmiş. Bir Üniversite takımı ya da bayan voleybol kulübü kadar bile prensiplerimiz yoksa gerçekten yazık yahu...

Ya kardeşim ben weya biz(yani sizler gibi H.Ünere laf sölemyenler olarak) ne H.Ünerin bilmemnesiyiz nede başka 1 şey geçen sezonlarda da bunun mücadelesini çok werdik bu sezonda aynı şeyleri yaşayacağımız( takım kazansın biz onları sırtımızda taşıyalım diyen tipler ALLAH IM YA) GÖZÜKÜYOR.
Olayı en iyi gören benle x olayda şöle gerçekleşti:
Takım bocalamaya başlayınca halil hoca mola aldı. Molada da 2 hücüm çok kötü sawunma yapan Cihad a wede takıma GEÇEN SENE KİMSE BİZE YANİ TAKIMA KÖTÜ OLDUĞUMUZ İÇİN ACIMADI HÜCUMDA HERŞEYE TAMAM EYWALLAH DERİM AMA SAWUNMADA KİMSENİN HATA YAPMA LÜKSÜ YOK DEDİ SİZİN DEDİĞİNİZ TOKAT OLAYINA GELİNCE CİHAD KAFASINI YER DOĞRU EĞMİŞTİ WE HALİL HOCA ONA KONUŞURKEN KAFASINI KALDIRMASI İÇİN SURATINI ÇENESİNİ YUKARI DOĞRU KALDIRMIŞTIR YANİ UFAK ÇAPLI İTELEME DİYELİM ok ya tamam ogün maçı gerçekten Cihad üzzerine kurmuş ve onun üzerine oynataya çalışlmıştır. We 1 az fazlacada Cihada çıkışmıştır olay bu...

x çabamız küme düştükten sonra halilden kurtulmak değil halilden kurtulup küme düşmemek bilmem anlatabiliyor muyum. bu adamın takıma gram katkısı yok orda kimse oturmasa bari taraftar gelir daha çok faydası olur bu takıma.

biz neden bu kadar tepkisiz bir toplum olduk. anladığım kadarıyla birkaç kişi hariç herkes halilin bu takıma yakışmadığına hemfikir. bu insanlardan da bir kısmı galatasarayın başında mecbur destekleyeceğiz diyor. ben de diyorum ki bu takım koçsuz kalmaz illa ki halilden daha karakterli biri çıkar çalıştıracak. varsın 3-4 haftamız ziyan olsun senelerimiz daha da önemlisi değerlerimiz ziyan olacağına.

ha biz ne yapabiliriz ki diyen varsa bülent korkmazın geçen seneki yeriyle bu seneki yerini düşünsün taraftarın isterse neler yapacağını daha iyi anlar. burdaki insanların vereceği tepki diğer platformlardan daha fazla ses getirecektir çünkü buradaki insanların çoğu basketbolu bilen ve galatasarayı uzun süredir takip eden insanlar. lütfen sadece galatasaraylılığınızı ön plana alarak tekrar düşünün o benchte halilin oturması sizi rahatsız etmiyor mu

Arkadaşlar prensiblerden bahsediliyor yok Yeşilyurt'un hocası görevinden alınmış iş bulamamış F.Terim'de Emre'yi tartakladı kimse çıtı çıkarmadı.o zaman kulüp prensebiyse Terimin neden görevine son verilmedi.
Maça giden arkadaşlarımızdan Bahtsisbedewide olayı anlattı bu kadar büyütmenin anlamı yok pireyi deve yapmayalım.

SEKO' Alıntı:
Arkada?lar prensiblerden bahsediliyor yok Ye?ilyurt'un hocas? görevinden al?nm?? i? bulamam?? F.Terim'de Emre'yi tartaklad? kimse ç?t? ç?karmad?.o zaman kulüp prensebiyse Terimin neden görevine son verilmedi.
Maça giden arkada?lar?m?zdan Bahtsisbedewide olay? anlatt? bu kadar büyütmenin anlam? yok pireyi deve yapmayal?m.
Terim'in futbolcusunu tekme tokat tartakladigi hicbiryerde gorulmemis.
Sozleri ile tartaklar ama.. Her turlu.
Eh Terim ile Halil Uner'i "ebilite" acisindan ayni kefeye koymak da biraz capsizlik olur.. Ole olmus.

HE yaw duyan da H.Üner bizi Saporta şampiyonu yaptı da bu tip hareketlerine göz yummuyoruz sanacak.. Terim'in küfür vs tarzı hareketlerini de hiçbirzaman onaylamadım ki onun da camiaya yakışamayacak birtakım hareketleri olmuştur ve de bu nedenle eleştirilmiştir.

HAdi o başarılıydı bir nebze sineye çekilebilir diyelim(ki gerçekten prensipleri olan kulüp bunları da sineye çekmez o ayrı. Henüz o mertebeye gelemedik toplum olarak). HAlil Üner'in savunulacak neyi var allahaşkına? Şampiyonluk sözlerini telaffuz ederek girdiği ligde küme düşmekten son hafta kurtulacaksın bir de ona buna tokat sallayacaksın. Ağır ol Halil efendi demezler mi adama?

Biri çıksın desin ki "HAlil Üner'in şu yönü çok iyidir" Vallahi çok merak ediyorum bu adamın iyi olduğu hang konu var? Taktik-teknik desen pek bir numara yok geçen sene de daha önce de gördük. Terbiye desen sıfır. GS a yakışan hangi özelliği var? GS lı olmadığını da kendisi ifade etmiş. Ne kaldı geriye? Kocaman bir sıfır.

zoban terimin emreyi tartaklamasını herhalde ben serap gördüm.
ozzy yok ligi sondan 3ncü bitirmiş 5sınıf malzemete birinci sınıf işçilik istiyorsunuz Halil ÜNER rağmetli Aydan SİYAVUŞ ve Faruk AKAGÜN'LE beraber basketbol takımımıza en iyi hizmet veren koçtur.derdinizi gidin koçla halledin adam hodri meydan diyor.

ozzy yok ligi sondan 3ncü bitirmiş 5sınıf malzemete birinci sınıf işçilik istiyorsunuz Halil ÜNER rağmetli Aydan SİYAVUŞ ve Faruk AKAGÜN'LE beraber basketbol takımımıza en iyi hizmet veren koçtur.derdinizi gidin koçla halledin adam hodri meydan diyor.
--------------------------------------------

Şampiyonluk lafını telaffuz eden kimdi acaba? Eski forumda topic açılmıştı "Şampiyonluk hayal değil" gibisinden bir yazısı vardı bu zat-ı muhterem'in. Yoksa serap mıydı? ŞAmpiyonluk hayal değil derken elinde kaçıncı sınıf malzeme olduğunun farkında deil miymiş?

Kime ne için hodri meydan diyormuş? Açarsan seviniriz. Gelsin forumda sorulara yanıt versin hodri meydan diyorsa.

beyler ynlış anlamyınben her 2 taraflada içli dışlkı olduğum için diyorum ki madem sizlerin kafanıza takılan bazı şeyler war tamam askere gitmeden önce 1 güzellik yaapayım halil hocayla konuşiyim 1 plartform şeklinde herkez açık açık içinmde ne warsa ( tabiki belli sınırlar içinde bu her 2 taraf içinde geçerli) döksün KABUL MU???

ben daha önce - hodri meydan madem ayarlayın görüşelim - dedim zaten. ama ilgilenen çıkmadı

madem bu kadar galatasaraylı halil gelsin haftaya kayseri maçından önce meşale de ya da stad çevresinde herhangi bir yerde bütün galatasaraylılarla beraber konuşalım etekteki taşları dökelim. ben o zaman harbi hodri meydan demiş derim delikanlı abiye.

VAlla iyi olur. Sonuçta adamla kavga edecek değiliz medeni şekilde ne düşünüyorsak sorarız. Ancak ben İstanbul'da yaşamıyorum. Yüz yüze görüşme olacaksa muhtemelen katılamam. Ama bu tip bir girişim (hatta yüz yüze olması çok daha iyi) iyi olur. Benim soracağım sorulara benzer soruları soracak arkadaşlar var zaten burada.