Beşiktaşa Ülker grubundan ek bütçe desteği..ya biz

Re: beşiktaşa ülker grubundan ek bütçe desteği..ya biz

Adamlar kendi evinde ligin dibinde bulunan Ted Kolej, Seçuk Üni gibi takımlardan çok şanslı bir şekilde kurtuldular.

Karşıyaka'ya, Telekom'a 1-0 geride başlıyorlar. Kendi evlerinde bize kaybettiler. Efes'i çok kötü zamanında, Fener'i de sakatlarının çok olduğu bir zamanda yakalayıp yendiler.

Grup 3.sünün finansal zorluklardan dolayı çekildiği, 2. olan takımın Amerikalısının olmadığı bir gruptan namağlup çıktılar. Orada da Zeleznik karşısında kendi evinde tel tel döküldüler, son saniye şutu girmeyince ünvanlarını korudular...

Vs vs

Biz gruptan 7-3 çıktık. Geçen senenin Fiba Eurocup şampiyonunu yendik. Şu an lig lideriyiz. Efes dışında bütün rakiplerimizi yendik. Cafe Crown adını yeterince duyurmadık mı acaba ?

Beşiktaş'a çekilen kıyağın haddi hesabı yok. Apodaca, Dalmau, Shumpert bu üçlünün maliyeti en az 2 milyon dolar. Kaya, Nicevic, Drobnjak üçlüsü de en az 1.5 milyon dolar derseniz bütçelerinin ne alemde
olduğunu görürsünüz. Bu adamlar Drobnjak'ı Türk statüsünde oynatıp, bu parayla bir tane daha yabancı da alırlar.

Biz niye benzer bir talepte bulunmuyoruz anlamıyorum

Bence Ulker grubu 3 buyuk klube de aynı miktarda sponsorluk anlasması yapmıstır. Bunu Galatasaray daha cok futbol ve borc odemesi olarak kullanıyor aynı Bjk gibi. Fener lede basketbol agırlıklı bı anlasması varmıs gıbı gelıyor.Zaten aynı miktarda paralar verilmese kabul edilmezdi bu anlasmalar.
Ama acıkcası bir grubun 3 takımada sponsor olması ciddi bir sorundur. Sampiyonu belirlemek onların elinde oluyor tipki gecen sene oldugu gibi ama ne yazık ki kluplerimizin cevresinde zilyon tane sponsor firma yok ki aralarından secim yapabilsinler.
Ulkerin bu durumdaki bize olan faydası uzun vadede (umarım cok uzamaz)olucaktır . Eger bu destek boyle gıderse basketbol, 3 buyuklerin sayesinde daha cok rating alacak, bir marka degeri olup gazete ve tv lerde daha cok yer alıcak. Iste bu durum gercekleştiğinde başka gruplarda sponsor olmak için başvuruda bulunabilirler.

bende artık ülkerin her takıma aynı desteği verdiğini düşünmüyom özellikle bu beşiktaşaş yapıln kıyaktn sonra ben cede artık takım gelecek sene k, sponsorluk anlaşmasının gözden geçirmeli...

arkadaşlar benim aklımdan efes in bizimtakılmla birleşmesi geçiyo aynı fülker gibi adımızda galatasaray efes olsun çok harika olur..

Ergin Hoca kamuoyu yanlış anladı. Sözkonusu ek destek ancak kupalardan birini aldığımızda olucak ( üçünüde saydı herhalde herhangi biridir) şimdiye kadar ki ek destek sadece yüz bin USD dedi onuda tur primi olarak dağıtmışlar.

Akatlarda yaptıkları şov neyin şovuydu o zaman ? Ellerinde kocaman ve bol rakamlı bir çek vardı sanki kameralara poz verirken.

ergin ataman lig te türkiye kupasında ve uleb te şampiyon olurlarsa bu parayı almaya hak kazanabileceklerini söyledi.yiğiter uluğ da nba şampiyonluğu yokmu diye espri yaptı.burda ya bizden çekinip böyle bir şeyler ortaya çıktı yada ülker rezaleti.insanları saf yerine koyup istediklerini yapıyorlar.

Ergin hoca kazı çevirdi :D

Ulker ile sponsorluk anlasmasi yapacagimiza,seneye Lukoil,Gazprom ile anlasma yapalim daha iyi.Neden hep turk sirketlerini seceriz anlamis degilim..Hic olmassa Roman Abrahamovic abimizin gozu Turkiye'de su aralar,sik sik Rus medyasinda yer aliyor.O kadar iyilik yapmak istiyorsa,iste Galatasaray,iste firsat,iste tanitim.. Lukoil Galatasaray seklinde neden olmasin mesela....Ulker,Vestel bunlar uzun vadeli faydadan cok zarar getirir.Musluklari bir kapasalar iste o zaman yandi gulum keten helva!

Güzel bir olay. 10 maçta galibiyet alıp ses getiriyorsun ve sponsorunda bu başarıyı ödüllendiriyor. Umarım bu tip örnekler katlanarak çoğalır.

ben de verilen tepkiyi anlamıyorum. adamlar uleb tarihinde ilk defa 10da 10 yaptılar. sponsorunun istediği reklamı yapıp here cola turka ismini yazdırdılar. maçtanb sonra rekor pankartıyla bütün kameralara poz verdiler. sponsor da kıyagını yaptı tabi ki. burda tepki gösterilcek bişey göremiyorum ben kendi adıma.

Emir Kalyoncu' Alıntı:
Ulker ile sponsorluk anlasmasi yapacagimiza,seneye Lukoil,Gazprom ile anlasma yapalim daha iyi.Neden hep turk sirketlerini seceriz anlamis degilim..Hic olmassa Roman Abrahamovic abimizin gozu Turkiye'de su aralar,sik sik Rus medyasinda yer aliyor.O kadar iyilik yapmak istiyorsa,iste Galatasaray,iste firsat,iste tanitim.. Lukoil Galatasaray seklinde neden olmasin mesela....Ulker,Vestel bunlar uzun vadeli faydadan cok zarar getirir.Musluklari bir kapasalar iste o zaman yandi gulum keten helva!

Bu gibi popüler Şirketler'in yaşamlarını sürdürülebilirlikleri uzun yıllar için garanti değildir.Heleki bu yer RUSYA ise çok iyi düşünmek gerekir.

Kendi ülkende hareketlerini izleyebildiğim,güvenebildiğin,tanıdık,sağlam Holdingler,şirketler varken macera aramanın bir anlamı olmamalı bence.Heleki bu işler öle kolay değil ha deyince olmuyor Lukoil GS biz unutmayın hala vakıflar kanununa bağlıyız.Ülker bile FB ÜLKER şeklinde camia ismi önde gelir her zaman 2.kısımda olamaz.

Ali Demirci' Alıntı:
[quote="Emir Kalyoncu":33avsbey]Ulker ile sponsorluk anlasmasi yapacagimiza,seneye Lukoil,Gazprom ile anlasma yapalim daha iyi.Neden hep turk sirketlerini seceriz anlamis degilim..Hic olmassa Roman Abrahamovic abimizin gozu Turkiye'de su aralar,sik sik Rus medyasinda yer aliyor.O kadar iyilik yapmak istiyorsa,iste Galatasaray,iste firsat,iste tanitim.. Lukoil Galatasaray seklinde neden olmasin mesela....Ulker,Vestel bunlar uzun vadeli faydadan cok zarar getirir.Musluklari bir kapasalar iste o zaman yandi gulum keten helva!

Bu gibi popüler Şirketler'in yaşamlarını sürdürülebilirlikleri uzun yıllar için garanti değildir.Heleki bu yer RUSYA ise çok iyi düşünmek gerekir.

Kendi ülkende hareketlerini izleyebildiğim,güvenebildiğin,tanıdık,sağlam Holdingler,şirketler varken macera aramanın bir anlamı olmamalı bence.Heleki bu işler öle kolay değil ha deyince olmuyor Lukoil GS biz unutmayın hala vakıflar kanununa bağlıyız.Ülker bile FB ÜLKER şeklinde camia ismi önde gelir her zaman 2.kısımda olamaz.[/quote:33avsbey]

Gazprom'un en azindan 45 senelik omru var diyorlar.Bilindigi uzere 45 sene sonra Rusyada petrol sikintisi bas gosterecek tum dunyada oldugu gibi..Acaba diyorum Roman'in Chelsea'yi satin aldigi gibi GS'i da satin almasi nasil olurdu?Hani boyle bir seyin olma ihtimali sayet tabiiki varsa..

Acikcasi ben yabanci sirketlere turk sirketlerinden daha cok guveniyorum..Bunun basketbolda ornegi ise mevcuttur..Kombassan,Tofas vs.gibi firmalarin Turk basketbol tarihine kattiklari artik rezillik mi diyim bilmiyorum ortadadir!!

Tam emin değilim ancak dışarıdan sponsor alma konusunda kanunlar sorun çıkarıyor galiba. Sene başında Beşiktaş Futbol Takımına ''Bwin'' sponsor olabirdi. Ancak bu kanunlar nedeniyle olmadı. En azından basına böyle yansıdı. Bu iş kolay değil...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Tam emin değilim ancak dışarıdan sponsor alma konusunda kanunlar sorun çıkarıyor galiba. Sene başında Beşiktaş Futbol Takımına ''Bwin'' sponsor olabirdi. Ancak bu kanunlar nedeniyle olmadı. En azından basına böyle yansıdı. Bu iş kolay değil...

Turkiye'de su kanunlar!!! Hm,aklima cok iyi bir sey geldi aslinda..Biraz politik olcak ama,AB bize baski yapiyorya bir cok seyde,yok su kanunda duzenleme yapilmali vs..AB'ne diceksin yabanci sponsorluk alma serbest olacak gibisinden bunun yolunu acacaksin aslinda..AB'ne bu oneriyi sunmak lazim aslinda,resmi sitesinden oneriler kisminda..Biraz cilginca bir hareket belki ama,deger..Bu ulkede adam akilli kimse yokki!

Uğur YILMAZ' Alıntı:

bjk nin yaşadığı sorun o şirketin bir kumar şirketi olduğu diye hatırlıyorum. Ayrıca Türkiye şartlarının üstünde teklif vermişlerdi.
Yabancı sponsorları var Galatasaray'ın zaten. samsung, adidas bir ara aviva vardı mesela. Sponsor olabiliyorlarsa newden isim hakkı verilmesin. Ayrıca avivanın pazara giriş reklamını hatırlar mısınız bilmem 300 yıllık güvence diyorlardı. Adamlar 300 senedir ayaktalar ama Türk sermayesi en iyimser tahminle daha 40-50 senelik tabi çoğuda yabancı destekli.

arkadaşlar febe ye isim hakkı ve oyuncularını +maddi kaygı olmaması için kesenin ağzını açan bu şekilde bilmem kaç sene sonrasında febe yi şampiyon yapan ğüçler beşiktaş içinde aynı provakasyon ve istek içerisindedirler .her dalda her alanda kendi yagında kavrulan kulüp içerisinde ve dışarısında gercekten bir armada olan Galatasaray spor kulübü türkiyenin adını ve kendi namını her zaman tek başına biz taraftarları ve yürekli sporcuları ile kazanmıştır.Kaldıki bugüne kadar bu şekilde geldik bundan sonrada bu tarz sponsor adı altında olan güçlere kendimizi teslim etmiyecegiz.

:shock: Dostlar bazı arkadaşlar belirtmiş ama benimde bildiğim kadarıyla ergin ataman baya bir şart saydı parayı alabilmemeiz için dedi ve dert yandı doğrumu bilmiyorum ama benim asıl çifte standart düşüncem yayın fiyaskosu ntv ve kanallarının bakın bizde anatalya deplasmanına gitmiştik o kadar çekişmeli zor bir deplasmanı yayınlamadılar ntv spora bir baktım pazar fb nin maçını veriyor ama

Üşenmeden buldum.

bjk-colaturka2.jpg

Ah be ah be.

Burak Barut' Alıntı:
O para ek bütçe değil sadece prim oalrak verilmesini düşünüyorlar Lig-Kupa-Uleb'i alırsak diye dedi.

Aynen oyle.
Ergin Ataman Kanal 24'te katildigi programda "100 bin dolar verildi,bunu takima hemen dagittik. 1 milyon 350bin dolarlik ek butce eger 3 kupadan 1'ini kazanirsak verilecek. Su anlik oyle bir sey yok" diye aciklama da bulundu.

Dikkate alirsiniz umarim, bir kayrilma veya Ulker'in bizi ekstra sevdigi filan yok. Kaldi ki, Ergin Ataman Ulker'den cok buyuk bir yardim gelmedigini, butcemizin 4.5 milyon dolarlik cok buyuk kisminin kulubumuz icerisinden verildigini de ayrica vurguladi o gun.