BOYKOT!!!!

G.Saray'lı basketbolculardan boykot
(FLAŞ) Beko Basketbol Ligi'ne şampiyonluk parolasıyla başlayan Galatasaray Cafe Crown'da büyük şok! NTVSpor kanalında çıkan habere göre erkek basketbol takımının oyuncuları, 3 aydır paralarını alamadıkları gerekçesiyle Çarşamba günü yapılan idmana çıkmadı.
Konuyla ilgili gelişmeleri an be an Sporx'te bulabilirsiniz...

06.05.2009
Kaynak : Sporx.com
Belkide bulamıdığımız cevap budur.Çok yazık

helal olsun yönetime.Çalışan işçine zamanında paranı vermezsen verim alamazsın.Adnan Polat kendi işyerinde 3 ay maaş vermeden işçi çalıtırsa ne olur acaba merak ediyorum.

Futbol takımının son şampiyonluğunu hatırlıyorumda para yok, başta teknik direktör yok, yok oğlu yok.

Acaba bu kötü basketbol'un sebebi bu olabilir mi ?

Kaan Can Garip' Alıntı:
Futbol takımının son şampiyonluğunu hatırlıyorumda para yok, başta teknik direktör yok, yok oğlu yok.

Acaba bu kötü basketbol'un sebebi bu olabilir mi ?

Sahsen ben 3 ay maas alamazsam yaptigim isten hayir gelmez. Kimse bu konuda futbol takimi parasiz sampiyon oldu siz niye olmuyorsunuz diye suclayamaz. Zira futbolcular bir sene para almasalarda cok rahat kendilerini idare edebilirler. Basketbolcularda olay cok farkli. Bankalar kredi kartlarina %10 aylik faizi geciriorlar maasini alamiyormus aciyalim demiyorlar...

Oyuncuların epey süredir maaş alamadıkları biliniyordu ama, olayın bu raddeye varması maalesef kulübün imajını zedeledi.

10 milyon dolar civarı bir harcama yapıldı. Sponsor 5 milyon dolar verdi, yöneticiler de hesapta 5 milyon dolar verecekti... Kulüp mali sıkıntı yaşayınca kendi hesaplarına düşen parayı veremediler ve maalesef olay oyuncuların antrenmana çıkmamasına kadar büyüdü.

O kadar büyük yanlışlar yapılıyor ki, artık ne desek beyhude... Önce sadece yabancı oyunculara ödeme yapmayı düşünmüşler, sonra yerli oyuncuların buna tepki vereceğini anlayarak vazgeçmişler. Şubeyi yönetenler ne yazık ki profesyonel idarecilikten bir haber...

Madem garanti paranız yoktu, sıkıntı vardı, neden 10 milyon dolarlık kadro kurdunuz diye sormazlar mı?! Sponsordan geldiği kadarını harcasaydınız, bundan daha kötü olmazdı. Zira takım zaten harcanan paranın hakkını vermedi, böyle bir staff'la veremezdi de...

Ne yazık ki çok düzensiz bir düzen var!
Üzücü bir durum...

Bu haber eğer doğruysa bir çok şeyi açıklıyor.Bu kadar iyi bir takım kendi kafasına göre oynasa bu kadar kötü oynayamazdı yoksa.Bu haberin en kısa zamanda resmi sitemiz tarafından yalanlanmasını bekliyorum.Yoksa vay halimize...

Kesin Tolliver da parasını alamadığı için pota altını bırakıp direk 3'lüklere yöneliyordur. Para alamamak büyük bir sorun. Ama bu takımın baş sorunu sistemsizlik.

Niye bu kadar şaşırıyorsunuz ki !!! ben bu haberi yazıp konu açtığımda hadi canım bu haber doğru değil diyordunuz.

Şimdi ne değişti!!!!

Şu anda dünyadaki birçok takımda bu sorun var zaten...Düzenli olarak oyuncu taksitleri ödeyen takım sayısı bir elin parmaklarını geçmez...Küresel krizde takımları bırakın şirketlerde yerel yönetimlerde bile maaşlarını alamayan birçok insan var ayrıca belirtmek gerekirki bunlar şanslı olanlar işten atılmadıkları için...Oynadıkları saçma sapan oyunun nedeni bu olamaz,olmamalı...Aldıkları ücretler karşılığında takıma ne katkı vermiş o beyefendiler buda başka bir ayrıntı...Anteremana çıkmayanlara 3 aylık paraları yatırılsın ve yol verilsin...Zaten bu takımdan ne köy olur ne kasaba...Tabii bunlar benim olayı kavrayışım ve yorumum...

Mithat Duran' Alıntı:
Niye bu kadar şaşırıyorsunuz ki !!! ben bu haberi yazıp konu açtığımda hadi canım bu haber doğru değil diyordunuz.

Şimdi ne değişti!!!!

Mithat Bey ben kendi adıma cevap vereyim size.Ben sizin açtığınız başlığı görmedim.Ama bu konuya şaşırmamın sebebi paralarının yatırılmaması değil.Her takımda olur böyle şeyler ama oyuncular bunu bahane edip antremana çıkmıyorsa bi sorun var demektir.

Yönetime teşekkür ederim. Bazı insanların eline çok güzel koz verdiniz. 2 senedir söylüyoruz ama değişen bir şey yok. İYİ YÖNETİLEMİYORUZ. :( İnşallah taraftarımızdan başlayarak daha iyi bir Kulüp olma yolunda düzenli adımlar atılır. Böyle giderse değerlerimizide kaybedeceğiz. Sayın Ahmet Dedehayır lütfen sene sonunda görevinizi bırakın , yapamadıklarınız yüzünden daha kötü durumlara düşmeyelim.

Ayrıca belirtmek isterim Mithat bey'in bir süre önce verdiği bilgiyi dikkate alıp ona göre yorum yapmamızdada yarar var...Yani bu gecikme sponsor kaynaklımı yönetim kaynaklımı...Olayların içeriğini sorgulamadan birilerine saldırmayalım...

Dedehayır boykottan bihaber

Maddi kriz nedeniyle G.Saray Cafe Crown'lu oyuncular antrenmana çıkmazken şube sorumlusu Ahmet Dedehayır'a bu sorunu ilettik.

Sitemiz editörü Can İşbakan'ın ulaştığı Ahmet Dedehayır'a, "Galatasaray Cafe Crown'da 3 aydır maaşını alamayan oyuncular antrenmana çıkmadı. Bu konuda ne diyeceksiniz?" sorusunu ilettik. Dedehayır'ın yanıtı şöyle oldu: "Kriz olduğu doğru değil. Antrenmana çıkıp çıkmadıklarını bilmiyorum. Bir sorun varsa oturulur konuşulur."

Bu yanıtın ardından yönetimin "habersizliği" gelişmelerin en dikkat çeken boyutuydu.

basketdergisi.com

Ahmet Dedehayır son aylardır erkek takımı ile pek ilgilenmiyor bildiğim kadarı ile. Ağırlığı bayan takımıydı. Bir nevi sadece Bayan Takımı ile ilgilenen bir yönetici konumuna geçmişti diye biliyorum ben.

Ahmed Salih' Alıntı:
Dedehayır boykottan bihaber

Maddi kriz nedeniyle G.Saray Cafe Crown'lu oyuncular antrenmana çıkmazken şube sorumlusu Ahmet Dedehayır'a bu sorunu ilettik.

Sitemiz editörü Can İşbakan'ın ulaştığı Ahmet Dedehayır'a, "Galatasaray Cafe Crown'da 3 aydır maaşını alamayan oyuncular antrenmana çıkmadı. Bu konuda ne diyeceksiniz?" sorusunu ilettik. Dedehayır'ın yanıtı şöyle oldu: "Kriz olduğu doğru değil. Antrenmana çıkıp çıkmadıklarını bilmiyorum. Bir sorun varsa oturulur konuşulur."

Bu yanıtın ardından yönetimin "habersizliği" gelişmelerin en dikkat çeken boyutuydu.

basketdergisi.com

Aslında sorunun muhattabı Ahmet bey değil Yiğit ŞARDAN olmalıydı,ama yinede sevgili Can arkadaşımıza teşekkür ederim.

Sorun bu gecikmenin,yönetimden değil sponsordan olması.

Ödemelerin mecidiyeköyden değil,Topkapıdan yapılması!!!

Sorun sponsordan kaynaklanıyorsa ki büyük ihtimalle böyle,ben bu habere sevindim açıkcası...Bu şirketle demekki aramızda bazı problemler var ve bu saçma birliktelik son bulacak artık...Galatasaray ismini 3 kuruşla terbiye ediceklerini zannedenler gerektiği muameleyi görmelidir...Geri adım atmaya gerek yok gerekirse bundan sonraki maçlara aliağa gibi çıkıp sezon sonunda bu şirketle tüm bağlarımızı koparmalıyız...Yönetimimiz İnş. bu sefer dik bir duruş sergiler...Beklediğim ve istediğim tek şey desteğinin kime olduğu açık şu ek isimden kurtulmak...Şampiyonluklardan çok daha önemlidir bu konu...Ayrıca her olayda yönetime saldırmak yerine bizimle dalga geçenleri hedef alsak taraftar olarak hiç fena olmaz...

ahmet dedehayır otur konuşun bencede ya şu sponsrdan neden her aya bölünüp alınmaz şu para anlamıyorum elalema rezil oluyoruz yazık ya