BSL 12. Hafta | Galatasaray Nef - Fenerbahçe Beko

Pivot eksikliği yada Kravish yerine daha iyi biri olması herkesin burada ortak görüşü. Ama o olunca sanki hiç eleştiri olmayacak takıma yada eleştiri bir çoğunun dediği gibi hoca ya yönelecek.
Bu bana çok mantıklı gelmiyor. Buda beklentilerin yüksek olması ile alakalı.
Bu seneyi geçiş olarak kabul edip , önümüzdeki yıllara ciddi planlama yapmamız lazım.
Kadın takımımız EL şampiyonu oldu , sonra geldiğimiz nokta ortada.
Başarılar da yada beklentiler de önce süreklilik ve daha sonra mantık olmalı.

Pivot alınca basketbol takımındaki tüm sorunlar çözülecek mi ?
En basitinden pivot eksiği giderilmiş olacak. Tüm sorunlar nasılsa çözülmeyecek o zaman almayalım diye bir bakış açısı olamaz.
İyi bir pivot sonra da parkede farkını hissettirecek bir koç hamlesi bence gerekli ama Ekrem hocamız sezonu tamamlasın bunu hak ediyor deniyorsa da pivot hamlesi yapılıp kendisine daha iyi imkanlar sunulmalı.

En basitinden pivot eksiği giderilmiş olacak. Tüm sorunlar nasılsa çözülmeyecek o zaman almayalım diye bir bakış açısı olamaz.
İyi bir pivot sonra da parkede farkını hissettirecek bir koç hamlesi bence gerekli ama Ekrem hocamız sezonu tamamlasın bunu hak ediyor deniyorsa da pivot hamlesi yapılıp kendisine daha iyi imkanlar sunulmalı.
Alınmasın diyen yok ki , tüm meseleyi bir pivota bağlamak mantıklı değil. Planlama yapılmalı , bütçe oluşturulmalı. Yapılan eleştirel yapısal değil yüzeysel. Bu mantıkla yönetimlerde yüzeysel düşünüyor. Sorun çözülmüyor.
Burada bazı arkadaşlar sanki bütün mesele bir oyucu gibi yazıyor , itirazım ona. Yoksa 1 değil 2 pota altı birde kısa alınsın.

Alınmasın diyen yok ki , tüm meseleyi bir pivota bağlamak mantıklı değil. Planlama yapılmalı , bütçe oluşturulmalı. Yapılan eleştirel yapısal değil yüzeysel. Bu mantıkla yönetimlerde yüzeysel düşünüyor. Sorun çözülmüyor.
Burada bazı arkadaşlar sanki bütün mesele bir oyucu gibi yazıyor , itirazım ona. Yoksa 1 değil 2 pota altı birde kısa alınsın.
Yok sana değil söylediğim genel bir bakış açısından bahsettim. Yönetimde vs mutlaka vardır böyle düşünen ve almayalım diyen. Planlama zaten olması gereken ama biz daha AŞ konusu ne oldu onu bile bilmiyoruz

Hedefimiz Euroleague'e giden yol(ütopik) diyen bir başkanın normalde bu sezon Basketbol Şampiyonlar Ligini kazanabilmek için bu takımdan Kravish'i yollatıp 2 yabancı takviyesi ile 6 yabancı ile yola devam ettirmesi gerekir.

Ona rağmen insanlar şu an için 1 tane iyi bir uzuna razıyız diyorlar.Herkesin hazırlık maçında görüp sezonun ilk resmi maçı Daçka maçından beri haykırdığını görmemek değil görmezden gelmektir yaptıkları.

Taraftar olmasa basketbol şubesi sahipsiz kalır.

Hedefimiz Euroleague'e giden yol(ütopik) diyen bir başkanın normalde bu sezon Basketbol Şampiyonlar Ligini kazanabilmek için bu takımdan Kravish'i yollatıp 2 yabancı takviyesi ile 6 yabancı ile yola devam ettirmesi gerekir.

Ona rağmen insanlar şu an için 1 tane iyi bir uzuna razıyız diyorlar.Herkesin hazırlık maçında görüp sezonun ilk resmi maçı Daçka maçından beri haykırdığını görmemek değil görmezden gelmektir yaptıkları.

Taraftar olmasa basketbol şubesi sahipsiz kalır.

Anlatmak istediğim şey bu sanki farklı bir şey demişim gibi okudum diğer mesajları. Yani hedefimiz El diyeceksin, ha ben zaten buna inanmadım. Daha da önce belirtmiştim ama alenen ortada olan eksiklik için bile karın ağrısı yaşatıyorlar.

Şu aşamada ihtiyaç duyulan şey atletik bir 5 numara. Sonra bunun etkisiyle zaafların kapanması, takımın ivmesinin yukarı çıkması, maçların kazanılması, kupa-kupalar alınması vs gibi neticeler olur ya da olmaz bekleyip görürüz. Zira kötü bir takım değiliz, hatta ligin en iyi kısa rotasyonlarından birine sahibiz. Kısa vadede teşhis konulan şey 5 numara noksanlığı.

5 numara eksikligi en ust seviyede bencede.Kesinlikle alinmali.Ancak 5 numarada alinsa bu takim bu kisa rotasyonunun hak ettigi topu oynamiyor.Ha oynuyor da Besiktas’a karsi,Denizli’ye karsi oynuyor.

Anlatmak istediğim şey bu sanki farklı bir şey demişim gibi okudum diğer mesajları. Yani hedefimiz El diyeceksin, ha ben zaten buna inanmadım. Daha da önce belirtmiştim ama alenen ortada olan eksiklik için bile karın ağrısı yaşatıyorlar.
Kusura bakılmasın ama başkan bol keseden sallıyor. Seçim zamanı da öyleydi şimdi icraatlarıyla da olayın öyle olduğu gayet net

5 numara eksikligi en ust seviyede bencede.Kesinlikle alinmali.Ancak 5 numarada alinsa bu takim bu kisa rotasyonunun hak ettigi topu oynamiyor.Ha oynuyor da Besiktas’a karsi,Denizli’ye karsi oynuyor.

Bunun temel sebeplerinden birisi 5 numara eksikliği. Çünkü rakip uzun show-up yaptığında top pota altına inmediği için gardın pas açısı kapanıyor. Eğer içeride oynayan uzun iki tane hücum bitirse bu kadar sık show-up yapamaz kimse. Karşıyaka Fb maçları. Efes’in uzunlarında onu yapacak derman olmadığı için kazandık zaten.

Bunun temel sebeplerinden birisi 5 numara eksikliği. Çünkü rakip uzun show-up yaptığında top pota altına inmediği için gardın pas açısı kapanıyor. Eğer içeride oynayan uzun iki tane hücum bitirse bu kadar sık show-up yapamaz kimse. Karşıyaka Fb maçları. Efes’in uzunlarında onu yapacak derman olmadığı için kazandık zaten.
O zaman bize lazim olan uzun Raymar Morgan senin dedigine gore.

İyi bir pivot, atletik bir 5 numara bize hedefi büyütme şansı vereceği için istenmiyor diye düşünüyorum. Yoksa bu takım kimleri, ne yapıp edip bulup sezon ortasında getirdi. Patrick Young, Assem Marei, Joe Dorsey, Alex Tuys, Aleks Mariç, Ian Vougioukas hatırlayabildiklerim. Faydalı oldular mı tartışılır ama bu hamleler basketbol şubesinin sahipsiz olmadığını, sadece kötü yönetildiğini gösteriyordu. Şimdiyse kadın-erkek ne yaptığını anlyamadığımız bir yönetim ekibi var. Ben iyi bri 5 numara ile level atlayacağımıza inanıyorum ama galiba sadece bizler inanıyoruz.

Sezon ortasında transfer yapma işi hocanın baskısıyla olur. Özellikle bizim gibi öncelikli hedefi futbol olan kulüplerde başkanın aklına bile gelmez basketbol takımına transfer yapmak falan.

Hatırlayın Ataman dönemini, çıkar açık açık konuşurdu bu takımın transfere ihtiyacı var diye, yönetimi de taraftarın önüne atardı. Zorla yaptırırdı transferi. Gerçi o zaman da Ataman sezon ortası transfer yaptırıyor, sonra oyuncuların paraları ödenmiyor diye Ataman eleştiriliyordu forumda. Ne desem bilemedim

Biz kimseye transfer yapma demedik gidip Fitipaldo'ya bonservis verme, Maric gibi adamlar alma dedik ikisi nasıl aynı şey oluyor acaba. Her sene 11-12 yabancıyla oynamak da başladığınla ısrar etmek de iyi bir şey değil gayet açıklaması basit bir durum. Her sene 11-12 yabancı almak iyi bir şey olsaydı şimdiye Efes'te 15 tane yabancı vardı.

Biz kimseye transfer yapma demedik gidip Fitipaldo'ya bonservis verme, Maric gibi adamlar alma dedik ikisi nasıl aynı şey oluyor acaba. Her sene 11-12 yabancıyla oynamak da başladığınla ısrar etmek de iyi bir şey değil gayet açıklaması basit bir durum. Her sene 11-12 yabancı almak iyi bir şey olsaydı şimdiye Efes'te 15 tane yabancı vardı.

Efes de zaten 10 tane yabancı ile oynuyor, duruma göre 11.'yi de yapabilirler. Sezon ortası yaptığın transferlerde zaten başarılı olma ihtimalin sezon başına göre düşüktür. Ortada kalmış oyunculardan seçersin.

Sezon ortası Maric de çıkar, C.Davis de. Mesela Eurocup'u kazandıran Davis basketbolu bırakma noktasındaydı. Bizden sonra bıraktı. Eğer Davis bizdeyken sakatlanıp basketbolu bıraksa ona da Maric diyecektin en basitinden

Şu anda da transfer yapsak hiç kimse alacağımız oyuncunun iyi katkı vereceğini garanti edemez. Dediğim gibi bu bir risktir. Zamanında Ataman sezon ortası transfer zorluyor, bütçeyi aşıyor deyip şu an transfer de transfer demek kendinle çelişmektir..

Ha benim çizgim hep aynı. Gs belli pozisyonlarda aksıyorsa transfer yapmak zorundadır. Tutar, tutmaz ayrı konu. Transferlerin maaşlarını ödemekse yönetimin sorunudur, transfer isteyen hocanın değil. Keşke Memnun da Ataman gibi yönetimi zorlasa hatta taraftarın önüne atsa

Farklı bir şey anlatıyorum galiba, 1 bilemedin 2 transfer yapılır bu öngörülemez aksaklıktır en fazla ama sen 5 yapıyorsan bu kötü kadro mühendisliğidir. Yani Türkçe yazıyorum ama neyi anlatamadığımı anlamış değilim

Farklı bir şey anlatıyorum galiba, 1 bilemedin 2 transfer yapılır bu öngörülemez aksaklıktır en fazla ama sen 5 yapıyorsan bu kötü kadro mühendisliğidir. Yani Türkçe yazıyorum ama neyi anlatamadığımı anlamış değilim

Maric'li sezondan bahsediyorsan, Aysal'ın gitmesiyle birlikte oyuncuların maaşları ödenmedi, Arroyo dahil oyuncuların çoğu kaçtı. Haliyle transfer yapıldı.

Bunun dışında sezon ortası 5 transfer yapılan sezonu söyler misin, bekliyorum

Ben olaya daha farklı bakıyorum. Transfer gerekiyorsa ve koç dominant davranıp o transferi yaptırıyorsa bu koçun başarısıdır. Yönetimin görevi de sezonda iki takım kurulmasını engellemek planlamanın en baştan iyi yapılmasını sağlamaktır. Bugün transfer gerektiği halde transfer yaptıramıyorsa bu net olarak Ekrem Memnun için eksi yazar. Ataman bu işleri iyi yapıyordu zaten günün sonunda bu yaptırım gücünü isminden ve başarılarından alıyor. Başarının devamlılığını sağlamak için de gerektiğinde transfer yaptırmak zorunda.

Maric'li sezondan bahsediyorsan, Aysal'ın gitmesiyle birlikte oyuncuların maaşları ödenmedi, Arroyo dahil oyuncuların çoğu kaçtı. Haliyle transfer yapıldı.

Bunun dışında sezon ortası 5 transfer yapılan sezonu söyler misin, bekliyorum

En basitinden Erick Mccolluma sadece ligde oynasın diye 400-500 bin dolar para ödedik. Fitipaldoyu sırf arkadaşı tavsiye etti diye aldı kaldı ki efesin baş antrenörü beni ilgilendirmiyor. Benim bahsettiğim şey belli hala kaç sene geçmiş ergin onu yaptı bunu yaptı anlatıyorsun o efeste mutlu biz burda mutluyuz. Bulunduğu yerden mutlu olmayan varsa taraf değiştirmek serbest. Son senesinde yapılan kontratları bedavaya verilen paraları tartılaşacak değilim. Bir oyuncudan bir ayda vazgeçen de ben değildim her neyse.

bu arada o takımdan Arroyo hariç kimse kaçmadı. Furkan Nba’e gitti. Alex, Ian, Jawai Nolan Aradori Pocius bunların hepsini biz yolladık. Kimsenin aklıyla alay etmeye gerek yok.

yani her sabah 4 rekat ergin namazı mı kılmamız lazım hataları da var sevapları da ben yollamadım sonuçta sürekli aynı şeyi niye konuşuyoruz anlamış değilim. Bugün Galatasaraya uzun lazım mı? Lazım Sene başı uzun konusunda hata yapıldı mı? Belki Hoca gönderilmeli mi? Beni alakadar etmez anam değil babam değil diğer koçlar gibi

Son düzenleme: