BSL 14. Hafta | Tofaş - Galatasaray Nef

Filipovski sadece bir örnek. Bir sürü isim bulunabilir. Ekrem Hocamız yıllardır neredeydi? Erkek basketbolunda şampiyonluk mücadelesi veriyordu da bizim mi haberimiz yok. Ayrıca Ekrem Hocayı insan olarak severim ama kimse kusura bakmasın bir şey gördüğümde de sonuna kadar eleştiririm. Koç olarak ağırlığını koyup transfer yaptırabilmesi gerekiyor. Eğer dediğini yaptıramıyorsa orada olmasının bir anlamı yok ve belki koçluktan bir süre uzak kaldığı için belki de kadın basketboluyla alakalı dinamiklerden dolayı koçluk refleksleri oldukça zayıf görünüyor. Sahaya yeterince müdahale edemiyor. Yıllar önce Koray Mincinozlu da bu kadar koçluk yapıyordu mesela ama adama denmeyen kalmamıştı bu forumda. Onun günahı neydi o zaman? O bile gerektiğinde Tolliver ve Hosley transferlerini yaptırabilmişti.

Bütçeye gelince bu bütçeyi en başından beri kabul etmeyen insanlardan biriyim. Başkanın foyasının meydana çıkacağını da çok önceden söylemiştim. NEF ortaklığı güçlü sponsor desteği vs gibi masallar anlatılıyorsa gerektiğinde bütçede artış yapılacak kimse kusura bakmasın. NEF bu işi söylenildiği gibi sahipleniyorsa gerektiğinde koç değişikliği de yapılmalı ve bu değişiklikler için de üçe beşe bakılmamalı ama Ekrem Hoca bizim abimiz Efe Güven kardeşimiz Zeynep Gül Ene liseden arkadaşımız gözüyle bakılırsa şubeleri birilerine peşkeş çekmiş olursun. Her şey de aynı tas aynı hamam olur.
Abi aradaki fark şu. Sen diyorsun ki hoca transfer yaptırsın, ağırlığını koysun. Bu çok ütopik bir şey. Obradovic değilsen, Ataman değilsen ağırlık koyup transfer yaptıramazsın. Son 10 deplasmanın 8'ini kazanmış, BCL'de 5-1 giden bir takıma "bu takım koçsuz da oynar" söylemi çok farazi bir söylem bence. O zaman kimse koça para harcamasın elit bir koç alamayacaksa. Bütçe böyle olmamalı evet, koç daha çok oyuna dokunmalı evet ama 2 milyon dolar bütçeye elit koç istemek bence fazla rüya görmek. Tespitler realite, istekler daha çok istediğimiz şeyler üzerine olmalı sanki.
 
Elbette eksiklerimiz var. Fakat belli bir oyun anlayışı olan, ne yaptığını bilen bir takım izlemekten memnunum. Öykündüğümüz pek çok takıma göre daha iyi bir takım kimyamız olduğunu düşünüyorum, ki sonuçlar da bunu gösterdi. En zayıf halka olarak gördüğümüz Kravish, bugün ligdeki en etkin uzun performanslarından birini koydu ortaya. Erkek basketbol takımımızdan razıyım, bu sezon kaybettileri zaman bile ağzımızın tadını zehir etmediler…
 

Üst