BSL 29. Hafta | Galatasaray Nef 90-89 Tofaş

Tofasin uzunları eksik olunca 5 yabancıyı 3 kısa 2 uzun şeklinde kullanmayı tercih ettik. Ege de yoktu diğer taraftan guard rotasyonunda katkı alabilecek yerli olmayınca 3 yabancı guard mantıklı duruyor ancak Blackshear gününde değildi zaten Blackshear de Sadık da güçlü agresif oyuncular değil Ndour iyidi bence. Savunma şablonu ve oyuncu yerleşimleri ilginçti arkayı bosalttik.

3. 4. periyotları izleyemedim nasıl geri döndük bilmiyorum ama koç her maçtan oyuncular hakkinda yeni birşeyler görüyordur işin iyi tarafı bir şekilde kazanıyoruz.

Playoff zor olacak saha avantajı önemli bir kazanç olacaktır. Rakip olarak kadro derinliği potansiyeli ve deplasman zorluğu açısından formsuzda olsa Karşıyaka ile eşleşmek istemezdim. Yine Bahçeşehir ve Bursa da zor takımlar disiplinli bir takım olsa da Antep 'i tercih ederim.

Artık maçlara gittiğim zaman 40 dakika bağıramıyorum; o kadar enerjim yok. Ama maçın son 5 dakikası ve uzatmalarda oturamadım. Bu heyecanı bu sene birkaç kez daha yaşattı bu takım. En çok özlediğim şey de buydu. Tabiki şampiyonluk istiyorum, kupalar istiyorum ama benim asıl istediğim bu; son topa kadar savaş ve aslanlar gibi mücadele et! Keyif alıyorum bu takımı izlerken. Bu sene bu organizasyonu kuranlara ve bu organizasyonda görev alanlara teşekkür ediyorum. Umarım kısa süreli bir yapılanma olmaz. Zira bu ekip ile devam edersek ileride güzel günler bizi bekliyor.

Tofasin uzunları eksik olunca 5 yabancıyı 3 kısa 2 uzun şeklinde kullanmayı tercih ettik. Ege de yoktu diğer taraftan guard rotasyonunda katkı alabilecek yerli olmayınca 3 yabancı guard mantıklı duruyor ancak Blackshear gününde değildi zaten Blackshear de Sadık da güçlü agresif oyuncular değil Ndour iyidi bence. Savunma şablonu ve oyuncu yerleşimleri ilginçti arkayı bosalttik.

3. 4. periyotları izleyemedim nasıl geri döndük bilmiyorum ama koç her maçtan oyuncular hakkinda yeni birşeyler görüyordur işin iyi tarafı bir şekilde kazanıyoruz.

Playoff zor olacak saha avantajı önemli bir kazanç olacaktır. Rakip olarak kadro derinliği potansiyeli ve deplasman zorluğu açısından formsuzda olsa Karşıyaka ile eşleşmek istemezdim. Yine Bahçeşehir ve Bursa da zor takımlar disiplinli bir takım olsa da Antep 'i tercih ederim.
Ben de Antep’i tercih ederim ki; hissiyatım onları çekeceğimiz yönünde. Telekom’u geçersek; 4.lüğü alırız. Antep bence 2 maçı bile kaybedebilir.

Çok kötü oynadık, hoca da bence çok kötü maç yönetti ama önceki ekipte eksik olan kötü günde maç kazanma hırsı takıma çok iyi aşılanmış bu konuda tebrik etmek gerek.

Böyle maçlardaki hep korkarım. Ne zaman seyirci sayısı yüksek bir kilit maç oynasak yeniliyorduk ve takımla tribün arasındaki bağ kopuyordu. Maçı kazanmayı her şeyden çok bunun için istedim ki insanlar futbol takımı bitmişken basketbola gelsin de gelecek yönetime bir mesaj olsun. O yüzden bu galibiyeti çok değerli görüyorum.

2.paragrafta hislerimi anlatmışsın. Bugün işyerinde mesaideydim. Bir yandan çalışıp bir yandan maça bakarken; bunları hissettim, tam ilgi doğmuşken yine bir mağlubiyetle bir çuval inciri berbat edeceğiz diye hayıflandım.

Bir diğer taraftan ise ; günümüzde değildik. Bunun yanı sıra yerli rotasyonunda iyice zor bir gündü. Üstüne bu maç Tofaş için play offa tutunma maçıydı ve kırıldılar. Takıma tebrikler !

Koç, son çeyrekte 10 küsür sayı gerideyken oynattığı 1-2-2 savunması ile maçı getirdi. Tofaş ona çözüm bulamadı.
Koçun ve tüm oyuncuların emeklerine sağlık👏👏👏

Tofas kocuna da ufak bir tebrik lazim, genelde nba koclarinin tercih ettigi sekilde faul yapmadi ve hucum etmemize izin verdi yani savunma yapmayi tercih etti. Seyirci acisindan cok zevkli oldu ama neticede belki de bu karar ile mac uzatmaya gitti.
Dolu bir salonda 2 serbest atis izlemek yerine son saniye 3luk atisi izledik.
Bir spurs taraftari olarak bu kararin acilarini iyi bilirim, 2013 finalinde 6. Macta sampiyonluk gelecekken ayni sansi ray allena vermistik.

Tofas kocuna da ufak bir tebrik lazim, genelde nba koclarinin tercih ettigi sekilde faul yapmadi ve hucum etmemize izin verdi yani savunma yapmayi tercih etti. Seyirci acisindan cok zevkli oldu ama neticede belki de bu karar ile mac uzatmaya gitti.
Dolu bir salonda 2 serbest atis izlemek yerine son saniye 3luk atisi izledik.
Bir spurs taraftari olarak bu kararin acilarini iyi bilirim, 2013 finalinde 6. Macta sampiyonluk gelecekken ayni sansi ray allena vermistik.

Aslında koç Ahmet Çakı faul yapın dedi ama sağ olsun Paco Cruz faul yapmadı ya da yapamadı. Üçlük girdikten sonra da baya bir isyan etti faul yapılmaması ile ilgili.

Uzun bir arada sonra gittiğim ilk maçta 2 oğlum ve eşim ile ordaydık ve büyük oğlum yerinde duramadı maç boyu hele uzatmalarda sahaya girecekti az daha :)) bir ara 10 küsür fark oldu ama asla ümidimi kaybetmedim. Koçun en önemli kazandırdığı şey de bu zaten Melonun son serbest atışı küçük oğlumla birbirize sarılıp sahaya sırtımızı döndük :)) Harika bir pazar oldu