BSL 6. Hafta | Aliağa Petkim Spor 83-64 Galatasaray

31.10.2020 Cumartesi
15:15
Enka Spor Salonu
Trt Spor 2

Ligin 6.haftasında rakibimiz ligin yeni ekiplerinden Aliağa Petkim Spor. Lig 15 takımla başlayacakken son anda lige dahil edildiler. Ligde 5 maçta 1 galibiyetleri var. Kadrolarına ilk bakınca eski oyuncumuz Ege Arar tabi ilk göze çarpıyor. Kadro geneli lig ortalamasının altında diyebiliriz. Ama takımımızın şu an ki durumu rakip takımların kalitesinden çok kendimizle alakalı. 3 maçtır galibiyet yüzü göremiyoruz. Bunu Aliağa maçıyla tersine çevirebiliriz ama genel sorunlarımızı çözme yoluna girebilir miyiz onu da maç içerisinde ve sonrasındaki Bakken maçıyla daha net göreceğiz. Takımımıza başarılar.

Kendimiz dışında tüm takımlara moral kaynağı olan takımımızın soru işaretli bir maçı daha.Bir yerde kazanmamız gerek artık.Eşyanın doğasına aykırı.Umarım bir başlangıç olur.

31.10.2020 Cumartesi
15:15
Enka Spor Salonu
Trt Spor 2

Ligin 6.haftasında rakibimiz ligin yeni ekiplerinden Aliağa Petkim Spor. Lig 15 takımla başlayacakken son anda lige dahil edildiler. Ligde 5 maçta 1 galibiyetleri var. Kadrolarına ilk bakınca eski oyuncumuz Ege Arar tabi ilk göze çarpıyor. Kadro geneli lig ortalamasının altında diyebiliriz. Ama takımımızın şu an ki durumu rakip takımların kalitesinden çok kendimizle alakalı. 3 maçtır galibiyet yüzü göremiyoruz. Bunu Aliağa maçıyla tersine çevirebiliriz ama genel sorunlarımızı çözme yoluna girebilir miyiz onu da maç içerisinde ve sonrasındaki Bakken maçıyla daha net göreceğiz. Takımımıza başarılar.
Geçen sezon son anda dahil edilen takım 2 hafta önce yenildiğimiz Fethiye idi. Aliağa İTÜ'nün yerine eklenen ilk takımdı. Gayet iddialı bir kadro kurdular ama pek de iyi başlayamadılar. Umarım bizim için çıkış olur bu maç.

Bu maçı kaybedersek Orhun Ene sesleri yükselmeye başlar. Bence Orhun Ene'nin eski öğrencisi Yiğit,Barış Ermiş'e sorsan kesin Ertugrul Erdogan gitmeli, Orhun gelmeli derler. Ertugrul Erdogan'da Litvanya'ya belki transfer olur Zalgris'in ezeli rakibi Lietuvos'a :)

Evet, şu an takımda onun kadar oyuncu olsa bu geçiş dönemi ve stretch 4 gelene kadar bayağı elimizi rahatlatırdı.

Yani geçen sene Tofasi 20ye yatirdigimiz maçta bile hocayı eleştirmiştiniz şimdi sanki onları siz söylemişsiniz gibi hoca ne yapsın demek enteresan. Şu durumun en net sorumlusu kenar yönetimi her şeyden önce.

Yani geçen sene Tofasi 20ye yatirdigimiz maçta bile hocayı eleştirmiştiniz şimdi sanki onları siz söylemişsiniz gibi hoca ne yapsın demek enteresan. Şu durumun en net sorumlusu kenar yönetimi her şeyden önce.

Evet abicim, günün şartlarına ve insanların zaman içindeki emeğine bakıp desteği hak edip etmediğine böyle karar verir normal insanlar. Ben geçen yıl Ocak dönemine kadar Fatih Terim'i de çok eleştiren biriydim, son 1 yılda yaşananlardan sonra onun da en bitik halinin bile bu kulübün yönetim şartlarında büyük lüks olduğunu idrak ettim. Ertuğrul hocada da aynı yöne kaymış durumdayım. Galatasaray'a Avrupa'da en azından transfer anlamında yıllardır nasip olmayan bir prestij kazandırıp kendini Euroleague hocası yapmaya yaklaştıran bir adama 1.5 milyon dolar bütçe verip ortadaki Banvit pazarını bitik ezeli rakibine kaptırıyorsan ve adamın yedek pivotunu elinde tutabilecek bir ekonomik refah bile yaratamıyorsa bu iyi niyetli, çalışkan adamın eksik takımının doğum sancılarını da çekmek durumundasın.

Geçen sene bu yıla göre daha problemliydi ben de onu anlatiyorum. Hocayı seven biri olmama rağmen bu tembellik bambaşka bi şey. Tıpkı 16-17deki gibi 500 bin dolara da takım kursan bir çalışkanlık emaresi olacak her şeyden önce. Bu emare yok takımda. Sorun o. Afyon bile zar zor 3 yabancıyla oynadığı maçı kazandı bugün. Sorun iki yıldır övdüğümüz mücadele kısmının kaybedilmesi.

Son yıllarda ilk kez erkek basketbol takımımız için bu kadar umutsuz oluyorum,hem maç öncelerinde,hem maç sırasında.Hiçbir maç için kazanırız diyemiyorum.Hiçbir takıma karşı biz daha iyi takımız diyemiyorum.

Geçen sene bu yıla göre daha problemliydi ben de onu anlatiyorum. Hocayı seven biri olmama rağmen bu tembellik bambaşka bi şey. Tıpkı 16-17deki gibi 500 bin dolara da takım kursan bir çalışkanlık emaresi olacak her şeyden önce. Bu emare yok takımda. Sorun o. Afyon bile zar zor 3 yabancıyla oynadığı maçı kazandı bugün. Sorun iki yıldır övdüğümüz mücadele kısmının kaybedilmesi.

Geçen yıl bu yıla göre daha problemli diye eleştirmişimdir zaten, çünkü geçen yıl hiç yoktan 1 sezon öncesinin en değerli 2 yabancısını elde tutmuştuk. Bu yıl onu bile beceremedik. Ben tembellik olduğunu düşünmüyorum, hakikaten fizik olarak korkunç dezavantajlı takımız, hemen hemen her rakibimize karşı. 2017 hakikaten tembel, iş ahlakı düşük ve şımarık bir takımdı. Bu takımın sahada o kadar gönülsüz olduğunu düşünmüyorum, yetersiz ve uyumsuzlar sadece. 2 senedir de sürekli yeni takımlarla uğraşmak durumunda olduğumuz için hep sezona kötü başlayıp ortalardan itibaren form tutuyoruz zaten. Bu sene de bir zahmet yönetim 1-2 transfer yapma derdine girebilirse durumun çok farklı olmayacağını düşünüyorum. Şu kadro sahada yüreğini de bıraksa bu ligde anca ilk 8 yapar, o ayrı bir mevzu.

Ayberk'e bak ciddi manada sokaktan gelen adamı çevir daha iyisini oynar. Adam sağında solunda ne oluyor ne bitiyor haberi yok inanılır gibi değil ya.