BSL Play Off Yarı Final 3. Maç | Galatasaray NEF - Anadolu Efes

Evet kalbimiz kırıldı lâkin bu maç özelinde kimseye kızamam. Biz buyuz, rakip de bu. Bütçe ve kalite farkı maçın kritik anlarında tokat gibi yüzümüze çarptı ne yazık ki.

Bryant bu yüzden Bryant, Micic bu yüzden Micic.

Bize kurdurduğu hayaller için teşekkürler takıma ve koça.

Bu arada son yıllarda izlediğim en zevkli müsabaka olabilir.
Kesinlikle bir Bryantın bizde olması bile birçok şeyi değiştirirdi, bugün Dap olsaydı keşke, oradan maçı dengeleyebilirdik, herkes gurur duysun bence

Ndour mu olsaydı acaba? Kravish en basit atışları bile kaçırdı 3/10, toplam 7 sayı ile tamamladı...
Sadık son derece sıcakken kenara alınıp unutuldu...
Blackshear 62-64 iken açık bir faule maruz kaldı, dönen top ile 3 sayı yedik...
Göksenin'in Micic'i kaçırıp bom boş bıraktığı, 60-56 iken kaçırdığı bom boş turnike maçın kader anlarıydı...
Dış atışlarda da facia idik...
Sezon başında bu duruma geleceğimiz söylense inanamazdım...
Her şeye karşın tebrikler bizim takım...

Abi inan bir şey değişmezdi. Maç savunma maçı olunca ne Canaan ne Bost ne Larkin ne Micic hiçbiri giremedi devreye. Micic+Larkin gibi 3 yıldır Avrupa'yı sürklase eden adamları totalde 6/22 gibi komik bir şut yüzdesinde tuttuk. Maçın içeri gömüldüğü bölümde Kravish'in elzem olduğunu da gördük. Oyun belki biraz aksa bizim şansımız vardı ama ketum maç olması pek iyi olmadı.

Kırılma anlarında oldukça kötü tercihler yapıp kötü hücum ettik. Efes de özellikle o anlarda bence iyi hücum etti. Neticede kaybettik ama kazanmamız gereken bir maçtı.
4 dakika kala sanırım öne geçmiştik işte oradan sonra daha iyi tercihler yapmalıydık. Bu maçtan sonra bence bu iş bitti büyük ihtimalle 3-1'le geçer Efes 3-2 olursa benim için sürpriz olur.

Kırılma anlarında yaptığımız tercihler ile malesef maçı verdik olsun canları saolsun çok güzel mücadele ettiler

Mıcıc ile Larkine yapacak bişey yok Avrupa'nın en iyi guardları adamlar ve maç sonu oynamaya çok alışıklar maç sonuna kadar şut sokamayan adamlar son periyot şut kaçırmadan maçı aldılar bunada yapacak bişey yok

Neye göre Kravish sorumlu oluyor pardon ? Bu adamın 2.20'lik Pleiss'a karşı savunması, baksları, ribauntları olmasa zaten kafadan 10 sayı geriye düşeceksin, hallaç edecekler savunmanı. 2 gün önce ''niye oynamadı bu kral'' denen adam bir anda çöp oldu, vay be...
Yukarıda bir arkadaş yazmış, güzel de yazmış; Efes Eurolig savunması yapıyor diye. Gerçekten de öyle oldu. Ama biz de Eurolig savunması yaptık. Bizim saçmaladığımız kadar onlar da saçmaladı. Airball attı Larkin falan.
Göksenin ... yani eline gelen topu bomboş yerde elinden kaçırıp dışarı kaçırıyor her maç. Bir basketbolcunun otokontrolü nasıl 0 olur anlam veremiyorum.
Micic + Larkin'i seri boyunca bu kadar düşük skorlarda tutup 2 maç kaybetmek kötü oldu. Asıl kilit nokta da Dunston'dan gelen 20 sayı oldu.
Bir diğer dikkatimi çeken kısım da ribauntlarda onları seri boyunca ezmemiz. Bugün de 39-19 gibi tuhaf bir üstünlük kurmuşuz.
Bence de seri henüz bitmedi. Son maça kalır gibi. Zaten biz perşembe günkü maçı kazanırsak o iştahla final gelebilir.
Valla hic bir zaman niye oynamadi demedigim icin gonlum cok rahat :) Bence Pusicayla birlikte en vasifsiz yabancimiz.Ndour her turlu daha iyi oyuncu.Kravish’in orta mesafesi var diyorsun Ndour’da daha iyisi var.Ndour’un savunmasi daha iyi,ayaklari daha cabuk.Bana gore boyle.Yani her turlu Ndour oynamali ve Kravish’te gayet suclu bu mac ozelinde.Olay Pleiss’in 2.20 olmasi degil Kravish’in pota altinda aldigi toplari bitirememesi,sacma sapan orta mesafe denemeleri ve savunmada kara delik olmasi.Yoksa Pleiss her turlu bugun yaptigi isi yapacak zaten.Ama Kravishle ortaya ekstra birsey koyamiyorsun sadece sahadaki 5. oyuncuyu tamamliyorsun.

Bu kadar mücadele ettiğimiz ve kafa kafaya getirdiğimiz maçı kazanmamız gerekirdi. Bost ve Sadık'ın verdiği emeklere üzüldüm.

Göksenin ve Kravish'in yüzlerini görmeye tahammülüm kalmadı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Neye göre Kravish sorumlu oluyor pardon ? Bu adamın 2.20'lik Pleiss'a karşı savunması, baksları, ribauntları olmasa zaten kafadan 10 sayı geriye düşeceksin, hallaç edecekler savunmanı. 2 gün önce ''niye oynamadı bu kral'' denen adam bir anda çöp oldu, vay be...
Yukarıda bir arkadaş yazmış, güzel de yazmış; Efes Eurolig savunması yapıyor diye. Gerçekten de öyle oldu. Ama biz de Eurolig savunması yaptık. Bizim saçmaladığımız kadar onlar da saçmaladı. Airball attı Larkin falan.
Göksenin ... yani eline gelen topu bomboş yerde elinden kaçırıp dışarı kaçırıyor her maç. Bir basketbolcunun otokontrolü nasıl 0 olur anlam veremiyorum.
Micic + Larkin'i seri boyunca bu kadar düşük skorlarda tutup 2 maç kaybetmek kötü oldu. Asıl kilit nokta da Dunston'dan gelen 20 sayı oldu.
Bir diğer dikkatimi çeken kısım da ribauntlarda onları seri boyunca ezmemiz. Bugün de 39-19 gibi tuhaf bir üstünlük kurmuşuz.
Bence de seri henüz bitmedi. Son maça kalır gibi. Zaten biz perşembe günkü maçı kazanırsak o iştahla final gelebilir.

Göksenin iyi bir sporcu. Basketbolcu demek çok doğru değil. Zira değil.

Mac yakin skorlu gittikce kontrollu oynama cabasindan dolayi kendi tempomuzu yakalayamadik. Zaman zaman denk getirdik ama ic saha da daha agresif oynayabilirdik. Ustune yakin atislari kacirdik. Savunma iyiydi ancak kritik anlarda cok basit hatalar yaptik ve kolay sayi yedik.

Sonraki mac daha tempolu oynamak lazim yoksa dusuk skor efese yariyor bir sekilde.

Hakemler de kolay pozisyonlari hatali caldilar, mecburen itiraz ettik. Video izle karar degistir derken oyun yavasladi. Isimiz VAR destegi saglamak degil ki, bari kolay kararlari dogru verin de bes acidan izleyin diye beklemeyelim.

Sene başından beri Efesin en zayıf karnı uzun rotasyonuydu. Ama bizim uzunlara fark yarattılar resmen. Önümüzdeki sene Sadık hariç tüm rotasyon değişmeli diye düşünüyorum. Kravish 2 tane orta mesafe sokacak diye tüm switchlerden sayı yiyoruz, onu gören ya potaya gidiyor ya üstünden şut atıyor. Etliye sütlüye karışmıyor bizim uzunlar sertlik yok Blackshearde de Kravishde de. Son pozisyonda adamın o şutu atacağı belli abi nereye gidiyosun? Micic seride hep kaçırdı ama bir yerde o şutu sokacağı malumun ilanıydı zaten. Göksenini ben de beğenmiyorum ama adam micic savunmasında iyi iş yapıyor bence. Sonuç olarak hala 2 galibiyete ihtiyaç var imkansız mı bence değil ama olmazsa da kimse üzülmesin, sezon ortasında buraları kimse hayal etmiyordu zaten..

Bu arada Emin Moğulkoç bir hakemle ile beraber bizim bulunduğumuz tribünde maç izlemeye gelmişti, bana biraz ilginç geldi :)

Maç içinde zaman zaman kontrolden çıktık ve kaybetmek kaçınılmaz oldu. Böyle bir takıma karşı 40 dakika tam konsantre olmalısınız ve basit hata yapma şansınız çok fazla yok. Sonuçta Larkin parasına kurulmuş bir takımız ve elimizden geleni yaptık ama olmadı. İyi mücadele için tüm takıma teşekkür ederim.

Benzer şeyleri yazanlar olmuş.Bizim Efes'in temposunda oynayarak Efesi yenme şansımız mı daha yüksek yoksa Ekrem hoca dönemindeki gibi biraz daha çabuk top kullanarak yenme şansımız mı daha yüksek.Dunku maçtaki gibi olursa maç sonuna Efes'in avantajlı girme olasılığı daha yüksek olduğu gibi kafa kafaya bile girsen karşı tarafta o ikili varken kazanma şansın yine çok düşük.

Yazılanların bir çoğunu okudum ve bir çoğumuzun daha iyisi için kafa patlattığını gördüm. Kendi adıma ( BCL yi ayırıyorum. ) bu takımdan fazlasıyla razıyım. Kapasitesinin üzerine çıkan ve mücadeleden hiç bir saniye vazgeçmeyen bir karakter görüyorum.

Göksenin hususunda ise ; teknik olarak kendisini çok yetersiz görsem de, ortaya koyduğu mücadeleye ve azime şapka çıkartıyorum.

Olur ya; bir sonraki maçı kazanırsak ki bence sahamızda olmasına rağmen çok zor ( psikolojik dengeler sebebiyle ) , işte o zaman seriyi de geçeceğimize inanıyorum. Buna inandırılabilmek bile bence her türlü övgüye şayan.

Şimdi gelecek yönetim basketbola daha çok önem verecek ve bunda emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim.

Ben Efes penceresinden bakınca sanki bizi gecseler bile bu oyunla feneri çok zor geçerler diyorum.Yerli rotasyonda kullanacakları daha fazla adam var,Efes 6.5 kişi ile oynuyor.