BSL Play Off Yarı Final 5. Maç | Anadolu Efes - Galatasaray NEF

4 Haziran Cumartesi Saat 19:00 | Sinan Erdem Spor Salonu

Yarı finalin son maçı. İnşallah galip gelen taraf olup adımızı finale yazdıracağız.

Larkin ve Micic'in iyi onayacağını tahmin etmeyen yoktur herhalde. Ancak Efes'in maçı kazanması için minimum 1 tane daha skorer çıkarması gerekiyor. Olağan şüpheliler Pleiss ve Bryant.

Pleiss oyundayken N'dour da oyunda olmalı. İkili oyunlarda tereddütsüz switch yapmalıyız. Geçen sene Garuba-Thompkins, bu sene Bentil adam değişme savunmalarında Efes'i oldukça zorladı. N'dour da bizde kısaların karşısında en iyi durabilecek uzun. Zaten Pleiss'ın alçak post oyunu kısıtlı olduğu için topu aşağı indirmeyi pek tercih etmiyorlar. Hatta sırf bunu için Zizic'i aldılar. Pleiss'ı bu şekilde oyuna sokmayız. Yiyeceksek de Larkin-Micic'in N'dour üzerinden attığı şutlardan yiyelim.

Bryant'a gelince ilk adımı o kadar hızlı değil ve çembere topla çok da kuvvetli gidemiyor. Yakın savunursak Canaan'ı geçebilecek ayak çabukluğu olduğunu düşünmüyorum. Topsuz koşularını da kontrol ettik mi yapabileceği tek şey ceza şutlarını sokmak kalıyor. Ancak topla üretimini kısıtlarsak ceza şutlarında da soğuk kalabilir

Bu macta son ceyrege yakin skorlarda onde/geride girersek ( 3-5 sayi fark ) bu stresle bas edemeyecek olan Efes olur. Her final son topta,son hucumda kazanilmaz. Fazla heyecana kapilmadan oynamak sart. Larkin ve Micic kitlendi mi Efesi yenersin.

Bryant skordan ziyade hücum ribauntlarında korkutuyor beni. O kadar itici ki şu özelliği, büyük problem çıkarıyor rakiplere. Dün de onun yüzünden ikinci şans sayıları yedik, maçta kaldılar. Ayrıca Singleton yerine neden Moerman tercih etmiyorlar anlayamadım. Sakat falansa bilmiyorum tabii.

Korku insani karanlik yola sokar. Gercekten korkuyorlar. Yapilan hatirlatmalar hep korkuyu isaret ediyor. Bunlari gordukce keyifleniyorum.
Psikolojik ustunluk bizde, ergin hoca da belki de ilk kez bunu hissediyor.
Son mac top tufek ne varsa saldiracaklar, oyun disi cok hamle bekliyorum. Umarim hakemler buna canak tutmaz.

2021-2022 BSL şampiyonunu belirleyecek maç. Bu yüzden önemi çok fazla. Biz alırsak bu moral motivasyonla Fenerbahçe karşımızda duramaz. Keza Efes alsa Ergin Ataman' ı gördükleri an zaten seriye 1-0 geride başlıyorlar. Anadolu Efes normalde 3. periyodun sonlarından itibaren maça asılır ama bence yarın maçın başında savunmayı sert tutup Micic ve Larkin' le maçı koparlamaya çalışacaklar. Bizde Bost ve Canaan' a Melo' da ayak uydurursa işin rengi değişir. Sadık' a özel önlem alacaklarını düşünüyorum.

Bilet konusundaki açıklamaları ise ilginç olmuş. Bu sene Efes' in tüm iç saha euroleague maçlarına giden biri olarak diyebilirim ki, salondakilerin yarısından fazlası Galatasaray taraftarıydı. TBF' nin kararını bahane etmişler ama, salona gelen kişinin hangi takım taraftarı olduğunu nereden anlayacaklar merak ettim. Biletler tükendi, ilginize teşekkür ederiz deyip geçmeleri yeterliydi. Ben Galatasaraylıyım ve yarın salonda olacağım, benim dışımda binlerce Efes kombinesi olan Galatasaraylı taraftar da salonda olacak. Kimseninde Galatasaray basket attığında hoplayıp zıplayacak hali yok, heleki güvenliğin tutumundan sonra.

Son düzenleme:
2021-2022 BSL şampiyonunu belirleyecek maç. Bu yüzden önemi çok fazla. Biz alırsak bu moral motivasyonla Fenerbahçe karşımızda duramaz. Keza Efes alsa Ergin Ataman' ı gördükleri an zaten seriye 1-0 geride başlıyorlar. Anadolu Efes normalde 3. periyodun sonlarından itibaren maça asılır ama bence yarın maçın başında savunmayı sert tutup Micic ve Larkin' le maçı koparlamaya çalışacaklar. Bizde Bost ve Canaan' a Melo' da ayak uydurursa işin rengi değişir. Sadık' a özel önlem alacaklarını düşünüyorum.

Bilet konusundaki açıklamaları ise ilginç olmuş. Bu sene Efes' in tüm iç saha euroleague maçlarına giden biri olarak diyebilirim ki, salondakilerin yarısından fazlası Galatasaray taraftarıydı. TBF' nin kararını bahane etmişler ama, salona gelen kişinin hangi takım taraftarı olduğunu nereden anlayacaklar merak ettim. Biletler tükendi, ilginize teşekkür ederiz deyip geçmeleri yeterliydi. Ben Galatasaraylıyım ve yarın salonda olacağım, benim dışımda binlerce Efes kombinesi olan Galatasaraylı taraftar da salonda olacak. Kimseninde Galatasaray basket attığında hoplayıp zıplayacak hali yok, heleki güvenliğin tutumundan sonra.

Biz finale çıkarsak fener serisi farklı olur. Fener taraftarı da oyuncuları da ayrı bir havaya girer derbi söz konusu olunca. Açıkçası Efes serisinden daha fazla şansımız olduğunu düşünmüyorum. Fenerliler net bizi istiyorlar şampiyonluk için.

Ben açıkçası rakibi kim olursa olsun Fb Beko'yu daha şanslı görüyorum. Hem daha fazla dinlendiler, hem yıpranmadılar, hem yerlilerden daha çok katlı alıyorlar hem de rotasyonu daha geniş kullanmalarından dolayı bence daha şanslılar...

Biz finale çıkarsak fener serisi farklı olur. Fener taraftarı da oyuncuları da ayrı bir havaya girer derbi söz konusu olunca. Açıkçası Efes serisinden daha fazla şansımız olduğunu düşünmüyorum. Fenerliler net bizi istiyorlar şampiyonluk için.

Olurda bugün Efes' i yenersek, zaten yarından itibaren Ali Koç' un salya sümük ağlamaları başlayacak. Hidayet' i biliyoruz malum FB basketbol şube sorumlusu gibi takılıyor. Ama herşeye rağmen karakter koyup finalden de alnımızın akıyla çıkarız diye düşünüyorum. Kadro kalitesi olarak Fenerbahçe' den aşağı kalır yanımız yok. Bugün Efes karşısında olası mağlubiyette de, her halükarda bizden birilerinin ruhu parkede olacak finalde. Galatasaray taraftarının Ergin Ataman' ı yalnız bırakacağını düşünmüyorum.

Efesi eleyen fb yi gule oynaya yener. 8 li playoff ta en zayif takimlardan birisi fb. Dacka-Gaziantep-fb. bunlar sansa bir yere gelmeye calisan takimlar. Efes-Gs ile oynayan feneri sezon icinde ne hallere dustugunu gorduk.Avrupayi saymiyorum bile.Bu aksam maci kazanan sampiyon ligde.

Anadolu Efes yönetimi, bu akşam oynanacak Galatasaray NEF basketbol maçı için Sinan Erdem’e ek polis talebinde bulunup Anadolu Efes taraftarı olmadığı anlaşılan tüm taraftarların anında salondan çıkarılması istedi.

Gidecekler varsa dikkatli olsun.