Bu sezon en çok bizi kim zorlar?

Bu sezon en çok bizi kim zorlar?

• Kullanılan toplam oy
    105
Bu arada ben Efes şampiyon olur demiştim daha önce ama Vujanic de çok önemli. Bence en sorunlu yerleri PG.

Bu arada F.Ülker diyenlerden biri benim. Çünkü final konusunda demek istedim :)

Beşiktaş Cola Turka.

Çünkü;Kadrolarındaki oyuncular son derece birbiriyle anlaşabilir oyuncular.Kadroları güzel.Yaptığı transferler yerinde ve doğru.Taraftarı arkalarına alırlarsa -ki alırlar! Tehlikeli...

Beşiktaş

C Stanojevic , Adem
PF Austin , Cevher , Cem
SF Fashion , Haluk
SG Apodaca , Muratcan , Ömer
PG Chatman , Mehmet

5 numarada Bjk'den iyiyiz.Hüseyin orayı domine ediyor Zizic'in de oraya kaymasıyla Bjk'den 5 numarada çok üstünüz
4 numara ise en büyük soru işareti benim için Ausitin(yanlış bilmiyorsam) ayakları hızlı bir oyuncu bizim için handikap doğurabilecek bir sorun.
3 numarada ise AVRUPA'nın en iyi oyuncusu bizde sahaya kafasını verirse sorun olmaz ezer geçeriz.
2 numarada şu belirtilen 3 lüden bizim oyuncularımız çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.
1numarada ise Chatman Strcikland karşılaştırmasında Chatman çıkar,Cüneyt Mehmet karşılaştırmasında Cüneyt çıkar :)

Bjk'den son transferlerimizden sonra çok üstünüz.
Efes Pilsen

C Kaya , (yabancı)
PF Kerem , Kakuisis
SF Smith , Mustafa
SG Thorton , Sinan
PG Vujanic , Ender , Engin
Efes'in önce koç bakımından bizde önde olduğunu kabul edelim
5 numarada onlar üstün görülüyor yapacakları transfer ile birlikte Hüseyin'in gücü bellidir.
4 numara ise bence orta da bir bölge Kerem'in olması onlar için avantaj fakat bizde de Milojeviç var.
3 numara da ise kesinlikle bence gene öndeyiz.207lik oyuncuyla uğraşmak kolay iş değil.
2 numarada onlar biraz daha önde bence.Sinan'ın savunması bazen bezdiriyor fakat bizim takımı durdurmak için 5 oyuncuya da iyi savunma şart.
1 numarada onlar önde görülüyor fakat Engin ve Ender'in formları beni memnun ediyor.

Fenerbahce

C Semih , Ömer , Vidmar , Oğuz
PF Rasim , Mirsad
SF Preldzic
SG Ömer , Smith , Mrsic
PG Green , Hakan

5 numarada kadro zenginliğinden üstünler
4 numarada biz üstünüz
3numarada gene üstünüz
2 numarada bence üstünler
1 numarada üstünüz

Türk Telekom

C Asım , Dudley , Lang
PF Wright
SF Winston , Bekir
SG Serkan , Barış
PG Tutku , Blakney , BarısE

5 numarada üstünler
4 ayakları çabuk oyuncu olduğu için ortada
3 numarada üstünler
2 numara ortada gibi
1 numarada üstünler

Bizi en çok zorlayacak takım Telekom olacaktır.Onlarında koç problemi gerçekten başa bela.İyi kadro yanı sıra çok alternatifli kadro kurmaları en büyük avantajları

Türk Telekom
Galatasaray
Efes Pilsen
Fenerbahçe Ülker
Beşiktaş Cola Turka

Bizim en büyük avantajımız Galatasaray Taraftarı olmalıdır.

Bizi Efes ve Telekom zorlar.İkisininde kadroları mükemmel ama Efes in daha iyi şu anda.

Bizim ise yabancılarımız mükemmel ama yerli oyuncu potansiyelimiz diğer takımlara göre oldukça zayıf.Cenk eger alınabilirse bu anlamda önemli bir açıgı kapatmıs oluruz.

Burak Barut' Alıntı:
.

Fenerbahce

C Semih , Ömer , Vidmar , Oğuz
PF Rasim , Mirsad
SF Preldzic
SG Ömer , Smith , Mrsic
PG Green , Hakan

5 numarada kadro zenginliğinden üstünler
4 numarada biz üstünüz
3numarada gene üstünüz
2 numarada bence üstünler
1 numarada üstünüz
Burak yapma Allah aşkına Mrsic in neyini Murat dan(3 lük dısında) üstün görüyorsun , potansiyelinimi ? yemişim potansiyelini , 1 sezon boyunca hangi maclarda gösterdi potansiyelini söyle .
2 numarada üstünler dediğin icin Smith i de Graves i n üstünde görmüşsündür . Yine katılmıyorum Smith sadece bir şutör , Graves ise hem şütor hem savunmacı hem atlet hem de delici . Ayrıca Graves sonradan gelmesine rağmen sayı krallığında 2.oldu (toplamda) . Ömer i Tufan dan üstün görmenede katılıyorum . Ama Burak bu 2 numaradaki görüşünü senden beklemezdim yinede saygı duyuyorum :)
Bu arada 5 numarada kalite acısından Fenerin 4 ü bizim 1 Hüseyin etmez . + Cemal ve de Zizic in sık sık oraya kayacağı.

Emin iyi dedin hoş dedin de.
Mrsiç Fener'e kaç maç kazandırmıştır, Murat bize kaç maç kazandırmıştır.
Mrsiç Fener'in dış şutlarında nasıldır, Murat bizde nasıldır ?
Mrsiç'te ki tecrübenin 10'da 1'i Muratta var mıdır yok mudur?

Mrsiç benim için Murat'tan daha iyi bir oyuncudur.Ömer'de Geçmişte yaptıklarıyla Tufan'dan üstün olduğunu biliyorsun.Graves Smith'ten iyi bile olsa Mrsiç ve Ömer'den çok puan alan Fener iki numarada bizden üstündür.

Gelelim Hüseyin'e.Hüseyin 33 yaşında karşısında ki 4 oyuncuda genç evet yetenek olarak Hüseyin'in yanına yaklaşamazlar fakat genç ve dinamik olmaları Hüseyin karşısında daha kuvvetli olmalarını sağlıyor.
O yüzden 4 uzun 1 Hüseyin'den iyidir demek zorunda kaldım.Ayrıca 4 uzun arasında Ömer Aşık'ı cımbızla çekmek lazım bu çoçuk çok can yakacak inşallah ilerde NBA'de aslan gibi oynar çok seviyorum kişiliğini efendiliğini yolu açık olsun Fener'den uzak olsun.

Kutay'ın sorusuna gelince ;

1 elin nesi var 2 elin sesi var diye bir atasözü söyleyeyim sen ne demek istediğimi anla arkadaşım.
Winston ve Bekir dönüşümlü olarak orada daha dinç ve sağlam kalabilir.Avrupa'nın en iyi 3 numarası ise 40 dakika sahada kalırsa verimi düşer şu anda Guroviç'in yedeğinin Erdem olduğunu düşünürsek, Winston ve Bekir'in biraz daha önde olduğunu söylemek istedim.

Başka sormak istediğiniz varsa sorun da sonra uyuyayım :)

Türk kadrosu ve pota altında çok genç canavarların olması Fener-Ülker'i öne çıkarsada doymuşluk filanla Telekom olabilir. Biz kimleri zorlayacaz o önemli aslında. Efes için kararsızım. Görmek lazım. Çorbaya sanki fazla malzeme koyup tat bozdular. Kaya çok önemli hamle ama ne olurs olsun. Beşiktaş tıkanır bir yerden sonra. Hem maddi, hemde manevi sorunların olacağını düşünüyorum.

Böyle bir cevap tahmin ettim de Tufan da en az Bekir kadar bence daha da iyi 3 numara oynar bence .Tufan'dan sadece 2 numarada yararlanacağımız düşünmüyorum ben .

Bu arada konunun geneli açısından asıl önemli nokta tek tek parçaların toplamı belirlemeyecek sonucu ortaya çıkacak komposisyon önemli.

Uzun oyuncu olarak 3-4-5 pozisyonlarında Tüm takımlar içinde en iyisi biziz bu iddamın sonuna kadar arkasındayım ama 1 ve 2 numaralarda daha doğrusu kısalarda üst sıraları hedefleyen takımlar bizden daha iyiler.

Burak Barut' Alıntı:
Emin iyi dedin hoş dedin de.
Mrsiç Fener'e kaç maç kazandırmıştır, Murat bize kaç maç kazandırmıştır.
Mrsiç Fener'in dış şutlarında nasıldır, Murat bizde nasıldır ?
Mrsiç'te ki tecrübenin 10'da 1'i Muratta var mıdır yok mudur?
Tamam önceden mac kazandırıyordu takımına hatta o zamanlar Murat dan daha iyi olduğunu bende biliyordum ama şimdi tam tersi Murat daha iyi .. Aşağıdaki özelliklere bir bakalım

Murat ve Mrsic

Murat : sutu iyi , savunması iyi , penetresi iyi , pasörlüğü iyi , ayrıca sahada Mrsic den daha aktif .
Mrsic : sutu iyi , pasörlüğü iyi (ama Solomon varken gösteremiyor)

Yetenekleri gördük daha fazla söylenecek bişi yok .

Ayrıca Burak ben şimdiye bakarım

Murat Savunma Yapıp Zor paslar verebiliyor ama şuan bile Mrsiç bazı maçlarda klübeden gelip 3-4 tane üçlük atıp maçı takımının lehine çeviriyor sonra yine klübesine gidiyor.

Ama Murat tabiki genç ve iyi özellikleri var fakat benim murat'tan en çok beklediğim şey herkesin beklediği gibi büyük kolej'deki skorer kimliğini bizdede göstermesi bu yıl ondan savunmadan çok skor bekleyecez.Ona bize geldiği ilk yıl türk basketbolunun yeni harun erdenay'ı deniyordu şimdi savunmacı oldu çıktı :)

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Murat Savunma Yapıp Zor paslar verebiliyor ama şuan bile Mrsiç bazı maçlarda klübeden gelip 3-4 tane üçlük atıp maçı takımının lehine çeviriyor sonra yine klübesine gidiyor.

Ama Murat tabiki genç ve iyi özellikleri var fakat benim murat'tan en çok beklediğim şey herkesin beklediği gibi büyük kolej'deki skorer kimliğini bizdede göstermesi bu yıl ondan savunmadan çok skor bekleyecez.Ona bize geldiği ilk yıl türk basketbolunun yeni harun erdenay'ı deniyordu şimdi savunmacı oldu çıktı :)
Aslında halada öyledir ama suan o yeteneğini kullanmak yerine üstüne daha da koymaya calısıyor ve en doğrusunu yapıyor . Murat gecen sezon inişli cıkıslı performans sergilesede kendini cok geliştirdiği aşikar . Ben geleceğin Harun Erdenay ını değil , üstüne koyan Murat ı seviyorum . Ayrıca şu anda Mrsic den daha iyi olduğunu tekrarlıyorum :) Sence kim daha iyi ?

Mert kardeşim şimdi Cüneytinde özelliklerini yazacam elimi yorma yaaa :)

Uzunlarda tecrübe ve basketbol bilgisi olarak kesinlikle en iyi takım biziz.Ama dinamizm ve kuvvet olarak Fener daha iyi.
Kısalara bakarsak Telekom-Efes-Fener arasında en kötü biziz.Aynı zamanda yedekler açısından da en kısır takımız.Şu takım 2 sene önce oluşsa rahat şampiyonuz derdim ama bu sene özellikle efes ve telekom çok iyi kadrolar kurdular.

Şİmdi genelde herkesin, Solomon gitti Fener bitti gibi bir düşünce oluşmuş kafasında ama ben buna katılmıyorum.

Tanjeviç, takımın yıldızı kendisi olmak istediği için ve Solomon gibi onu gölgede bırakan ve sistemine tam uymayan birisini gönderdi, İbrahim'ide gözden çıkardı.Yani bu yıl tam bir Tanjeviç izleyeceğiz.Setleri, savunması, oyun kurgusu çok değişecektir.

Evet Green, Solomon ile kıyaslandığında boyu gibi küçük gözükebilir ama yaptığı işler boyunun kat kat üstünde.Takımı çok iyi oynatan, saha görüşü çok iyi olan bir isim.Solomon gibi 3'e 1 hücumlarda 3 lük atan, son saniyelerde iki tarafı keskin bir bıçak veya rakip ile dalaştığında oyundan düşen bir isim değil.Tam Tanjeviç'in istediği bir oyuncu.Kaldıki zaten liginde yabancısı olmayan lige alışık olan birisi.

BJKCT çok iyi yabancı tercihleri yaptı 1 numaraları onlara çok maç kazandıracaktır keza Austin de çoğu maçta içeriyi domine edecektir.Ama yukarıdaki takımlar içinde 5 ve 3 numaraları zayıf görüntüsündeler heleki 5 numarada yukarıdakilere çok ezilecekleri aşikar.

Efes Pilsen yine, yeni bir oluşum içine girdiler.Ama bu sefer başlarında Ergin ATAMAN var ve kendisini hissettirecektir.Kadroda kimyayı oluşturabilirlerse Avrupa da çok ilerilere gidebilirler.BBL ise rakiplerine göre daha üstün gözüküyorlar.

TT ise her yıl üstüne birşeyler koyarak büyümeye devam ediyorlar.En büyük kayıp El-Amin gözüküyor ama Serkan ERDOĞAN, Winston, Blackney, Asım PARS, Barış gerçekten Euroleage seviyesinde takım kurdular.Bence en zayıf yanları Bench'leri gözüküyor.

Şimdi bizim bu 4 takım içinde bariz olarak ezileceğimiz ve çok sıkıntılar çekeceğimiz pozisyon 1 numara bozisyonudur.Buraya daha saygı duyulan iyi birisini getirselerdi Şampiyonluk'tan söz edebilirdim ama şimdilik sadece ''iddialı'' bir takım olacağımızı söyleyebilirim.

Bu kadronun 1 numarası M.S olmamalıydı.

[şaka]M.S bu kafayla oynarsa Guroviç şamar oğlanına çevirir kendisini :ehue :muhaha [şaka]

bu sene bizi en çok turgay demirel federasyonu ve olası takım içi huzursuzluklar zorlar.. bunlar bize engel olmaz ise biz de mirsadı zorlarız :)
ayrıca sakatlıklardan ve murat özyerin ipleri elinden kaçırmasından da korkuyorum..gurovic ve graves sorun çıkarmaya meyilli adamlar.. iyi-kötü türk oyuncu anlamında kadromuzu derinleştirmeye çalışmalıyız..

Kenan Inan' Alıntı:
.Vujanic ve Kakiousiz son derece yanlış transferler ve sezonu tamamlayamazlarsa şaşırmam .

Kenan bu iki oyuncu ile ilgili kısmı rica etsem biraz daha açar mısın? Özellikle Vujanic için çok çok olumlu yorumlarda okudum da . Bilgilendirirsen sevinirim

Vujanic o büyük sakatlığını yaşamadan önce,hakikaten müthiş ortalamalar yakalıyordu;ama o sakatlıktan dolayı bir sezonu çöp olduktan sonra eski performansında olduğunu söylemek zor.Benim de Kenan gibi şüphelerim var.

Zamanında Ender'e o Basile'nin üçlüğüyle kazandıkları maçta,son dakikanın taktığı çelmeyi hatırlayanlar olacaktır.hakem gözü önündeki pozisyona faulü çalmamıştı.Üstelik son maçta hiçbir iddiası kalmamış Pau'ya karşı ecel terleri dökmüş ve yine Vujanic'in son saniyelerdeki serbest atışlarıyla maçı kazanarak Final-Four'a gitmişlerdi.Vujanic'in Vujanic olduğu yıllar bunlardı işte.Ataman ve Sarıca yine eskisi gibi oynayacağını düşünüyorlardır elbette,ama ne oclaağını sezon içinde göreceğiz.Bakalım,Vujanic zamanında canını yaktığı Efes'i taşıyabilecek mi Final Four'a?