Bütçeyi Bekliyoruz

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Murat Özyer yeni sezon çalışmaları hakkında sitemize bir açıklamada bulundu..

Bugün Galatasaray yönetimi basketbolda gelecek sene ki organizasyonu için toplandı. Yarın simdiki sponsor ile toplantıları var gelecek senenin bütçesini yükseltmeye çalışacaklar.

2 tarafın da kendilerine göre projeleri var. Bu arada bugün ULEB?ten kabul yazımız geldi seneye ULEBCUP ?ta oynayacağız. Tabii ki bunun için bazı şartları yerine getirmemiz gerekiyor. Transfere gelince bugün itibariyle kontratı olan oyuncularımız Murat Kaya, Tufan Ersöz ve Cemal Nalga ,ayrıca gençlerimiz İsmet Hacıoğlu ve Altay Özurgancı kadromuzun Türk kısmını temsil ediyor.Yabancılardan Darell Mitchell ?ın 15.Haziran?a kadar opsiyonu var.Kulüp istemezse bu tarihe kadar haber vermemiz lazım.

Bu arada seneye düşündüğümüz plan daha da kuvvetlenen üstümüzde ki 3 takımı farklı bir oyun şekliyle yenmeye çalışırken ,seneler sonra yakaladığımız yeri ve prestiji de kaybetmek istemiyoruz.

Bu sene geçen seneden daha zor olacak ; çünkü son 2 seneye göre her yönden gözle görülür şekilde bir zıplama yaptık.Bu sene kuvvetli bir kupada oynamamız ve Türkiye?de ki ilk üç takımın bütçe artırmalrı bizi zorlayacak.Ayrıca ,Beşiktaş?ın yeniden yapılanması ,Banvit ,Antalya ve Alpella ?nın kuvvetlenmesi 06-07 sezonunda geride bıraktığımız takımların bizimle aynı bütçelerde takımlar kurması yerimizi korumada da zorluklar yaşatacak.

Konuştuğumuz ve haber gönderdiğimiz çok oyuncu var.Resmiyet kazanması için önce bütçemizin belirlenmesi gerekiyor..
Kaynak: http://www.tekbuyuk.com/reborn/murat-oz ... /#more-291

burdan anlasilacagi üzere galiba vestel olayi olmamis simdiki sponsorla görüsmeler sürüyormus

Geçen seneden hiçbir fark yok yani,yine kendimizi avutacağız yenildik ama iyi mücadele ettik diye.Bu yönetim uzun süre sonra umutlandırmıştı beni.Ama yine gurursuzluklarını konuşturdular,Fenerbahçeyi şampiyon yapan firmadan para dileniyorlar.
Hala umutluyum Vestelden,anlaşılacağına inanmak istiyorum...

Fatih Solak'ı Türk kadrosunda göremedim ,şok oldum diyebilirim.Murat Kaya ise takımda kalmış sevindirici haber.Vestel işi şu ana kadar olmamış evet ,ama ilerde olur inşallah umutsuzluga kapılmak istemiyorum ama işimiz seneye zor gibi görünüyor.Uleb Cup' a katılmamız da ayrıca sevindirici bir olay. :) Uzun zamandır diyorum Murat Özyer'e güvenim tam diye,hala da demeye devam ediyorum.İyi ki bizim başımızda. Şu anki sponsor Uleb Cup'a kalmamızdan dolayı daha çok maddi anlamda destek verecektir.Bütçe en yakın sürede inşallah belirlenir,gereken transferler yapılır ve yolumuzda emin adımlar ile yürürüz insallah.Başarı istiyoruz Türk oyuncular Murat ,Tufan bu sene daha da başarılı olacaklardır.Seneye takımda uyumu tekrar yakalarsak ilk 3 arasına girebiliriz.Umarım Ahmet Cömert salonumuz olmaz.Ayhan Şahenk ya da Abdi İpekçi olsun...

Benim bildiğim kadarıyla bizim Cafe Crown ile anlaşmamız sürüyor. bu yüzden ilk önce onlarla anlaşmak gerekiyor. İlk Önce Cafe Crown dan bütçe arttırımı ile ilgili bir toplantı yapılacak. Çıkan sonuca göre başka sponsorlarla(vestel) anlaşmalar yapılmaya çalışılacak.
Ben böyle biliyorum...

Ülker'den zam isteği

Galatasaray, basketbol şubesinde Ülker grubu ile geçen yıl yaptığı sponsorluk anlaşmasında ücret artırımı için girişimlere başladı. Sarı-Kırmızılı kulübün başkanı Özhan Canaydın, Asbaşkan Adnan Polat ve basketboldan sorumlu yönetici Ahmet Dedehayır bugün Ortaköy Feriye Restaurant'ta, Ülker grubu yöneticileriyle yemek yediler ve sponsorluk ücretinin artırılmasını görüştüler. Geçen yıl basketbol takımına 2,5 milyon dolar alarak, Cafe Crown Galatasaray adıyla ligde mücadele eden ve play-Off'ta yarı finale kadar yükselen sarı kırmızılılar bu rakamın 5 milyon dolara çıkarılmasını istediler. Yönetici Ahmet Dedehayır, Ülker grubunun bu isteklerine olumlu yaklaştığını ve gelecek sezon kulüp olarak da bu rakamın üstüne katkı yapıp, şampiyonluğa oynayacak bir takım kuracaklarını söyledi.

Kaynak: DHA

Anlaşılacağı üzere bu sene de Cafe Crown'la devam... Hadi hayırlısı...

ahmet beyin açıklamaları doğruysa sağlam olabilir
bütçe 2 katına çıkıyor +yönetim üstüne koyuyor

Yanlış mı okudum acaba??? Yönetim Ülkerin vereceği paranın üzerine katkı mı yapacak? :? Bu yönetim kendi ceplerinden oyunculara don bile almazlar be. O kadar aciz bir yönetimimiz var malesef. Ülker yine 3-5 kuruş sus payı verir bizimkilere, bizimkilerde hiç seslerini çıkartmazlar. Sonunda olan taraftara olur. Bu sene de yine ah vah deyip karın ağrısı çekeriz. Bravo Özhan Canaydın ve ekibine...

Bizim başkan bırak üzerine koymayı eğer bütçe iki katına çıkarsa oradan futbola aktarmaya bile kalkar...
Bundan dolayı verilen bütçeyi tamamen basketbola ayırsınlar biz başka birşey istemiyoruz.Beş miilyon dolar bütçe ile doğru tercihler yaparak pekala şampiyonluğa oynayacak bir takım kurulabilir ama sadecre yabancı oyuncu değil ilk beşte oynayabilecek düzeyde yerli transferide yapmamız gerekir.Forumda adı geçen bazı isimler bu bütçeden sonra hayalden gerçeğe doğru bir geçiş yapabilir.Mesela Hüseyin ilk etapta kaçırılmadan takıma kazandırılmalıdır.

güzel haberler gelmeye başladı.5 milyon $ bütçe ile çok iyi bir takım kurulabilir.murat özyer'de devam ederse ,gecen sene ki sinerji ile şampiyonluk neden olmasın...

Arda Öztürk' Alıntı:
ahmet beyin açıklamaları doğruysa sağlam olabilir
bütçe 2 katına çıkıyor +yönetim üstüne koyuyor
Bu haber doğruysa güzel şeyler olur.. pek zannetmiyorum bencil bir yönetim ama inşallah dediğin doğrudur. Uleb'e gitmemiz ayrı bir güzellik , sevinç , mutluluk bunu hepimiz yaşıyoruz .. Galatasaray'ımızı avrupada en güzel şekilde temsil edeceğimize inanıyorum .. Burdaki maçlarda heyacanlı ve süper geçer diye düşünüyorum.

Fenerbahçe Ülker,Ülker Holding'i ziyaret ettiğinde yöneticiler "Seneye de şampiyonluk bekliyoruz" demiş.Ülker'in şampiyonu belli işte.Bunu açıkça dile getirmeseler de eylemlerinden anlaşılıyordu.Artık dile getirmekte de bir sakınca görmüyorlar.Anlaşılan bütçe iki katına çıkınca taraftar tatmin oldu.Ülkerle sponsorluk sürdüğü sürece bütçe 5 katına çıksa ne yazar ki...
Ben artık sıkıldım bu gidişattan.Doğdum doğalı kendimi yarı finallerle bir iki iyi maçla tatmin ediyorum.3 sene önce her maç ezdiğimiz takım bağıra bağıra şampiyon oldu.Bu sene de farklı birşey olmayacak.Kaybedeceğini bile bile oynamak neden ki...

Başkan Özhan Canaydın, yardımcısı Adnan Polat ve basketboldan sorumlu yönetici Ahmet Dedehayır, dün Ortaköy Feriye Restaurant?ta Ülker grubu yöneticileriyle yemek yedi ve bu konuyu görüştü. Cim Bom geçen yıl Cafe Crown?dan 2.5 milyon Dolar almıştı. Sarı-Kırmızılılar bu kez 5 milyon Dolar talep etti. Vestel?in de araya girmesi nedeniyle, Ülker?in bu teklife sıcak baktığı öğrenildi.

bosverin ülkeri vestel bizim sponsorumuz olsun bence yönetim hata yapmis ülkerden 10 milyon dollar talep etsinler ülker kabul ederse fb ile ayni parayi almis oluruz eger kabul etmezse gideriz vestelle anlasiriz hatta bence öncelik vestelin olmalidir

Cumhuriyet gazetesi Vestel´le yapılan görüşme ile ilgili haberinde; iki tarafın da olumlu düşüncelerle ayrıldığını net sonucun 2 gün içerisinde açıklanacağını bildirmiş. Yönetimin Vestel´den Lincoln´ün transferi için destek istediğini tahmin ediyorum Ülker ile görüşmeye devam ettikleri için. Umarım yanılırım ve basketbolda yeni sponsorumuz Vestel olur.

bugünkü vatan gazetesinde GS basketbola yatırımı arttırmayan ülker ile yollar ayrılıyor diye bir haber okudum devamı ise şöyle bu sonuçla uleb'e davet edilen GS bütçe belli olmadığı için bu kupaya katılamaya bilir.
------------------------------
her kafadan bir ses çıkıyor ve resmi hiç bir açıklama yok!!!
umarım ülker ile yolları ayırıp kendimize daha iyi bir sponsor buluruz....

Vestelle anlaşılması herşeyden önemli şu anda.ULEB'e katılmanın tehlikeye gireceğini hiç sanmıyorum.Ülkerle ayrılırsak yeni sponsorla Ekimde anlaşmayız herhalde...

valla Schalke de degildir belki de
ulkerin ilk temasta dedigi gibi olumlu gecmemis olacakki butce konusunda ciddi bir sikintimiz var
bunlarin ipiyle kuyuya inilmez sezon ortasinda oyuncularimizin kacmasindansa adam gibi butceyi beklemek daha iyi ama artik Vestel olayina biraz daha ciddi ve cabuk yaklasmak gerekiyor