CAFE CROWN!!!

G

Guest

Misafir
güçlü bir GALATASARAY BASKET takımı için bol bol CAFE CROWN içelim içirelim........
önümüzdeki senelerdede takımımıza sponsor olması için CAFE CROWN markasına sahip çıkalım....
bence son yaşanan olaylardan sonra CAFE CROWN bizden desteğini çekebilir buda felaket olur.....
ama GALATASARAY TARAFTARI bu markaya sahip çıkarsa bu aciz yönetime rağmen CAFE CROWN bize sponsor olacaktır....

İYİ BİR GALATASARAY İÇİN BOL BOL CAFE CROWN İÇELİM İÇİRELİM!!!!!

Cafe Crown daha doğrusu Ülker doğru bir strateji ile çok iyi bir pazarlama taktiği ile bu markayı hafızalara kazıdılar.Onlar için olumlu/olumsuz haberlerde kullanılması değildir mesele.Çok güçlü bir markanın yanında kendi markalarını yerleştirdiler.

Mutsuz değillerdir.Ama bu olayları kullanarak gelecek yıl daha fazla taleple gelirler.İşin doğrusu yapılması gereken bu taleplerin geri çevrilmesi, aynı şartlarda alınacak ücretin arttırılmasıdır.Şimdi insan ben düşünüyorsam bu kulüpte bu markayı yöneten insanlar daha iyisini düşünüyordur diyorum ama yaşadıklarımızı düşününcede umutsuzluğa düşüyorum.

Cafe Crown yatırdığı paranın karşılığını almıştır, gelecek yıl böyle bir başarıya ulaştıktan sonra belki Cafe Crown'ı çekerler Bizim Yağ'ı sürerler...

Galatasaray Bizim Yağ olurmu Cafe Crown'a alıştık buda olur.

Aslında Adnan Polat'ın kampanyası sırasında şunu düşündüm.Bizim gönlünden 100 bin dolar kopan zengin işadamlarımızdan hiç birinin yıllık 2 milyon dolarlık bütçesi olan işletmeleri yokmudur?Hadi birinin yok bir kaçı birleşsin...Karşılığıda var işte ver reklamı.

Ama asıl mesele burada.Galatasaray gibi güçlü markayı yönetecek profesyonellerimiz yok.

Ben zaten Cafe Crown'ı içip beğendiği için Galatasaray'ın basket maçlarını izlemeye gelen taraftarlar olduğundan işkilleniyordum :) :)
Hiçbir Galatasaraylı'nın kendi takımının önüne bir kahveyi koyupta onun için çalışacağını düşünmüyorum.Biz para işleri için taraftar değiliz.Kimsenin köpeği olupta Cafe Crown'ı Gs ile özdeşleştiremeyiz.Yanılıyorsam biri eklesin,değiştirsin.
Ben armaya aşığım,daha iyi olması için destekliyorum.Klübün para işlerinden nefret ediyorum,midem bulanıyor.Futbolun en pis yanı hep para oluyor.Para olunca mafya,siyaset,devlet, herşey işin içine giriyor.Beni borsadaki durumu da ilgilendirmiyor.Gs'nin oyunculara,çalışanlara para vermesi;sahaları bakımlı tutması için maliye olması gerekirken biz borsadaki hisselerle uğraşıyoruz.Arkadaşlar bu mali durumun içine bu kadar girmeyin.Sadece spora para harcasak hiç bir sorun olmazdı.

1980 lerin başlarından beri tribündeyim.Ne para düşündüm ne başkanlık seçimi ile ilgilendim.Tüm bu yıllarda evet güzel zamanlarımız oldu ama onun yanında boktan günlerimizde.

Amma velakin bende kendime şaşıyorum.Sanane başkandan, paradan puldan..Ne yazık ki bu hale geldik.Bizi bu hale getirenler utansın ne diyim?

Bu sponsorluk olayı bize lüks.Zaten kolay kolay bir daha hiçbir firma bize sponsor olmaz.Sen adamların verdiği paraları başka yerlere kullan ondan sonra sponsor olmuyorlar diye ağla....

İkincisi Ülker'in hiçbir ürününü kulanmıyorum kullanmam da...

uacaglar' Alıntı:
Bu sponsorluk olayı bize lüks.Zaten kolay kolay bir daha hiçbir firma bize sponsor olmaz.Sen adamların verdiği paraları başka yerlere kullan ondan sonra sponsor olmuyorlar diye ağla....

İkincisi Ülker'in hiçbir ürününü kulanmıyorum kullanmam da...

ülker ürünlerini bende kullanmıyordum ama açıkçası bu sene basketbola verdiği destek beni biraz olsun yumuşattı..en azından cafe crown için

Armaya olan sevgimiz bagimiz bizi burda topluyor sanirim. Para, yonetim veya mali islerle ilgilenmiyoruz, ama ilgilenenleri de islerini dogru yapmasini istiyoruz. Bundan dogal hakkimiz yok sanirim. Biz uzerimize dusen gorevi yapiyoruz taraftar olarak. Sponsorlarda yapiyor sanirim. Arada kalan yine yonetim oluyor. Malesef hersey oraya bagli. Cafe Crown un yapacak biseyi yok bence. Vermis reklamini odemis parasini. Elimde secme hakki olursa Galatasaraya sponsor olan bir firmanin urunlerini kullanirim elbette ama bunun yeterli olacagina inanmiyorum. CYK abimizin dedigi gibi, bizi bu hale getirenler utansin...

CHEYENNE

ben meselenin cafe crown ında etisinde colasında değilim...

Galatasaray isminin yanına başka bir sponsor ismi gelmesi bence büyük bir ayıptır...

Ya yok sponsor fazla bize yok eksik olsun istemeyiz Arkadaşlar Osman HATTAT, Ata bey , Çaykun ERTAN lardan sonra ilk defa klüp maddi olarak bu kadar rahatlamış oyuncuların hiç 1 ödemeden kaynaklana sorunun olmadığı 1 sezon yaşadığımızın farkında değilsiniz yada amacınız farklı bunları yazmanızın .Başımızdaki yönetim bu olduğu sürecedaha ne saçmalıklar göreceğiz ancak ben ülkeri günahım kadar sewmesemde (şu işsizlik ortamında iş olduğu halde girmedim girmiycem) 3 buyukler için yaptıklarınıda boş gecemeyiz ...

Galatasaray , Cafe Crown dan defalarca buyuk bir isimdir...normalde onlarin bize yalvarmasi lazim reklam yapabilirmiyiz diye...o sanli formaya herkez istedigini yazdiramaz...

ne yazikki, neredeyse tersi oluyor...

Lanet olsun diorum

Takımın parasını konuşan taraftarların,takıma nasıl yardımı olacaktır.Galatasaray bir spor klübüdür ve eğer sorun spor için yeterli para olmaması ise takımımızın oyununu etkileyecek bu durum için birşeyler yapabiliriz.Ancak Gs artık bizlerin elinden alınmış,borsadan kazanan bir takım haline gelmiştir.Varsın Galatasaray'ım global futbol şartlarına uymasın.Gelmesin Galatasaray'a yıldızlar,biz Ribery'leri,Kochları,Aydın'ları,Emre'leri,Okan'ları,İSmet'leri bulacak kadar paraya sahip olalım yeter.Oyuncumuz bizde yıldızlaşsın.
Galatasaray'a ve 3 büyüklere destek verdiği için Ülker'e istemesek de destek çıkalım.Hadi oradan!Sanki Ülker basketbola katkı sağlamak için böyle bir girişimde bulunuyor :D Ülker çok iyiniyetliymiş ama mali durumunun kötülüğünden yararlanarak klübümüzü sponsu çekmekle tehdit ediyor.
BANA GALATASARAY'IN SAHAYA ÇIKIP KAZANMASI YETİYOR.KAZANMASI İÇİN DE DESTEK VERİYORUM.İşte benim taraftarlık anlayışım budur.

Bence takımımızın ismini GALATASARAY CAFE CROWN yerine "GALATASARAY KAFA KIRAN" yapalım. buna tuğrul demir kesinlikle çok sevinir. :D

Neyse işin şaka tarafını bırakırsak; bende çoğu Galatasaray'lı gibi ülker'den pek hoşlanmıyorum ama yinede bize bu zor günlerimizde sponsor oldukları için ülker'e teşekkür ediyorum. ayrıca takımımızı bu hale düşürüp, başka takımların sponsorluğunu almamızı sağlayan tüm yöneticilerimizi tebrik ediyorum. başka takımın sponsorluğunu almamız bazı arkadaşlarımında dediği gibi bir utançtır ve biz derhal ekonomik olarak düzlüğe çıkıp bu utancı ortadan kaldırmalıyız. ekonomik olarak düzlüğe çıkmamız içinde Galatasaray'ımızın iyi sonuçlar alması gerekmektedir ve bunun içinde halil üner'in bir an önce bu takımdan ayrılması gerekmektedir...

ben bu topiği açtığımda amacım endüstriyel spor tartışması açmak değildi ama bazı arkadaşlar küçük bir ders vermişler allah razı olsun....
biz klübün parasıyla ilgilenmiyoruz yazılmış herhalde bunun karşıtlığı benim ve sponsor konusunda aynı düşünenlerin klübün paraları ile ilgilendiğimiz yönünde olması gerekiyor...
yani zorla bir karşı taraf yaratılmaya çalışılmış ama olmamış çok popülist kaçmış cümleler
sonuç olarak GALATASARAY şu an çok zor bir dönem geçiriyor basket şubesinin durumu içler acısı ve hemen hemen tek geliri olan sponsor parasını korumaya çalışmak daha kötü günleri yaşamak istememek klübü paraya satmakmı oluyor.......
eğerki şuan klübümüz mali olarak çökmüş olmasaydı bende kabul edemezdim GALATASARAY isminin ARKASINA (önüne değil) CAFE CROWN yazılmasını ama vaziyet böyleyken yukarda yazılanları çok JAKOBEN buldum

önemli not: borsada işlem gören bir şirket olmasının benim anlatmak istediğimle hiç bir alakası malesef yoktur.... arkadaşın yapmak istediği yaratmaya çalıştığı tartışmaya meze koymaktır.....
GALATASARAYIN SPONSORLARININ ÜRÜNLERİNİ TÜKETMEK KÖPEKLİK DEĞİLDİR!!!
BU SÖZÜ SAHİBİNE İADE EDİYORUM!!!!!

Sapla samanı karıştırmamak gerekiyor.Sponsor alınmasına karşı olmak bence çok mantıksız.Bugün Barca bile basket şubesine sponsor aldı.Hemde isminin önüne.Dünyadaki birçok klüp sponsor alarak hayatını devam ettiriyor.Buna direnmek imkansız.Ha direnirim dersen gider 2.Ligde paşa paşa oynarsın...

Bu ekonomik şartlarda sponsorsuz hiçbir klüp basket şubesini devam ettiremez.İddialı bir takım için tabi ki.Hele ülkemiz de..Tv'lerin basket maçını ücret ödemeden yayınladığını düşünürsek yada salonlar dolsun diye bedava davetiye dağıtıldığını düşünürsek sponsor olmasın demek biraz hoş romantiklik olur...

Bence önemli olan olan iyi yönetilmektir.Bu işi bilen insanların bu işin başında olması gerekir.En üstten en alta kadar.Eğer bugün takımın başında Halil Üner değil Erman Kunter olsaydı şu an Bjk ile aynı yerde olurduk..Ama maalesef bu ızdırap daha çok devam eder...Daha çok ah vah çekeriz.Ne zaman ki Halil takımı 2.lige düşürür o zaman o da rahatlar onu oraya getirenler ve destekleyen büyük basketbol otoriteleride..........

oooooooofffff ooooooooooffffff

hele geçen TTKOM maçında maçı sunan M.Murathanoğlu'nun

Gs basket takımı kötüye gidiyor,bir de sponsor çekilirse iyice kaayıp olur

diyip,bari Cafe Crown u öne çıkaralım diyerek üstüne basa basa

söylemesi beni takımın geleceği açısından çok üzdü...

Ama Murat Murathanoğlu na teşekkürler :atki

Takımın hali ortada. Bana ne çekler ödeniyormuş ödenmiyormuş. Cafe Crown sponsorluğunun takıma verdiği destek ortada. Geçen sene küme düşmemeye oynuyorduk. Düşmedik. Şimdi küme düşmemeye oynamıyoruz ama playoff şansımız da neredeyse kaldı. Bu mudur Cafe Crown sponsorluğunun farkı ?

Buysa kalsın ben istemiyorum.

Koskoca Galatasaray'ın yanına isim koyacaksın. Karşılığında berbat basketbol oynayan playoffa giremeyen takım yaratacaksın. Vay be...

Çok ciddi söylüyorum umarım yeni yönetim bu sponsorluk anlaşmasını iptal eder. Bu seneyi zaten kaybettik. Seneye Galatasaray'ın menfaatlerinin çok daha fazla öne çıktığı yeni bir sponsorluk anlaşması yapılır. Herkes biliyor ki yönetim bu seneki anlaşmayı günü kurtarmak için yaptı. Sonuçları da ortada.

Konuya gelirsek; Cafe Crown'ı hiç beğenmedim ve içmiyorum. Madem Cafe Crown Galatasaray'ı bir müşteri olarak görüp geçen seneki performansını avantaj olarak kullanmıştır ve takıma ismini vermesine rağmen takıma hakettiğini vermemiştir ben de bir müşteri olarak beğenmediğim şeyi almam, kullanmam.
Şunu da söyleyeyim Cafe Crown içmemizin Galatasaray'a hiçbir menfaati yoktur.

Galatasaray'ın daha iyi olması için;
Bir arkadaş çıkıp sponsorumuzun ürünlerini tüketelim,daha fazla tüketelim diyor ise bu arkadaşın klübün mali konularını ön planda düşünmediğine beni inandıramazsınız.Galatasaray'ın kötü oyunun düzelmesi için sponsorun daha fazla parasına ihtiyaç duymuyoruz.Bu kadro hiç de pahalı bir kadro değil ve ilk yarıdaki galibiyetlerini 2.yarıda da alsa o bjk ile aynı kefede olurdu.Ben Halil Üner'in Gsli olduğunu düşünmüyorum ve tek suçluyu her türlü Halil Üner olarak gösteren arkadaşlara saygım var.
Ben Galatasaray'ımı kimselerle paylaşamıyorsam yanına Cafe Crown gelmesini de içime sindiremem.Buna sanırım Redsong'da katılıyor.İçime sinmesede sadece para için Cafe Crown'dan destek alınabilir.FAKAT;bu sponsoru içine sindiremeyen arkadaşlar,Cafe Crown'a tezahürat yaparlarsa bu onların kolay hazmettiklerini gösterir.
Barcelona'nın aldığı sponsor yine onların taraftandı.Barcelona,Katolonya'nın milli takımıdır.Doğrudur,bu yüzden o formaya reklam dahi almazlar.Basket takımına alınan sponsorda içi karışık olan İspanya'da Katalonya tarafındandır.Onlar takımları için herşeyi yaparlar.Onurlu olmak kaydıyla.
Israrla söylüyorum,basket takımı için fazla para gerekmez.Bu konuda basketten anlayanların tecrübeleri vardır.Hepinizin bileceği bir örnek ise Efes'in Avrupa'da başarılı olduğu senelerdir.Efes'e çok iyi,yıldızlaşmış isimler gelse de Efes,o yıldızlardan yoksun olduğu zamanlarda türklerinin iyi olması sayesinde Avrupa'da başarılı oldu.PARA BASKET İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR.
Para konuları pis konulardır.İnandıklarınızı kirletir.Taraftarlığınızı da kirletiyor.Burada da benim konuyu başka yere çekmek istediğim söylenmiş.Açık açık söylüyorum o zaman fikrimi ki çekmek istediğim ve çok sinsi olan planlarım ortaya çıksın :muhaha BASKETBOLA VEYA FUTBOLA NE KADAR PARA GİRİYORSA ONLARDAN O KADAR SOĞUYORUM.

Bu konu biraz sapıyor gibi ama genede tekrar birşeyler söylemek isterim...

1-Sponsor olmadan kimse iyi bir kadro felan kuramaz.BU Fb içinde Bjk içinde bizim içinde hatta bütün klüp takımları için geçerli.KSK sponsoru çekilince ne hale düştü ortada.

2-Geçen sene zaten küme düştük.Play Out olmasa şu an 2.Lig grubunu takip ediyorduk.Bu sene SPONSOR sayesinde iyi bir kadro kuruldu.Ama maalesef iyi hoca seçilemediği için iki yakamız bir araya gelmiyor.Ama ben Little'ı izlemek istiyorum diyorsan,3-5 bin dolara iyi amerikalı buluruz diyorsanız sponsora gerek yok...Öyle devam edelim.

3-Barcelona örneğini bazı arkadaşlar anlamamış.Barca tarihinde ilk kez sponsor ismiyle maçlara çıkıyor.Bu genel kurul kararıyla alındı.Büyük tartışmalar yaşandı.Ayrıca futbol takımıda parada anlaşamadığı için bu sene forma reklamı almadı.Yoksa Çin olimpiyatlarının reklamı bu sene formalarında olacaktı.Ayrıca formasında hiç reklam yok denemez.Sonuçta o formayı Nıke üretiyor ve formada da Nıke reklamı var.....

4-Bence burda önemli olan Sponsor'luktan ziyade klübün nasıl yönetildiğidir. Eger senin beceriksiz bir başkanın varsa,3 yıl sonra basket şubesi aklına gelen bir yöneticin varsa,100 yıllık bir basket şubesini küme düşürmüş ve halen görevinin başında utanmadan duran bir hocan varsa; sen Nash'le Tım Duncan'ı getirsen gene birşey farketmez.....

Bence sponsor hamlesi çok önemli bir adımdı. Ancak özellikle son zamanlarda okuduğumuz haberlerden sonra malesef "eski tas eski hamam misali" tarzında bir yönetim anlayışının olduğunu görüyoruz. Hiç bir isim Galatasaray'ın üstünde değildir ancak ülkemizdeki bozuk basketbol sistemi sebebiyle sponsora ihtiyacımız var. İşallah ilerki senelerde de daha düzgün bir yönetim leile sponsorluk sistemi böydevam eder. Bende hiç bir ülker ürünü sevmem, almam.. Ancak cafe crown a biraz sempatim oldu o kadar.

Boşa konuşuyoruz.İyi yapılanmış bir şube ve iyi bir teknik kadroyla bu sponsorluk anlaşması bal gibi değerlendirilirdi.
Bir de Ülker bu sponsorluk işini bizi sevdiği için yapmadı.Efes'in kaç yıldır onları ezmesi ve Ülkerspor'un marka düzeyi,taraftar vb. konularda Efes'e yaklaşamaması yüzünden bu işe girdiler.Yani kendimizi Ülker'e borçlu gibi hissetmeyelim.Şaibeli play-off serilerimiz biliniyor Ülkerle.
Cafe Crown'un tadı bence güzel.Ama Cafe Crown almaya filan gerek yok takım için.Zaten Ülker'i oldum olası sevmedim.Paraları nerelere aktardıkları da belli.